راهنمای دریافت ویزای توریستی روسیه

روسیه کشور وسیع و پهناوریست که جمعیت آن حدودا 145 میلیون نفر بوده و یکی از پربازدیدترین نقاط توریستی جهان محسوب می‌شود. وسعت این سرزمین پهناور، هر دو قاره آسیا و اروپا را فرا گرفته است.

0
125
اخذ ویزای توریستی روسیه
ویزای توریستی روسیه
راهنمای دریافت ویزای توریستی روسیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 23Rating: 4.0ویزای توریستی روسیه مدارک لازم و هرآنچه باید برای دریافت آن بدانید.ویزای توریستی روسیه درواقع ویزای کشور روسیه متعدد است و اکثر کسانی که بلیط هواپیما روسیه را تهیه کرده و قصد سفر به آنجا را دارند از این موضوع مطلع هستند.

ویزای توریستی روسیه

روسیه کشور وسیع و پهناوریست که جمعیت آن حدودا 145 میلیون نفر بوده و یکی از پربازدیدترین نقاط توریستی جهان محسوب می‌شود. وسعت این سرزمین پهناور، هر دو قاره آسیا و اروپا را فرا گرفته است. گفته می‌شود سالانه گردشگران بسیاری با تهیه بلیط هواپیما روسیه به قصد دیدوبازدید به آنجا سفر می‌کنند. معماری بسیار زیبا و حفظ بافت‌های قدیمی شهر یکی از دلایل عمده سفر به روسیه توسط گردشگران خارجی است. چراکه عده بسیاری طرفدار فرهنگ روسیه، پوشش‌های زیبا و ناب، آداب و روسم مردم و … هستند. اما باید در نظر داشته باشیم، قبل سفر به روسیه، باید در مورد نحوه گرفتن ویزای روسیه نیز اطلاعاتی داشته باشیم. چراکه گرفتن ویزا همیشه در اولویت اول قرار دارد. پس با سفرستان همراه باشید تا در این مطلب راه‌های اخذ ویزای توریستی روسیه را به شما توضیح دهیم.

سفارت روسیه

اخذ ویزای توریستی روسیه
ویزای توریستی روسیه

اکثر کسانی که قصد تهیه بلیط هواپیما روسیه را دارند خواه یا ناخواه گذرشان به سفارت روسیه می‌افتد. اما خبر خوشایند این است که روابط میان ایران و روسیه باهم بسیار خوب بوده و گرفتن ویزای توریستی روسیه کار بسیار دشواری نیست. آدرس سفارت روسیه واقع در خیابان نوفل‌لوشاتو تهران و همچنین خیابان چهارباغ پایین، خیابان مسجد سفره‌چی، خیابان تلفنخانه، پلاک 11 در اصفهان است. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به یکی از این مراکز نسبت به مراحل اخذ ویزای خود اقدام کنید.

تنوع ویزاهای کشور روسیه

اخذ ویزای توریستی روسیه
ویزای توریستی روسیه

درواقع ویزای کشور روسیه متعدد است و اکثر کسانی که بلیط هواپیما روسیه را تهیه کرده و قصد سفر به آنجا را دارند، از این موضوع مطلع هستند. چراکه بسته به نوع و قصد سفرتان قضیه فرق کرده و ویزای شما نیز متفاوت خواهد شد. برای مثال، کسانی که به قصد تحصیل عازم کشور روسیه می‌شوند با کسانی که برای تجارت و یا گردشگری و… به آنجا می‌روند یکسان نیستند و ویزاهایشان نیز متفاوت است. به‌طورکلی ویزاهای کشور روسیه عبارتند از: ویزای گردشگری، ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای ترانزیت، ویزای خصوصی و ویزای تجاری.

✅ بازدید از مقاله ایام تعطیل روسیه
✅ بازدید از مقاله اصیل‌ترین خیابان روسیه

 • ویزای توریستی روسیه : برای کسانی صادر می‌شود که به قصد سفر، تفریح و دیدوبازدید به کشور روسیه می‌روند. مدت این ویزا 1 ماه است.
 • ویزای تحصیلی: همان‌طور که از نام این ویزا مشخص است، کسانی که قصد ادامه تحصیل در کشور روسیه را دارند برای این ویزا اقدام می‌کنند.
 • ویزای کار: کسانی که برای مقاصد شغلی وارد کشور روسیه می‌شوند، می‌توانند از طریق ویزای کار به اهداف خود برسند. تنها لازمه اخذ این ویزا دعوت‌نامه رسمی از جانب یکی از ارگان‌های اشتغال‌زایی (کاری) معتبر و رسمی است که مدت‌زمان آن نیز 3 ماهه بوده و متقاضیان با این ویزا، تنها یک بار اجازه ورود به کشور روسیه را خواهند داشت.
 • ویزای ترانزیت: این ویزا زمانی به شما تعلق می‌گیرد که فقط قصد عبور از این کشور را داشته باشید. برای مثال اگر قصد ورود به کشور دیگری را دارید که باید از روسیه عبور کنید و نمی‌خواهید آنجا بمانید با ویزای ترانزیت قادر خواهید بود وارد این کشور شده و از آنجا عبور کنید.
 • ویزای خصوصی: برای کسانی صادر می‌شود که توسط یکی از بستگان مقیم روسیه دعوت‌نامه رسمی داشته باشند. مدت‌زمان این ویزا 3 ماهه است و در شرایط حساسی نظیر مرگ یا بیماریِ یکی از بستگان مقیم روسیه نیز صادر می‌شود.
 • ویزای تجاری: همان‌طور که از اسم این ویزا مشخص است، کسانی که قصد تجارت و دادوستد در این کشور را دارند مشمول ویزای تجاری می‌شوند.

چه اقداماتی باید برای ویزای توریستی روسیه انجام داد؟

اخذ ویزای توریستی روسیه
ویزای توریستی روسیه

همان‌طور که گفته شد اولین کاری که باید قبل از اقدام به تهیه بلیط هواپیما روسیه انجام بدهید گرفتن ویزای این کشور است. شما باید ابتدا وارد وب‌سایت رسمی سفارت شده و فرم درخواست ویزا را به‌صورت آنلاین پر کرده و سپس آن را پرینت کنید. بعدازآن، باید مدارک لازم را آماده کره و به همراه پرینت فرمتان به سفارت مراجعه کنید. ناگفته نماند که پرداخت هزینه ویزا نیز بسیار مهم بوده و بدون آن گرفتن ویزا غیرممکن خواهد بود. در مرحله آخر، سفارت وقتی برای مصاحبه با شما تعیین خواهد کرد که باید در آنجا حضور داشته باشید.

چه مدارکی برای گرفتن ویزا لازم است؟

اخذ ویزای توریستی روسیه
ویزای توریستی روسیه

به‌طورکلی شما برای دریافت ویزای گردشگری به 6 مدرک اصلی نیاز خواهید داشت که ما آن‌ها را در اینجا به شما توضیح خواهیم داد. بعد از تکمیل این مراحل می‌توانید با خیال راحت بلیط هواپیما روسیه را در جیب‌تان گذاشته و یک سفر دل‌چسب و فراموش‌نشدنی را آغاز کنید. توجه داشته باشید که این 6 مدرک برای اخذ ویزا، بسیار مهم بوده و فقدان حتی یکی از آن‌ها ممکن است موجب رد شدن‌تان در مراحل دریافت ویزا شود. پس بدون کوچک‌ترین نگرانی نسبت به تهیه این 6 مورد اقدام کنید و چیزی را از قلم نیندازید.

 1. گذرنامه: می‌دانیم که برای ورود و خروج از کشور باید گذرنامه داشته باشیم. اما نکته مهم این است که باید گذرنامه‌تان 6 ماه اعتبار به انضمام 2 صفحه خالی برای بقیه مراحل ویزا داشته باشد.
 2. تائیدیه معتبر: این تائیدیه شامل یک سری اطلاعات است که توسط آژانس مسافرتی سفرستان صادر شده و به سفارت ارسال می‌شود. اطلاعاتی نظیر: شماره گذرنامه، نام مسافر، تاریخ ورود و خروج، تاریخ تولد و … سپس سفارت بعد از بررسی‌های نهایی آن را تائید می‌کند.
 3. یک قطعه عکس 4×3: که باید ساده، بدون روتوش و با پشت زمینه سفید باشد.
 4. بیمه مسافرتی: که باعث می‌شود با آسودگی خاطر سفر کنید و در صورت بروز هرگونه اتفاق و حادثه‌ای از امکانات آن بهره‌مند شوید.
 5. پر کردن فرم تقاضای ویزا: این فرم باید توسط کسی که قصد سفر به روسیه را دارد تکمیل شود.
 6. بلیط هواپیما روسیه: ضرورت ارائه بلیط، بیشتر برای چک کردن تاریخ ورود و خروج به این کشور است.

هزینه ویزای روسیه

اخذ ویزای توریستی روسیه
ویزای توریستی روسیه

همان‌طور که می‌دانیم واحد پول رایج روسیه روبل است، اما شما باید هزینه ویزا را به دلار پرداخت کنید که قیمت‌ها نسبت به تعداد ورود و خروجتان باهم تفاوت خواهند داشت. طبق بخش‌نامه‌ای که در سال 2018 توسط وزارت امور خارجه روسیه اعلام شد، تمام هزینه‌های ویزای این کشور به دلار آمریکا و تنها به‌صورت نقدی قابل انجام خواهند بود. پس علاوه بر هزینه بلیط هواپیما روسیه، باید پول ویزای این کشور را در نظر بگیرید و فراموش نکنید که حتما مقداری دلار آمریکا به همراه داشته باشید که در زیر جزئیات آن را برایتان قید خواهیم کرد.

نوع ویزای روسیه هزینه ویزا به دلار آمریکا
هزینه یکبار ورود به مدت 4 تا 20 روز 70 دلار
هزینه یکبار ورود به مدت 1 تا 3 روز 140 دلار
هزینه دوبار ورود به مدت 4 تا 20 روز 112 دلار
هزینه دوبار ورود به مدت 1 تا 3 روز 224 دلار
هزینه چندبار ورود به مدت 4 تا 20 روز 210 دلار
هزینه چندبار ورود به مدت 1 تا 3 روز 420 دلار

کلام آخر

اخذ ویزای توریستی روسیه
ویزای توریستی روسیه

یکی از اهداف سفرستان آسوده کردن کار شما و تسریع بخشیدن به روند‌ کارهایتان است. چراکه با در نظر گرفتن موارد بالا و رعایت کردن تمام مطالبی که گفته شد، شما قادر خواهید بود به‌راحتی ویزای خود را دریافت کرده و با تهیه بلیط هواپیما روسیه، با خیالی آسوده سفرتان را آغاز کنید. همراه داشتن مدارکی که گفته شد بسیار مهم است و سعی کنید هیچ‌کدام از آن‌ها را فراموش نکنید. نکته مهم دیگر نیز دلار آمریکا برای پرداخت هزینه‌های ویزا است که باید آن را نیز همراه خود داشته باشید.

برای خرید بلیط هواپیما روسیه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید