دانستنی های مثلث طلایی هند

مثلث طلایی هند نمونه ای کاملاً خارق العاده و جالب برای مناظر و صداهای این کشور است. از بازارهای شلوغ و توک توک های پر سر و صدا گرفته تا معابد آرام و مساجد با شکوه، کشور هند از پر سر و صداترین و آشفته ترین کشورها است.

0
19
معرفی دانستنی های مثلث طلایی هند
دانستنی های مثلث طلایی هند

با دانستنی های مثلث طلایی هند بیشتر آشنا شوید.

مثلث طلایی هند نمونه ای کاملاً خارق العاده و جالب برای مناظر و صداهای این کشور است. از بازارهای شلوغ و توک توک های پر سر و صدا گرفته تا معابد آرام و مساجد با شکوه، کشور هند از پر سر و صداترین و آشفته ترین کشورها است. شانس بالایی وجود دارد که شور و نشاط و زندگی رنگارنگ این کشور باعث  شود شما مایل به بازگشت دوباره و دوباره به هند باشید. اگر برای بار اول است که بلیط هواپیما خریده اید و به این کشور سفر می کنید در این مطلب دانستنی های مثلث طلایی هند برای شما معرفی شده است.

مثلث طلایی هند چیست؟

معرفی دانستنی های مثلث طلایی هند
دانستنی های مثلث طلایی هند

مثلث طلایی هند مسیری بین دهلی، آگرا و جیپور است. این نام به این دلیل انتخاب شده است که این سه شهر هنگام ترسیم نقشه ها یک مثلث تقریباً متساوی الاضلاع  می سازند. با شروع از پایتخت، دهلی، و گذشتن از  ایالت های اوتار پرادش و راجستان، این مثلث طلایی پر رفت و آمدترین مسیر گردشگری هند است. چرا “طلایی”؟  برای دیدنی های مذهبی و تاریخی فوق العاده ای که این سه مقصد ارائه می دهند.

نکات برجسته مثلث طلایی هند کدامند؟

بیشتر مردم از دهلی شروع می کنند، جایی که اکثر پروازهای بین المللی وارد می شود. به محض ورود به هندوستان می توانید هفته ها به گشت و گذار در جاهای دیدنی شهر بپردازید، از موزه های قلعه سرخ مغول تا قلعه سر به فلک کشیده قطب منار و دروازه هند در دوران راج انگلیس دیدن کنید. بهترین راه برای دیدن جنب و جوش پایتخت، قدم زدن در خیابان های آن و بازارهای دهلی قدیم و دهلی نو در پهارگانج هستند.

جای تعجب ندارد که تاج محل عالی ترین منظره آگرا است. در واقع هیچ چیزی نمی تواند شما را برای مقیاس گسترده و شکوه سلطنتی سازه از نزدیک آماده کند. سعی کنید وقت بازدید خود را با طلوع یا غروب آفتاب، زمانی که تاج محل در باشکوه ترین زمان خود است، تنظیم کنید. قلعه نزدیک آگرا نیز ارزش بازدید را دارد. از دیواره های آن می توانید تاج محل را که از دور نیز باشکوه دیده می شود مشاهده کنید.

در گوشه سوم مثلث، جیپور، پایتخت راجستان قرار دارد. این شهر به دلیل خوشه ای از دیوارهای دیواری و بناهای خود که به رنگ صورتی است، با نام “شهر صورتی” شناخته می شود. در مرکز پرسه بزنید و از جاذبه های برجسته تاریخی مانند هاوا محل و کاخ چشمگیر شهر دیدن کنید. جیپور به دلیل صنایع دستی و طرح های سنتی کاملاً شناخته شده است، بنابراین مکانی برای خرید پارچه و هدایا برای بردن به خانه است.

✅ بازدید از مقاله معابد باستانی هند

کجا می توانم از ازدحام جمعیت فرار کنم؟

معرفی دانستنی های مثلث طلایی هند
دانستنی های مثلث طلایی هند

در سراسر مثلث طلای هند ، بهترین راه برای فرار از جمعیت اغلب قدم گذاشتن در یکی از بناهای هندو، سیخ و مسلمانان است که در اطراف شهرها پراکنده شده اند. در داخل این مکان های مذهبی علاوه بر آرامش آرامش ، برخی از زیبا ترین سازه های هند را خواهید دید.

در دهلی ، در فاصله کمی از مرکز شهر با ماشین، از Swaminarayan Akshardham بازدید کنید. این معبد هندو در سال 2011 با استفاده از روش های سنتی ساخته شده است، اما عظمت و تزئین پیچیده آن دوران بسیار قدیمی تری را تداعی می کند. این یک مجموعه عظیم است و عکاسی در این معبد ممنوع است. این فرصتی مناسب برای گذراندن چند ساعت با آرامش و به دور از میله های سلفی و تلفن های هوشمند است که در بیشتر بناهای تاریخی شهر دیده می شود.

قلعه تاج محل و قلعه آگرا به طور قابل ملاحظه ای مملو از جمعیت است، بنابراین اگر می خواهید از همه چیز دور شوید، یک سفر یک روزه به Fatehpur Sikri را در نظر بگیرید. این شهر کوچک زمانی پایتخت امپراتوری مغول بود. با آگرا یک ساعت فاصله دارد و ساختمانهای کاخ ماسه سنگی بزرگ و قرمز Jodha Bais و مسجد جامع با ابهت جاما نسبتا کمتر مورد بازدید قرار می گیرند.

جیپور کم جمعیت ترین شهرهای مثلث طلایی است. فقط  با گشت و گذار در خیابان های پشت خیابان می توانید خود را در مسیر اصلی گردشگری پیدا کنید. در خارج از شهر، قلعه ناهارگره بهترین چشم انداز را از خیابان های پراکنده این شهر ارائه می دهد. بازدید از گالتاجی فرصتی سرگرم کننده برای تحسین صدها میمون رزوس ماکاک است که مجموعه معبد باستانی این شهر را تصرف کرده اند.

بهترین راه برای بازدید از مثلت طلایی هند چیست؟

مثلث طلایی در هند با حمل و نقل عمومی به خوبی قابل دسترس هستند. اگر بودجه کمی دارید ارزان ترین راه سفر با اتوبوس است. سفرهای اتوبوس هندی در نوع خود یک تجربه است  زیرا مردم در آن می لغزند، روی بغل دستی می نشینند و در راهرو نشسته اند.

در واقع بهترین راه برای سفر در اطراف مثلث طلایی هند قطار است. هنگامی که در حومه شهر می چرخید این فرصت را خواهید داشت که نگاهی اجمالی به روستای هند بیندازید. بلیط خود را از قبل یا به صورت آنلاین یا در ایستگاه قطار رزرو کنید. در غیر این صورت اگر فقط چند روز فرصت دارید، یک تاکسی از یک شرکت مورد تأیید دولت درخواست کنید که به شما اجازه می دهد تا آنجا که می توانید در زمان محدود جاذبه های موجود در مثلث طلایی را ببینید.

در ادامه می توانید با حقایق غیر قابل باور در هند آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید