داروهای مجاز فرودگاه های ترکیه

سفر به کشورهای خارجی و گذراندن تعطیلات در این کشورها و بازدید مکان های دیدنی و از نزدیک دیدن بناهای تاریخی که همیشه فقط عکس و فیلم آنها را دیده اید ایده ای هیجان انگیز به نظر می رسد. کشور ترکیه یکی از این کشورها است که دارای مکان های تاریخی و طبیعت زیبا و مراکز تجاری زیادی است که در اولین فرصت شما را به خرید بلیط هواپیما و سفر به این کشور ترغیب می کند.

0
16
معرفی داروهای مجاز فرودگاه های ترکیه
داروهای مجاز فرودگاه های ترکیه
داروهای مجاز فرودگاه های ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 6Rating: 4.0داروهای مجاز فرودگاه های ترکیه و قوانینی که در سفر به ترکیه باید بدانید.داروهای مجاز فرودگاه های ترکیه سعی نکنید دارویی را بدون مجوز به ترکیه ببرید چون احتمال دارد مجازات هایی مانند حبس یا جریمه سنگین در انتظار شما باشد.

آشنایی با داروهای مجاز فرودگاه های ترکیه

سفر به کشورهای خارجی و گذراندن تعطیلات در این کشورها و بازدید مکان های دیدنی و از نزدیک دیدن بناهای تاریخی که همیشه فقط عکس و فیلم آنها را دیده اید ایده ای هیجان انگیز به نظر می رسد. کشور ترکیه یکی از این کشورها است که دارای مکان های تاریخی و طبیعت زیبا و مراکز تجاری زیادی است که در اولین فرصت شما را به خرید بلیط هواپیما و سفر به این کشور ترغیب می کند. سفر به کشور ترکیه راحت تر از دیگر کشورهایی است که ویزا درخواست می کنند با این حال ورود به این کشور قوانینی دارد که باید قبل از وارد شدن به آن آنها را بدانید تا دچار مشکلات در این کشور نشوید. یکی از مهم ترین آن ها قوانین مربوط به داروها است. هر کشور در راستای مبارزه با واردات غیر قانونی دارو و سواستفاده های ناشی از آن قوانین سخت گیرانه ای را وضع کرده است. آیا قصد دارید داروهایی را که مصرف می کنید همراه خود به این کشور ببرید؟ شما برای تمام داروهایی که مصرف می کنید حتی داروهایی – مانند قرص های خواب، داروهای ADHD و مسکن های قوی – به یک مجوز پزشکی احتیاج دارید. اگر از دوستداران خرید بلیط هواپیما هستید در ادامه با مطلب تحت عنوان داروهای مجاز فرودگاه های ترکیه آشنا شوید.

نکات مهم در مورد حمل دارو به ترکیه

در نظر داشته باشید که به هیچ وجه سعی نکنید دارویی را بدون مجوز به ترکیه ببرید چون احتمال دارد مجازات هایی مانند حبس یا جریمه سنگین در انتظار شما باشد.

داروها را در بسته بندی اصلی خودشان حمل کنید.

داروهای مایع را در حدود 100 گرم می توانید با خود داخل هواپیما ببرید.

میزان داروها باید حداکثر به اندازه مصرف تا زمان اعتبار ویزای شما باشد.

ممکن است در زمان بازرسی از شما خواسته شود تا دارو را باز کنید تا داخل آن بررسی شود.

اگر دارویی که مصرف می کنید نیاز به محفظه سردکن دارد به مسئولین فرودگاه اطلاع دهید.

چه داروهایی برای ورود به ترکیه مجاز نیستند؟

به طور کلی تمام داروهایی که شما به ترکیه حمل می کنید باید متناسب با میزان مصرف شما باشند. اگر بنا به هر دلیلی مقدار زیادی دارو حتی قرص مسکن ساده مانند استامینوفن را برای محکم کاری به همراه داشته باشید، احتمال دارد در زمان ورود به این کشور دچار مشکل شوید چون حمل مقدار زیاد دارو قاچاق دارو محسوب خواهد شد و عواقب قانونی زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

داروهای ضد درد کدیین دار و مواد مخدر مانند ترامادول و استامینوفن کدئین. ترامادول جزو مواردی است که اکیدا جلوی ورود آن به ترکیه گرفته میشود.

داروهای روان گردان که برای اختلالاتی مانند اضطراب یا افسردگی استفاده می شوند

داروهای درمان سرماخوردگی ویکس و سودافد مانند سوداکلد، کلداستاپ و …. این داروها به دلیل خواب آور بودن مجوز ورود به این کشور را ندارند.

✅ بازدید از مقاله داروهای ممنوعه در پرواز

دیفن هیدرامین یا بنادریل که به عنوان یک داروی ضد آلرژی مصرف می شوند در این کشور در دسته داروهای اعصاب قرار دارند و ورود آن ها به این کشور ممنوع است.

کانابیس یا ماری جوانا و دیگر مواد مخدر. در صورت همراه داشتن ماری جوانا احتمال برخورد قانونی با شما در این کشور وجود دارد و جلوی ورود شما به این کشور گرفته خواهد شد.

داروهای ترک اعتیاد مانند متادون که در دسته داروهای آرام بخش قرار می گیرند اجازه ورود به ترکیه و فرودگاه های این کشور را ندارند.

داروهای خواب آور. ورود هرگونه داروی خواب آور به این کشور ممنوع است.

مجوز ورود دارو به ترکیه

اگر شما داروهایی دارید که در طول سفر حتما باید مصرف کنید و این داروها در لیست داروهای غیر مجاز قرار دارند باید مراحل زیر را انجام دهید و مجوز ورود دارو به ترکیه را همراه خود در کنار دیگر مدارک خود داشته باشید.

نسخه دارویی معتبر شما  توسط یک پزشک که زیر نظر وزارت درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کند نوشته شده باشد.

نسخه توسط یکی از دارالترجمه های رسمی معتبر به زبان ترکی یا انگلیسی ترجمه و مهر شده باشد.

پس از آن ترجمه نسخه همراه با پاسپورت به سفارت ترکیه جهت بررسی تحویل داده می شود و شما باید منتظر مجوز بمانید.

پس از صدور، مجوز را در کنار سایر مدارک همراه خود در دسترس داشته باشید.

حمل دارو همراه مسافر در سفر به کشورهای دیگر کاری پر از ریسک است و بهتر است که در صورت حیاتی بودن مصرف داروهایتان حتما قبل از سفر قوانین مربوط به کشور مقصد را بررسی کنید. اکثر کشورها از جمله ترکیه در مورد قوانین حمل دارو به این کشور بسیار سخت گیر هستند و حمل داروهای غیر مجاز یا داشتن مقدار زیادی دارو یا مواد مخدر احتمال دارد که شما را دچار دردسر کند. همچنین دقت داشته باشید که این قوانین مدام در حال تغییر هستند و هر بار قبل از سفر بهتر است قوانین جدید را چک کنید.

در ادامه می توانید با قوانین فرودگاهی کشور ترکیه آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید