خطرناک ترین جاده های دنیا

همیشه منظور از سفر خرید بلیط هواپیما نیست. سفر در جاده و با ماشین نیز می‌تواند لذت‌بخش باشد. سفرهای جاده‌ای جدای از محاسنی مانند استفاده از مناظر طبیعی و بازدید از جاذبه‌های مسیر دارای معایبی مانند طولانی‌ شدن مدت سفر، خستگی را هم دارند. همچنین ایمنی جاده نیز از مسائل قابل توجه است.

0
98
معرفی خطرناک ترین جاده های دنیا
خطرناک ترین جاده های دنیا
خطرناک ترین جاده های دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 13Rating: 4.0خطرناک ترین جاده های دنیا در چه کشورهایی قرار دارد و دلیل آن چیست.خطرناک ترین جاده های دنیا به دلایل مختلف طبیعی یا انسانی در برخی کشورها وجود دارند که مشکلات زیادی را برای سواران نقلیه به همراه دارند.

معرفی خطرناک ترین جاده های دنیا

همیشه منظور از سفر خرید بلیط هواپیما نیست. سفر در جاده و با ماشین نیز می‌تواند لذت‌بخش باشد. سفرهای جاده‌ای جدای از محاسنی مانند استفاده از مناظر طبیعی و بازدید از جاذبه‌های مسیر دارای معایبی مانند طولانی‌ شدن مدت سفر، خستگی را هم دارند. همچنین ایمنی جاده نیز از مسائل قابل توجه است. برخی از جاده‌ها به دلیل موقعیت و ویژگی جغرافیایی منطقه جزو خطرناک ترین جاده های دنیا محسوب می‌شوند. رانندگی یک مهارت است و هیچ شکی هم در این موضوع وجود ندارد. اما راننده در برخی از جاده های دنیا به چیزی بیش از مهارت در رانندگی نیاز دارد. خطرناک بودن جاده به عوامل مختلفی طبیعی یا انسانی بستگی دارد. موارد طبیعی مانند وجود کوه، دره، صخره و انسانی مثل تعمیر غیرمتعارف جاده‌ها، رانندگی بی‌دقت یا حتی وجود دزدان و غارتگران در آن مسیر را شامل می‌شود. در این متن ما سعی می‌کنیم برخی از خطرناک ترین جاده های دنیا را برای شما معرفی کنیم.

جاده فری‌میدوز

معرفی خطرناک ترین جاده های دنیا
خطرناک ترین جاده های دنیا

جاده فری‌میدوز به‌معنی علفزارهای افسون شده در پاکستان قرار دارد و یکی از خطرناک ترین جاده های دنیا محسوب می‌شود. این جاده تنها در فصل تابستان باز و قابل عبور است. مسیر صخره‌ای که حدود 16 کیلومتر طول دارد و 9 کیلومتر آن خطرناک است. این جاده صدها سال پیش توسط روستاییان در کوه نانگا پاربات ساخته شده است. جاده تنها به اندازه عرض یک ماشین جیپ پهنا دارد و فاقد گاردریل می‌باشد بد نیست بدانید که قسمت های ناپایدار وحشتناکی دارد. یک حرکت اشتباه راننده می‌تواند باعث شود خودرو صدها متر به درون صخره‌های عمودی سقوط کند.

جاده زوجی‌پس

معرفی خطرناک ترین جاده های دنیا
خطرناک ترین جاده های دنیا

در بین خطرناک ترین جاده های دنیا که در بلندترین نقاط کوهستان‌ها قرار دارند، جاده زوجی‌پس بالاترین رتبه را کسب کرده است. این جاده یک جاده بسیار کثیف، بدون گاردریل و علایم ترافیکی می‌باشد. زمانیکه رانش زمین رخ می‌دهد باعث ایجاد مشکلات بسیاری می‌گردد. جاده زوجی‌پس مارپیچ در میان قله‌ها در ارتفاع بالای 3350 متر قراردارد. این جاده شهرهای اسرینگار و له در غرب کوه‌های هیمالیا را به هم وصل می‌کند. معمولا در زمستان ها، زمانی که ارتفاع برف به 15 متر می‌رسد این جاده بسته می‌شود. طول این جاده حدود ۹ کیلومتر است. این مسیر در سال ۱۹۴۷ برای مقاصد نظامی ساخته شده است.

✅ بازدید از مقاله ترسناک‌ترین موزه‌‌های جهان
✅ بازدید از مقاله ترسناک‌ترین مکان‌های متروکه در جهان

جاده سیچوان چین

معرفی خطرناک ترین جاده های دنیا
خطرناک ترین جاده های دنیا

بر اساس تحقیقات سال 2018 جاده سیچوان چین خطرناک ترین جاده دنیا است. یکی از نکات جالب توجه در مورد این جاده، دید کم رانندگان به دلیل پیچ و خم‌های زیاد و تند این جاده  می‌باشد. بسیاری از راننده‌ها نمی‌توانند فاصله زیادی را ببینند و باید توجه‌شان به جاده باشد به همین دلیل اگر تنها یک لحظه کند یا تندتر رانندگی کنند امکان رخ دادن فاجعه بزرگی وجود دارد. نکته وحشتناکی دیگری درباره جاده سیچوان هست و آن وجود گروه‌های گروگانگیر و غارتگر در این جاده می‌باشد که همه چیز را دشوارتر می‌کند و امنیت راننده‌ها را به خطر می‌اندازد.

جاده اسکیپرز کانیون

معرفی جاده های خطرناک دنیا
جاده های خطرناک دنیا

نیوزیلند کشور زیبایی است بسیاری از بهترین چشم‌اندازها و مناظر دنیا در این سرزمین واقع شده‌اند. وجود مسیرهای خطرناک و صعب‌العبور در این کشور خیلی زیاد هستند و اسکیپرز کانیون نیز یکی از همین جاده های پرچالش و یکی از خطرناک ترین جاده های دنیا محسوب می‌شود. طول جاده 27.35 کیلومتر است و از لابه‌لای صخره‌ها می‌گذرد. جاده اسکیپرز کانیون بسیار باریک است یعنی این مسیر ظرفیت عبور دو اتومبیل در یک زمان را ندارد که اگر ماشینی از روبه‌رو بیاید، شاید راننده اتومبیل مقابل مجبور شود که کیلومترها دنده‌عقب برود تا هر دو ماشین بتوانند عبور کنند.

جاده آتلانتیک اوشن نروژ

معرفی جاده های خطرناک دنیا
جاده های خطرناک دنیا

جاده آتلانتیک اوشن یکی دیگر از جاده های خطرناک دنیا است که طول 8046.72 متری دارد و پنج جزیره را به یکدیگر متصل می‌کند. هنگام حرکت در این مسیر مناظر طبیعی دو طرف اقیانوس را مشاهده خواهید کرد. کمی لغزش و بی احتیاطی در حین رانندگی در آتلانتیک اوشن بسیار ترسناک خواهد بود زیرا امکان سقوط به درون اقیانوس وجود دارد همچنین وزش بادهای شدید نیز کنترل اتومبیل را در این مسیر دشوار می‌کند. شما حین رانندگی دو حس متفاوت یکی لذت بردن از مناظر و دیگری ترس و دلهره را با هم تجربه خواهید کرد.

جاده سیشوان تبت

معرفی جاده های خطرناک دنیا
جاده های خطرناک دنیا

این جاده بسیار طولانی و طولی حدود 2 هزار کیلومتر دارد که چنگدو در سیشوان چین را به لاسا در تبت متصل می‌کند آن منطقه خم نامیده می‌شود. جاده سیشوان-تبت از میان صخره‌ها و مناطق بهمن‌گیر عبور می‌کند و جاده‌ای بسیار پرپیچ و خم در میان قله‌های کوه و یکی از خطرناک ترین جاده های دنیا می‌باشد. برخی از نقاط آن تا ۶ هزار متر ارتفاع داشته و اغلب باعث ایجاد حالت تهوع در مسافران می‌شود. در طول این مسیر چندین عبادتگاه نیز وجود دارد. این جاده بین سال های 1950 تا 1954 ساخته شده است.

در هر کشوری هم جاده های خوب و مناسب وجود دارد و هم جاده های بد، اما همیشه بعضی از مسیرها خطرناک‌تر هستند. اگر شما به هیجان و ترس و دلهره هنگام رانندگی علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم به خطرناک ترین جاده های دنیا سفر کنید و با احتیاط و رعایت نکات ایمنی این هیجان را تجربه نمایید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید