10 راه برای اینکه در هواپیما خواب راحتی داشته باشید

0
475
خرید آنلاین پرواز خارجی و راحت خوابیدن در هواپیما
پرواز خارجی و راحت خوابیدن در هواپیما
10 راه برای اینکه در هواپیما خواب راحتی داشته باشیدReviewed by تحریریه پرواز خارجی on Jun 18Rating: 4.510 راه برای اینکه در هواپیما خواب راحتی داشته باشیددر این مقاله با 10 راه برای اینکه در هواپیما خواب راحتی داشته باشید، آشنا می شوید و شما برای رزرو پرواز خارجی خود می توانید به سایت سفرستان مراجعه کنید

10 راه برای اینکه در هواپیما خواب راحتی داشته باشید

احتمالا تمام مسافرانی که برای سفرهای طولانی بلیط هواپیما خریده‎اند و بعد از جست‎وجوهای طاقات‎فرسا برای یافتن بلیط هواپیما ارزان بر روی صندلی هواپیما آرام گرفته‎اند، ناکامی‎هایی در زمینه‎ی خوابیدن در هواپیماهای پرجمعیت و پر سر و صدا را تجربه کرده باشند. فهرستی که در ادامه به حضورتان معرفی می‎شود، راهکارهایی است که می‎توانند در اوقات خوش استراحت و خواب، شما را از مخمصه‌ی مزاحمت‎های «خواب‌رُبا» خلاص کند.

 1. صندلی، صندلی و باز هم صندلی

خرید آنلاین پرواز خارجی و راحت خوابیدن در هواپیما
پرواز خارجی و راحت خوابیدن در هواپیما

زمانی که از نسخه‌ا‎ی جادویی برای خواب راحت در هواپیما سخن می‎گوییم باید بیش و پیش از هر چیز به جایگاه صندلی خود توجه داشته باشیم. بنابراین، سعی کنید تا جایی که می‎توانید صندلی خود را از دالان پر رفت و آمد هواپیما دور نگه دارید تا با هر مرتبه استفاده‎ی همسفرانتان از سرویس بهداشتی، چرتتان بر هم نخورد.

 1. سبک سفر کنید

چگونگی خواب راحت در پرواز خارجی
خواب راحت در پرواز خارجی

درست است که اگر مسافر هواپیما بعد از خریدن بلیط هواپیما ، چمدان پر و پیمانی نبندد و ساک‎های سفر را با لباس‌هایی که یک‌بار هم پوشیده نخواهند شد، پر نکند، خیالش راحت نخواهد شد. اما با تمام این بهانه‏ها اگر در آرزوی خوابی شیرین، آرام ندارید باید تا می‎توانید ملزومات غیر ضروری را از چمدان خود حذف کنید تا درون هواپیما فضای زیادی برای لم دادن و دراز کشیدن داشته باشید.

 1. خودتان را گرم نگه دارید

چگونگی راحت خوابیدن در پرواز خارجی طولانی
راحت خوابیدن در پرواز خارجی طولانی

مراقب باشید تا فریب گرمای پیش از پرواز کابین هواپیما را نخورید که این گرما موقتی است و هر چه بیش‎تر اوج بگیرید، هوا هم داخل کابین سردتر خواهد شد. پس حتی اگر به پتو یا روانداز هم دسترسی ندارید، حداقل کت خود را از تن نکَنید که بعدا به کارتان خواهد آمد.

 1. روانداز و متکای شخصی خود را به همراه داشته باشید

همراه داشتن متکای شخصی در پرواز خارجی
متکای شخصی در پرواز خارجی

نمی‌خواهیم خیلی وسواس به خرج دهیم اما هر طور که به مقوله‏ خواب در هواپیما نگاه کنید، بر روی متکای شخصی و با روانداز و پتویی که جزو اموال شخصی خودمان است و مسافر دیگری قبلا از آن استفاده نکرده است، راحت‎تر به خواب می‎رویم.

 1. کمربند صندلی را بر روی پتو ببندید

بستن کمربند از روی پتو در پرواز خارجی بهتر است
بستن کمربند از روی پتو در پرواز خارجی

با این کار، خیالتان از این مسأله راحت خواهد بود که هر مرتبه علامت بستن کمربند در داخل کابین روشن می‎شود، مهماندار مزاحمتان نخواهد شد و از خواب ناز بیدارتان نخواهد کرد.

 1. درخواست کنید تا مزاحمتان نشوند

از مهماندارها درخواست عدم مزاحمت در طول پرواز خارجی کنید
درخواست عدم مزاحمت در طول پرواز خارجی

برای این که تمام تلاش‌هایتان برای فرو رفتن در خوابی شیرین نقش بر آب نشود، قبل از آنکه به خواب بروید، محترمانه از مهمانداران هواپیما درخواست کنید تا وقتی شما در خواب هستید، مزاحمتان نشوند.

 1. از هدفون یا گوش‌گیر استفاده کنید

از هنفون در پرواز خارجی طولانی استفاده کنید
استفاده از هنفون در طول پرواز خارجی

با این راهکار به یکی از مهمترین چالش‌ها بر سر خوابی راحت درون هواپیما می‎رسیم، چالش مقابله با تمام سر و صداهای مزاحم. برای اینکه گوش‎هایتان را از هیاهوی کابین هواپیما خالی کنید، می‎توانید گوشتان را با گوش‌گیر بپوشانید یا از هدفون‎هایی که صداهای مزاحم را حذف می‎کنند، استفاده کنید.

 1. موسیقی آرامش‎بخش گوش کنید

  موسیقی آرامش بخش در پرواز خارجی گوش دهید
  موسیقی آرامش بخش در پرواز خارجی

آنقدر در مورد فواید موسیقی‌های آرامش‌بخش صحبت شده است که دیگر نیازی به زیاده‌گویی در این مورد نیست، فقط توجه داشته باشید که گوش جان سپردن به این قبیل آهنگ‌ها آن هم درون کابین هواپیمایی که میان زمین و هوا معلق است، چشمانتان را سنگین و برای خواب مهیایتان می‌کند.

 1. از چشم‌بند استفاده کنید

استفاده از چشم بند در طول پرواز خارجی برای راحت خوابیدن
در پرواز خارجی خود از چشم بند استفاده کنید

هیچ تضمینی وجود ندارد که همیشه در تاریکی شب سفر کنید و احتمالش زیاد است که هواپیمای شما گرفتار روشنایی روز شود یا اینکه ممکن است حساس باشید و نور داخل کابین هواپیما نگذارد که به خواب فرو بروید، به همین دلایل نیز بهتر است از چشم‌بند استفاده کنید و از این طریق از رسیدن روشنایی‎های مزاحم به چشمانتان جلوگیری کنید.

 1. با مراقبه و مدیتیشن خود را آرام کنید

خود را با مراقبه و مدیتیشن آرام کنید
تمرکز و آرامش در پرواز خارجی

اگر بخت یارتان نبود تا با استفاده از یکی از راهکارهای بالا به خواب بروید یا اینکه گرفتار نوزادی در صندلی کناری خود شدید که مدام سر و صدا راه می‎انداخت، بهتر است دست به دامان مدیتیشن شوید و با متدهای مراقبه‌ای اگر موفق نمی‌شوید بخوابید، حداقل در طول پرواز خود در آرامش و آسایش باشید.

برای جستجوی پرواز خارجی مورد نظر خود به سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرواز خارجی سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید