ایرانیان مقیم خارج از کشور دل‌تنگ چه چیزهایی می‌شوند؟

حتما تا به حال این جمله معروف که "هر جای دنیا بروی آسمان همین رنگی است" را شنیده‌اید. شاید بسیاری از ما، قبل مهاجرت فکر می‌کردیم آن‌طرف مرز همه چیز عالی است و به قول خودمان بهشت همان‌جاست. غافل از اینکه هرجایی ممکن است خوبی‌ها و بدی‌های خود را داشته باشد.

0
382
دلتنگی های ایرانیان مقیم خارج از کشور چیست
دلتنگی های ایرانیان مقیم خارج از کشور
ایرانیان مقیم خارج از کشور دل‌تنگ چه چیزهایی می‌شوند؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 14Rating: 4.5ایرانیان مقیم خارج از کشور دل‌تنگ چه چیزهایی می‌شوند.ایرانیان مقیم خارج از کشور دل‌تنگ چه چیزهایی می‌شوند حتی در بهترین جای دنیا هم، دلمان برای چیزهایی تنگ شود که شاید در ایران حتی به آن‌ها فکر هم نمی‌کردیم.

دلتنگی های ایرانیان مقیم خارج از کشور

این روزها با وجود دانشگاه های معتبر و تکنولوژی هایی که در سرتاسر جهان وجود دارد، عده بسیاری هستند که مهاجرت را انتخاب می کنند. بسیاری از ایرانیان برای ادامه کار و یا تحصیل اقدام به گرفتن ویزای دائم کشورهای دیگر و رزرو بلیط هواپیما می کنند اما شاید از برخی مسائل بی خبر باشند. حتما تا به حال این جمله معروف که “هر جای دنیا بروی آسمان همین رنگی است” را شنیده‌اید. شاید بسیاری از ما، قبل مهاجرت فکر می‌کردیم آن‌طرف مرز همه چیز عالی است و به قول خودمان بهشت همان‌جاست. غافل از اینکه هرجایی ممکن است خوبی‌ها و بدی‌های خود را داشته باشد. درواقع حتی در بهترین جای دنیا هم، دلمان برای چیزهایی تنگ شود که شاید در ایران حتی به آن‌ها فکر هم نمی‌کردیم. معمولا اولِ هر چیزی بسیار شگفت‌انگیز و خوب به نظر می‌رسد، اما با گذشت زمان کم‌کم احساس خواهیم کرد چیزی در زندگی‌مان کم است. به عنوان مثال شاید روزی برای ادامه تحصیل به آلمان بروید. بعد از چند سال زندگی در میان مردمی که روی زبان خود بسیار متعصب هستند احساس خواهید کرد دلتان حتی برای زبان مادری‌تان تنگ شده است. اما این تنها موردی نیست که ممکن است برایمان پیش بیاید. پس تا آخر این مطلب با سفرستان همراه باشید تا به شما بگوییم دلتنگی های ایرانیان مقیم خارج از کشور شامل چه چیزهایی می‌شوند.

گویش زبان فارسی

دلتنگی های ایرانیان مقیم خارج از کشور چیست
دلتنگی های ایرانیان مقیم خارج از کشور

شما حتی اگر زبان کشور مقصدتان را مثل آب خوردن بلد باشید، باز هم روزی می‌رسد که دل‌تنگ ضرب‌المثل‌ها، واژه‌های پراحساس، لطیفه‌های خنده‌دار و … به زبان مادری‌تان خواهید شد. طوری که وقتی حتی کلمه‌ای را در جایی شنیدید که شبیه به واژه فارسی بود نظرتان را جلب خواهد کرد، چه برسد به یک هم‌زبان مقیم در آنجا. چنین می‌توان گفت، بیشترین چیزی که ایرانیان مقیم خارج از کشور دل‌تنگ آن می‌شوند، زبان مادری است. حالا ممکن است زبان مادری شما فارسی نباشد، اما هرچه که باشد عاشقانه دل‌تنگش خواهید شد.

خانواده، ارزشمندترین دارایی

دلتنگی های ایرانیان خارج از کشور چیست
دلتنگی های ایرانیان خارج از کشور

خانواده مهم‌ترین دارایی است که همه ما داریم و به جرات می‌توان گفت ایرانیان مقیم خارج از کشور بیشتر از هر چیزی دل‌تنگ خانواده‌شان می‌شوند. هم‌وطنان‌مان اکثرا انسان‌های بسیار عاطفی، بامحبت، وابسته و مهربانی هستند. هنگامی‌که دلمان به‌راحتی برای دوست یا همکلاسی‌مان تنگ می‌شود، پس چگونه می‌توان انتظار داشت برای خانواده‌ای که یک عمر با آن‌ها زندگی کرده‌ایم و خاطرات زیادی داریم تنگ نشود؟ ناگفته نماند که این موضوع گاهی اوقات حتی دردسرساز شده و موجب بازگشتمان به ایران می‌شود.

✅ بازدید از مقاله بهترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی

غذاهای خوشمزه ایرانی

دلتنگی های ایرانیان خارج از کشور چیست
دلتنگی های ایرانیان خارج از کشور

با اینکه حتی در خود آمریکا رستوران‌های ایرانی وجود دارند که اکثرِ غذاهای خوشمزه خودمان در آنجا یافت می‌شود، اما شاید در بسیاری از نقاط دیگر جهان چنین امکانی وجود نداشته باشد. تصور کنید روزی به‌شدت هوس قورمه‌سبزی می‌کنید. حالا فکر کنید نه می‌توانید این غذا را در جایی پیدا کنید و نه قادر هستید آن را بپزید و شاید هم اصلا سبزی‌های مخصوص این خورشت بی‌نظیر در آنجا پیدا نشود. غذاهای ایرانی یکی دیگر از مواردی هستند که ایرانیان مقیم خارج از کشور دل‌تنگ آن می‌شوند.

سبزیجات تازه

دلتنگی های ایرانیان خارج از کشور چیست
دلتنگی های ایرانیان خارج از کشور

همه ما عادت داریم در کنار غذا، سبزیجات تازه بخوریم. چیزی که هم، لذت غذا را دوچندان می‌کند و هم خواص زیادی به خاطر ویتامین‌های موجود در درونش دارد. اما این عادت خوب و سالم فقط مختص ما ایرانی‌هاست و ممکن است نتوانید تمام آن سبزی‌های خوش عطر و مغذی را یک‌جا کنار هم در سبزی‌فروشی‌های خارج از کشور پیدا کنید. یا میوه‌های تازه فصلی که عادت داشتید آن‌ها را در آغاز هر فصل نوبر کنید، همگی این‌ها می‌توانند یکی دیگر از دلایل دل‌تنگی ایرانیان مقیم خارج از کشور شوند.

تعارف کردن

دلتنگی های ایرانیان مقیم خارج از کشور چیست
دلتنگی های ایرانیان مقیم خارج از کشور

شاید این کار برای خیلی از ما جذاب و جالب نباشد و تعارف کردن را کار بیهوده و مضحک بدانیم. اما وقتی در یک جلسه کاری یا دورهمی دوستانه کسی را ببینید که جلوی چشمانتان در حال نوشیدن و یا خوردن یک غذای خوشمزه‌ای است و حتی شما را محل نمی‌گذارد شاید دلتان برای تعارف‌های ایرانی خودمان تنگ شود. چرا که شاید یک بفرمایید خشک‌وخالی بتواند ما را تسکین دهد. اما این چیزی نیست که بتوان به‌راحتی در خارج از کشور دید و اکثر ایرانیان مقیم خارج از کشور دل‌تنگ تعارف‌های خونگرم ایرانی می‌شوند.

چای خوش عطر ایرانی

دلتنگی های ایرانیان خارج از کشور چیست
دلتنگی های ایرانیان خارج از کشور

کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که ایرانی باشد اما نوشیدن چای را دوست نداشته باشد. نوشیدنی که هم خستگی را از تن‌مان به در می‌کند و هم بهترین همدم لحظه‌های تنهایی و پرغصه‌مان است. شما در هر کافه یا رستوران خارجی که بروید شاید بتوانید در آن قهوه برای نوشیدن پیدا کنید اما محال است در هرجایی چایی خوش عطر خودمان را پیدا کنید. ایرانیان مقیم خارج از کشور بیشتر از هر چیز دیگری دل‌تنگ نوشیدن چای می‌شوند و این یک حقیقت انکارناپذیر محض است.

بوی عیدی، بوی کاغذ رنگی

دلتنگی های ایرانیان خارج از کشور چیست
دلتنگی های ایرانیان خارج از کشور

 عید نوروز برای همه‌مان یک حال و هوای خاص و بی‌بدیلی دارد که محال است یک فرد غیر ایرانی بتواند آن را درک کند. قدم زدن در بازار و تنگ ماهی‌های شبِ عید و گوش دادن به موسیقی بوی عیدی فرهاد گوشه‌ای از این فرهنگ زیبای ایرانی است. اما بدون شک اگر خارج از کشور باشید هیچ‌گاه احساس نخواهید کرد عید نوروز در راه است و امکان دارد کمی دل‌تنگ ایران و حال‌و‌هوای عید شوید. عید نوروز یکی دیگر از چیزهاییست که ایرانیان مقیم خارج از کشور دل‌تنگ آن می‌شوند.

حتی اگر ایرانی مقیم خارج از کشور هم نباشیم، بازهم با خواندن مطالب بالا ممکن است دلمان هوس یکی از آن‌ها را بکند، چه برسد به کسی که ممکن است مدت‌ها دور از شهر و دیارش باشد. بدون شک موارد بسیار زیادی وجود دارد که ایرانیان مقیم خارج از کشور دل‌تنگ آن‌ها می‌شوند و ما سعی در این مطلب سعی کردیم تنها به چند مورد از آن‌ها اشاره کنیم. اگر شما هم خارج از کشور زندگی یا تحصیل می‌کنید می‌توانید نظرتان را با ما در میان بگذارید و بگویید چه چیزی بیشتر از همه شما را دلتنگ وطن می‌کند. در ادامه می توانید با بهترین شهرهای کبک کانادا برای زندگی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید