معرفی دره مرگ کالیفرنیا

بلیط هواپیما کالیفرنیا و سفر به ناشناخته های آمریکا. دره مرگ کالیفرنیا در پارک ملی این شهر قرار دارد و به عنوان یکی از گرم‌ ترین و خشک ترین نقاط آمریکا به شمار می رود

0
14
معرفی دره مرگ کالیفرنیا
دره مرگ کالیفرنیا
معرفی دره مرگ کالیفرنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 18Rating: 4.0دره مرگ کالیفرنیا یک بیابان گرم و سوزان با طبیعت بکر در آمریکا.دره مرگ کالیفرنیا با طبیعت بکر در پارک ملی این شهر قرار دارد و به عنوان یکی از گرم‌ ترین و خشک ترین نقاط آمریکا به شمار می رود.

دره مرگ کالیفرنیا

بلیط هواپیما کالیفرنیا و سفر به ناشناخته های آمریکا. دره مرگ کالیفرنیا در پارک ملی این شهر قرار دارد و به عنوان یکی از گرم‌ ترین و خشک ترین نقاط آمریکا به شمار می رود. همچنین این منطقه دارای پاک ترین جوها در کل کره خاکی است. در این ناحیه، بیابانی گسترده در کنار صخره‌ های سنگی خواهید دید که منظره‌ ای خارق‌ العاده ایجاد کرده اند و در فصل بهار، گیاهان خودرو مناظر بی نظیری در این منطقه خلق می کنند. دره مرگ در واقع یک بیابان گرم و سوزان در شرق کالیفرنیا است که علاوه بر دارا بودن طبیعت بکر، به خاطر حرکت خود به خود سنگ‌‌ ها نیز شهرت دارد؛ حرکت این سنگ ها دلایل اسرارآمیزی دارند که بدون هیچ نیروی محرکی شروع به خزیدن می کنند و از خودشان رد باقی می گذراند. گاهی سنگ‌ ها در طول حرکت‌شان بر روی سطح صاف دره غلط می خورند و بر روی سطح دیگری می افتند. در مسیر حرکت سنگ ها ممکن است با سنگ های دیگری برخورد کنند که در این هنگام به شکل عجیبی تغییر مسیر می دهند و در جهت دیگری ادامه می دهند.

موقعیت جغرافیایی دره مرگ

این دره در شرق کالیفرنیا و در فاصله نزدیکی با شهرهای توریستی لس آنجلس و لاس‌ وگاس قرار دارد. دره مرگ 86 متر زیر سطح آب های آزاد است و این منطقه با آب و هوای بسیار گرم و خشک خود لقب عربستان آمریکا را از آن خود کرده است. دره مرگ به عنوان پناهگاه گونه‌ های کمیاب جانوران و پرندگان است. با اینکه در ظاهر این دره خشک است اما شامل حوزه آب‌ گیر بزرگی است که برف‌ های آب شده آنجا جمع می شوند.

✅ بازدید از مقاله موزه بین‌المللی موز کالیفرنیا

افسانه هایی در مورد دره مرگ

معرفی دره مرگ کالیفرنیا
دره مرگ کالیفرنیا

در مورد دره مرگ کالیفرنیا افسانه‌ های زیادی وجود دارند که در تمام این افسانه‌ ها، ردپای موجودات نامرئی دیده می شود؛ یعنی این موجودات با حرکت دادن سنگ‌ ها رعب و وحشت در دل بومیان منطقه ایجاد می کنند. شما نیز فقط با شنیدن نام دره مرگ خودتان را آماده بازدید از مکانی عجیب کنید. برای بازدید از این دره بی نظیر کافیست عازم عجیب ترین کویر دنیا شوید که این کویر در پارک ملی ناوادای امریکا و در جنوب شرقی رشته کوه های سییرا نوادا و در مرز ایالات کالیفرنیا و نوادا قرار گرفته است. این دره به عنوان شوخی  طبیعت تلقی می شود که به نوعی به منطقه ای اسرارآمیز اشاره دارد؛ منطقه ای که سنگ ها و صخره ها بدون هیچ نیروی محرکی شروع به خزیدن می کنند.

تاریخچه پیدایش دره مرگ

منطقه دره مرگ حدودا هزار سال پیش توسط بومیان کشف شده است و از آن موقع افسانه جن و پری درباره این دره سر زبان ها افتاده است که به حرکت موجودات نامرئی اشاره دارند و همین ها باعث حرکت سنگ ها می شوند.

اسرار دره مرگ کالیفرنیا

در دره مرگ کالیفرنیا شاهد شگفتی های زیادی خواهید بود، مانند حرکت طبیعی سنگ ها بدون دخالت هیچ انسانی. سنگ ها در این کویر هرچقدر وزن زیادی داشته باشند، باز هم به حرکت درمی آیند و رد پایی از خود تا چند روز به جا می گذارند. موضوع مهم و عجیب دیگر در مورد تکان خورن سنگ ها اینست که هیچکدام از این سنگ ها به مسیر هم وارد نمی شوند و در صورت نزدیکی به همدیگر مسیر خود را تغییر می دهند، پس می توان گفت هر سنگ یک مسیر مخصوص و مجزا برای خود دارد. براساس تحقیقات انجام شده توسط زمین شناسان برای درک اسرار این دره چنین نتیجه گیری کرده اند که این سنگ ها وقتی سطح خارجی شان با قطرات بسیار ریز یخ پوشیده شده باشد شروع به حرکت می کنند، یعنی به خاطر رطوبت و صافی زمین، با کوچکترین نسیم کویری این سنگ ها به حرکت در می آیند. اما بعد از مدتی این نظریه نیز رد شد، زیرا سنگ ها در تابستان های داغ هم بر روی زمین ناهموار حرکت می کنند. در نهایت، پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که حرکت سنگ های دره مرگ از چند عامل ناشناخته تشکیل شده است.

بازدید گردشگران از دره مرگ

معرفی دره مرگ کالیفرنیا
دره مرگ کالیفرنیا

این دره سکوت و آرامش به گردشگران خود هدیه می دهد؛ با اینکه در نزدیکی شهرهای پرهیاهو و مشهور آمریکا قرار دارد ولی با این حال بازدید از این دره پیشنهاد خوبی برای آن دسته از گردشگرانی است که به سکوت احتیاج دارند، پس همین حالا به فکر خرید بلیط هواپیما باشید و سفری خاطره انگیزی را تجربه کنید. بر اساس آمارهای بدست آمده گردشگران زیادی از منطقه زابریسکه بازدید می کنند. همچنین در این دره گونه های کمیابی از جانوران و پرندگان یافت می شود که می توانید با مراجعه به این دره از این موجودات نیز بازدید داشته باشید.

دلیل نامگذاری دره مرگ

نام عجیب این دره باعث ایجاد شایعات زیادی شده است؛ مانند مرگ دسته جمعی مسافران دره یا درگیری های جویندگان طلا. اما روایت دیگری نیز در این باره وجود دارد که بیشتر در ذهن معقول به نظر می رسد؛ آن روایت در مورد یکی از کاشفان دره است که وی در هنگام بازگشت این منطقه را دره مرگ خطاب کرده است و از آن موقع به بعد بدین نام خوانده می شود.

در ادامه می توانید با سواحل شیشه ای کالیفرنیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید