چرا باید به تاجیکستان سفر کنیم؟

بی‌رقیب، بکر و دست‌نخورده؛ تاجیکستان کشوری است کوهستانی با شکل و شمایلی عجیب که خود را میان کشورهای چین، افغانستان، ازبکستان و قرقیزستان جا داده است.

0
278
دلایل سفر به تاجیکستان
سفر به تاجیکستان
چرا باید به تاجیکستان سفر کنیم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 12Rating: 4.5دلایل سفر به تاجیکستان چیست و چرا باید به کشور تاجیکستان سفر کنیم.دلایل سفر به تاجیکستان در ادامه معرفی شده است تا به این حقیقت پی ببرید که چرا باید از کشور دیدنی و زیبای تاجیکستان بازدید کنید.

دلایل سفر به تاجیکستان

بی‌رقیب، بکر و دست‌نخورده؛ تاجیکستان کشوری است کوهستانی با شکل و شمایلی عجیب که خود را میان کشورهای چین، افغانستان، ازبکستان و قرقیزستان جا داده است. این کشور که در میان خشکی‌های اطراف خود محصورشده، از آب‌وهوای گرم و خشک برخوردار بوده و جاذبه‌های طبیعی فراوانی را در دل خود گنجانده است. اما با اینکه تاجیکستان از مناظر طبیعی چشم‌نواز بسیاری تشکیل‌شده، برای بسیاری از مردم دنیا ناشناخته مانده است. شهر دوشنبه پايتخت تاجيكستان است كه در سال 1924 به عنوان پايتخت جمهوری خودمختار شوروي سوسياليستی تاجيكستان انتخاب شده بود. شاید بسیاری از گردشگران با خود بپرسند که چرا باید به‌جای سفر به نقاط پر گردشگر دنیا، بلیط هواپیما تاجیکستان را خریداری و به این کشور سفر کنند. اگر شما هم جز این افراد هستید و نمی‌دانید در تاجیکستان چه چیزهای جذابی در انتظار شماست، از طریق سفرستان دلایل سفر به تاجیکستان همراه باشید تا به این حقیقت پی ببرید که چرا باید از کشور دیدنی تاجیکستان بازدید کنید.

بازدید از کوه‌های تاجیکستان

دلایل سفر به تاجیکستان
سفر به تاجیکستان

بی‌تردید یکی از دلایل سفر به کشور تاجیکستان و اخذ ویزای تاجیکستان تماشای کوه‌های نفس‌گیر و شگفت‌انگیز این کشور است. جالب است بدانید که 93 درصد از این کشور را مناطق کوهستانی تشکیل داده و این امر سبب شده است که تاجیکستان یکی از کوهستانی‌ترین کشورهای جهان لقب گیرد. بی‌شک مناطق کوهستانی تاجیکستان، نفس شما را در سینه حبس خواهند کرد. البته این تنها توصیف مجازی از تاجیکستان نیست؛ در ارتفاعات کوهستانی این کشور، اکسیژن بسیار کمی وجود دارد و کوه‌نوردی و پیاده‌گردی در کوه‌های تاجیکستان‌ ممکن است تنفس را برای شما دشوار کند.

بازدید از دریاچه‌های تاجیکستان

دلایل سفر به تاجیکستان
سفر به تاجیکستان

اسکندرکول، کاراکول، سریز، بولون کول، یشیل کول و سد نارک را می‌توان برخی از دریاچه‌های محبوب و مشهور تاجیکستان دانست. تماشای آب‌های زلال و نیلگون این دریاچه‌ها که در میان کوه‌های سر به فلک کشیده تاجیکستان آرمیده‌اند، لذت نابی است که تنها با بازدید از این کشور میسر خواهد گشت. حتماً سعی کنید پیش از طلوع آفتاب از خواب برخاسته و به کنار این دریاچه‌ها بروید تا انعکاس آسمان هزار رنگ تاجیکستان را در آب‌های کریستالی دریاچه‌هایش نظاره‌گر باشید.

ماجراجویی در مسیر زیبای بام دنیا

دلایل سفر به تاجیکستان
سفر به تاجیکستان

بی‌دلیل نیست که آن را بام دنیا می‌نامند؛ این مسیر شما را به آسمان خواهد رساند. بام دنیا که بزرگراه پامیر نیز نامیده می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین و هیجان‌انگیزترین مسیرهای سفر در جهان بشمار می‌رود. چه با دوچرخه آن را طی کنید، چه با ماشین، خاطره شیرین گذر از این مسیر تا ابد در ذهن شما ماندگار خواهد شد. بزرگراه پامیر، شما را از مسیری پرپیچ‌وخم و محصور در میان صخره‌های نوک‌تیز، به بام دنیا می‌برد؛ به روستاهای دورافتاده‌ای که میهمان‌نوازترین و مهربان‌ترین مردمان را در خود جای‌داده‌اند؛ به دره زیبای واخان و بارتانگ؛ به کوه‌های سر به فلک کشیده پشارت. ماجراجویی در بزرگراه پامیز می‌تواند درس‌ها به شما بیاموزد و صبر و طاقت شما را در چالش‌های مختلف محک بزند.

✅ بازدید از مقاله جاذبه‌های گردشگری تاجیکستان
✅ بازدید از مقاله دلایل جذابیت پایتخت زیبای تاجیکستان

پیاده‌گردی در طبیعت بکر تاجیکستان

دلایل سفر به تاجیکستان
سفر به تاجیکستان

تاجیکستان از دیرباز مقصد جذابی برای گردشگران ماجراجو بوده است. در دوران امپراتوری بزرگ شوروی، روس‌ها برای طبیعت‌گردی و پیاده‌روی برد بلند، قدم در مسیرهای طولانی و تماشایی این کشور می‌گذاشتند تا عزم و اراده خود را به چالش بکشند. اما پس از فروپاشی شوروی و جنگ داخلی، تاجیکستان جذابیت خود را برای بسیاری از طبیعت‌گردان از دست داد. امروز، پس از گذشت چندین دهه ناامنی، تاجیکستان امن و آرام است و بسیاری از گردشگران برای تماشای مناظر رؤیایی و شگفت‌انگیز این کشور، گام در جاده‌های بلند و پرپیچ‌وخم تاجیکستان می‌گذارند تا با طبیعت زیبای این مکان خلوت کنند. اما از کجا باید شروع کرد؟ نقطه آغاز پیاده‌گردی شما می‌تواند هر مکانی باشد؛ از کوه‌های مرتفع فان گرفته تا دره مهیب یاگنوب، طیف وسیعی از گزینه‌ها برای طبیعت‌گردی در انتظار شماست.

آشنایی با مردم میهمان‌نواز تاجیکستان

دلایل سفر به تاجیکستان
سفر به تاجیکستان

بی‌تردید تنها چیزی که امنیت و آرامش را -علیرغم تفاوت‌های فرهنگی و مذهبی- به کشور تاجیکستان بخشیده و ثبات این کشور را حفظ کرده است، وجود مردم خوب و مهربان کشور تاجیکستان است. در طول اقامت خود در کشور تاجیکستان خواهید دید که هیچ‌چیز نمی‌تواند جلودار مهربانی و میهمان‌نوازی مردم این کشور شود. مردم تاجیکستان باور دارند که میهمان هدیه خداوند است و از هیچ کوششی برای رضایت خاطر میهمانان خود دریغ نخواهند کرد. با اینکه بسیاری از گردشگران برای تماشای طبیعت زیبای تاجیکستان به این کشور سفر می‌کنند، اما اگر از آن‌ها بپرسید که بهترین بخش سفر شما چه بوده است، بی‌شک از میهمان‌نوازی خوب مردم تاجیکستان برای شما خواهند گفت. جالب است بدانید که کشور تاجیکستان یکی از فقیرترین کشورهای دنیاست، اما مردم آن حاضرند که از همسایگان خود قرض کنند تا رضایت میهمانان خود را جلب کنند.

بازدید از شهرهای تاجیکستان

دلایل سفر به تاجیکستان
سفر به تاجیکستان

دوشنبه، پنجیکند، ظفرآباد، سربند و کولاب را می‌توان برخی از شهرهای دیدنی و جذاب کشور تاجیکستان برشمرد. البته باید اعتراف کرد که هر یک از شهرهای تاجیکستان جذابیت خاص خود را دارند و بازدید از آن‌ها می‌تواند به خاطره شیرین و به‌یادماندنی مبدل شود. شما می‌توانید جریان زندگی را از قهوه‌خانه‌های دنج و راحت این کشور نظاره‌گر باشید و یا به نمایش اپرا رفته و از موسیقی و اجرای زیبای بازیگران لذت ببرید. تماشای معماری پیچیده و هنرمندانه مساجد، بازدید از بناهای تاریخی و گذراندن عصری فراموش‌نشدنی در پارک‌های خوش‌منظره تاجیکستان از دیگر تفریحاتی است که شما می‌توانید در شهرهای دیدنی تاجیکستان تجربه کنید.

همان‌طور که در این مطلب نیز خواندید، دلایل سفر به تاجیکستان زیاد است که ما تنها در این مطلب به برخی از آن‌ها اشاره کردیم. شما نیز اگر تاکنون به تاجیکستان سفر کرده‌اید، می‌توانید تجربه سفر به این کشور را با ما در بخش نظرات این مطلب به اشتراک گذارید؛ اما اگر تاکنون تاجیکستان را از نزدیک ندیده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که تجربه لذت‌بخش و متفاوت سفر به این کشور را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید. تاجیکستان دیدنی های زیادی را در بردارد که هر گردشگری را شیفته و مجذوب خود می کند. پس این کشور زیبا را در برنامه سفر خود بگنجانید تا تجربه بیادماندنی و منحصربفردی را به تجارب سفری خود اضافه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید