خرید بلیط هواپیما از 10 ایرلاین ارزان اما پریدنی دنیا

0
289
خرید بلیط هواپیمای ارزان از ایرلاین های ارزان جهان
خرید بلیط هواپیمای ارزان از ایرلاین های ارزان
خرید بلیط هواپیما از 10 ایرلاین ارزان اما پریدنی دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 7Rating: 4.5خرید بلیط هواپیما از 10 ایرلاین ارزان اما پریدنی دنیاخرید بلیط هواپیما از 10 ایرلاین ارزان دنیا برای نهمین سال متوالی ایرلاین ایر آسیا AirAsia به عنوان ارزان‎ترین ایرلاینی که می‎توان از آن بلیط هواپیمای ارزان

خرید بلیط هواپیما از 10 ایرلاین ارزان اما پریدنی دنیا

به تازگی مؤسسه Skytrax که به کار رصد ایرلاین‎ها و نمره‎دهی به اعمال آن‌ها مشغول است برای نهمین سال متوالی ایرلاین ایر آسیا را به عنوان ارزان‎ترین ایرلاینی که می‎توان از آن بلیط هواپیما خرید، به مسافران و گردشگران معرفی کرده است. به همین مناسبت تصمیم گرفتیم تا در فهرست ارائه شده از سوی این مؤسسه چرخی بزنیم و 10 ایرلاینی که ارزان بودن بلیط هواپیمای آن‎ها به معنای کیفیت پایین خدمات ارائه شده به مسافران نیست را به شما معرفی کنیم.

فقط پیش از آنکه به سراغ این لیست برویم به این نکته نیز اشاره کنیم که مؤسسه Skytrax برای نمره‎دهی به کیفیت کار ایرلاین‎های ارزان حدود 20 میلیون مسافر را از 105 کشور متفاوت دنیا مورد پرسش قرار داده است و بر اساس 49 ویژگی مختلف، 10 ایرلاین برتر خود را از میان 325 ایرلاین در کشورهای مختلف جهان انتخاب کرده است.

در ادامه با 10 ایرلاین ارزان اما خوب فهرست Skytrax بیشتر آشنا می‎شویم:

رتبه دهم بلیط هواپیمای ارزان: Indigo Airline

خرید بلیط هواپیمای ارزان: Indigo Airline
بلیط هواپیمای ارزان: Indigo Airline

ایرلاین Indigo از سال 2006 میلادی در دهلی پایتخت هندوستان شروع به کار کرد و در مدت کوتاهی موفق شد نام خود را به عنوان یکی از ایرلاین‌های ارزان و باکیفیت در آسیا بر سر  زبان‎ها بیندازد. در ناوگان این خط هواپیمایی در حال حاضر بیش از 100 فروند هواپیمای ایرباس  A320 فعالیت می‎کنند و قرار است به زودی 400 ایرباس دیگر نیز به این هواپیماها اضافه شوند.

در حال حاضر Indigo یکی از سریع‎ترین رشدها را در میان ایرلاین‎های منطقه دارد و مؤسسه Skytrax از سرویس‌دهی داخل کابین و قیمت ارزان بلیط این ایرلاین تمجیدهای فراوان کرده است.

رتبه نهم بلیط هواپیمای ارزان: Southwest Airline

خرید بلیط هواپیمای ارزان: Southwest Airline
بلیط هواپیمای ارزان: Southwest Airline

این ایرلاین با برخورداری از بیش از 700 بوئینگ 737 یکی از بزرگ‎ترین ایرلاین‏های جهان محسوب می‎شود. نزدیک به چهار دهه است که ایرلاین Southwest به ایرلاین «ارزان و خندان» معروف است. اخیرا نیز سیاست‌های سهل‌گیرانه این ایرلاین در مورد اضافه بار مسافران بر  محبوبیت این ایرلاین قدیمی در میان مسافران افزوده است.

رتبه هشتم بلیط هواپیمای ارزان: Azul Airline

خرید بلیط هواپیمای ارزان: Azul Airline
بلیط هواپیمای ارزان: Azul Airline

ایرلاین برزیلی Azul که از فرزندان خلف دیوید نیلمن، پایه‎گذار ایرلاین‎های جت بلو و وست جت به حساب می‎آید، در شهر سائوپائولو برزیل قرار دارد و عمده تمرکز پروازی خود را بر روی جابه‎جایی مسافران در داخل خاک برزیل معطوف کرده است. البته مدتی است که هواپیماهای ایرباس Azul از برزیل مسافرانی را که بلیط ارزان هواپیما برای امریکای شمالی و اروپا دارند را نیز به مقصد می‎رساند. اکنون دو سال متوالی است که ایرلاین Azul لقب بهترین ایرلاین را در امریکای جنوبی نیز به خود اختصاص می‎دهد.

رتبه هفتم بلیط هواپیمای ارزان: AirAsia X Airline

خرید بلیط هواپیمای ارزان: AirAsia X Airline
بلیط هواپیمای ارزان: AirAsia X Airline

ایرلاین AirAsia X یکی از زیر مجموعه‎های ایرلاین مالزیایی و موفق AirAsia  است. ایرباس‌های 330 و 300 این ایرلاین آسیایی مسافران زیادی را در داخل قاره کهن آسیا جابه‎جا می‎کنند و کابین‎های فرست کلس و اکونومی این ایرلاین موفق شده‎اند تا عنوان بهترین ایرلاین را چه در زمینه بلیط هواپیما ارزان و چه در زمینه بلیط فرست کلس، در دو سال متوالی از آن خود کنند.

رتبه ششم بلیط هواپیمای ارزان: Jetstar Airways

خرید بلیط هواپیمای ارزان: Jetstar Airways
بلیط هواپیمای ارزان: Jetstar Airways

ایرلاین Jetstar یکی دیگر از آن دست ایرلاین‎هایی است که مدیریت مناسب را چاشنی ناوگانی کوچک و چابک کرده است تا مشتریان و مسافران خود را با عرضه بلیط ارزان هواپیما برای مقاصد مختلف راضی و خشنود سازد. این ایرلاین که از زیر مجموعه‌های خطوط هواپیمایی ملی استرالیا یا همان ایرلاین معروف Qantas است، در شهر ملبورن قرار دارد و با هواپیماهایی مانند ایرباس A320 و بوئینگ 787 Dreamliners از مسافرانی که امکان خرید بلیط ارزان هواپیما از این ایرلاین را بدست می‎آورند، پذیرایی می‎کند.

امسال، ششمین سال پیاپی است که ایرلاین Jetstar به عنوان بهترین ایرلاین ارزان قیمت در منطقه استرالیا و پاسیفیک انتخاب می‎شود.

رتبه پنجم بلیط هواپیمای ارزان: Virgin America

خرید بلیط هواپیمای ارزان: Virgin America
بلیط هواپیمای ارزان: Virgin America

با اینکه ایرلاین ویرجین امریکا دیگر به عنوان بهترین خط هواپیمایی ارزان قیمت در منطقه شمال امریکا محسوب نمی‎شود، اما این خط هواپیمایی همچنان موفق شده است جزو یکی از بهترین ایرلاین‎های هواپیمایی که بلیط ارزان هواپیما در اختیار مشتریان خود قرار می‎دهند، باقی بماند. این ایرلاین که در ایالت جذاب کالیفرنیا و در کشور امریکا واقع شده است، در چند سال اخیر خدمات مطلوبی که از برند ویرجین انتظار می‎رود را با قیمتی مناسب در اختیار مسافرانی قرار داده است که برای سفرهای هوایی خود در جست‎وجوی بلیط ارزان هواپیما در کنار تجربه خوشایند پرواز هستند. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که در سال 2016 میلادی ایرلاین ویرجین امریکا به مبلغ 2میلیارد 600 میلیون دلار به خطوط هواپیمایی آلاسکا فروخته شد و احتمالا تا پایان سال 2019 میلادی دیگر خبری از این ایرلاین در آسمان‎ها نخواهد بود.

رتبه چهارم بلیط هواپیمای ارزان: EasyJet Airline

خرید بلیط هواپیمای ارزان: EasyJet Airline
بلیط هواپیمای ارزان: EasyJet Airline

همانطور که از اسم ایرلاین EasyJet بر می‎آید این ایرلاین برای آسان کردن سفرهای هواپیمایی مسافران از هیچ کاری فروگذار نخواهد کرد و به همین دلیل نیز ظرف دو دهه گذشته این خط هواپیمایی به یکی از پیشروترین ایرلاین‎ها در زمینه ارائه بلیط ارزان هواپیما به مسافران تبدیل شده است. البته عرضه بلیط ارزان هواپیما توسط ایرلاین  EasyJet به این معنا نیست که EasyJet خط هواپیمایی کوچکی است یا اینکه مقاصد کمی را برای انتخاب در اختیار مشتریان خود قرار می‎دهد، آمار و ارقام نشان می‎دهند که ایرلاین EasyJet بیش از 230 ایرباس A320 در اختیار دارد و به 800 شهر مختلف بر روی این کره خاکی پرواز می‎کند و برای 800 مقصد از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب دور بلیط ارزان هواپیما می‎فروشد.

ایرلاین EasyJet همواره در نظرسنجی‌ها نشان داده است که در بین ایرلاین‎های ارزان قیمت یکی از اولین گزینه‎ها برای مسافران محسوب می‎شود.

رتبه سوم بلیط هواپیمای ارزان: JetBlue Airline

خرید بلیط هواپیمای ارزان: JetBlue Airline
بلیط هواپیمای ارزان: JetBlue Airline

از سال 1998 میلادی که ایرلاین JetBlue در شهر نیویورک امریکا متولد شد، این ایرلاین امریکایی موفق شد تا استانداردها را برای سرویس‌ها و خدماتی که در ازای خرید بلیط ارزان هواپیما ارئه می‎شود را حسابی جابه‎جا کند و انتظارات مسافران را از خطوط هواپیمایی ارزان قیمت به میزان قابل توجهی بالا ببرد. در حال حاضر خدماتی مانند توزیع غذا و میان‎وعده‎های رایگان، امکان دسترسی به شبکه‎های ماهواره‎ای در داخل کابین هواپیما در کنار نورپردازی متفاوت و آرامش‎بخش، ایرلاین JetBlue را به یکی از ایرلاین‎ها محبوب اما ارزان قیمت در کشور امریکا تبدیل کرده است. برخی معتقدند ایرباس‎های A320 ایرلاین JetBlue یکی از جادارترین صندلی‎ها و کابین‎های اکونومی و ارزان قیمت را در اختیار مسافرانی قرار می‎دهند که به دنبال خرید بلیط ارزان هواپیما هستند.

رتبه دوم بلیط هواپیمای ارزان: Norwegian Airline

خرید بلیط هواپیمای ارزان: Norwegian Airline
بلیط هواپیمای ارزان: Norwegian Airline

ایرلاین Norwegian یکی از هیجان برانگیزترین گزینه‎هایی است که در زمینه خرید بلیط ارزان هواپیما فعالیت دارد. این ایرلاین که رقیبی سرسخت برای همتایان امریکایی خود محسوب می‎شود، تلاش می‎کند تا بلیط ارزان هواپیما برای پرواز از اروپا به امریکا و بالعکس در اختیار مسافران خود قرار دهد. به همین خاطر نیز برخی از ایرلاین‎های امریکایی ایرلاین Norwegian به دور زدن قوانین و سوءاستفاده از فرودگاه‎های کوچک اروپا برای کم کردن هزینه‎ها متهم می‎کنند.

البته این حاشیه‎ها و شاخ و شانه کشیدن غول‌های هواپیمایی برای همدیگر از محبوبیت ایرلاین Norwegian در میان مشتریان و مسافرانی که قصد خرید بلیط ارزان قیمت برای سفر از اروپا به امریکا یا بالعکس را دارند، نکاسته است و پنج سالی هست که ایرلاین Norwegian ارزان‎ترین بلیط‎های هواپیما را در سطح اروپا می‎فروشد.

در همین سال گذشته نیز Norwegian موفق شد تا ارزان‎ترین بلیط هواپیما را به مسافرانی بفروشد که می‎خواهند با پرواز بر فراز اقیانوس اطلس از اروپا به امریکا و یا از امریکا به سوی اروپا پرواز کنند.

رتبه اول بلیط هواپیمای ارزان: AirAsia Airline

خرید بلیط هواپیمای ارزان: AirAsia Airline
بلیط هواپیمای ارزان: AirAsia Airline

9 سالی است که ایرلاین AirAsia با اقتدار در صدر ارزان فروش‌ها قرار دارد. البته AirAsia بخش اعظمی از موفقیت‌های خود را در این زمینه مرهون تلاش‌های تونی فرناندز مدیر عامل این ایرلاین است که در مدت کوتاه 15 سال، یک خط هواپیمایی کوچک و در حال ورشکستگی دولتی را به بهترین ایرلاین ارزان قیمت جهان تبدیل کرده است.

نظرسنجی‎های Skytrax نشان می‌دهند که ایرلاین  AirAsia در نگاه مسافران بهترین خدمات را با ارزان‎ترین قیمت به مشتریان خوش اقبال خود ارائه می‎کند.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منبع:
businessinsider.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید