راهنمای دریافت ویزای ایتالیا

ایتالیا کشور بسیار زیباییست که به خاطر بناهای تاریخی و معماری، غذاهای لذیذ و پیتزاها و قهوه‌های منحصربه‌فردش معروف است و هرساله گردشگران بسیاری با تهیه بلیط هواپیما ایتالیا از جاهای مختلف و زیبایش بازدید می‌کنند. ایتالیا همانند کشورهایی نظیر فرانسه، سوئد، فنلاند و ... در حوزه شینگن قرار دارد و شما برای سفر کردن به این کشور نیازمند ویزای شینگن نیز هستید.

0
89
دریافت ویزای ایتالیا
ویزای ایتالیا
راهنمای دریافت ویزای ایتالیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 15Rating: 4.5ویزای ایتالیا مدارک لازم و هر آنچه باید برای اخذ ویزای ایتالیا بدانید.ویزای ایتالیا خوشبختانه سفارت ایتالیا در پایتخت یعنی تهران قرار دارد و به‌راحتی می‌توانید با مراجعه به سفارت، تمام کارهای اخذ ویزایتان را انجام دهید.

ویزای ایتالیا

ایتالیا کشور بسیار زیباییست که به خاطر بناهای تاریخی و معماری، غذاهای لذیذ و پیتزاها و قهوه‌های منحصربه‌فردش معروف است و هرساله گردشگران بسیاری با تهیه بلیط هواپیما ایتالیا از جاهای مختلف و زیبایش بازدید می‌کنند. ایتالیا همانند کشورهایی نظیر فرانسه، سوئد، فنلاند و … در حوزه شینگن قرار دارد و شما برای سفر کردن به این کشور نیازمند ویزای شینگن نیز هستید. یعنی به‌جز در نظر گرفتن هزینه بلیط هواپیما ایتالیا باید با پروسه گرفتن ویزا به این کشور نیز آشنا باشید. شاید در ادامه مطالب با دانستن مراحل متعدد آن این روند کمی برایتان سخت به نظر برسد. اما به‌قول‌معروف نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود و شما هم باید برای بهره‌مند شدن از زیبایی‌های این کشور و ثبت خاطرات به‌یادماندنی در آنجا زحمات چند روز تلاش برای اخذ ویزا را به جان بخرید.

سفارت ایتالیا

دریافت ویزای ایتالیا
ویزای ایتالیا

خوشبختانه سفارت ایتالیا در پایتخت کشور خودمان یعنی تهران قرار دارد و شما به‌راحتی می‌توانید با مراجعه کردن به سفارت، تمام کارهای مربوط به اخذ ویزایتان را انجام بدهید و سپس ادامه روند کاری‌تان را از همان‌جا پیگیری کنید. بسیاری از کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند می‌دانند که مهم‌ترین کار قبل از تهیه بلیط هواپیما ایتالیا مراجعه به سفارت و گرفتن ویزای شینگن است. آدرس سفارت ایتالیا واقع در خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)، بن‌بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵ است.

تنوع ویزاهای کشور ایتالیا

دریافت ویزای ایتالیا
ویزای ایتالیا

اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید، بهتر است بدانید ویزاهای متعددی برای این کشور وجود دارد که عبارتند از: ویزای تحصیلی، ویزای تجاری، ویزای توریستی، ویزای کار و… که شما می‌توانید برای ویزای توریستی با ثبت‌نام در وب‌سایت رسمی سفارت و سپس تعیین وقت قبلی کارتان را آغاز کنید. در ادامه سفارت به شما وقتی خواهد داد که باید دقیقا همان موقع به‌طور حضوری به آنجا مراجعه کرده پس از ارائه مدارک لازم و انجام اثرانگشت و … ویزای خود را به‌صورت حضوری و یا (چند مدت بعد) از طریق پست دریافت کنید.

✅ بازدید از مقاله آداب‌ و رسوم مردم ایتالیا
✅ بازدید از مقاله بهترین مکان ها برای خوردن پاستا در ایتالیا

ویزای شینگن چیست؟

دریافت ویزای ایتالیا
ویزای ایتالیا

چیزی که باید قبل از تهیه بلیط هواپیما ایتالیا در موردش بدانید، ویزای شینگن است. درواقع منطقه شینگن به 24 کشوری گفته می‌شود که باهم متحد شده‌اند که شهروندانشان بدون مشکل به این کشورها سفر کنند. حالا هر مملکتی که شامل این 24 کشور باشد نیازمند اخذ ویزای شینگن است. یک ویزای گردشگری که برای مدت‌زمان محدودی صادر می‌شود و شما از طریق این ویزا فقط اجازه ورود به این کشورها را دارید. شرط گرفتن ویزای شینگن هم این است که ثابت کنید قادر به پرداخت هزینه‌های سفر و بازگشت به کشورتان هستید.

چند روش برای گرفتن ویزا وجود دارد؟

دریافت ویزای ایتالیا
ویزای ایتالیا

به‌طورکلی به دو روش ممکن می‌شود ویزای کشور ایتالیا را اخذ کرد. روش اول از طریق همان ثبت‌نام در وب‌سایت رسمی سفارت ایتالیا است که در بالا به آن اشاره کردیم. روش دوم نیز به‌صورت حضوری است. یعنی باید به همان آدرسی که در بالا به آن اشاره کردیم مراجعه کنید و فراموش نکنید که باید حتما تمام مدارکتان را به همراه داشته باشید. سپس سفارت به شما زمان مشخصی برای جواب نهایی و اخذ ویزا خواهد داد.

چه مدارکی برای اخذ ویزای ایتالیا لازم است؟

دریافت ویزای ایتالیا
ویزای ایتالیا
  • دو قطعه عکس 4×3 پرسنلی بدون روتوش.
  • به همراه داشتن فرم تکمیل‌شده درخواست روادید شینگن که کاملا رایگان است و نیازی نیست برای دریافت آن به هیچ موسسه‌ای هزینه پرداخت کنید.
  • باید گذرنامه‌تان را به همراه داشته باشید، فقط دقت کنید که تاریخ اعتبار گذرنامه‌تان اعتبار داشته باشد و تاریخ اعتبار آن کمتر از 3 ماه نباشد.
  • اگر توسط یک شهروند ایتالیایی دعوت شده‌اید باید فرم دعوت‌نامه‌تان را تکمیل‌شده به سفارت ارائه دهید. توجه کنید شخصی که شما را دعوت کرده نیز لازم است فرم دعوت‌نامه را کامل پر کرده باشد و هیچ‌چیزی را ناقص نگذارد. پس قبل از مراجعه به سفارت همه این‌ها را از قبل بررسی کنید و از کامل بودنشان اطمینان حاصل نمایید.
  • شهروندان مقیم ایتالیا نیز باید گذرنامه یا شناسنامه معتبرشان را همراه داشته باشند.
  • برای شهروندان خارجی و غیر مقیم، نیز اجازه اقامت موقت نیاز است که اعتبار آن حداقل یک ماه است.
  • تصاویر مدارک شغلی نیز باید برابر با اصل‌شان باشند و به یکی از دو زبان‌های ایتالیایی یا انگلیسی ترجمه‌ شده باشند که برای این کار نیازی به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه هم نیست.
  • پرینت گردش حساب جاری‌تان که نیاز به مهر و امضای بانک دارد و اگر این پرینت سه ماه آخر گردش حسابتان باشد کافی است.
  • اگر کارت اعتباری بین‌المللی دارید بهتر است پرینت حساب آن‌ها را هم به همراه داشته باشید.
  • تصویر صفحه اول گذرنامه‌تان.

تمام این مواردی که ذکر شد به‌طور عمومی بوده و ممکن است موارد خاصی باشد که سفارت صلاح بداند مدارک دیگری را نیز تکمیل کرده و به آن‌ها ارائه بدهید. ما سعی کردیم نکات مهم را در اینجا ذکر کنیم، اما شما هم سعی کنید تمام مدارکی که فکر می‌کنید مهم هستند را همراه خود داشته باشید تا زمان‌تان از دست نرود و بتوانید ویزا را هرچه سریعتر بگیرید.

زمان صدور ویزا و هزینه‌های آن

دریافت ویزای ایتالیا
ویزای ایتالیا

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که تقریبا چقدر زمان برای صدور ویزا نیاز است تا بتوانید در وقت مناسبی بلیط هواپیما ایتالیا را تهیه کنید. بهتر است در پاسخ به این سوال بگوییم که حداقل زمان موردنیاز برای صدور ویزای‌تان (بدون داشتن مشکل خاصی) حدود سه هفته تا یک ماه طول خواهد کشید و البته ممکن است این زمان چندهفته‌ای هم طولانی‌تر شود. هزینه اخذ ویزای ایتالیا نیز برای افراد بزرگ‌سال معادل 60 یورو و برای افراد 6 تا 12 سال نیز حدود 35 یورو است که این مبلغ برای شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا کاملا رایگان است. (این مبالغ گفته شده ممکن است در گذر زمان تغییر نماید، پس این هزینه ها مختص تاریخ انتشار این مطلب است.)

دریافت ویزای ایتالیا
ویزای ایتالیا

با اینکه شاید تمام این مراحل کمی سخت و یا طولانی به نظر برسد، اما با صبر و شکیبایی بعدها در این کشور زیبا متوجه خواهید شد که تمام این تلاش‌ها ارزش امتحان کردنش را داشته‌اند. ما سعی کردیم اکثر مراحل مهم اخذ ویزای شینگن را به شما توضیح بدهیم تا با خیال راحت کارهای‌تان را انجام داده و یک سفر به‌یادماندنی را رقم بزنید. اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید خوشحال می‌شویم که آن را با ما نیز به اشتراک بگذارید.

برای خرید بلیط هواپیما ایتالیا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید