نحوه خرید سیم کارت در ترکیه

ترکیه از جمله کشورهای محبوب برای ایرانیان است که هر کدام از شهرهای آن نوعی از سلیقه گردشگران را در بر می گیرد. این کشور بسیار زیبا با جاذبه های گوناگون تاریخی و طبیعی خود هر ساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان مخصوصا ایران است.

0
1021
راهنمای خرید سیم کارت در ترکیه
خرید سیم کارت در ترکیه
نحوه خرید سیم کارت در ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 17Rating: 4.5خرید سیم کارت در ترکیه و هر نکته‌ای که درمورد نحوه خرید آن باید بدانید.خرید سیم کارت در ترکیه امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست که وجود یک سیم کارت برای بسیاری از امور مانند انجام مکالمات و وصل شدن به اینترنت چقدر ضروری است.

سیم کارت در ترکیه

ترکیه از جمله کشورهای محبوب برای ایرانیان است که هر کدام از شهرهای آن نوعی از سلیقه گردشگران را در بر می گیرد. این کشور بسیار زیبا با جاذبه های گوناگون تاریخی و طبیعی خود هر ساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان مخصوصا ایران است. در واقع می توان گفت که همه ما ایرانی‌ها کمابیش با لذت رزرو بلیط هواپیما ترکیه و سفر به این کشور جذاب و دوست‌داشتنی آشنا هستیم. کشوری که گوش تا گوش آن با جاذبه‌های توریستی متنوع پر شده و مردمانش همیشه میزبان خوبی برای مهمانان خود بوده‌اند. در این بین، یکی از نکات کاربردی که هنگام خرید بلیط هواپیما باید مد نظر مسافران و گردشگران قرار گیرد، بحث مربوط به چگونگی خرید سیم کارت در ترکیه است. امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست که وجود یک سیم کارت برای بسیاری از امور از جمله انجام مکالمات و وصل شدن به اینترنت چقدر مهم و ضروری است. پس مطلب زیر را با دقت مطالعه کنید و اطلاعات لازم و جامع در مورد نحوه خرید سیم کارت در ترکیه را به دست آورید.

خرید سیم کارت در ترکیه

1اپراتورهای ارائه‌دهنده سیم کارت در ترکیه

شرکت‌های ترکسل (Turkcell)، ترک تِلِکام (Turk Telecom) و وُدافون (Vodafone) سه اپراتور اصلی ارائه‌دهنده سیم کارت‌های ترکیه محسوب می‌شوند. با توجه به رقابت داغ و روزافزونی که بین این سه اپراتور وجود دارد، همه آن‌ها امروزه سطح بالایی از خدمات مختلف از جمله اینترنت همراه را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. در ادامه به بررسی تک‌تک این شرکت‌ها می‌پردازیم تا شما هنگام خرید بلیط هواپیما ترکیه بهترین انتخاب را داشته باشید.

خرید سیم کارت در ترکیه

2شرکت ترکسل

سیم کارت‌های شرکت ترکسل را می‌توان مشهورترین و پراستفاده‌ترین سیم کارت‌ها در کل کشور ترکیه دانست. سیم کارت‌های این شرکت با انواع گوشی‌های موبایل سازگار هستند و نیازی به برش ندارند. این سیم کارت‌ها که معمولاً یک ساعت بعد از خرید فعال می‌شوند 50 لیر هستند و چک کردن اعتبار آن‌ها با شماره‌گیری *123# امکان‌پذیر می‌شود. اگر علاقه‌مند به داشتن سیم کارت شرکت ترکسل هنگام خرید بلیط هواپیما ترکیه باشید، جالب است این نکته را هم بدانید که این شرکت اینترنت پرسرعت 2G، 3G و 4G/LTE به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

✅ بازدید از مقاله تعیین وقت سفارت ترکیه

خرید سیم کارت در ترکیه

3اعتبار و بسته‌های اینترنتی ترکسل

با پرداخت 20 لیر می‌توان برای سیم کارت ترکسل اعتبار خرید. همچنین بد نیست بدانید که قیمت هر 100 کیلوبایت اینترنت دیتا سیم کارت ترکسل 1 لیر می‌باشد. این شرکت برای راحتی مشتریان خود بسته‌های اینترنتی مختلفی به آن‌ها ارائه می‌دهد. کد فعال‌سازی این بسته 2222 می‌باشد که برای تایید آن کلمه EVET و برای لغو کلمه IPTAL را همراه با نام سرویس باید به این شماره ارسال کرد.

همچنین اگر هنگام خرید بلیط هواپیما ترکیه و استفاده از سیم کارت ترکسل قصد آگاهی از مانده اعتبار دیتا خود را داشتید می‌توانید کلمه KALAN را به 2222 ارسال و یا کد *100# را وارد کنید. برخی از بسته‌های اینترنتی ارائه‌شده توسط شرکت ترکسل را می‌توان در جدول زیر دید. البته غیر از بسته‌های زیر این شرکت چندین بسته اینترنتی دیگر نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهد که پس از خرید می‌توان آن‌ها را در به‌روزترین کاتولوگ مشاهده کرد.

مدت زمان استفاده حجم ارائه‌شده تعرفه نام بسته به‌منظور فعال‌سازی
7 روزه 1 گیگابایت 12 لیر HAFTALIK 1GB
7 روزه 1 گیگابایت 22 لیر YENI 1GB
7 روزه 2 گیگابایت 27 لیر YENI 2GB
30 روزه 4 گیگابایت 37 لیر YENI 4GB
30 روزه 6 گیگابایت 47 لیر YENI 6GB
30 روزه 6 گیگابایت 57 لیر YENI 8GB
خرید سیم کارت در ترکیه

4شرکت ودافون

بعد از ترکسل، ودافون را می‌توان محبوب‌ترین سیم کارت کشور ترکیه دانست. ودافون هم مثل ترکسل ارائه‌دهنده اینترنت پرسرعت 2G، 3G و 4G/LTE بوده و به همین دلیل همواره از این دو به عنوان رقبای اصلی یکدیگر یاد می‌شود. سیم کارت‌های شرکت ودافون معمولا 3 ساعت بعد از خریداری فعال می‌شوند. ضمناً، برای استفاده از آن‌ها در برخی از گوشی‌های هوشمند باید سیم کارت بریده شوند. به‌عنوان خریدار بلیط هواپیما ترکیه بد نیست بدانید که قیمت سیم کارت ودافون معمولا بین 50 تا 100 لیر است.

خرید سیم کارت در ترکیه

5اعتبار و بسته‌های اینترنتی ودافون

 سیم کارت‌های ودافون معمولاً مقداری اعتبار اولیه دارند اما برای شارژ بیشتر اعتبار آن‌ها ابتدا باید شماره 7500 را گرفت و سپس اعداد 12 رقمی اعتبار خریداری شده را وارد کرد، بعد از آن کلید #، سپس عدد 5 رقمی و در نهایت مجددا کلید # را باید فشار داد. ضمناً برای چک کردن میزان اعتبار ودافون هم می‌توان از شماره *123# استفاده کرد. لازم به ذکر است که هزینه دیتا اینترنت ودافون 0.12 لیر به ازای هر 10 کیلوبایت می‌باشد. برای بررسی اعتبار اینترنت هم باید کلمه SORGU را به شماره 3636 ارسال کرد. بسته‌های اینترنت این شرکت به شرح زیر هستند.

مدت زمان استفاده حجم ارائه‌شده تعرفه نام بسته به‌منظور فعال‌سازی
24 ساعته 150 مگابایت 2 لیر Pkkokijij
24 ساعته 250 مگابایت 5 لیر ABONE H250MB
7 روزه 500 مگابایت 7 لیر HAFTALIK 500
7 روزه 1 گیگابایت 10 لیر 1 GB HAFTALIK
30 روزه 250 مگابایت 12 لیر ABONE DEVAM 250 MB
30 روزه 500 مگابایت 16 لیر ABONE DEVAM 500 MB
30 روزه 1 گیگابایت 22 لیر ABONE DEVAM 1 GB
30 روزه 2 گیگابایت 30 لیر ABONE DEVAM 2 GB
30 روزه 4 گیگابایت 40 لیر ABONE DEVAM 4 GB
خرید سیم کارت در ترکیه

6شرکت ترک تلکام

شرکت ترک تلکام که قبلاً با نام Avea شناخته می‌شد، گرچه اپراتور بزرگی در مقایسه با ترکسل و ودافون نیست اما گزینه‌های مقرون به صرفه آن باعث افزایش محبوبیتش در سالهای اخیر شده است. این شرکت پوشش مخابراتی کمی در کشور در ترکیه دارد اما سرعت اینترنت آن در داخل شهر بسیار خوب بوده و شامل اینترنت پرسرعت 2G، 3G و 4G/LTE می‌باشد و شما می‌توانید هنگام خرید بلیط هواپیما ترکیه روی این گزینه هم حساب ویژه‌ای باز کنید. ضمناً، برای فعال‌سازی سیم کارت باید شماره 8090 را گرفت.

بلیط هواپیما ترکیه

7اعتبار و بسته‌های اینترنتی ترک تلکام

قیمت سیم کارت‌های این شرکت 50 لیر است که هر کدام 20 لیر هم اعتبار اولیه دارند. قیمت استاندارد دیتا اینترنت این شرکت نیز 0.2 لیر به ازای 10 کیلوبایت می‌باشد. اگر هنگام خرید بلیط هواپیما ترکیه قصد استفاده از سیم کارت ترک تلکام را داشتید می‌توانید برای استفاده از بسته‌های اینترنتی نام هر یک از بسته‌ها را به شماره 5555 ارسال کنید و سپس برای فعال‌‌سازی آن بسته کلمه EVET را به همین شماره بفرستید. نام برخی از بسته‌های اینترنتی ترک تلکام در جدول زیر ارائه شده است.

مدت زمان استفاده حجم ارائه‌شده تعرفه نام بسته به‌منظور فعال‌سازی
1 روزه 100 مگابایت 1.90 لیر GUN
1 روزه 1 گیگابایت 6 لیر GUN1
7 روزه 100 مگابایت 5 لیر HAFTA
7 روزه 1 گیگابایت 9 لیر HAFTA1
7 روزه 10 گیگابایت 25 لیر HAFTA10GB
30 روزه 100 مگابایت 9 لیر AYLIK 100MB
30 روزه 250 مگابایت 12 لیر AYLIK 250MB
30 روزه 500 مگابایت 19 لیر AYLIK 500MB
30 روزه 1 گیگابایت 19 لیر AYLIK 1GB
30 روزه 2 گیگابایت 39 لیر AYLIK 2GB
30 روزه 3 گیگابایت 45 لیر AYLIK 3GB
30 روزه 4 گیگابایت 49 لیر 4GB
30 روزه 5 گیگابایت 55 لیر AYLIK 5GB
30 روزه 6 گیگابایت 59 لیر AYLIK 6GB
90 روزه 10 گیگابایت 35 لیر 3AY10GB
بلیط هواپیما ترکیه

8خرید سیم کارت در فرودگاه

عده‌ای از مسافران و گردشگرانی که بلیط هواپیما ترکیه می‌خرند، به‌محض رسیدن به یکی از فرودگاه‌های این کشور اقدام به خرید سیم کارت می‌کنند. اما تجربه نشان داده که این کار چندان به لحاظ اقتصاد مناسب و مقرون به صرفه نیست. چراکه قیمت سیم کارت‌ها در فرودگاه بسیار بیشتر از داخل شهر است. بنابراین اگر هیچ ضرورتی برای خرید سیم کارت از فرودگاه ندارید می‌توانید اندکی صبر کنید و با خرید از مرکز شهر، هزینه کمتری بپردازید.

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

با توجه به نیاز روزمره همه ما به مکالمه با دوستان و استفاده از اینترنت، مسلما ایده خرید سیم کارت در هر مسافرتی می‌تواند یک ایده ناب تلقی شود. بنابراین مهم نیست که هنگام خرید بلیط هواپیما ترکیه سفر شما به این کشور طولانی‌مدت باشد یا کوتاه‌مدت. با خرید سیم کارت ترکیه شما به راحتی و با هزینه کمتری می‌توانید به اینترنت وصل شوید، ایمیل خود را چک کنید، با دوستانتان در ارتباط باشید و در کل، مسافرت لذت‌بخش‌تری سپری کنید. در ادامه نیز می توانید با روش های تبدیل پول در ترکیه آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید