دلایل مرگ و میر گردشگران چیست؟

هدف از صنعت گردشگری و مسافرت کردن لذت بردن از طبیعت، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، تفریح کردن و گذراندن اوقات خوش است؛ اما در کنار تمامی این کارهای لذت‌بخش باید توجه داشت که خطر نیز در کمین گردشگران بوده و متأسفانه برخی اوقات شاهد مرگ گردشگران هستیم.

0
37
دلایل مرگ گردشگران چیست
دلایل مرگ گردشگران
دلایل مرگ و میر گردشگران چیست؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 3Rating: 4.0عوامل مرگ‌ومیر گردشگران چیست؟ - خرید بلیط هواپیما از اپلیکیشن سفرستانهدف از صنعت گردشگری و مسافرت کردن لذت بردن از طبیعت، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، تفریح کردن و گذراندن اوقات خوش است؛ اما در کنار تمامی این کارهای لذت‌بخش باید توجه داشت که خطر نیز در کمین گردشگران بوده و متأسفانه برخی اوقات شاهد مرگ گردشگران هستیم. خرید بلیط هواپیما

دلایل مرگ گردشگران

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، صنعت گردشگری نیز به خودی خود پیشرفت قابل‌تأملی داشته است به طوری که گردشگران زیادی به اقصی نقاط جهان سفر کرده و از جاذبه‌های معروف آن دیدار به عمل می آورند.

در مطالب گذشته سایت سفرستان مکان‌های دیدنی بسیار، جاذبه‌های گردشگری فراوان، سختی‌ها و مشکلات سفر و بسیاری موارد دیگر که مربوط به صنعت گردشگری است، موردبررسی قرار داده شده و برای همراهان همیشگی این سایت معرفی شده است؛ اما در این مطلب قصد داریم به بیان موضوعی بسیار مهم و حیاتی بپردازیم که دانستن آن برای هر گردشگری می‌تواند مفید واقع شود و از اتفاقات ناگوار پیش‌گیری نماید.

دلایل مرگ گردشگران چیست
دلایل مرگ گردشگران

در همین راستا، موضوعی که می‌خواهیم آن را برای شما طرح کرده و توضیح دهیم، دلایل وقوع حوادث ناگوار و مرگ‌ومیر گردشگران است. آری، هدف از صنعت گردشگری و مسافرت کردن لذت بردن از طبیعت، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، تفریح کردن و گذراندن اوقات خوش است؛ اما در کنار تمامی این کارهای لذت‌بخش باید توجه داشت که خطر نیز در کمین گردشگران بوده و متأسفانه برخی اوقات شاهد مرگ گردشگران هستیم.

عوامل مهم مرگ گردشگران چیست
عوامل مهم مرگ گردشگران

همان‌طور که اشاره شد سفر به اقصی نقاط جهان می‌تواند برخی اوقات خطرناک و مرگ‌بار نیز باشد و گردشگرانی که بلیط هواپیما تهیه می‌کنند، باید مسائل ایمنی را جدی گرفته و بااحتیاط کامل سفر کنند. برای روشن‌تر شدن موضوع تصمیم گرفته‌ایم تا برای شما 6 عامل اصلی مرگ‌ومیر گردشگران را بیان کنیم تا اگر روزی قصد خریداری بلیط هواپیما و سفر را داشته باشید، با در نظر گرفتن این عوامل، بتوانید یک سفر امن و بدون دردسر را تجربه کنید.

پیشنهاد میکنیم تا آخر این مطلب سایت سفرستان را همراهی کنید تا پس از مطلع شدن از عوامل اصلی مرگ‌ومیر گردشگران، با خیالی آسوده بلیط هواپیما تهیه کرده و سفر خود را به انجام برسانید.

تصادف‌های ترافیکی

دلایل مرگ گردشگران چیست
دلایل مرگ گردشگران

آسان‌ترین راه برای کاهش احتمال مرگ در طول مسافرت و روزهای تعطیل این است که در هنگام مسافرت با اتومبیل کمربند ایمنی خود را ببندید. معمول‌ترین علت مرگ‌ومیر گردشگرانی که بلیط هواپیما تهیه کرده و به نقاط مختلف دنیا سفر می‌کنند، تصادف‌های ترافیکی می‌باشد.

اتومبیل‌ها سهم کافی در این مسئله دارند، اما برای گردشگرانی که بلیط هواپیما تهیه کرده و به کشورهای خارجی سفر می‌کنند، اجاره کردن موتورسیکلت همانند شرکت در بازی رولت روسی و بازی کردن با مرگ است. این مسئله خود را مخصوصاً در طول Songkran (جشن سال نو تایلندی) بروز می‌دهد که در طول آن حتی عبور از خیابان نیز سرشار از ریسک و خطر است.

پس پیشنهاد می‌شود اگر قصد تهیه بلیط هواپیما و سفر را دارید، مواظب اتومبیل‌ها و موتورسیکلت‌ها بوده و اگر خود شما نیز قصد کرایه اتومبیل یا موتورسیکلت را دارید، همیشه کمربند ایمنی خود را بسته و بااحتیاط هر چه بیشتر به رانندگی بپردازید.

مواد مخدر و داروها

دلایل مرگ گردشگران چیست
دلایل مرگ گردشگران

ادغام گردشگران و مواد مخدر، پتانسیل بی‌اندازه‌ای را برای پایان‌های تلخ و ناگوار فراهم می‌نماید. بسیاری از گردشگرانی که بلیط هواپیما تهیه کرده و به کشورهای خارجی سفر می‌کنند، با افرادی مواجه می‌شوند که قصد فروش مواد مخدر به شما را دارند، در صورت مواجه با چنین افرادی بهتر است هرچه سریع‌تر موضوع را به پلیس گزارش دهید.

موضوعی دیگر که پرداختن به آن خالی از لطف نیست، مواجه با افراد محلی خونگرم و بامحبت هستند که به شما نوشیدنی‌ها و غذاهایی که درون آن‌ها آرام‌بخش ریخته شده تعارف کرده و سپس دارایی‌های شما را غارت می‌کنند؛ اما مرگ در اثر این مسائل بسیار نادر بوده و علت اصلی مرگ‌ومیر گردشگران که به استفاده از مواد مخدر مربوط می‌شود، قتل، تعارض‌های جنسی و مشارکت نابجا و زیاد گردشگران در تجارت مواد مخدر و مهم‌تر از همه، استفاده بیجا و نامناسب و زیاد از مواد مخدر بوده است.

لازم به ذکر است که همین دلایل موجب مرگ بیش از 245 توریست در 12 سال گذشته در ایالت گوآ (Goa) هند، شده‌اند، پس اگر بلیط هواپیما تهیه کرده‌اید و قصد مسافرت دارید، حتی الامکان از مصرف مواد مخدر و نوشیدنی‌های ناشناخته خودداری کنید.

غرق شدن

دلایل مرگ گردشگران چیست
دلایل مرگ گردشگران

برخی گردشگران فکر می‌کنند که هنگام مسافرت در روزهای تعطیل، دارای قدرت‌های ابر انسانی هستند. برای مثال افرادی که به‌ندرت در کشور و شهر خود به استخر می‌روند به‌راحتی در کنار ساحل دراز کشیده و حمام آفتاب گرفته و یا خود را به آب‌های خروشان دریا می‌سپارند.

اما باید در نظر گرفته که غرق شدن اصلی‌ترین عوامل مرگ گردشگران است که بلیط هواپیما هاوایی را تهیه کرده و به این منطقه سفر می‌کنند. این مورد همچنین دلیل دوم مرگ‌ومیر در فوکت تایلند است. لازم به ذکر است که از 700 گردشگر چینی که سال قبل جان خود را از دست دادند، دلیل مرگ بیش از یک‌سوم آن‌ها، فعالیت‌های آبی و مربوط به آب بوده است.

الکل و نوشیدنی‌های الکلی

دلایل مرگ گردشگران چیست
دلایل مرگ گردشگران

در مورد مرگ‌ومیر‌های مربوط به مصرف بیش‌ازاندازه الکل، تعداد در حال افزایشی از گردشگران پس از مست کردن در کشور اسپانیا، هنگام تلاش برای پریدن از بالکن هتل به استخر، جان خود را از دست دادند. همچنین در تایلند نیز تعدادی از گردشگران به علت مصرف بیش‌ازاندازه الکل، مست کردن و انجام کارهای غیرمعمول، جان خود را از دست داده‌اند.

عوامل مهم مرگ گردشگران چیست
عوامل مهم مرگ گردشگران

پس بهتر است بعد از تهیه بلیط هواپیما و سفر به کشورهای خارجی در مصرف نوشیدنی‌های الکلی احتیاط کرده و حتی الامکان از مصرف این نوشیدنی‌ها خودداری به عمل آورید تا سفر بی‌دردسر و امنی را تجربه کنید.

حیوانات

عوامل مهم مرگ گردشگران چیست
عوامل مهم مرگ گردشگران

تخمین زده شده که تنها در کشور هند، میانگینی از 45,000 نفر به دلیل نیش مار و 20,000 نفر به دلیل گازگرفتگی سگ‌ها جان خود را از دست می‌دهند. مگس‌های حامل ویروس مالاریا نیز سالیانه عمل مرگ 445,000 نفر هستند، اگرچه مرگ‌ومیر گردشگران در هر مورد درصد کوچکی را به خود اختصاص می‌دهند، اما پس از خریداری بلیط هواپیما و هنگام دیدار از مناطق طبیعی و وحشی باید مواظب خطرهای احتمالی ناشی از حمله حیوانات نیز بود.

گرفتن عکس‌های سلفی

عوامل مهم مرگ گردشگران چیست
عوامل مهم مرگ گردشگران

گردشگران برای گرفتن یک عکس سلفی عالی تا چه اندازه‌ای پیش خواهند رفت؟ بیشتر گردشگران هنگام گرفتن عکس‌های سلفی جان خود را از دست می‌دهند و آمار آن بیشتر از مرگ‌ومیر در اثر حمله کوسه‌ها می‌باشد. برای اثبات این حرف حتی یک صفحه ویکی‌پدیا نیز وجود دارد.

عوامل مهم مرگ گردشگران چیست
عوامل مهم مرگ گردشگران

برخی از اتفاق‌هایی که مربوط به این قضیه می‌شود در ادامه برای شما توضیح داده شده است. یک گردشگر آلمانی جان خود را به هنگام تلاش برای گرفتن یک سلفی در هوا از دست داد و دلیل آن سقوط از ارتفاع 40 متری بود. مردی دیگر نیز هنگام تلاش برای گرفتن سلفی با یک خرس وحشی، موردحمله خرس قرار گرفته و جان خود را از دست داده بود.

عوامل مهم مرگ گردشگران چیست
عوامل مهم مرگ گردشگران

با توجه به موارد گفته‌شده می‌توان نتیجه گرفت که علت مرگ‌ومیر بیش‌تر گردشگران مسائلی درعین‌حال بسیار ساده است که به‌سادگی می‌توان از آن‌ها پیش‌گیری کرد. پس شما می توانید با در نظر گرفتن عوامل گفته‌شده و رعایت نکات ایمنی مربوطه، سفری بی‌دردسر و لذت‌بخش را در کنار عزیزان و دوستان خود تجربه کنید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید