دستور رئیس‌‌جمهور برای کاهش نرخ بلیط هواپیما

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به نگرانی فعالان حوزه آژانس‌های مسافرتی در زمینه بالا رفتن قیمت بلیط‌ هواپیما گفت: رئیس‌جمهور همین امروز برای حل مشکل افزایش قیمت بلیط‌ هواپیما به وزیر صنعت دستور دادند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، علی‌اصفر مونسان شامگاه سه‌شنبه در نشست با فعالان بخش گردشگری استان فارس با بیان اینکه کشور در شرایط ویژه‌ای به‌سر می‌برد که به جنگ اقتصادی تعبیر می‌شود و همه فعالان بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری باید دست در دست هم دهند تا از این گردنه تاریخی سخت عبور کنیم، اظهار داشت: در این شرایط صنعت گردشگری در قیاس با دیگر بخش‌های اقتصادی کشور فشار کمتری را متحمل شده است و همین موضوع مسئولیت این بخش را بیشتر کرده است.

0
93
کاهش قیمت بلیط هواپیما
قیمت بلیط هواپیما
دستور رئیس‌‌جمهور برای کاهش نرخ بلیط هواپیماReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Aug 23Rating: 4.0دستور رئیس‌‌جمهور برای کاهش نرخ بلیط هواپیما - خرید بلیط هواپیما از سفرستانرئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به نگرانی فعالان حوزه آژانس‌های مسافرتی در زمینه بالا رفتن قیمت بلیط‌ هواپیما گفت: رئیس‌جمهور همین امروز برای حل مشکل افزایش قیمت بلیط‌ هواپیما به وزیر صنعت دستور دادند.

دستور رئیس‌‌جمهور به وزیر صنعت برای کاهش نرخ بلیط هواپیما

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به نگرانی فعالان حوزه آژانس‌های مسافرتی در زمینه بالا رفتن قیمت بلیط‌ هواپیما گفت: رئیس‌جمهور همین امروز برای حل مشکل افزایش قیمت بلیط‌ هواپیما به وزیر صنعت دستور دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، علی‌اصفر مونسان شامگاه سه‌شنبه در نشست با فعالان بخش گردشگری استان فارس با بیان اینکه کشور در شرایط ویژه‌ای به‌سر می‌برد که به جنگ اقتصادی تعبیر می‌شود و همه فعالان بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری باید دست در دست هم دهند تا از این گردنه تاریخی سخت عبور کنیم، اظهار داشت: در این شرایط صنعت گردشگری در قیاس با دیگر بخش‌های اقتصادی کشور فشار کمتری را متحمل شده است و همین موضوع مسئولیت این بخش را بیشتر کرده است.

کاهش قیمت بلیط هواپیما
قیمت بلیط هواپیما

وی با تصریح به اینکه افزایش قیمت دلار یک فرصت برای بخش گردشگری است زیرا قیمت پکیج‌های ما را برای توریست‌های خارجی ارزان‌تر کرده است، افزود: بخش گردشگری می‌تواند محرک خوبی برای اقتصاد کشور باشد، سال گذشته در صنعت گردشگری 4 درصد رشد مثبت داشتیم و در 4ماهه اول امسال گردشگران ورودی کشور 38 درصد رشد داشته‌اند هرچند که در بخش گردشگران اروپایی با کاهش روبه‌رو بوده‌ایم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با اعلام اینکه بسته‌های حمایتی از بخش گردشگری در حال تدوین است، ادامه داد: درخواست فعالان گردشگری برای استمهال وام‌ها پیگیری می‌شود و از اداره مالیات درخواست می‌شود که در این شرایط بر فعالان اقتصادی به‌ویژه بخش گردشگری فشار غیرمنطقی وارد نکند.

وی با ابراز اینکه در حال آماده کردن پکیج حمایتی از بخش گردشگری هستیم که به‌زودی تحویل دولت داده می‌شود، خاطرنشان کرد: هیچ ارگان دولتی حق ندارد واحد اقامتی داشته باشد و علاوه بر این حق برگزاری تورهای گردشگری و مسافرتی را ندارد.

مونسان با تأکید به اینکه در حوزه صنایع دستی وضعیت تولید کشور خوب است و صادرات این محصولات نیز در حال انجام است، اضافه کرد: در سال گذشته از مبادی رسمی کشور 281 میلیون دلار صنایع دستی صادر شده، از محل صادرات چمدانی نیز 250 میلیون دلار صادر شده و در بازار داخلی نیز فروش صنایع دستی 1400 میلیارد تومان بوده است، در دوماهه اول سال نیز فروش صنایع دستی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد افزایش یافته است.

کاهش قیمت بلیط هواپیما
قیمت بلیط هواپیما

وی با بیان اینکه طرح تجاری‌سازی صنایع دستی از سال گذشته آغاز شده است و به‌دنبال ارتقای بسته‌بندی، برندسازی و یافتن بازارهای جدید برای این محصولات هستیم، گفت: برای کمک به هنرمندان کشور فروش صنایع دستی غیرایرانی ممنوع شده است و با فعالان بخش مسکن و انبوه‌سازان نیز جلساتی برگزار شده که در معماری خانه‌ها از صنایع‌دستی بهره ‌گرفته شود و اگر این موضوع محقق شود تأثیر زیادی در اقتصاد این بخش دارد.

کاهش قیمت بلیط هواپیما
قیمت بلیط هواپیما

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با اعلام اینکه موزه خانه ایرانی در برخی شهرهای کشور راه‌اندازی و به‌تدریج در همه شهرهای کشور راه‌اندازی می‌شود، خاطرنشان کرد: بودجه سازمان میراث فرهنگی 680 میلیارد تومان است که بودجه محدودی است و با وجود بودجه کمی که داشتیم رادیو و تلویزیون تبلیغات حوزه گردشگری را افزایش دادند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با اشاره به نگرانی فعالان حوزه آژانس‌های مسافرتی در زمینه بالا رفتن قیمت بلیط‌ هواپیما، گفت: رئیس‌جمهور همین امروز برای حل مشکل افزایش قیمت بلیط‌ هواپیما به وزیر صنعت دستور دادند.

مونسان با ابراز اینکه سال گذشته از محل صندوق توسعه ملی یک‌هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت به بخش گردشگری اختصاص یافت و امسال نیز یکی از بخش‌هایی که در قانون بودجه مورد توجه ویژه قرار گرفته است بخش گردشگری است، خاطرنشان کرد: 8700 میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار حوزه گردشگری گذاشته می‌شود.

وی همچنین گفت: در زمینه واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی در حوزه گردشگری 43 پروژه قابل واگذاری داشتیم که در یک سال گذشته 37 پروژه واگذار شده و از این بین 10 پروژه به بهره‌برداری رسیده است.

کاهش قیمت بلیط هواپیما
قیمت بلیط هواپیما

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با اظهار اینکه قرارداد اجرای نورپردازی 3بعدی در تخت‌جمشید با طرف اتریشی بسته شده است، افزوذ: به‌دنبال این هستیم که هتلی را که در نزدیکی تخت‌جمشید در اختیار ارتش است تملک کنیم و برای توسعه اقتصاد گردشگری تخت‌جمشید آن هتل را بازسازی کنیم و در اختیار گردشگران قرار دهیم.

وی در مورد ثبت جهانی محور زندیه نیز گفت: بزرگ‌ترین مشکل این محور برای ثبت جهانی ساخت‌وساز یک هتل در حریم این محور است که باید با مذاکره این مشکل طوری حل شود که سرمایه‌گذار ضرری نبیند و ثبت جهانی این محور نیز محقق شود.

منبع: tasnimnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید