راهنمای خرید ملک در گرجستان

دستیابی به استانداردهای لازم برای پیوستن به اتحادیه اروپا، گرجستان را به کشور ایده آلی برای اقامت تبدیل کرده است. کیست که آب و هوای لذت بخش این کشور، گنجینه های تاریخی و هنری، طبیعت بکر، ارزانی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، امنیت کافی و اقتصاد پررونقش را بهانه ای یا حتی هدفی برای اقامت در این کشور قرار ندهد.

0
67
راهنمای خرید ملک در گرجستان
خرید ملک در گرجستان
راهنمای خرید ملک در گرجستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 10Rating: 4.5خرید ملک در گرجستان و راهنمایی های لازم برای اخذ شرایط لازم.خرید ملک در گرجستان اخیرا به مبلغ 100 هزار دلار آمریکا افزایش پیدا کرده و حتی شرایطی برای خرید آن مطرح شده است که در ادامه ذکر خواهیم کرد.

خرید ملک در گرجستان

دستیابی به استانداردهای لازم برای پیوستن به اتحادیه اروپا، گرجستان را به کشور ایده آلی برای اقامت تبدیل کرده است. کیست که آب و هوای لذت بخش این کشور، گنجینه های تاریخی و هنری، طبیعت بکر، ارزانی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، امنیت کافی و اقتصاد پررونقش را بهانه ای یا حتی هدفی برای اقامت در این کشور قرار ندهد. صد البته که حرکت به سمت ایده آل ها و استاندارهای جهانی، شرایط اقامت در گرجستان را هر روز سخت تر از قبل می کند ولی اقدام زودتر می تواند شما را از بند شرایط جدیدتر و سخت تر برهاند. همان طور که می دانید، خرید بلیط هواپیما و اقامت در گرجستان از 5 طریقِ تحصیل، ازدواج، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و خرید ملک ممکن است. در این مطلب قصد داریم نکات مهمی را درباره روند خرید ملک در گرجستان و شرایط آن شرح دهیم.

هزینه ای که برای ملک لازم دارید

در سال های گذشته تنها با خرید یک ملک به قیمت 35 هزار دلار آمریکا می توانستید اقامت موقت در گرجستان داشته باشید ولی اخیرا این مبلغ به 100 هزار دلار آمریکا افزایش پیدا کرده و حتی شرایطی برای خرید آن مطرح شده است. مثلا ملاک قیمت گذاری ملک، قیمتی است که توسط کارشناس رسمی دولت اعلام می شود. این مبلغ باید برای خرید فقط یک ملک صرف شود، نه چندین خانه یا مغازه. به غیر از زمین های کشاورزی املاک دیگری مثل واحدهای تجاری، مسکونی و زمین برای اتباع خارجی قابل فروش هستند.

چرا خرید ملک در کشور گرجستان بهتر از ترکیه است؟

اول اینکه با توجه به سیاست های دنبال شده توسط گرجستان، آینده این کشور روشن تر از ترکیه است و دیر یا زود با پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا، قیمت ملک خریداری شده، چند برابر خواهد شد. دوم اینکه با خرید ملک در کشور گرجستان بعد از 10 سال اقامت موقت به اقامت دائم تبدیل می شود ولی با خرید ملک در ترکیه نمی توانید اقامت دائم ترکیه داشته باشید. ضمنا با هزینه ای که برای خرید ملک در تفلیس کفایت می کند حتی نمی توان یک آپارتمان معمولی در ترکیه به خصوص شهرهای استانبول و آنکارا خریداری کرد.

✅ بازدید از مقاله قوانین فرودگاهی گرجستان

شرایط اولیه خرید ملک در گرجستان

اخیرا نداشتن سو پیشینه به عنوان یکی از اساسی ترین شرایط خرید ملک در کشور گرجستان تعیین شده است. مدارک اصلی خرید ملک نیز شامل اصل گذرنامه شخص خریدار، اصل و ترجمه گواهی سو پیشینه (به زبان گرجی) و پول نقد می باشد. لازم به ذکر است که برای خرید هر نوع املاکی در گرجستان باید پولتان نقد باشد؛ یعنی در حال حاضر املاک گرجستان به صورت اقساطی به اتباع خارجی فروخته نمی شوند. ضمنا برای خرید ملک در کشور گرجستان باید سن متقاضی حداقل 18 سال تمام باشد.

روال دریافت گواهی سو پیشینه

برای دریافت این گواهی و تحویل آن باید در وهله اول به یکی از مراکز پلیس 10+ مراجعه کرده و بعد از پرداخت فیش های واریزی مربوطه، درخواست گواهی عدم سو پیشینه بدهید و سپس این گواهی را برای ترجمه به یکی از دارالترجمه های رسمی ببرید. بعد از ترجمه به سفارت ایران در تفلیس مراجعه کرده و مدارک را تحویل دهید. گفتنی است که گواهی سو پیشینه دارای 6 ماه اعتبار می باشد.

انواع ملک مسکونی در گرجستان

راهنمای خرید ملک در گرجستان
خرید ملک در گرجستان

اگر با خرید بلیط هواپیما ارزان به گرجستان سفر می کنید باید بدانید که ملکی که در گرجستان می خرید، می تواند کاملا آماده باشد و یا هنوز در دست ساخت باشد. املاکی که در مراحل اولیه ساخت هستند و تنها اسکلت بندی آن ها کامل شده، جزو املاک بلک فریم هستند. املاکی که کار ساخت آن ها رو به پایان است و تنها کف پوش و کابینت های آن نصب نشده باشند، جزو املاک وایت فریم هستند. دسته دیگرِ املاک که کاملا آماده زندگی هستند، املاک گرین یا سبز نامیده می شوند که متقاضیان می توانند با مشاوره کارشناسان و با توجه به شرایط خود یکی از این گزینه ها را انتخاب کنند.

مراحل خرید ملک در کشور گرجستان

برای خرید ملک در کشور گرجستان ابتدا باید مراحل اولیه بررسی ملک را طی کنید، بعد از انتخاب ملک مورد نظر وارد پروسه خرید و بستنِ قرارداد می شوید که لازم است توسط یک بنگاه معتبر انجام شود. بررسی ارزش واقعی ملک توسط کارشناس امری ضروری در خصوص اخذ اقامت است چون ممکن است صاحبِ ملکی با ارزش کم تر از 100 هزار دلار شده باشید. بعد از خریداری ملک با مراجعه به ساختمان عدالت گرجستان و ارائه برگه کارشناسی ملک و گواهی عدم سو پیشینه، پرونده درخواست اقامت شما تشکیل خواهد شد. نهایتا بعد از صدور کارت اقامت می توانید به طور موقت در این کشور اقامت کنید.

در ادامه هم می توانید با اطلاعات ضروری گردشگری تفلیس آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید