خطرناکترین جاده دنیا ؛ جاده مرگ بولیوی

کشور بولیوی به عنوان فقیرترین کشور آمریکای جنوبی است و به عنوان کشوری خاص در این منطقه به شمار می رود. اکثر جمعیت بولیوی سرخپوست های بومی هستند و این کشور از نظر جغرافیایی به دو قسمت کلی تقسیم شده است؛ جنگل های گرمسیر آمازونی و مناطق سردسیر کوهستانی.

0
37
معرفی جاده مرگ بولیوی خطرناکترین جاده دنیا
جاده مرگ بولیوی خطرناکترین جاده دنیا
خطرناکترین جاده دنیا ؛ جاده مرگ بولیویReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 14Rating: 4.0خطرناکترین جاده دنیا که با نام جاده مرگ بولیوی شناخته می شود.خطرناکترین جاده دنیا یا همان جاده مرگ بولیوی به دلیل شیب های تند، تک پیست باریک، نداشتن محافظ، باران و مه همیشگی لقب خطرناکترین جاده را از آن خود کرده.

آشنایی با خطرناکترین جاده دنیا ؛ جاده مرگ بولیوی

کشور بولیوی به عنوان فقیرترین کشور آمریکای جنوبی است و به عنوان کشوری خاص در این منطقه به شمار می رود. اکثر جمعیت بولیوی سرخپوست های بومی هستند و این کشور از نظر جغرافیایی به دو قسمت کلی تقسیم شده است؛ جنگل های گرمسیر آمازونی و مناطق سردسیر کوهستانی. اکثر شهرهای مهم در ارتفاعات کوه‌ های آند قرار دارند و به همین دلیل لقب تبت آمریکا را از آن خود کرده است. کلمه بولیوی از شخصیت سیمون بولیوار، قهرمان ونزوئلایی در جنگ‌ های استقلال آمریکای جنوبی گرفته شده است، مورد جالب توجه در مورد این کشور اینست که حتی اسم واحد پول این کشور نیز بولیویانو هست. اگر قصد خرید بلیط هواپیما ارزان بولیوی را دارید در این مقاله قصد داریم خطرناکترین جاده دنیا یا همان جاده مرگ بولیوی را معرفی کنیم تا دانستنی های بیشتری در مورد آن دریافت کنید.

معرفی جاده مرگ

معرفی جاده مرگ بولیوی خطرناکترین جاده دنیا
جاده مرگ بولیوی خطرناکترین جاده دنیا

خطرناک ترین جاده دنیا جاده یونگاس نام دارد که در بولیوی آمریکای جنوبی واقع شده است و بر اساس گزارش انجمن بین المللی سفرهای امن جاده ای چنین نامگذاری شده است. اگر با خودتان فکر کنید که قبلا در جاده های خطرناک سفر کرده اید یا حتی رانندگی کرده اید، باید در جریان باشید که سخت در اشتباهید و پا گذاشتن در این جاده نوعی خودکشی به شمار می رود. جاده Yungas مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری نیز دارد و طول آن حدودا 60 کیلومتر است که این جاده با شهرهای لاپاز و یونگاس در منطقه بولیوی مرز مشترک دارد. با وجود خطرناک بودن این جاده باز هم سالانه حدود 25 هزار گردشگر علاقه مند عازم این جاده می شوند و یکی از جاذبه های مهم گردشگری در بولیوی را از نزدیک لمس می کنند.

✅ بازدید از مقاله خطرناک ترین شهرهای جهان

موقعیت جغرافیایی جاده مرگ

موقعیت جغرافیایی این جاده در 56 کیلومتری شمال خاوری لاپاز و یونگاس بولیوی است. شاید برایتان جالب باشد که شهرت این جاده به عنوان خطرناک ترین جاده مرگ به یک جاذبه توریستی عجیب تبدیل شده است. طرفداران هیجان از سرتاسر دنیا برای بازدید از این جاده با خرید بلیط هواپیما راهی کشور بولیوی می شوند.

چرا به جاده یونگاس به  جاده مرگ معروف شده است؟

این مسیر به دلیل شیب های تند، تک پیست باریک، نداشتن محافظ، باران و مه همیشگی لقب خطرناک ترین جاده یا به عبارتی لقب جاده مرگ را از آن خود کرده است. با اینکه جاده ای ترسناک شناخته شده اما بازدید از این جاده برای یکبار در طول عمر به همه توصیه می شود.

تاریخچه جاده یونگاس (Yungas) 

معرفی جاده مرگ بولیوی خطرناکترین جاده دنیا
جاده مرگ بولیوی خطرناکترین جاده دنیا

جاده یونگاس شمالی توسط زندانیان جنگی پاراگوئه در دهه 1930 ساخته شده است تا لاپاز را به لاس یونگاس و آمازون متصل کند. در سال 1995 نیز بانک توسعه بین المللی آمریکا لقب خطرناک ترین جاده جهان را به این جهان داده است. یونگاس با اسم مستعار جاده مرگ به عنوان تنها مسیری است که از اعماق جنگل آمازون و رشته کوه های بلند آندز می گذرد و دره های عمیق در این جاده دو شهر لاپاز و کورویکو را به هم متصل می کند. رانندگی در طول مسیر جاده یونگاس مانند رانندگی بر روی ترن هوایی است. در بعضی از نقاط ارتفاع جاده به 3600 متر از سطح دریا می رسد ، در عوض دره ای با عمق 2800 متر در فاصله چند سانتی متری کنار جاده قرار دارد و کوچکترین خطا باعث سقوط به آن دره عمیق می شود. مخصوصا رانندگی در هنگام بارش باران و برف در این جاده یکی از احمقانه ترین تصمیم هاست، زیرا ترس را در وجودتان حس خواهید کرد.  این جاده در گذشته برای عبور حیوانات استفاده می شده است اما امروزه به جاده ای برای عبور وسایل نقلیه تبدیل شده است.

شهرت جاده مرگ در دنیا

معرفی جاده مرگ بولیوی خطرناکترین جاده دنیا
جاده مرگ بولیوی خطرناکترین جاده دنیا

یکی از بخش های مهم منطقه بولیوی با وجود جاذبه های گردشگری زیاد همین جاده است که در سراسر سال به عنوان جاذبه ای دیدنی میزبان گردشگران زیادی است. بولیوی به عنوان کشوری کوهستانی دارای جاده هایی است که از کنار کوه ها و دره ها رد می شود، به همین دلیل آمار مرگ و میر در این جاده ها بسیار زیاد است اما باز هم ارزش خرید بلیط هواپیما و تماشا را دارد. عواملی در خطرناک بودن این جاده سهیم هستند، مانند مه غلیظ، رانش زمین، ریزش کوه و چندین مورد دیگر. جاده يونگاس (Yungas Road) در سراسر جهان شهرت دارد و به عنوان جاده ای يک طرفه با صخره‌ های شيب‌ دار احاطه شده است که هيچ مانعی برای محافظت از سقوط خودروها به اعماق دره وجود ندارد. با اين حال، با وجود خطر در اين جاده دوچرخه سواری يکی از محبوب‌ ترين فعاليت‌ ها در بين گردشگران بوليوی در جهان است.

مراقبت های لازم در هنگام بازدیدو عبور از جاده یونگاس

برای گردش در جاده مرگ یونگاس در وهله اول باید مراقب سنگ ها باشید، زیرا تعداد این سنگ ها بسیار زیاد است و در همه جای جاده دیده می شوند، تا حدی که در هر پیچ، سنگ های بزرگی از جاده خارج می شوند و اگر حواستان نباشد از جاده منحرف خواهید شد و خسارت های جبران ناپذیری به بار خواهد آمد. پس به یاد داشته باشید که در جاده یونگاس همیشه در محدوده خود حرکت کنید تا در برابر خطرات فرصتی برای واکنش داشته باشید.

در ادامه می توانید با معرفی دره مرگ کالیفرنیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید