به 7 دلیل باید تنها سفر کرد

بالاخره زمان آن فرا رسیده است تا به مقصد کشور رویاهایتان سفر کنید و مسافرتی که هفته‌ها و ماه‌ها منتظرش بودید را تجربه کنید.

1
90
دلایل لذتبخش مسافرت تنهایی
مسافرت تنهایی
به 7 دلیل باید تنها سفر کردReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 9Rating: 4.5مسافرت تنهایی و دلایل جالبی که سفر تنهایی شما را بسیار لذتبخش می کند.مسافرت تنهایی بله چه اشکالی دارد تنهایی بلیط هواپیما بخرید و کلی تجارب جدید و متفاوت کسب کنید به خودتان اعتماد داشته باشید و جسارت به خرج دهید.

دلایل لذتبخش مسافرت تنهایی

بالاخره زمان آن فرا رسیده است تا به مقصد کشور رویاهایتان سفر کنید و مسافرتی که هفته‌ها و ماه‌ها منتظرش بودید را تجربه کنید. البته که مسافرت رفتن با دوستان و خانواده بسیار لذت‌بخش است و سوای خانواده، انتخاب دوست و همسفر مناسب برای سفر از موارد بسیار مهم مسافرت به حساب می‌آید. به قول جمله معروف، دوستتان را در سفر می‌توانید بشناسید. حال اگر فرد خوش شانسی باشید و دوستتان همسفر خوبی از آب در بیاید، کلی خوش خواهید گذراند. اما امان از دوست و همسفر بد که تمام مدت زمان سفر را برایتان تلخ و ناخوشایند خواهد کرد. آخرین گزینه‌ای که برایمان باقی می‌ماند، تنهایی مسافرت رفتن است. بله، چرا که نه. چه اشکالی دارد تنهایی بلیط هواپیما بخرید و کلی تجارب جدید و متفاوت کسب کنید. به خودتان اعتماد داشته باشید و جسارت به خرج دهید. اگر فکر می‌کنید به اندازه‌ای بالغ هستید که می‌توانید مسافرت تنهایی را تجربه کنید، حتما این کار را بکنید.

اگر می‌پرسید، چرا باید تنها سفر رفت، ما دلایلش را برایتان توضیح می‌دهیم.

وقتتان را صرف خودتان می‌کنید

دلایل لذتبخش مسافرت تنهایی
مسافرت تنهایی

زمانی که تنها سفر می‌کنید، تمام کارهایی که انجام می‌دهید فقط به خاطر خودتان و دلتان است. در مسافرت‌های گروهی با دوستان هر کسی اخلاق خاص خود را دارد و ممکن است گاه ناسازگاری‌هایی میان افراد به وجود آید. اما وقتی تنها سفر می‌کنید کسی نیست که به خاطرش مجبور باشید جور دیگری رفتار کرده و یا مدام طبق خواسته‌های آن‌ها عمل کنید. فقط خودتان هستید و خودتان و هر طور که دوست دارید می‌خورید، می‌گردید، استراحت می‌کنید و می‌خوابید. شاید پیش خود بگویید این نوع رفتار خودخواهی به حساب می‌آید و همه چیز را فقط برای خود می‌خواهید. اگر تنها مسافرت رفتن خودخواهی به حساب می‌آید، چه اشکالی دارد؟ برای یک هفته یا چند روز هم که شده وقتتان را صرف خودتان کنید و خودخواه باشید. در طول مسافرت هرطور که دلتان می‌خواهد زندگی کنید. هرچه باشد غیر از این چند روز مابقی روزهای عمرتان را در حال سازش با آدم‌های اطرافتان هستید. پس به خودتان زنگ تفریح بدهید و از فرصت استفاده کنید.

از آن جایی که در زندگی روزمره مدام ملاحظه رئیس، همسر، فرزندان، خانواده و دوستان را می‌کنید و مطابق خواسته و نیازهای آن‌ها رفتار می‌کنید، یک “زمان برای خود” به خودتان بدهکارید. مسافرت تنهایی می‌تواند مانند دارویی برای این سهل انگاری در وقت گذاشتن برای خود، عمل کند.

✅ بازدید از مقاله چطور از یک سفر تنهایی لذت ببریم؟
✅ بازدید از مقاله توصیه هایی برای افرادی که به تنهایی سفر می کنند

زمان را خودتان مدیریت می‌کنید

زمانی که به صورت گروهی یا دسته جمعی به مسافرت می‌روید، مجبور هستید زمانتان را با توجه به برنامه‌های اعضای گروه مدیریت کرده و جاهایی که گروه تصمیم می‌گیرد چه زمانی بروند، تحمل کنید. شاید شما دلتان می‌خواهد صبح زود به گشت و گذار و پیاده روی بروید، اما دیگر اعضای گروه دیر از خواب بیدار می‌شوند و دوست دارند بعدازظهر به گردش بروند. یا شاید شما دوست دارید ناهار را در یکی از رستوران‌های محبوبتان میل کنید، اما به خاطر تنبلی یا مخالفت دیگر اعضای گروه نمی‌توانید. این نوع مسافرت به قدری منزجر کننده خواهد بود که در حین سفر به فکر سفری دیگر بلافاصله بعد از این سفر خواهید بود تا هرچه نتوانسته‌اید به راحتی تجربه کنید، در سفر بعدی جبران نمایید. حق هم دارید.

اگر تنها به مسافرت بروید، زمان و مدیریتش دست خودتان است. هر زمان که دلتان می‌خواهد می‌خوابید، بیدار می‌شوید، پیاده روی می‌روید و غذا می‌خورید و البته که از سفرتان بسیار لذت می‌برید.

خودتان را بهتر می‌شناسید

دلایل لذتبخش مسافرت تنهایی
مسافرت تنهایی

در مسافرت‌های گروهی هرکدام از اعضا دارای مهارت خاصی هستند. یکی متخصص بهترین غذاها و نوشیدنی‌ها است، یکی خوب رانندگی می‌کند، یکی مسیریابی را خوب بلد است، یکی در برقرار کردن ارتباط با دیگران ماهرانه عمل می‌کند، یکی در بازدید از جاذبه‌های دیدنی راهنمای خوبی به حساب می‌آید و … . در این سفر شما با تکیه بر مهارت‌های اعضای گروه سفرتان را سپری می‌کنید. البته که یک انسان ممکن است تمامی این مهارت‌ها را نداشته باشد، اما چه می‌دانید شاید شما تمامی این مهارت‌ها را دارید و فرصت شکوفا کردنشان را نداشته‌اید؟

اگر تنها به سفر بروید، دیگر هیچ تکیه گاهی برایتان وجود ندارد. تنها کسی که باید به او و مهارت‌هایش تکیه کنید، خودتان هستید. پس ترس را کنار بگذارید و دل به دریا بزنید. در سطح شهر قدم بزنید، به رستوران‌ها بروید، اگر گم شدید از نقشه گوشی‌تان مسیرها را دنبال کنید و یا با مردم محلی ارتباط برقرار کنید و از آن‌ها درباره مکان‌ها، خوراکی‌ها، آداب و رسوم و … سوال بپرسید.

شاید دوستانی جدید نیز برای خود به دست آوردید. چه تجربه خوبی می‌شود. با تنها سفر رفتن هم خودتان را بهتر می‌شناسید، هم به مهارت‌های پنهانتان پی می‌برید، و تجارب جدیدی کسب می‌کنید.

پولتان را ذخیره می‌کنید

در مسافرت گروهی زمانی که اکثر افراد تصمیم می‌گیرند تا به رستوران بروند و غذای گران قیمت میل کنند یا به یکی از مکان‌های تفریحی لوکس شهر بروند، برای این که ساز مخالف نزنید، مجبور هستید توافق کرده و کلی پول خرج کنید. در حالی که اگر تنها به مسافرت بروید، می‌توانید در رستوران مدنظرتان غذایی مناسب و ارزان قیمت نوش جان کنید و یا به تفریحات ارزان یا رایگان بپردازید. این گونه در هزینه‌های سفرتان هم صرفه جویی می‌کنید.

نظر شما راجع به مسافرت تنهایی چیست؟ آیا تاکنون تجربه سفر تنهایی داشته‌اید؟ مزایا و معایب تنها سفر رفتن از نظر شما کدام‌ها هستند؟ شما چه نوع مسافرتی را ترجیح می‌دهید؟

یک دیدگاه

  1. واقعا یه سفر تنهایی برا همه لازمه که آدم بتونه نقاط ضعف و قوت خودشو بشناسه. آدم خیلی وقتا خودشو دست کم میگیره ولی وقتی میبینه از پس خیلی چیزا میتونه بربیاد به خودش افتخار میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید