خواب راحت در هواپیما را چگونه تجربه کنیم؟

اگر جزو افرادی هستید که زیاد به سفرهای خارجی مخصوصاً مناطق و شهرهای دور از ایران راهی می‌شوید، شاید داشتن یک خواب راحت در هواپیما در کلاس اکونومی پروازها، خیالی بیش نباشد.

0
50
راز خواب راحت در هواپیما
خواب راحت در هواپیما
خواب راحت در هواپیما را چگونه تجربه کنیم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 10Rating: 4.5خواب راحت در هواپیما چه راهکارهایی دارد راز خواب راحت در هواپیما.خواب راحت در هواپیما شاید دشوار باشد اما غیرممکن نیست با داشتن کمی آمادگی قبلی مسافرین می‌توانند راحتی تختخواب خود را به همراه خود داخل هواپیما بیاورند.

راز واقعی خواب راحت در هواپیما

اگر جزو افرادی هستید که زیاد به سفرهای خارجی مخصوصاً مناطق و شهرهای دور از ایران راهی می‌شوید، شاید داشتن یک خواب راحت در هواپیما در کلاس اکونومی پروازها، خیالی بیش نباشد.

برای کمک به خواب مسافرین هواپیما در حالت نشسته راهکارهای زیادی وجود دارد؛ اما به‌هرحال با قرار گرفتن در میان مسافرین دیگر، آشفتگی ناشی از چاله‌های هوایی و صندلی‌های نه‌چندان راحت، می‌توانند داشتن یک خواب راحت در هواپیما را به یک کار غیرممکن تبدیل کنند.

داشتن یک خواب راحت در هواپیما شاید دشوار باشد اما غیرممکن نیست. با داشتن کمی آمادگی قبلی، مسافرین می‌توانند راحتی تختخواب خود را به همراه خود داخل هواپیما بیاورند.

در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفتیم تا با آوردن چند نکته راز واقعی داشتن یک خواب راحت هنگام مسافرت با هواپیما را برای شما بر ملأ کنیم. پس اگر می‌خواهید در هنگام انجام پروازهای طولانی‌مدت با هواپیما، یک خواب راحت و دل‌نشین را تجربه کنید، بهتر است تا آخر این مطلب سایت سفرستان را همراهی کنید.

✅ بازدید از مقاله نکات ضروری که در مورد فرود اضطراری باید رعایت شود
✅ بازدید از مقاله نکاتی برای مقابله با حالت تهوع در پرواز
✅ بازدید از مقاله نکاتی که موقع سوارشدن به هواپیما و قبل از آن باید در نظر بگیریم

مناسب‌ترین صندلی را انتخاب کنید

راز خواب راحت در هواپیما
خواب راحت در هواپیما

هر صندلی هواپیما فرصت یکسانی برای یک خواب راحت در هواپیما را مهیا نمی‌سازد. بهترین انتخاب برای آن دسته از افراد که خواب معمولی دارند، صندلی‌های کنار پنجره می‌باشند. نه‌تنها این انتخاب مزاحمت‌های دیگر مسافرین را در بر نخواهد داشت، بلکه دیواره‌های هواپیما برای تکیه دادن مناسب بوده و گردن شما را ساکن و راحت نگه خواهند داشت.

افرادی که زود از خواب بیدار شده و یا اغلب در بین خواب به دستشویی مراجعه می‌کنند، بهتر است صندلی کنار راهرو را برای دسترسی بهتر انتخاب کنند.

آن دسته از افراد که دارای خواب سبک هستند، باید از رزرو صندلی در قسمت جلویی کلاس اکونومی ممانعت کنند. ایرلاین‌ها معمولاً این صندلی‌ها را برای خانواده‌ها و افرادی که دارای کودک خردسال هستند، رزرو می‌کنند. بنابراین احتمال این وجود خواهد داشت که با رزرو این صندلی‌ها توسط سروصدای یک کودک از خواب بیدار شوید.

صندلی‌های نزدیک ردیف‌های خروج و درب هواپیما می‌توانند سرد باشند زیرا ممکن است هوا به داخل هواپیما نفوذ کند. درحالی‌که برخی از مسافرین خوابیدن در یک محیط سرد را ترجیح می‌دهند، قرار گرفتن در یکی از این صندلی‌ها بدون داشتن پتو می‌تواند کمی مشکل‌ساز باشد.

ابزار مخصوص خوابیدن را به همراه خود داشته باشید

راز خواب راحت در هواپیما
خواب راحت در هواپیما

داشتن بوها و احساسات آشنا در محیط هواپیما شاید به مسافرین کمک کند که یک خواب خوب و عالی را تجربه کرده و در طول سفر با هواپیما خواب بمانند.

فرقی نمی‌کند که شما با خود هدفون‌های ضد صدا و یا پوشش‌های گوشی را به همراه داشته باشید، بهتر است هنگام خواب هدفون‌های خود را درآورده و به موزیک گوش ندهید و هنگام خواب موزیک در گوشتان پخش نشود. تغییر در میزان صداها می‌تواند خواب اشخاص را به هم بزند.

یک پلی لیست 90 دقیقه‌ای از صدای سفید و یا در گوش داشتن پوشش‌های گوشی به میزان 90 دقیقه، باید میزان کافی از کنسل کردن صداها را برای مسافرین فراهم آورد تا به آن‌ها کمک کند که در طول پرواز خواب بمانند.

استفاده از عطرهای مخصوص خواب در خانه و اتاق می‌تواند راهکار دیگری باشد. اگر در خانه یا اتاقتان به بوهای خاصی حساس هستید و با استشمام این بوها حس خواب‌آلودگی به شما دست خواهد داد، بهتر است که این عطر مخصوص را به همراه خود به داخل هواپیما برده و با اضافه کردن چند قطره به بالشت مسافرتی خود، خواهید توانست بوی آشنا را استشمام کرده و بدن حس کند که وقت خواب است. همچنین به همراه داشتن یک پتوی آشنا از خانه نیز می‌تواند به داشتن یک خواب آسوده در هواپیما کمک کند.

همچنین بهتر است هنگام انجام دادن پرواز خود، چشم پوش‌های مخصوص خواب خود را نیز به همراه داشته باشید تا بتوانید از نورهای مزاحم هنگام خواب جلوگیری کرده و یک خواب آسوده و عالی را تجربه کنید.

از الکل، قرص‌ها و داروهای خواب‌آور استفاده نکنید

راز خواب راحت در هواپیما
خواب راحت در هواپیما

درحالی‌که الکل شاید به داشتن یک خواب آسوده برای مسافران کمک کند؛ اما استفاده از نوشیدنی‌های الکلی کیفیت خواب را پس از خوابیدن محدود ساخته و پایین خواهد آورد. الکل می‌تواند با عملکرد مغز تداخل ایجاد کرده و جلوی خواب REM را بگیرد، بدین معنی که ادامه خواب برای کسانی که الکل استفاده کرده‌اند دشوار خواهد بود و آن دسته از افراد که این تجربه را داشته‌اند، باید بدانند که چیزی بدتر از بیدار شدن با یک سردرد در هواپیما وجود نخواهد داشت.

استفاده از قرص‌های خواب‌آور نیز توصیه نمی‌شود، زیرا ممکن است برخی از افراد دچار خوابگردی شده و یا کارهایی را در حین خواب انجام دهند که بعداً آن‌ها را به یاد نخواهند آورد.

بااین‌حال خوردن قرص‌هایی که حاوی ملاتونین هستند می‌تواند به برخی از افراد برای داشتن یک خواب راحت کمک کنند، مخصوصاً آن دسته از افرادی که هنگام مسافرت با هواپیما از چندین منطقه زمانی عبور می‎‌کنند. بهتر است این داروها را نیم ساعت تا یک ساعت قبل از خواب در هواپیما بخورید.

پس از مصرف قرص‌های حاوی ملاتونین تمامی طول روز را بیدار مانده و چرت نزنید، سپس ملاتونین را دوباره یک ساعت قبل از خواب شبانه مصرف کنید. بهتر است مصرف ملاتونین را تا دو یا سه روز پس از فرود آمدن در مقصد موردنظر مصرف کنید تا بدنتان به منطقه زمانی محلی و ساعات آن عادت کند.

در مجموع شاید خوابیدن در هواپیما دشوار در ذهنتان دشوار به نظر برسد ولی غیرممکن نخواهد بود و شما می‌توانید با در نظر گرفتن و رعایت نکات گفته‌شده، هنگام انجام پروازهای طولانی، یک خواب راحت و بدون دغدغه را با آرامش کامل تجربه کنید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید