دریاچه عروس های دریایی پالائو

دنیای زیر آب و موجودات زیر آب همیشه برای انسان ها جذاب و حیرت آور بوده اند. یکی از زیباترین و دلفریب ترین موجودات دریایی عروس‌های دریایی هستند. 

0
40
معرفی دریاچه عروس های دریایی پالائو
دریاچه عروس های دریایی پالائو
دریاچه عروس های دریایی پالائوReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 14Rating: 4.0دریاچه عروس های دریایی پالائو یادگاری از دوران عصر یخبندان.دریاچه عروس های دریایی پالائو روزانه شاهد بزرگ ترین مهاجرت جانوران است عروس های دریایی روزانه از سمت غرب به دنبال نور خورشید به سمت شرق حرکت می کنند. 

آشنایی با دریاچه عروس های دریایی پالائو

دنیای زیر آب و موجودات زیر آب همیشه برای انسان ها جذاب و حیرت آور بوده اند. یکی از زیباترین و دلفریب ترین موجودات دریایی عروس‌های دریایی هستند. عروس های دریایی بسته به محلی که در آن قرار دارید می‌توانند جزو کمیابترین و یا بیشتر این موجودات دریایی باشند اما چه خواهید کرد اگر به شما بگوییم جایی در دنیا هست که تعداد عروس های دریایی اش به اندازه ای زیاد است که نامش را دریاچه عروس های دریایی گذاشتند؟ شاید اگر خیلی علاقه مند به این موجودات باشید با خرید بلیط هواپیما خارجی سفری به سمت آن دریاچه داشته باشید اما اگر امکان خرید بلیط هواپیما و سفر ندارید پس ادامه این مطلب با ما باشید تا با هم سری به دریاچه عروس های دریایی پالائو بزنیم.

درباره مجمع الجزایر پالائو 

معرفی دریاچه عروس های دریایی پالائو
دریاچه عروس های دریایی پالائو

مجمع الجزایر پالائو در جنوب شرق فیلیپین و در همسایگی اندونزی و گینه نو قرار گرفته‌ اند. این مجمع الجزایر محبوب ترین مقصد برای گردشگران و غواصان است که دوست دارند دنیای زیر آب را دیده و گشت و گذار در این دنیا را تجربه کنند. یکی از شگفت انگیزترین حقایقی که در مورد مجمع الجزایر فعال وجود دارد این است که این جزایر یادگاری از دوران عصر یخبندان زمین هستند. بعله! عصر یخبندان. در واقع در دوران یخبندان پالائو تنها زمین ناهمواری بود که با آب شدن یخ و پس از پشت سر گذاشتن عصر یخبندان سطح آب های اطراف آن افزایش یافت و هر یک از جزایر آن دارای دریاچه مخصوص خود شدند و کم کم به مرور زمان و با به وجود آمدن تغییرات اینچنینی، موجودات و جانوران مختلفی نیز در این جزایر و آب های آن ها به وجود آمد که یکی از آن ها عروس های دریایی هستند.

✅ بازدید از مقاله مجمع‌الجزایر شگفت‌آور پالائو

روتین روزانه عروس های دریایی 

دریاچه پالائو روزانه شاهد بزرگ ترین مهاجرت جانوران است. عروس های دریایی این دریاچه روزانه از سمت غرب دریاچه به دنبال نور خورشید به سمت شرق دریاچه حرکت می کنند. عروس های دریایی این دریاچه از قندی و انرژی تولید شده توسط خزه ها و جلبک های دریاچه تغذیه می کنند. شاید بدانید که عروس های دریایی انواع مختلفی دارند؛ و خاص ترین عروس دریایی پالائو، عروس دریایی طلایی نام دارد که با رنگ طلایی خود چشم ها را به خود خیره می‌ کند.

عروس دریایی طلایی و عروس دریایی ماه 

عروس دریایی طلایی یکی از عجیب ترین و خاص ترین انواع عروس های دریایی است. این عروس دریایی دارای سری چتر مانند و ۴ شاخک است و به دلیل کمبود اکسیژن در بخش های عمیق آب، نزدیک به سطح آب زندگی می کند به طوری که گاهی اوقات تجمع این نوع از عروس های دریایی رنگ آب را به ظاهر تغییر می دهد. عروس دریایی ماه از دیگر انواع عروس های دریایی که در دریاچه پالائو یافت می شود و سریع شفاف دارد. طول عمر این نوع از عروس های دریایی شگفت انگیز است همانند فیلم سرگذشت عجیب بنجامین باتن. عروس دریایی ماه همانند شخصیت اصلی فیلم، به جای اینکه رشد کند به دوره نوزادی خود باز می گردد و به این صورت عمری جاودانه دارد.

شنا با عروس ها 

معرفی دریاچه عروس های دریایی پالائو
دریاچه عروس های دریایی پالائو

از آنجا که این منطقه شرایط محیطی خاصی دارد دسترسی گردشگران و غواصان به آن محدود است با این حال در مدت زمانی محدود و معین این امکان به علاقمندان داده شده تا با عروس های دریایی شنا کرده و آن ها را از نزدیک تماشا کنند. البته شنا با عروس های دریایی قوانین خاصی هم دارد به طور مثال استفاده از کپسول های اکسیژن غواصی در این منطقه ممنوع است و شناگران اگر قصد غواصی دارند باید از لوله های تنفسی استفاده کنند.

خطرات شنا با عروس های دریایی 

وقتی صحبت از عروس های دریایی است اولین چیزی که به ذهن ما می رسد نیش این موجودات دریایی است که سوزش فراوانی را به همراه دارد. اما اگر به قصد بازدید از عروس های دریایی دریاچه پالائو سفر کرده اید و برای شنا کردن با این موجودات دودل هستید بد نیست بدانید که های عروس های دریایی تنها در مناطق حساس مانند اطراف دهان سوزش نسبتاً کمی را ایجاد می کنند و تقریباً می توان گفت بی آزار هستند. البته مسئولان برای سلامتی شناگران، شنا کردن افرادی که سابقه آلرژی به نیش این موجودات دارند را ممنوع کرده اند.

در ادامه می توانید با دریاچه نمک بولیوی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید