خرید ملک در ترکیه راهکاری برای مهاجرت

امروزه افراد زیادی بنابر دلایل متعددی تصمیم به مهاجرت می‌گیرند. ازجمله کشورهایی که اقامت در آن از ابعاد بسیاری نظیر همسایگی کشور ایران، شباهت فرهنگی، گاه هم زبان بودن و ... ترجیح داده می‌شود، کشور ترکیه است.

2
65
خرید ملک در ترکیه و مهاجرت
خرید ملک در ترکیه
خرید ملک در ترکیه راهکاری برای مهاجرتReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 18Rating: 4.5خرید ملک در ترکیه و راهکاری مناسب برای مهاجرت به کشور زیبای ترکیه.خرید ملک در ترکیه راه خوبی برای مهاجرت است چراک هاین روزها مهاجرت و اقامت کار چندان آسانی نیست و پروسه‌های طولانی می‌طلبد.

مهاجرت به ترکیه با خرید ملک

امروزه افراد زیادی بنابر دلایل متعددی تصمیم به مهاجرت می‌گیرند. ازجمله کشورهایی که اقامت در آن از ابعاد بسیاری نظیر همسایگی کشور ایران، شباهت فرهنگی، گاه هم زبان بودن و … ترجیح داده می‌شود، کشور ترکیه است. می‌دانید که مهاجرت و اقامت کار چندان آسانی نیست و پروسه‌های طولانی می‌طلبد که یکی پس از دیگری بایستی پشت سر گذاشته شوند. اما این روزها به دلیل استقبال زیاد ایرانیان از اقامت کشور ترکیه، تا حدودی پروسه‌ها ساده‌تر شده و تنها با خرید ملک در این کشور می‌توانید اقامت اخذ کنید. اگر تصمیم دارید در کوتاه مدت اقامت ترکیه را دریافت کنید، این مطلب را تا انتها مطالعه کرده و با شرایط اقامت در ترکیه به صورت تمام و کمال آشنا شوید.

اقامت موقت ترکیه

معرفی بهترین رستوران های کیش
خرید ملک در ترکیه

ایرانیان با پاسپورت ایرانی حق اقامت به مدت 90 روز در کشور ترکیه را دارند. اما برای اقامت بیشتر بایستی برای دریافت کارت اقامت ترکیه اقدام نمایند. سرمایه گذاری و خرید ملک که یکی از رایج‌ترین راه‌های اخذ اقامت در ترکیه است، به شما این امکان را خواهد داد تا کارت اقامت موقت در ترکیه را دریافت کنید. این اقامت قابل تمدید بوده و دارای مزایایی نیز می‌باشد. اگر هدف شما اخذ اقامت دائم ترکیه است، باید چند سالی را با صبر و شکیبایی سپری کنید تا به مقصود خود دست یابید.

دولت ترکیه در گذشته قانونی وضع کرده بود تا بر اساس آن اتباع خارجی که کشورشان به شهروندان ترکیه اجازه خرید ملک نمی‌دهند، متقابلا اجازه خرید ملک در ترکیه را نداشته باشند. اما بعدها این قانون برای تشویق بیشتر سرمایه گذاران خارجی در زمینه ساختمان سازی و خرید ملک، به صورت یک طرفه لغو گردید. هم اکنون طبق قانون جدید شهروندان 183 کشور که مشمول ایرانیان نیز می‌باشد، می‌توانند از طریق خرید ملک در ترکیه اقامت گزینند. در سال 2014 نیز قانونی تصویب شد تا طبق آن اتباع خارجی با خرید خانه به جای سه الی شش ماه، بتوانند یک سال در ترکیه اقامت گزینند. همان گونه که پیش‌تر ذکر شد، این اقامت دائم نبوده و موقت است و پس از اتمام یک سال در صورتی که سند خانه به نام فرد مقیم باشد، می‌تواند اقامت را یک سال دیگر تمدید کند.

پس، با خرید ملک در ترکیه قادر خواهید بود اقامت یک ساله دریافت کنید و در صورت تمایل این اقامت را سال به سال تمدید خواهید کرد. هرگز گول تبلیغات نادرست را در زمینه دریافت پاسپورت ترکیه و اقامت دائم ترکیه تنها با خرید ملک را نخورید.

✅ بازدید از مقاله آداب‌ و رسوم مردم ترکیه
✅ بازدید از مقاله قوانین فرودگاهی کشور ترکیه
✅ بازدید از مقاله نحوه خرید سیم کارت در ترکیه

مزایای دریافت اقامت موقت ترکیه

معرفی بهترین رستوران های کیش
خرید ملک در ترکیه

ازجمله مزایایی که اقامت موقت ترکیه به همراه دارد، عبارت‌اند از: افتتاح حساب بانکی در بانک‌های ترکیه، ثبت نام فرزندان در مدارس ترکیه، و همچنین تمدید سالانه اقامت بدون نیاز به خروج از کشور و رفت و آمد (تا زمانی که سند ملک به نامتان باشد).

اقامت دائم ترکیه

افرادی که با خرید ملک در ترکیه اقامت یک ساله دریافت می‌کنند، می‌توانند در صورتی که سند ملک به نامشان باشد، سالانه این اقامت موقت را تمدید کنند. اما برای دریافت اقامت دائم بایستی به مدت 5 الی 8 سال این روند تمدید اقامت یک ساله را ادامه دهند. در این مدت زمان با داشتن بیمه و دیگر شرایط اقامت در ترکیه موفق خواهند بود اقامت دائم کشور ترکیه را اخذ کنند. در چنین شرایطی، تمامی مدارک فرد شامل سند خانه به نام وی به آنکارا ارسال شده و پس از گذشت یک سال پروسه کاری و تائید فرد از طرف دولت برای داشتن شرایط اقامت در ترکیه، اقامت دائم صادر خواهد گردید.

خرید ملک در ترکیه

معرفی بهترین رستوران های کیش
خرید ملک در ترکیه

یکی از راحت‌ترین راه‌های خرید ملک در ترکیه، خرید مستقیم است. متقاضی با پرداخت آنی مبلغ خانه صاحب ملک می‌شود. اما اگر متقاضی سرمایه کافی برای خرید ملک را نداشته باشد، می‌تواند به چندین راه صاحب خانه شود. پرداخت اقساطی مبلغ خانه آماده تحویل بین یک تا پنج سال می‌تواند برای متقاضی مناسب باشد. در این شرایط متقاضی پس از تسویه کامل صاحب خانه شده و سند به نامش زده می‌شود.

وام بانکی یکی دیگر از راه‌های خرید ملک است. متقاضی می‌تواند با دریافت وام خرید مسکن از بانک‌های ترکیه صاحب خانه شود. وام خرید مسکن در ترکیه 75 درصد ارزش ملک را به متقاضی پرداخت کرده و فرصت 10 ساله برای بازپرداخت وام به او می‌دهد. تنها مشکلی که برای دریافت وام مسکن وجود دارد، این است که باید فرد متقاضی در ترکیه مشغول به کار باشد تا بتواند از بانک وام دریافت کند. حال چه از طریق اخذ اقامت کاری و چه ثبت شرکت در ترکیه.

آخرین راه نیز برای خرید ملک در ترکیه، خرید پروژه‌های در حال ساخت است. برای این کار متقاضی ابتدا باید 20 تا 30 درصد مبلغ اولیه ساخت خانه را پرداخت کرده و مابقی را به صورت اقساطی طبق جدول زمان‌بندی پرداخت نماید. مزیت این روش آن است که سودش نسبت به سود وام بانکی کمتر است اما عیبی هم که دارد این است که متقاضی باید تا زمان ساخته شدن کامل خانه صبر کند.

بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک

آنکارا، استانبول و ازمیر بهترین شهرهای ترکیه برای اقامت و خرید ملک هستند. امکانات خوب و قیمت مناسب خانه در این شهرها باعث شده تا اتباع خارجی و به خصوص ایرانیان آن‌ها را برای زندگی ترجیح داده و انتخاب کنند. از آن جایی‌که دو شهر استانبول و ازمیر جنبه توریستی نیز دارند، جزو شهرهای شلوغ به حساب آمده و تقاضا برای خرید خانه در آن‌ها بیشتر است. ازمیر شهر بندری و توریستی است که آب و هوای مرطوب و خنک دارد و استانبول شهر اروسیایی و پایتخت اقتصادی ترکیه بوده و خانه‌های فراوان با قیمت‌های متنوع دارد. آنکارا نیز به دلیل این که شهر توریستی نیست، قیمت خانه‌هایش ارزان‌تر از استانبول و ازمیر است. آنکارا، پایتخت ترکیه شهری آرام و زیبا است و برای زندگی بسیار مناسب است.

به هرحال، چنان‌چه قصد اخذ اقامت ترکیه دارید، پیش از هر چیزی در سفر به ترکیه مستقیما به اداره پلیس مخصوص اتباع خارجی مراجعه کرده و اطلاعات صحیح و به روز را درخصوص اقامت ترکیه به دست آورید. همچنین، آگاه باشید که هیچ ارزانی بی دلیل نیست و مواظب باشید تا در دام کلاهبرداران نیفیتد و مورد سوء استفاده قرار نگیرید.

برای خرید بلیط هواپیما ترکیه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

2 دیدگاه ها

  1. الان همه ایرانیا ریختن استانبول ازمیر اینا. یه خونه کوچیک اجاره میکنن اقامت یه ساله میگیرن
    همه از ناچاری فرار میکنن که یه کاری پیدا کنن امرار معاش کنن

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید