هنگام سفر چه داروهایی باید به همراه داشته باشیم؟

وقتی بلیط هواپیما می‌خریم و به مسافرت می‌رویم، یکی از مهم‌ترین مراحل کار ما بستن چمدانی است که بتواند در لحظات مختلف سفر به کمکمان آید. بنابراین معمولاً با توجه به گرما و سرمای مقصد سفر، لوازم لازم برای سرگرمی و برخی مسائل دیگر، لباس، کتاب، وسایل الکترونیک و غیره را در چمدان خود قرار می‌دهیم.

0
412
داروهای مورد نیاز سفر کدام است
داروهای مورد نیاز سفر
هنگام سفر چه داروهایی باید به همراه داشته باشیم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 17Rating: 3.5هنگام سفر چه داروهایی باید به همراه داشته باشیم؟ - خرید بلیط هواپیما و داروهای لازم برای سفروقتی بلیط هواپیما می‌خریم و به مسافرت می‌رویم، یکی از مهم‌ترین مراحل کار ما بستن چمدانی است که بتواند در لحظات مختلف سفر به کمکمان آید. بنابراین معمولاً با توجه به گرما و سرمای مقصد سفر، لوازم لازم برای سرگرمی و برخی مسائل دیگر، لباس، کتاب، وسایل الکترونیک و غیره را در چمدان خود قرار می‌دهیم. داروهای لازم برای سفر

داروهای لازم برای سفر

وقتی برای سفر برنامه ریزی می کنیم یکی از مهم‌ترین مراحلی که باید آن را اول از همه جدی بگیریم، بستن چمدان است که بتواند در لحظات مختلف سفر به کمکمان آید. بنابراین معمولاً با توجه به گرما و سرمای مقصد سفر، لوازم لازم برای سرگرمی و برخی مسائل دیگر، لباس، کتاب، وسایل الکترونیک و غیره را در چمدان خود قرار می‌دهیم. اما کمتر کسی از بین ما مسافران و گردشگران با اهمیت‌بخشی به سلامت جسمی و روحی خود، به فکر قرار دادن داروهای لازم برای سفر در چمدانش می‌افتد. این در حالی است که داشتن داروی مناسب در داخل چمدان هر لحظه می‌تواند یاری‌رسان ما و دوستانمان باشد. بنابراین مطلب زیر را برای شما همراهان گرامی سفرستان نگاشتیم تا هم شما به اهمیت قرار دادن دارو در چمدان مسافرتی خودتان پی ببرید و هم فهرستی مناسب برای داروهای لازم برای سفر هنگام خرید بلیط هواپیما داشته باشید.

داروهای لازم برای سفر

1داروهای تجویزشده و ضروری

شاید نیازی به گفتن این موضوع نباشد که شخص مسافر حتماً باید داروهایی که پزشک برایش تجویز کرده با خود همراه داشته باشد. چراکه معمولاً مسافران هنگام خرید بلیط هواپیما به این موضوع توجه می‌کنند. با این حال، نکته حائز اهمیت در اینجا تهیه دارو به مقدار کافی است. بهتر است با توجه به تعداد روزهای مسافرت، شما دارو برای خود بردارید. به‌عبارت بهتر، اگر مثلاً تعداد قرص‌های شما کم است، حتماً آن را قبل از آغاز سفر تهیه کنید نه اینکه به امید یافتن دارو در شهر مقصد راهی سفر شوید.

داروهای لازم برای سفر

2داروهای آرام‌بخش و خواب‌آور

خوابیدن در هواپیما مخصوصاً هنگام خرید بلیط هواپیما به مقاصد بسیار دور برای بسیاری از افراد سخت و ناشدنی است. چنین افرادی اگر به پزشک مراجعه کنند احتمالاً پزشک آن‌ها داروهای خواب‌آور با دز پایین برایشان تجویز کند. داروهایی که همراه داشتن آن‌ها در طول سفر و مخصوصاً هنگام انجام پرواز خارجی می‌تواند بزرگ‌ترین موهبت برای یک مسافر باشد و با هدیه دادن خوابی راحت به او، خستگی‌اش را از بین ببرد.

البته داروهایی آرام‌بخشی همچون دیازپام می‌توانند در آرام کردن مسافرانی که ترس از پرواز دارند هم نقش بسزایی ایفا کنند. بنابراین اگر برای اولین بار است که می‌خواهید بلیط هواپیما بخرید و تجربه کافی از حالت‌های خود در هواپیما ندارید بهتر است در صورت صلاحدید پزشک، داروی لازم برای سفر و آرام کردن خودتان را در داخل چمدان سفر قرار دهید تا استرس و اضطراب گریبان شما را هنگام انجام پرواز خارجی یا پرواز داخلی نگیرند. در ادامه می توانید وسایل ضروری سفر را نیز مطالعه نمایید.

داروهای مخصوص مشکلات گوارشی

3داروهای مخصوص مشکلات گوارشی

مشکلات گوارشی، دردها و عوارض ناشی از آن‌ها جزو معمول‌ترین بیماری‌های مسافرتی به شمار می‌روند. دلیل این امر هم عوض شدن ناگهانی متد تغذیه‌ای فرد و آشنایی معده و روده او با طعم‌ها و غذاهای جدید است که در برخی موارد با ناسازگاری همراه می‌شود. بنابراین داروهایی که مخصوص گوارش، هضم و دفع غذا می‌باشند، باید در چمدان هر مسافری جای بگیرند.

داروهای لازم برای سفر

4داروهای بیماری حرکت

همه ما بارها دیده‌ایم که یک یا چند تن از هم‌سفرانمان هنگام خرید بلیط هواپیما و انجام سفر هوایی و یا حتی انجام سفر با سایر وسایل نقلیه دچار بیماری حرکت و در نتیجه حالت تهوع بسیار شدید و منزجرکننده می‌شوند. اگر شما تا به حال دچار این حالت نشده باشید، گمان نکنید که برای همیشه از این بیماری مصون هستید. بلکه بهتر است بدانید بیماری حرکت برای هر کسی می‌تواند اتفاق بیفتد. پس بد نیست با مشورت پزشک داروی این بیماری را هم همراه داشته باشید.

داروهای مخصوص مالاریا

5داروهای مخصوص مالاریا

اگر مقصد بلیط هواپیما شما کشورهای خاصی در قاره آفریقا، آمریکای مرکزی یا شهرهای خاصی در هند است، حتماً قبل از شروع سفر تدابیر لازم برای مقابله با مالاریا را بیاندیشید. داروهای مخصوص مالاریا معمولاً قبل، حین و بعد از سفر باید مصرف شوند. به همین خاطر مراجعه به پزشک و کسب آگاهی از نحوه مصرف این داروها برای هر مسافری الزامی به نظر می‌رسد. این نکته را حتماً به خاطر داشته باشید که مالاریا اصلاً شوخی‌بردار نیست و حتماً باید مقابله با آن را جدی گرفت.

داروهای لازم برای سفر

6داروهایی برای تسکین درد

انواع سردرد، پادرد، درد کمر و مفاصل مختلف، همگی می‌توانند حین سفر گریبان گیر شما شوند و مسافرت را به کامتان تلخ کنند. بنابراین استفاده از مسکن‌های لازم برای تسکین چنین دردهای گذرا و موقتی در طول سفر می‌تواند بهترین گزینه باشد. چراکه مثلاً با داشتن سردرد نمی‌توان از سفر لذت برد. البته در نظر داشته باشید که حمل داروهای کدئین‌دار در بسیاری از کشورها ممنوع می‌باشد. لذا بهتر است هنگام خرید بلیط هواپیما به کشورهای مختلف از قوانین دارویی آن‌ها آگاه باشید.

خرید بلیط هواپیما

7آنچه باید به خاطر سپرد

مشورت با پزشک و کسب آگاهی از مناسب بودن دارویی خاص برای نیازهای شما، ضروری‌ترین چیزیست که باید هنگام خرید بلیط هواپیما و حمل داروهای مختلف به خاطر بسپارید. چراکه بدن هر فرد متفاوت از افراد دیگر بوده و ممکن است در برخی موارد دارویی خاص باعث بدتر شدن وضعیت جسمانی او شود. از طرفی دیگر، افراد سالخورده، کودکان، زنان باردار و همچنین زنان شیرده حتماً باید قبل از مصرف دارو در طول سفر، با پزشک مشورت کنند.

لازم به ذکر است، خواندن بروشور و همچنین مشورت با داروساز برای آگاهی از نحوه نگهداری دارو در طول سفر هم به‌هیچ‌وجه خالی از لطف نخواهد بود. همراه داشتن نسخه‌های پزشکی برای استفاده از دارو را هم نباید هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی از یاد ببرید. در حالت کلی، استفاده از دارو در طول سفر می‌تواند بسیار خوب و مؤثر باشد به شرطی که توصیه‌های پزشکی رعایت و اقدامات لازم برای استفاده صحیح از داروها به خوبی انجام شود.

در این مقاله سعی شد تمامی نکات لازم برای حمل دارو و استفاده از داروهایی که با توصیه پزشک برای شما تجویز شده است، یادآور شویم. امیدواریم با مطالعه این مطلب تمامی توصیه های لازم را دریافت کرده باشید. در این مورد منتظر نظرات شما نیز هستیم تا مقاله ای کامل تر را برای شما همراهان گرامی سفرستان ارائه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید