هر آنچه که باید از مالدیو بدانید

مالدیو یکی از مشهورترین و زیباترین مقاصد شناخته شده برای سفر در دنیا است. تقریبا هر کسی که حتی یک بار چشمش به عکس‌هایی از مالدیو می‌افتد تصمیم می‌گیرد تا برای یک بار هم که شده با خرید بلیط هواپیما مالدیو سفری را به این گوشه زیبای دنیا داشته باشد.

0
49
آشنایی با دانستنی های سفر به مالدیو
دانستنی های سفر به مالدیو
هر آنچه که باید از مالدیو بدانیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 17Rating: 4.5دانستنی های سفر به مالدیو و هر آنچه باید از سفر به مالدیو دوستداشتنی بدانید.دانستنی های سفر به مالدیو یکی از مشهورترین و زیباترین مقاصد شناخته شده برای سفر در دنیا است که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند.

دانستنی های سفر به مالدیو

مالدیو یکی از مشهورترین و زیباترین مقاصد شناخته شده برای سفر در دنیا است. تقریبا هر کسی که حتی یک بار چشمش به عکس‌هایی از مالدیو می‌افتد تصمیم می‌گیرد تا برای یک بار هم که شده با خرید بلیط هواپیما مالدیو سفری را به این گوشه زیبای دنیا داشته باشد. در کنار این زیبایی ممکن است چیزهایی را مشاهده کنید که شما را شگفت زده کند. به همین دلیل و نیز برای صرفه جویی در وقت، باید اطلاعاتی از مالدیو داشته باشید که شاید کمتر به آن‌ها پرداخته شده اما تاثیر گذار هستند.

مالدیو

آشنایی با دانستنی های سفر به مالدیو
دانستنی های سفر به مالدیو

مالدیو در جنوب شبه قاره هند، با زنجیره‌ای از جزایر تماشایی در دریای هند قرار گرفته است. پایتخت آن ماله و واحد پول آن روفیه است که هر روفیه در حال حاضر معادل 2.726.64 ریال ایران است. زبان رسمی مردم مالدیوی است که البته برخی از افراد به زبان انگلیسی نیز آشنایی داشته و صحبت می‌کنند. بد نیست بدانید دین مردم مالدیو شیعه سنی است. کد کشور 960+ است و اختلاف زمانی آن با تهران 1:30+ دقیقه است. جالب است بدانید مالدیو در ابتدا قلمرو سلطنتی بوده که تحت حمایت هلند و بریتانیا قرار داشته و امروزه به جمهوری تبدیل شده و با نام جمهوری مالدیو شناخته می‌شود. بزرگ‌ترین صنعت اقتصادی این کشور صنعت گردشگری است و پی ازآن ماهیگیری بخش عمده‌ای از اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهد.

✅ بازدید از مقاله رستوران زیبا و دیدنی Subsix مالدیو
✅ بازدید از مقاله جزیره رانگالی

بهترین فصل سفر

آشنایی با دانستنی های سفر به مالدیو
دانستنی های سفر به مالدیو

در فصول کم باران که ماه‌های نوامبر تا آوریل را در بر می‌گیرد، هوای مالدیو بسیار مطلوب و مناسب خرید بلیط هواپیما و سفر است. ماه‌های دسامبر تا فوریه فصل گردشگری مالدیو به شمار می‌رود. در این ماه‌ها هزینه‌ها در بالاترین قیمت خود هستند و اموری مانند پیدا کردن هتل به مشکلی بزرگ تبدیل می‌شود. در ماه‌های بارانی که از می تا اکتبر است، علاوه بر بارش باران انتظار گرمای دلچسب خورشید را نیز داشته باشید. در این ماه‌ها قیمت‌ها پایین بوده و تورها با تخفیف ارائه می‌شوند و برای خرید بلیط هواپیما و سفری کم خرج بهترین زمان است. اگر با هدف موج سواری بلیط هواپیما خریده‌اید بهتر است بدانید که فصل موج سواری در مالدیو برابر با فصل بارانی( آوریل- اکتبر) است البته با توجه به جزیره، موج سواری ممکن است در طول سال برقرار باشد.

کدام فرودگاه

آشنایی با دانستنی های سفر به مالدیو
دانستنی های سفر به مالدیو

حتما می‌خواهید بدانید اگر به مالدیو سفر کردید در کدام شهر و فرودگاه فرود خواهید آمد. فرودگاه بین المللی والنا که با نام فرودگاه بین المللی ماله نیز شناخته می‌شود، در جزیره هول هوله که به جزیره هول هوماله چسبیده قرار دارد. جزیره هول هوماله در واقع جزیره‌ای ترانزیتی است که با تاکسی و اتوبوس در دسترس است و برای گردشگرانی که اواخر شب می‌رسند، محل ایده‌آلی است. شهر بزرگ ماله نیز تقریبا در نزدیکی فرودگاه است و اگر از قایق‌ها استفاده کنید، 5 دقیقه و اگر از تاکسی‌های فرودگاه استفاده کنید 10 دقیقه بعد به ماله خواهید رسید.

احترام به مذهب مالدیو

آشنایی با دانستنی های سفر به مالدیو
دانستنی های سفر به مالدیو

بهتر است قبل از سفر به کشوری دیگر از دین و آداب و رسوم آن کشور اطلاع داشته باشید. دین مردم مالدیو اسلام است و این به معنای ممنوعیت نوشیدنی‌های الکلی به ویژه در پایتخت آن( ماله) است. البته در جزایر  ریزورت این قانون چندان جدی نبوده و ریزورت‌ها امکان سرو نوشیدنی‌های مختلف را برای میهمانان خود دارند. اما اگر در ریزورت‌ها اقامت ندارید می‌توانید به جزیره مافوشی رفته و نوشیدنی دلخواه خود را به صورت قانونی در آب‌های این جزیره میل کنید. با این حال بهتر است به دین مردم احترام گذاشته و علاوه بر ننوشیدن برخی نوشیدنی‌ها، پوشش خود را نیز رعایت کنید.

ساحل اختصاصی گردشگران

آشنایی با دانستنی های سفر به مالدیو
دانستنی های سفر به مالدیو

همانطور که گفتیم مردم مالدیو مسلمان‌اند و برخی امور مانند نبود پوشش مناسب در این کشور چندان مورد پسند مردم نیست. اما این کشور علاوه بر مسلمانان میزبان گردشگران غیر مسلمان نیز هست به همین دلیل دولت این کشور برای راحتی مردم خود و گردشگران ساحل اختصاصی گردشگران را ایجاد کرده تا گردشگرانی که سفری به جزایر این کشور دارند، بتوانند از سواحل طلایی رنگ و موج‌های آبی این جزایر استفاده کنند.

گشت و گذار در جزایر مالدیو

راهنمای سفر مالدیو
سفر مالدیو

بسیاری از افرادی که راهی مالدیو می شوند به محض رسیدن بدون گشت و گذار در ماله مستقیم به ریزورت می‌روند. ما پیشنهاد می‌کنیم شما سری هم به ماله بزنید و در این شهر گشتی بزنید. بعلاوه اگر تصمیم دارید جزایر مالدیو را ببینید حتما از هزنه حمل و نقل اطلاع پیدا کنید زیرا مالدیو بیش از هزار جزیره دارد و اگر بخواهید به همه این جزیره‌ها سری بزنید، هزینه‌های زیادی را متحمل خواهید شد.

پول نقد همراه داشته باشید

راهنمای سفر مالدیو
سفر مالدیو

این توصیه ما را در تمامی سفرهای خود رعایت کنید و همیشه مقداری پول نقد شهر یا کشور مقصد را داشته باشید زیرا ممکن است برخی از مغازه‌ها دستگاه خود پردازATM  نداشته و شما در پرداخت خود به مشکل بر بخورید. مالدیو نیز از این قضیه مستثنی نیست. البته به خاطر داشته باشید که استفاده از کارت اعتباری نیز در این جزایر بسیار محدود است. پس بهتر است کنی پول مالدیو به جای دلار یا کارت اعتباری همراه خودداشته باشید.

تعطیلی قایق‌ها!

راهنمای سفر مالدیو
سفر مالدیو

مالدیو کشوری مسلمان است و مثل بسیاری از کشورهای مسلمان دیگر، جمعه‌ها روز تعطیل و عبادت آن‌ها است و در این روز قایق‌ها فعالیت ندارند پس اگر قصد سفر به دیگر جزایر مالدیو را دارید حتما روزهایی به غیر از جمعه را برای این گشت و گذار انتخاب کنید.

برای اینکه سفری راحت داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم حداقل دو دست لباس سبک و راحت همراه داشته باشید. در ماله لباس‌هایی پوشیده مانند دامن بلند، پیراهن بلند، پیراهن آستین بلند بپوشید. کفش‌های راحتی مانند صندل یا دمپایی بعلاوه لباس شنا همراه خودداشته باشید. کلاه، عینک، ضد آفتاب و لوازم آرایشی و بهداشتی را فراموش نکنید. اگر قصد غواصی دارید، گواهی غواصی خود را همراه داشته باشید.

برای خرید بلیط هواپیما مالدیو و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید