دریاچه نمک بولیوی

در سراسر دنیا دیدنی های بسیار زیادی وجود دارد که هرکدام به نوبه خود جذابیت های خاصی به همراه دارد. جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی بیشماری که هرنوع سلیقه از گردشگران را راضی می کند. در این میان اما برخی مکان ها وجود دارند که زیبایی های آنها چشمگیرتر و خاص تر است.

0
480
دریاچه نمک بولیوی
دریاچه نمک بولیویReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 13Rating: 4.5دریاچه نمک بولیوی و لذت عکاسی در منطقه ای زیبا در آمریکای جنوبی.دریاچه نمک بولیوی با انعکاس آیینه‌ای خود به سوژه‌ای بی نظیر برای عکاسی تبدیل شده بطوری که هر گردشگر و عکاسی را وسوسه به سفر به بولیوی می کند.

آشنایی با دریاچه نمک بولیوی

در سراسر دنیا دیدنی های بسیار زیادی وجود دارد که هرکدام به نوبه خود جذابیت های خاصی به همراه دارد. جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی بیشماری که هرنوع سلیقه از گردشگران را راضی می کند. در این میان اما برخی مکان ها وجود دارند که زیبایی های آنها چشمگیرتر و خاص تر است. در واقع می توان گفت خانه‌های تاریخی، قلعه‌ها، اماکن مذهبی فضاهای سبز تقریبا در هر کشوری کم یا زیاد با سبک معماری کمی متفاوت از یکدیگر وجود دارند. اما کمتر کشوری دریاچه نمکی مانند بولیوی دارد. این دریاچه نمک با انعکاس آیینه‌ای خود به سوژه‌ای بی نظیر برای عکاسی تبدیل شده بطوری که هر گردشگر و عکاسی را وسوسه می‌کند تا برای یک بار هم که شده اقدام به خرید بلیط هواپیما بولیوی کند. اگر شما هم عاشق بولیوی هستید در ادامه با معرفی دریاچه نمک بولیوی همراه سفرستان باشید.

بولیوی

آشنایی با دریاچه نمک بولیوی
دریاچه نمک بولیوی

بولیوی سرزمینی 1.098.581 کیلومتر مربعی در دل آمریکای جنوبی است. پایتخت رسمی کشور شهر سوکره بوده درحالی که دولت در شهر لاپاز دایر است. اکثریت مردم کشور را سرخ پوست‌ها تشکیل می‌دهند و دین غالب کشور مسیحیت است. کشاورزی، ماهیگیری و معادن فعالیت‌های صنعتی بولیوی هستند و عمده محصولات و تولیدات این کشور نساجی، فلزکاری و پوشاک است. شاید این کشور جاذبه‌های دیدنی بسیاری داشته باشد اما آنچه که فعلا نام بولیوی را بر سر زبان‌ها انداخته و گردشگران را از سرتاسر دنیا راهی این کشور می کند، دریاچه نمک آیینه‌ای آن است.

سالار دو ییونی

آشنایی با دریاچه نمک بولیوی
دریاچه نمک بولیوی

سالار دو ییونی نام واقعی دریاچه نمکی است که این روزها عکس آن در فضای مجازی پخش و چشم‌ها را به خود خیره کرده است. این دریاچه نمک با وسعتی حدود 10.582 کیلومتر مربعی بزرگ‌ترین دریاچه نمکی جهان محسوب می‌شود که بر اثر تبخیر دریاچه‌های ماقبل تاریخ به جا مانده است. در زمان‌های خاصی از سال با سرریز شدن آب دریاچه‌های اطراف، لایه‌ای نازک از آب روی این دریاچه نمک را فرا گرفته و پدیده زیبایی را ایجاد می‌کند که عکاسان و گردشگران را وادار می‌کند تا به بازدید از این اتفاق زیبای طبیعت بروند. لایه نازکی از آب بر سطح این دریاچه نمک کافی است تا سالار دو ییونی حالت آیینه‌ای پیدا کرده و آسمان را در دل خود جا کند. با قدم زدن و یا ماشین سواری بر سطح این دریاچه نمک، حس قدم زدن بر روی ابرها را خواهید داشت زیرا این انعکاس آیینه‌ای، ابرها را از بلندی‌های آسمان به زیر پای‌تان خواهد کشاند.

✅ بازدید از مقاله زیباترین دریاچه های رنگی دنیا

دسترسی به دریاچه نمک

آشنایی با دریاچه نمک بولیوی
دریاچه نمک بولیوی

آسان‌ترین روش دسترسی به این دریاچه نمک سفر به ییونی است. هواپیماها معمولا از شهرهای بزرگ و اصلی مانند لاپاز به ییونی پرواز دارند. اگر از خود لاپاز بلیط هواپیما بخرید حدود 1 ساعت شاید هم کمتر، طول خواهد کشید تا به ییونی برسید. البته از اتوبوس‌های شب رو که از لاپاز حرکت می‌کنند هم می‌توانید استفاده کنید که در این صورت حدود 10 تا 12 ساعت سفرتان طول خواهد کشید. تورهای مختلفی به ییونی وجود دارد که مطابق با برنامه سفرتان تغییر خواهد کرد. اگر زمان چندانی ندارید، می‌توانید در یک روز این دریاچه دیده و از آن لذت ببرید اما اگر فرصت کافی دارید پیشنهاد می‌کنیم حدود 3 روز از سفر خود را به بازدید از این دریاچه و حیوانات و طبیعت اطراف آن اختصاص دهید.

عکاسی حرفه‌ای در دریاچه نمک

آشنایی با دریاچه نمک بولیوی
دریاچه نمک بولیوی

همانطور که گفتیم بسیاری از عکاسان حرفه‌ای به دیدن این دریاچه نمک می‌آیند تا عکس‌هایی منحصر به فرد به نام خود ثبت کنند و سایرین از این زیبایی لذت ببرند. اما ما پیشنهاد می‌کنیم به جای تماشای این عکس‌ها خود دوربین‌تان را آماده عکاسی کنید و تصاویری جذاب یا بانمک را ثبت کنید. از ایده‌های عکاسی در این کویر، جنگ دایناسورها، پختن دوستان در دیگ!، و یا به دام انداختن‌شان در شیشه مربا است. شاید فکر کنید کار دشوار و غیر ممکنی است در حالی که اصلا این طور نیست. راز اینگونه عکاسی بازی با پرسپکتیو است. کافی است دوربین خود را به زمین نزدیک کرده وسیله مورد نظرتان را نزدیک به دوربین قرار داده و دوستتان کمی نه خیلی زیاد، دورتر از شما بایستد.

سایر جاذبه‌های سالار دو ییونی

آشنایی با دریاچه نمک بولیوی
دریاچه نمک بولیوی

سالار دو ییونی تنها یک دریاچه نمک نیست! این بزرگ‌ترین جاذبه بولیوی، دیدنی‌های بسیاری در خود دارد. درست در دل این دریاچه نمک صخره‌های سنگی با نام اینکا واسی وجود دارند که قبلا به صورت جزیره‌ای زیبا بوده است. هتل نمکی دیگر دیدنی این دریاچه نمک است. البته این هتل امروزه بیشتر به عنوان رستوران و موزه کاربرد دارد با این حال افرادی که به دنبال اقامت ارزان در دل دریاچه نمک هستند، می‌توانند همینجا اقامت کنند. گورستان قطارها جاذبه دیگر دریاچه نمک است. این قطارها روزگاری از مهم‌ترین وسایل حمل بار محسوب می‌شدند تا اینکه فروپاشی صنعت معدن‌ها و از دست دادن خط ساحلی به شیلی قطارها را در جای خود میخکوب کرد تا امروزه به جاذبه‌ای از دریاچه نمک بولیوی تبدیل شوند. لانگوئا کلورادو تالاب صورتی رنگ زیبایی است که بر رنگ خود را مدیون رسوبات و رنگدانه جلبک‌ها است. این تالاب معمولا پر انواع فلامینگو‌ها است که خود جاذبه‌ای دیدنی به شمار می‌روند. کویر سیلولی، آلبو د پیدرو، سول د مانا، کویر داله، تالاب ورده، و آتشفشان لیکانجابور دیگر جاذبه‌ها و دیدنی‌های اطراف این دریاچه نمک هستند.

بهترین زمان سفر

آشنایی با دریاچه نمک بولیوی
دریاچه نمک بولیوی

سالار دو ییونی دو فصل دارد: فصل پر بارش و فصل کیا بدون بارش. فصل بارانی ماه‌های دسامبر تا آوریل هستند. این فصل زمانی است که گردشگران به قصد بازدید و یا عکاسی از پدیده انعکاس آیینه‌ای دریاچه به بولیوی سفر می‌کنند. البته این فصل به ویژه ماه دسامبر تا ژانویه یک نقص دارد و آن احتمال لغو شدن تور است. ماه‌های می تا نوامبر فصل‌های کم بارش هستند که در آن زمان هوا خنک‌تر بوده و گردشگران می‌توانند در میان این دریاچه رانندگی کنند( این کار در فصل بارانی تقریبا غیر ممکن است). سالار دو ییونی ماه‌های ژوئن تا آگوست بیشترین میزان گردشگر را به خود می‌بیند که همین امر هم باعث افزایش قیمت تورها و هزینه‌ها است.

دریاچه نمک بولیوی در فصل زمستان بسیار سرد است، پس اگر در این فصل به این کشور سفر می کنید، حتما لباس گرم همراه داشته باشید. کرم‌های ضد آفتاب دوست شما در طول بازدید خواهند بود پس تا می‌توانید به مقدار زیاد از آن‌ها استفاده کنید. عینک‌های آفتابی را از یاد نبرید! اسنک یا خوراکی با خود همراه داشته باشید. در این منطقه دستگاه خودپرداز وجود ندارد پس پول نقد همراه داشته باشید. و درنهایت دمپایی مناسب برای راه رفتن روی نمک. نمک‌ها نسبتا تیز هستند و امکان پیاده روی با پای برهنه را نمی‌دهند.

در ادامه می توانید با دریاچه ناترون تانزانیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید