دلایل دیپورت شدن از ترکیه

هر کشوری برای محافظت از خود، مردم سرزمینش و مسافران و گردشگران قوانین خاصی دارد بنابراین مسافران و گردشگران نیز باید از این قوانین آگاهی داشته و از آن ها پیروی کنند.

0
132
معرفی دلایل دیپورت شدن از ترکیه
دلایل دیپورت شدن از ترکیه
دلایل دیپورت شدن از ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 14Rating: 4.0دلایل دیپورت شدن از ترکیه و راههایی برای جلوگیری از اخراج موقت و دائم.دلایل دیپورت شدن از ترکیه نیز مانند سایر کشورها قوانین مشابهی را ایجاد کرده است که عدم آگاهی و رعایت آن ها می تواند باعث دیپورت شدن مسافر شود.

معرفی کامل دلایل دیپورت شدن از ترکیه

هر کشوری برای محافظت از خود، مردم سرزمینش و مسافران و گردشگران قوانین خاصی دارد بنابراین مسافران و گردشگران نیز باید از این قوانین آگاهی داشته و از آن ها پیروی کنند. برخی اوقات اما مسافران با سهل انگاری و یا به دلیل اعتماد به نفس بالا بدون آگاهی از قوانین کشور مقصد، سفر خود را آغاز می کنند و این ریسک بالایی مانند دیپورت شدن را به همراه دارد. ترکیه نیز مانند سایر کشورها قوانین مشابهی را ایجاد کرده است که عدم آگاهی و رعایت آن ها می تواند باعث دیپورت شدن مسافر شود. البته به جز این قوانین برخی مسائل دیگر هم ممکن است باعث دیپورت شدن بشود. این که این دلایل دیپورت شدن از ترکیه چیست مطلبی است که در ادامه مختص شما خریداران بلیط هواپیما ترکیه به آن خواهیم پرداخت.

انواع دیپورت شدن

دیپورت شدن در ترکیه به دو صورت است: دیپورت موقت و دائم.

در دیپورت موقت فرد با توجه به علل و شرایط به مدت 3 تا 5 ماه دیپورت شده و پس از طی مدت دیپورت امکان و احتمال بازگشت به ترکیه را خواهد داشت.

در دیپورت دائم اما با توجه به علت دیپورت، فرد برای همیشه از ترکیه اخراج( دیپورت) شده و هرگز فرصت و شانس بازگشت مجدد به این کشور را نخواهد داشت.

✅ بازدید از مقاله قوانین فرودگاهی کشور ترکیه

دلایل دیپورت شدن

اقامتی: اگر مدت زمان معین شده در ویزا تمام شده و فرد همچنان در ترکیه اقامت داشته باشد، اقامت او غیر قانونی بوده و باید جریمه این اقامت غیر قانونی را بپردازد در غیر این صورت، فرد دیپورت خواهد شد. وجود ابهاماتی در تشخیص هویت فرد هم باعث دستگیری و دیپورت شدن فرد خواهد شد.

سلامت روانی: اگر دولت ترکیه متوجه شود فردی با بیماری روانی یا جنون در ترکیه اقامت دارد و سلامت شهروندانش در خطر است، فرد بیمار را دیپورت خواهد کرد. این امر شامل افراد با بیماری های مسری خطرناک هم خواهد شد. این نکته را هم باید بگوییم که افرادی که با هدف درمانی به ترکیه سفر می کنند، جدای از بیماران ذکر شده هستند.

مجرمان و محکومان: اگر فردی در ترکیه مرتکب جرم (ا جرم های مختلف) شود، دستگیر شده و پس از طی کردن دوره محکومیت خود از این کشور خراج و اصطلاحا دیپورت می شود. به جز این، اگر دولت ترکیه متوجه شود که حضور برخی از افراد در ترکیه باعث به هم خوردن نظم و امنیت عمومی ترکیه خواهد شد، آن افراد را دیپورت خواهد کرد. قاچاقچیان و افرادی فحشا و فحشاگری را در ترکیه رواج دهند نیز جزو دیپورت شدگان خواهند بود. افرادی که در ترکیه به تکدی گری هم بپردازند از این کشور دیپورت خواهند شد.

پناهندگی: اگر فردی در خواست پناهندگی به دولت ترکیه ارائه دهد اما درخواست وی پذیرفته نشود، این فرد از ترکیه دیپورت خواهد شد.

مالی: چنان چه فرد پس از رزرو بلیط هواپیما در مدت زمان اقامت خود در ترکیه از وضعیت مالی مناسبی ( مطابق آن چه که در قوانین ترکیه اعلام شده) نباشد، از کشور دیپورت خواهد شد.

راه های رفع دیپورت

معرفی دلایل دیپورت شدن از ترکیه
دلایل دیپورت شدن از ترکیه

دلایل دیپورت شدن از ترکیه را فهمیدیم اما برای فرار از این دیپورت چه کنیم؟ ساده ترین و کلیشه ای ترین جواب این است که کارهایی که منجر به دیپورت شدن می شود را انجام ندهید. اما اگر به هر دلیلی گرفتار دیپورت شدید، برای ابطال و از بین بردن آن باید ابتدا دلیل و مدرک محکمی مبنی بر اشتباه بودن دیپورت داشته و سپس با آن دلایل و مدارک به سفارت ترکیه در ایران مراجعه کنید؛ سپس درخواست ویزای کاری یا تحصیلی ترکیه دهید. با این درخواست دولت ترکیه مجددا سوابق و مدارک فرد را بررسی کرده و تصمیم خواهد گرفت که آیا فرد اجازه ورود به ترکیه را دارد یا نه.

روش دیگر ابطال دیپورت این ست که فرد مقیم ترکیه( حقیقی یا حقوقی) برای فرد دعوتنامه ارسال کند و به نوعی ضامن شما در طی مدت اقامت وی در ترکیه باشد. البته با این دعوت نامه هم دولت ترکیه درخواست ضمانت کننده را بررسی کرده و در صورت پذیرفتن درخواست، فرد می تواند مجددا در ترکیه اقامت داشته باشد.

چه کسانی شامل دیپورتی نخواهند شد؟

افرادی که کشورشان مجری مجازات، اعدام، شکنجه است و فرد در کشور خود دچار رفتارهای ظالمانه یا تحقیرآمیز می شود.

افرادی با سن بالا، بانوان باردار و بیماران با حال وخیم که با هدف درمان در ترکیه حضور دارند.

قربانیان قاچاق انسان( این افراد از قانون حمایت از قربانیان) بهره مند خواهند شد.

قربانیان خشونت ها روانی، جسمی و جنسی( که با هدف درمان در ترکیه هستند تا زمانی که پروسه درمانشان تمام شود)

در ادامه می توانید با مراحل خرید ملک در ترکیه آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید