با خلبانان قهرمان در جهان آشنا شوید

گردشگران و همراهان  همیشگی، سفرستان امروز می‌خواهد هفت تن از خلبانان جسور و معروف جهان را که از بروز فاجعه‌های هواپیمایی به طرز خارق‌العاده‌ای جلوگیری کرده‌اند، به شما معرفی کند. در این مطلب هیجان‌انگیز و جذاب با ما همراه باشید.

0
212
آشنایی با خلبانان قهرمان جهان
معرفی خلبانان قهرمان جهان
با خلبانان قهرمان در جهان آشنا شویدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 6Rating: 3.5با خلبانان قهرمان در جهان آشنا شوید - خرید بلیط هواپیما - پرواز خارجی - سفرستانگردشگران و همراهان  همیشگی، سفرستان امروز می‌خواهد هفت تن از خلبانان جسور و معروف جهان را که از بروز فاجعه‌های هواپیمایی به طرز خارق‌العاده‌ای جلوگیری کرده‌اند، به شما معرفی کند. در این مطلب هیجان‌انگیز و جذاب با ما همراه باشید. پرواز خارجی

معرفی خلبانان قهرمان جهان

گردشگران و همراهان همیشگی، سفرستان امروز می‌خواهد هفت تن از خلبانان جسور و معروف جهان را که از بروز فاجعه‌های هواپیمایی به طرز خارق‌العاده‌ای جلوگیری کرده‌اند، به شما معرفی کند. در این مطلب هیجان‌انگیز و جذاب با ما همراه باشید.

حادثه جاکارتا

آشنایی با خلبانان قهرمان جهان
معرفی خلبانان قهرمان جهان

24 ژوئن 1982

این پرواز خارجی هواپیمایی British Airways از هیترو به اوکلند در حال حرکت بود و از جاکارتا زمانی حرکت کرد که آتش‌فشان Mount Galunggung شروع به فوران کرد و منجر به خرابی هر چهار موتور هواپیما شد. به‌طور طبیعی، در کابین خلبان، نگرانی‌هایی به وجود آمد، مهندس پرواز گفت: “باورم نمیشه – هر چهار موتور خراب شدند!”

کاپیتان اریک مؤدی تلاش کرد تا به مسافران قوت قلب بدهد: “خانم‌ها و آقایان، این کاپیتان شماست که داره صحبت می‌کنه. ما یک مشکل کوچک داریم هر چهار موتور متوقف شدند و ما به سختی تلاش می‌کنیم تا دوباره اون‌هارو راه بندازیم. من به شما اطمینان می‌دم که هیچ اتفاقی نمی‌افته.

مسافران شروع کردند به نوشتن یادداشت‌هایی برای عزیزانشان، در حالی که مؤدی داشت محاسبه می‌کرد که تا چه اندازه می‌توان هواپیما را قبل از رسیدن به سطح دریا بدون نیروی موتور راند (91 مایل محاسبه کرد). خوشبختانه، در حدود 13،500 فوت، موتورها با موفقیت شروع به کار کردند.

حادثه پرواز 5390 British Airways

آشنایی با خلبانان قهرمان جهان
معرفی خلبانان قهرمان جهان

10 ژوئن 1990

در این حادثه قابل‌توجه، در کابین یک پرواز خارجی BA به مالاگا با 81 مسافر، پنل پنجره شیشه‌ای جلو هواپیما شکست، و تیم لنکستر، نصف بدنش از کابین خلبان، بیرون افتاد. سر و بدن او در خارج از کابین بود – در مسافت 17،300 فوت و با وزش باد با سرعت 300 مایل در ساعت – در حالی که پاهای او را در داخل کابین بود، خدمه هواپیما پاهای او را محکم گرفته بودند. Alastair Atchison کمک خلبان فرود اضطراری را ایجاد کرد، اما به دلیل صدای هوای بیش از حد، صدای کنترل ترافیک هوایی را نمی‌شنید. او در نهایت با خیال راحت در Southampton فرود آمد، جایی که لنکستر برای یخ زدگی بدنش، شوک و بازو شکسته‌اش تحت درمان قرار گرفت.

معجزه در هادسون

2009 ژانویه 15

شاید از شناخته‌شده‌ترین رویدادها در وقایع اخیر، مربوط به این خلبان قهرمان باشد. Chesley Sullenberger III، در هواپیمای ایالات‌متحده هواپیمایی پرواز 1549، موفق به فرود امن در رودخانه هادسون شد زمانی که گروهی از غازهای کانادا هواپیما را از کار انداخته بودند. تمام 155 مسافر جان سالم به در بردند و پاداش او یک کتاب با HarperCollins و بازنشستگی زود هنگام بود.

Sullenberger به Telegraph Travel گفت: “تنها آموزش‌هایی که ما برای فرود در آب به دست آورده بودیم، خواندن تعدادی پاراگراف در یک کتابچه راهنمای کتاب و داشتن بحثی کوتاه در کلاس درس بود.”

حادثه Windsor

12 ژوئن 1972

پرواز خارجی هواپیمایی آمریکایی 96 از لس آنجلس به نیویورک در توقف گاه بین دیترویت دچار مشکل شد، زمانی که درب عقب قسمت بار به طور ناگهانی شکست. انفجار بعد از آن، بخشی از کف در عقب کابین را کند، یک کابل کنترل را قطع کرد و یکی از موتورها را غیرفعال کرد. کاپیتان Bryce McCormick، که در ابتدا تصور می‌کرد هواپیما در برخورد هوایی دچار مشکل شده، اعلام کرد که یک وضعیت اورژانسی است، در حالیکه خدمه هواپیما ماسک‌های اکسیژن را بین مسافران پخش می‌کردند. هواپیما به دیترویت بازگشت، و – با وجود خطرات فراوان در فرود پر سرعت – McCormick با امنیت تمام هواپیما را در زمین نشاند.

Glider Gimli

23 جولای 1983

در ارتفاع 41 هزار فیت با پرواز خارجی از مونترال به ادمنتون هواپیما ایر کانادا پرواز 143 به دلیل تغییرات اخیر در سیستم متریک دچار اشتباه محاسباتی در سوخت‌گیری شد. این مشکل ناشی از خطای الکترونیکی در پانل ابزار هواپیما بود و هواپیما تمام قدرتش را از دست داد. خوشبختانه، کاپیتان Bob Pearson، یک خلبان بالگردهای با تجربه بود، و 767 به RCAF ایستگاه Gimli هدایت کرد. فرودش بسیار سخت و سریع بود – Pearson مجبور شد ترمز کند و دو تایر منفجر شد، در حالی که نوک هواپیما روی زمین کشیده می‌شد، یک آتش کوچک جرقه زد – اما همه 61 در نفر جان سالم به در بردند.

پرواز Aloha 243

28 آوریل 1988

در سال 1988، یک 737، که توسط شرکت هواپیمایی Aloha با 90 نفر همراه به پرواز درآمد، در حال حرکت به سمت هونولولو بود، که یک قسمت کوچک از سقف شکست و جدا شد، در ارتفاع 24000 فوت حرکت می‌کرد. انفجاری ناشی از یک انفجار کوچک یک بخش بزرگ‌تر از سقف را کند و یک همراه 57 ساله که Clarabelle Lansing نامیده می‌شد، از صندلی‌اش کنده شد و از سوراخ سقف هواپیما به بیرون افتاد. خوشبختانه، تمام مسافرین دیگر کمربند بسته بودند، و خلبان – Robert Schornstheimer – 13 دقیقه بعد، موفق به فرود شد قبل از اینکه جان کس دیگری به خطر بیفتد.

62 فوت تا فاجعه

آشنایی با خلبانان قهرمان جهان
معرفی خلبانان قهرمان جهان

اکتبر 11، 2016

یک خلبان هواپیمایی خطوط هوایی چین در سال 2016 به عنوان یک قهرمان نام‌گذاری شد و به او جایزه نقدی ارائه شد که که تفکر سریع و هوشمندانه‌اش، از یک تصادف بزرگ داخل باند را که موجب کشته شدن 439 نفر می‌شد، جلوگیری کرد.

به گفته رسانه‌های چینی، خلبان Chao، در رینگ ایرباس A320-200 بود، و آماده شده بود که از فرودگاه بین‌المللی Shanghai Hongqiao خارج شود. زمانی که، به هواپیمای خود سرعت داد، یک هواپیمای خطوط هوایی چین دوم – هواپیمای ایرباس A330-300 که از پکن آمده بود – وارد مسیر او شد. خلبان تصمیم گرفت تا با سرعت 19 کیلومتر (62 فوت) حرکت کند و از زمین بلند شود. گزارش‌ها حاکی است که در مجموع 413 مسافر و 26 خدمه در این دو هواپیما وجود داشت که اگر وی این کار را نمی‌کرد با برخورد دو هواپیما فاجعه جبران‌ناپذیری رخ می‌داد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید