دلایل ریجکتی ویزای کانادا

کشور کانادا از دهه ۱۹۷۰  سیاست های خود را برای ترویج چند فرهنگی و پذیرش مهاجرین تغییر داده و از آن زمان تاکنون هویت اصلی این کشور را شکل داده است.

0
42
معرفی دلایل ریجکتی ویزای کانادا
دلایل ریجکتی ویزای کانادا
دلایل ریجکتی ویزای کاناداReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 21Rating: 4.0دلایل ریجکتی ویزای کانادا و نکاتی که باید از آن مطلع باشید.دلایل ریجکتی ویزای کانادا مهاجرت پروسه ای سخت و وقت گیر است و گاهی در مراحل آخر در حالی که آماده خرید بلیط هواپیما می شوید ویزای شما ریجکت می شود.

معرفی دلایل ریجکتی ویزای کانادا

کشور کانادا از دهه ۱۹۷۰ سیاست های خود را برای ترویج چند فرهنگی و پذیرش مهاجرین و خریداران بلیط هواپیما تغییر داده و از آن زمان تاکنون هویت اصلی این کشور را شکل داده است. کانادا بیشترین سرانه مهاجرت را در بین کشورهای توسعه یافته به خود اختصاص داده است. در سال ۲۰۱۸ تقریبا ۳۱۰,۰۰۰ مهاجر وارد این کشور شده اند که ۵۷ درصد آنها مربوط به کارگران ماهر یا نیروی کار متخصص بوده است. دلایل بسیار زیادی کشور کانادا را به عنوان یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای مهاجرین معرفی کرده است، برای مثال این کشور به عنوان کشوری با فرهنگ های مختلف و چند ملیتی با عدم تبعیض نژادی، اقتصادی بسیار قوی، سیستم آموزشی بسیار قدرتمند و با کیفیت، سیستم مراقبت های بهداشتی در کلاس جهانی، شرایط ایده آل برای جویندگان کار، صنعت فن آورانه رو به رشد، کیفیت زندگی بسیار بالا و … در همه دنیا شناخته شده است. مهاجرت پروسه ای سخت و وقت گیر است و گاهی در مراحل آخر در حالی که آماده خرید بلیط هواپیما می شوید ویزای شما ریجکت می شود. در این مطلب دلایل ریجکتی ویزای کانادا برای شما شرح داده می شود تا در صورت امکان بتوانید از این اتفاق جلوگیری کنید.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

دلایل بسیار مهم و اساسی در ریجکتی ویزای کانادا در زمینه تحصیل به شرح زیر می باشد:

1-نداشتن منابع مالی کافی

یکی از شرط های مهم درخواست تحصیل در کانادا، اظهار نامه بانکی یا نامه تمکن مالی است. این دلیل به عنوان یکی از دلایل ریجکتی انواع ویزای کانادا است و در ویزاهای تحصیلی نیز بسیار موثر است. این موضوع اثبات کننده قادر بودن فرد برای پوشش هزینه های زندگی و تحصیل خود در کانادا بدون نیاز به دیگر افراد است. علاوه بر آن اثبات کننده این موضوع است که فرد هنوز یک پیوند محکمی با ملت مبداء خود دارد و امکان برگشت وی به کشور مبدا وجود دارد.

2-داشتن مستندات ناقص و ارائه نکردن مدارک مورد نیاز

این دلیل نیز در ریجکتی انواع ویزای کانادا علاوه بر ویزای تحصیلی نیز بسیار اتفاق می افتد. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیل کانادا شامل؛ پاسپورت معتبر، تکمیل فرم های IMM5257 و سایر فرم های مشخص شده، اسناد تاریخچه سفر در صورت موجود بودن، هدف از سفر، انگیزه نامه، توصیه نامه و مهم ترین موضوع در اخذ ویزای کانادا در زمینه تحصیلی داشتن نامه پذیرش از دانشگاه است. فرد بایستی تمامی مدارک عنوان شده را کامل و بدون نقص در اختیار سفارت قرار دهد.

✅ بازدید از مقاله همه چیز در مورد ویزای کار کانادا

  • نداشتن استاندارد های بهداشتی برای تحصیل در کانادا؛

 برای دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند یک آزمون پزشکی صورت خواهد گرفت  وسلامت فرد مورد بررسی قرار می گیرد و داشتن بیماری های خاص با هزینه های درمان بالا یا بیماری های واگیر دار بر ویزای کانادا تاثیر منفی خواهد داشت.

  • داشتن سوابق کیفری و جنایی
  • اگر افسر مهاجرت از مدارک و مصاحبه چنین برداشت کند که فرد پس از تحصیل قصد بازگشت به کشور خود را ندارد، درخواست ویزا رد می شود. سن بالا، گپ تحصیل بالا، نداشتن علقه به کشور مبدا و … سبب ریجکت شدن ویزای کانادا به می شود

دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

معرفی دلایل ریجکتی ویزای کانادا
ریجکتی ویزای کانادا

دلایل ریجکتی ویزای کانادا برای گردشگران و متقاضیان ویزای توریستی :

  1. یکی از دلایل ریجکتی انواع ویزای کانادا قانع نشدن افسر مهاجرت است که چنین به نظر می آید که فرد قصد بازگشت به کشور خود را ندارد و این موضوع بنا بر عناوین ذیل اتفاق می افتد:

الف) نداشتن تاریخچه سفر

ب) نداشتن علقه خانوادگی که نشان دهنده وابستگی فرد به کشور مبدا ایران باشد.

ج) هدف سفر فرد مشخص نباشد.

د) موقعیت کاری مشخصی برای فرد در ایران مشخص نباشد.

  1. نداشتن منابع مالی کافی یکی از دلایل ریجکتی انواع ویزای کانادا است که در نوع ویزای توریستی بسیار تاثیر گذار است. اظهار نامه ای که بانک ارائه می نمایند باید اثبات کند که فرد از نظر مالی قادر به مسافرت و اقامت برای مدتی معین به عنوان توریست در کانادا است. یکی از مهمترین موضوعاتی که فرد باید در این فاکتور به آن دقت نماید این موضوع است که نامه بانکی نبایستی فقط نشان دهنده مجموع مبلغی که در حساب بانکی دارد، باشد. بلکه بایستی نشان دهنده گردش مالی و میزان پولی باشد که یک فرد به صورت ماهیانه به عنوان حقوق دریافتی به حسابش واریز می شود.

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که فرد بایستی برای سفر به کانادا داشته باشد داشتن  دعوتنامه از طرف شخص یا شرکتی در کانادا است.

دلایل ریجکتی ویزای کاری کانادا

تمکن مالی فرد از مهم ترین دلایل ریجکتی انواع ویزای کانادا است چون فرد بایستی نشان دهد که توان مالی لازم را برای زندگی در کانادا تا زمانی که کار پیدا می کند داشته باشد که این مدت حداقل ۶ ماه است. بیماری مسری یکی دیگر از دلایل ریجکتی انواع ویزای کانادا که در زمینه ویزای کاری کانادا است این موضوع است که در صورتی که فرد برای جامعه کانادا خطرناک باشد، افسر مهاجرت از ورود فرد به این کشور جلوگیری می کند و ویزای وی ریجکت می گردد. در صورتی که فرد دارای سوء پیشینه و دارای جرایم کیفری و جنایی باشد نیز برای دریافت ویزای کانادا دچار مشکل خواهد شد.

دلایل ریجکتی ویزای ازدواج در کانادا

در صورتی که فرد با مدارکی که دارد نتواند حقانیت و صوری نبودن ازدواجش را ثابت نماید نمی تواند از طریق ویزای ازدواج اقدام نماید و ویزای ازدواج فرد ریجکت خواهد شد.

در ادامه می توانید با راهنمای مهاجرت به کانادا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید