دریاچه ناترون تانزانیا پر از رازهای نهفته

بعضی از ما سفر را به‌عنوان رفتن به مکان خاص، گردش و تفریح، استراحت در هتل و خوردن غذا‌های متفاوت از کشور‌ها و مناطق مختلف به شمار می آوریم. اما بعضی‌ها برای کسب تجربه جدید در زندگی راهی سفر می شوند. زمانی‌که از یک‌نواختی‌های زندگی و تلاش‌های فراوان خسته شده‌اید سفر و خرید بلیط هواپیما می‌تواند تنوع خوبی به سبک زندگی بدهد.

0
133
آشنایی با دریاچه ناترون تانزانیا
دریاچه ناترون تانزانیا
دریاچه ناترون تانزانیا پر از رازهای نهفتهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 15Rating: 4.0دریاچه ناترون تانزانیا پر از رازهای نهفته و ناگفته های عجیب و زیاد.دریاچه ناترون تانزانیا در شهر تانزانیا در آفریقای جنوبی یک جای بسیار شگفت‌انگیز طبیعی برای خرید بلیط هواپیما تانزانیا است.

دریاچه ناترون تانزانیا

بعضی از ما سفر را به‌عنوان رفتن به مکان خاص، گردش و تفریح، استراحت در هتل و خوردن غذا‌های متفاوت از کشور‌ها و مناطق مختلف به شمار می آوریم. اما بعضی‌ها برای کسب تجربه جدید در زندگی راهی سفر می شوند. زمانی‌که از یک‌نواختی‌های زندگی و تلاش‌های فراوان خسته شده‌اید سفر و خرید بلیط هواپیما می‌تواند تنوع خوبی به سبک زندگی بدهد. ما یک پیشنهاد شگفت‌انگیز برای شما داریم. خرید بلیط هواپیما تانزانیا و تماشای دریاچه مرموز این منطقه می‌تواند بهترین راه حل برای پر کردن اوقات فراغت شما باشد. دریاچه ناترون تانزانیا جایی که حیوانات را به سنگ تبدیل می‌کند. البته لازم به ذکر است که این دریاچه با رنگ قرمز و مشکی و زیبایی چشم‌نوازی که انسان را به خود خیره می‌کند. راز‌های نهفته ­ای دارد. پس برای دانستن آن و سفر به دریاچه ناترون نیاز به کمی نترس بودن و شجاعت است.

ناترون کجاست؟

آشنایی با دریاچه ناترون تانزانیا
دریاچه ناترون تانزانیا

دریاچه ناترون در شهر تانزانیا در آفریقای جنوبی، یک جای بسیار شگفت‌انگیز طبیعی برای خرید بلیط هواپیما تانزانیا است. دلیل اینکه نام ناترون برای این دریاچه انتخاب شده است وجود مخلوط نمک و مواد معدنی است که زمان کاهش سطح آب قابل مشاهده است. ناترون ترکیبی از بیکربنات سدیم و کربنات سدیم است که از آتشفشان خارج می‌‌شود. دمای آب کم عمق حدودا به 60 درجه سانتیگراد می­رسد. در نزدیکی مرز کنیا دریاچه ناترون توسط برخی چشمه‌های کوچک غنی از مواد معدنی تغذیه می‌شود. همچنین PH آب بین 7 تا 9 است.

آب قلیایی ناترون

آشنایی با دریاچه ناترون تانزانیا
دریاچه ناترون تانزانیا

آب قلیایی دریاچه ناترون می‌تواند برای حیواناتی که سازگاری با آب قلیایی را ندارند باعث سوزش شدید پوست و چشم شود. علی رغم برخی گزارش‌های رسانه‌ای مبنی بر اینکه حیوانات بعد از تماس با این آب تبدیل به سنگ شده و می‌میرند، باید گفت که آب قلیایی دریاچه از یک اکوسیستم پر طرفدار فلامینگو‌ها، سایر پرندگان تالاب‌ها و جلبک‌هایی که توسط ماهی‌های بزرگ خورده می‌شوند، حمایت می‌کنند.

منظره دریاچه ناترون

آشنایی با دریاچه ناترون تانزانیا
دریاچه ناترون تانزانیا

بعداز خرید بلیط هواپیما تانزانیا و رسیدن به دریاچه ناترون حلقه نمکی شور که در امتداد دریاچه قرار دارد یکی از مناطق غیر منتظره در زمین هست. اجازه ندهید که این منظره شما را گول بزند. پوسته‌ای که توسط نمک دریایی ایجاد می‌شود گاهی اوقات رنگ زرد قرمزی و یا نارنجی در قسمت‌های کم عمق، توسط موجودات نمکی و جلبک‌ها که در اعماق دریاچه هستند بوجود آمده است. دمای آب در این قسمت به دلیل وجود آمونیاک زیاد، بسیار بالا بوده و حتی به دمای جهنمی معروف شده است. بد نیست بدانید که این منظره چشم‌انداز خیره‌کننده‌ای به دریاچه ناترون می‌بخشد.

ناترون و محیط زیست

آشنایی با دریاچه ناترون تانزانیا
دریاچه ناترون تانزانیا

دره ریف آفریقا برای برخی مناطق محیط زیست آسیب‌پذیر شناخته شده است. محیط سالین دریاچه ناترون نیز واجد شرایط آسیب به محیط زیست می‌تواند باشد. همان‌طور که می‌دانید آب برای زندگی همه موجودات لازم و ضرورتی غیر قابل انکار دارد. ولی آب شور نیز به همان اندازه می‌تواند مضر باشد. اگرچه دمای 120 درجه مناسب استفاده اکثر موجودان نیست ولی باکتری‌های سیانور ناترون را خانه خود کرده‌اند. رشد این جلبک‌ها مانع پیشرفت لانه فلامینگو می‌شود. به‌طور شگفت‌انگیزی 5/2 میلیون فلامینگو در ناترون لانه ساخته‌اند و این موضوع زمینه‌ لازم برای پرورش فلامینگو را فراهم کرده است.

فلامینگو‌ها

آشنایی با دریاچه ناترون تانزانیا
دریاچه ناترون تانزانیا

باوجود همه این‌ها، دریاچه ناترون یکی از مکان‌های اصلی پرورش فلامینگو‌های کوچک است. گونه‌ای که وضعیت آنها هم اکنون رو به تهدید و انقراض می‌رود. از این رو برای پرورش فلامینگو باید سطح آب بالا باشد. در دوره‌هایی که باران زیاد نمی‌بارد سطح آب دریاچه‌ها کاهش می‌یابد و جزایر نمکی تشکیل می‌شود. جلبک‌های سبزی که در آب دریاچه رشد می‌کنند شروع به خوردن لانه‌های پرندگان کرده و به این ترتیب لانه‌ها از بین می‌روند. حیواناتی که در دریاچه می‌میرند از این طریق تبدیل به مجسمه می‌شوند.

مردم محلی و ناترون

آشنایی با دریاچه ناترون تانزانیا
دریاچه ناترون تانزانیا

لازم به ذکر است که یک راه حل برای این مشکل وجود دارد. آوردن آب شیرین به دریاچه می‌تواند راه حلی مفید برای نجات فلامینگو‌ها باشد. در واقع آوردن آب تازه باعث ایجاد تعادل اکولوژیکی دریاچه می‌شود. اما بسیاری از مردم تانزانیا به‌طور جدی مخالف این کار هستند. از انتقال آب دریاچه ایواسو جلوگیری می‌کنند. چون اگر شوری دریاچه کم شود، سیانوباکتری‌ها هم کاهش می‌یابند. این کاهش باعث از دست دادن زیبایی طبیعی دریاچه ناترون خواهد شد. با این حال خرید بلیط هواپیما تانزانیا برای دیدن دریاچه ناترون جذابیت خاصی نخواهد داشت.

هیچکس واقعا نمی‌داند حیواناتی که به دریاچه ناترون می­روند چرا و چگونه می‌میرند. دریاچه ناترون راز‌های نهفته بسیاری در خود جای داده است. بعد از خرید بلیط هواپیما تانزانیا و سفر به قاره آفریقا و کشور تانزانیا از نزدیک با دریاچه ناترون آشنا خواهید شد. شاید شما بتوانید این راز‌های پنهان را کشف کنید.

برای خرید بلیط هواپیما تانزانیا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید