دانستنی های جالب دیوار چین

دیوار بزرگ چین مجموعه ای باستانی از دیوارها و استحکامات واقع در شمال چین است که حدود 500 سال پیش ساخته شده است.

0
15
معرفی دانستنی های جالب دیوار چین
دانستنی های جالب دیوار چین
دانستنی های جالب دیوار چینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 20Rating: 4.0دانستنی های جالب دیوار چین و مواردی شنیدنی در مورد این سازه قدیمی.دانستنی های جالب دیوار چین مجموعه ای باستانی از دیوارها و استحکامات واقع در شمال چین است که حدود 500 سال پیش ساخته شده است.

آشنایی با دانستنی های جالب دیوار چین

دیوار بزرگ چین مجموعه ای باستانی از دیوارها و استحکامات واقع در شمال چین است که حدود 500 سال پیش ساخته شده است. برآورد طول آن از 1500 تا 5000 مایل متغیر است، اما یک بررسی باستان شناسی که در سال 2012 توسط اداره دولتی میراث فرهنگی چین انجام شد، نشان داد که این دیوار بیش از دو برابر طول آن است: با طولی حدود 13000 مایل – یا 21000 کیلومتر. درباره دیوار بزرگ چین چقدر می دانید؟ چرا ساخته شده است، آیا اجسادی در آن دفن شده اند، و آیا واقعاً می توانید دیوار را از فضا ببینید؟ جان من، نویسنده دیوار بزرگ چین، واقعیت ها را از داستان جدا می کند. قبل از خرید بلیط هواپیما به مقصد چین برای دیدن این سازه عظیم این مطلب سفرستان را بخوانید تا چند مورد از دانستنی های جالب دیوار را یاد گرفته باشید.

دیوار چین از ماه دیده نمی شود

معرفی دانستنی های جالب دیوار چین
دانستنی های جالب دیوار چین

رابرت ریپلی، تصویرگری آمریکایی بود که با چهره کارتونی خود باور داشته باش یا نه! ثروت زیادی به دست آورد که دیوار بزرگ را “بزرگترین اثر انسان – تنها کاری که از ماه به چشم انسان قابل مشاهده است” خواند. البته این بیانیه بر اساس هیچ مدرکی اظهار نشده است، زیرا 30 سال قبل از حضور کسی در فضا بیان شده است.  حتی جوزف نیدام ، سینولوژیست برجسته، نویسنده کتاب علم و تمدن در چین ، اظهار داشت که “دیوار تنها اثر انسان در نظر گرفته شده توسط ستاره شناسان مریخی است”.

دیده شدن دیوار چین اگر چه از طریق فضانوردان رد شده است اما به طور گسترده ای به عنوان “واقعیت” نقل می شود. حقیقت یک بار برای همیشه و در اولین پرواز فضایی چین در سال 2003 مشخص شد، وقتی فضانورد یانگ لیوی گفت که نمی تواند چیزی از آن را از مدار ببیند.

چینی ها دیوار را “دیوار بزرگ” نمی نامند

اصطلاح چینی دیوار از گذشته ای دور – مدت ها قبل از استفاده از “دیوار بزرگ” – زمانی که هر شهری دیوارهای خاص خود را داشت ، پدید می آید. ارتباط بین دیوارها و شهرها به قدری اساسی بود که چینی ها برای پوشش هر دو آنها از یک کلمه استفاده کردند و هنوز هم ادامه دارند. در فرهنگ لغت مختصر استاندارد Oxford Union Press وجود دارد: Chéng: “1. شهر 2. دیوار شهر “.

البته دیوار بیش از یک دیوار شهر است، بنابراین در زبان چینی به آن صفتی اضافه می کنند، نه “عالی” بلکه “طولانی”. بنابراین چینی برای “دیوار بزرگ” ، cháng chéng ، به معنی شهر طولانی است. و دیوار بلند.

دیوار به آن اندازه که فکر می کنید قدیمی نیست

معرفی دانستنی های جالب دیوار چین
دانستنی های جالب دیوار چین

به طور گسترده ای تصور می شود که این دیوار مربوط به 2000 سال پیش و درست بعد از 221 سال قبل از میلاد مسیح است، زمانی که چین برای اولین بار متحد شد.  ایده ساختن دیوار از ساختار سنگی و جنگی ساخته شده توسط مینگ (1644 – 1358) مطرح شده است. حداکثر سن دیوار چین حدود 500 سال است.

دیوار چین برای مقابله با مغول ها ساخته نشده است

این دیوار توسط اولین امپراطور که در سال 210 قبل از میلاد مسیح درگذشت، مدتها قبل از ظهور مغولها در حدود سال 800 میلادی، ساخته شد. تقابل کلاسیک با مغول ها فقط از اواخر قرن 14 اتفاق افتاد، زمانی که مغولان توسط مینگ از چین بیرون رانده شدند.

اجساد در دیوار چین دفن نشده اند

شایعات باستانی از دفن شدن کارگران در دیوار صحبت می کنند. اینها احتمالاً از یک مورخ اصلی سلسله هان ، سیما کیان نشات گرفته است ، برای تحقیر کردن اجداد خود از امپراطور خود انتقاد کرد. با این حال، هیچ استخوانی در دیوار یافت نشده است و هیچ مدرکی، نوشته شده یا باستان شناسی، برای اثبات این تهمت وجود ندارد.

دیوار چین هرگز جلوی تهاجم را نگرفته است

قبایل شمالی به راحتی از دیوار عبور کرده یا از آن اجتناب کرده اند. در سال 1449، مغولان در جنوب دیوار از مینگ شکست خوردند، و تنها در یک دوره صلح (1644-1571) بود که به پایان رسید. با این حال، در سال 1644 هنگامی که یک ژنرال محلی مینگ دروازه شرق دور، شانهایگوان، را به روی مهاجمان باز کرد، به دست مانچوس افتاد.

در ادامه می توانید با راهنمای سفر چین آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید