ده منطقه شگفت انگیز دنیا که باید بشناسید

در جهان زیبای اطرافمان مقاصد گردشگری جذابی وجود دارند که با تمام شگفتی‌های فراوانشان تبلیغات زیادی برای آن نشده است اما جزو مناطق شگفت انگیز روی زمین هستند.

0
44
معرفی ده منطقه شگفت انگیز دنیا
ده منطقه شگفت انگیز دنیا
ده منطقه شگفت انگیز دنیا که باید بشناسیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 7Rating: 4.5ده منطقه شگفت انگیز دنیا و تجربه سفری هیجان انگیز و خاطره انگیز.ده منطقه شگفت انگیز دنیا وجود دارند که بسیار دیدنی و واقعی‌تر از تخیلات ما می‌باشند مناظری که با تمام رویایی بودنشان در حقیقت وجود دارند.

ده منطقه شگفت انگیز دنیا

در جهان زیبای اطرافمان مقاصد گردشگری جذابی وجود دارند که با تمام شگفتی‌های فراوانشان تبلیغات زیادی برای آن نشده است اما جزو مناطق شگفت انگیز روی زمین هستند. همه انسانها دارای یک حس کنجکاو طلبانه هستند که آنها را وادار می‌کند تا به جاهایی قدم بگذارند که زمانی تنها یک رویا و آرزویی بیش نبوده است. سفر به ماه و فضا یکی از بزرگترین و حیاتی‌ترین دستاورد علمی بشر خاکی بوده که انسانها را به دریچه ای جدید از یک زندگی جدید راهی کرده است. اما موضوع به همینجا ختم نمی‌شود. در کره زمین، خانه گذشته و حال ما مکان‌هایی هستند که انسانها به آنجا دست نیافته اند و در این بین مناطقی نیز وجود دارند که بسیار دیدنی و واقعی‌تر از تخیلات ما می‌باشند، مناظری که با تمام رویایی بودنشان در حقیقت وجود دارند. در این مطلب ده منطقه شگفت انگیز دنیا آشنا خواهیم کرد شاید روزی موفق شدید با خرید بلیط هواپیما ارزان بازدیدی از آنها داشته باشید.

پلکان مارپیچ کوه تایهانگ چین

معرفی ده منطقه شگفت انگیز دنیا
ده منطقه شگفت انگیز دنیا

اولین مکان از 10 منطقه شگفت انگیز دنیا می‌توان پلکان مارپیج چین را نام برد. پلکان مارپیچ 90 متری متصل به دیوارۀ کوه تایهانگ در لینژو که می توانید یک کوهنوردی هیجان‌انگیز را در آن تجربه کنید. البته این کار به کوهنوردان بالای 60 سال یا افراد مبتلا به بیماری‌های ریوی یا قلبی توصیه نمی‌شود.

ساحل شیشه‌ای کالیفرنیا

معرفی ده منطقه شگفت انگیز دنیا
ده منطقه شگفت انگیز دنیا

این ساحل که در آغوش پارک ایالتی مکریچر در نزدیکی فورت براگ کالیفرنیا قرار دارد، همان‌ طور که از نامش پیداست، پر است از شیشه‌های دریایی صیقلی و درخشان که بطور حیرت‌آوری نتیجه چندین سال ریختن زباله در منطقه است. امواج همیشه غلتان، این قلوه سنگ‌های شیشه‌ای را صیقل دادند و شکل گرد بی‌نظیری به آن‌ها بخشیدند.

پیزا دومو سیسیل

معرفی ده منطقه شگفت انگیز دنیا
ده منطقه شگفت انگیز دنیا

این شهر تاریخی در قلب سیسیل با خیابان‌های پیچ در پیچ جذاب، بناهای باستانی و مناظر فوق‌العاده خود از جمله مجتمع کلیسای جامع، شما را شگفت‌زده می‌کند. یکی از مناظری که نباید دیدارش را از دست داد موزاییک‌های کلاسیک زیبای مجتمع رومی ویلا رومانا دل کاسل است که مجموعه‌ای بسیار بزرگ است و به قرن چهارم میلادی برمی‌گردد. این مکان یکی از ده منطقه شگفت انگیز دنیا به حساب می آید.

✅ بازدید از مقاله 10 مکان تسخیر شده دنیا
✅ بازدید از مقاله 10 دیدنی برتر خاورمیانه
✅ بازدید از مقاله 10 ترند برتر گردشگری

پارک دانخیا چین

معرفی ده منطقه شگفت انگیز دنیا
ده منطقه شگفت انگیز دنیا

رنگین کمان زمینی، با اینکه عکس های آن کاملا باور نکردنی هستند اما در حقیقت وجود دارند، بله ما هم به سختی باور میکنیم. این کوه ها بخشی از دانخیا در پارک زمین شناسی زانگی در چین هستند؛ لایه‌های ماسه و سنگ با رنگ های مختلف و مواد معدنی متفاوت بیش از 24 میلیون سال با هم فشرده شده‌اند و بصورت صفحات تکنوتیکی درآمده و انسانها را غرق در تماشای خود کرده‌اند.

پاموکاله دنیزلی ترکیه

معرفی ده منطقه شگفت انگیز دنیا
ده منطقه شگفت انگیز دنیا

پاموکاله به معنای قلعۀ پنبه‌ای ناحیه زیبایی دراستان دنیزلی ترکیه و یکی دیگر از 10 منطقه شگفت انگیز دنیا است. این ناحیه با حوضچه‌های طبیعی و گل‌هایی که دارای خواص درمانی هستند، شگفتی‌های فراوانی را به نمایش می‌گذارد. این همه زیبایی چشم‌نواز ذهن و روح هر بیننده‌ای را در گیر خود می‌نماید.

دریاچه پینگوالاواتن ایسلند

دریاچه پینگوالاواتن ایسلند
دریاچه پینگوالاواتن

این دریاچه تماشایی واقع در پارک ملی پینگوالاوتن بزرگ‌ترین دریاچه و جزو 10 منطقه شگفت انگیز دنیا در ایسلند واقع شده است. این شکاف دره که یک جاذبه ملی حفاظت شده است، وقتی یخ می‌زند، فوق‌العاده زیبا و باشکوه می‌شود. از همه مهم‌تر اینجا بهشتی برای تفریح و اسنورکلینگ (غواصی بدون کپسول در سطح آب) و غواصی در اعماق است.

کانو کریستال کلمبیا

کانو کریستال کلمبیا
کانو کریستال

کانو کریستال رودخانه کلمبیا واقع در استان سرانیا می‌باشد. رودخانه‌ای که معمولا به نام‌های رودخانه پنج رنگ یا مایع رنگین کمان و به عنوان زیبا ترین رودخانه در جهان با توجه به رنگ های قابل توجه آن شناخته شده است. در این رودخانه بسیاری از رنگها از جمله زرد، سبز، آبی، سیاه و سفید، و به خصوص قرمز که توسط کلاویگراماکارنیا در پایین رودخانه ایجاد می‌شود، قابل مشاهده است.

درب جهنم ترکمنستان

درب جهنم ترکمنستان
درب جهنم

در نگاه اول، می‌توانیم یک صحنه دراماتیک از یک فیلم علمی تخیلی را ببینیم که دری از جهنم را برای ما باز کرده است، اما این چاله غول پیکر از آتش در قلب صحرای کاراکوم واقع در ترکمنستان است، پس یک حمله فضای بر روی زمین نیست. یک دهانه جهنمی توسط زمین شناسان بیش از 40 سال پیش شناخته شده است که شعله های آتش آن زیبایی را به ما هدیه میدهد.

دریاچه هیلییر استرالیا

دریاچه هیلییر استرالیا
دریاچه هیلییر

دریاچه هیلیِر واقع در مجمع الجزایر ریچرچ استرالیا می‌باشد ‌که از بالا شبیه یک آدامس صورتی باد شده است. آب این دریاچه کاملا زلال و شفاف اما به رنگ صورتی هست. دلیل صورتی بودن این دریاچه همچنان به عنوان یک راز طبیعی برای دانشمندان باقی مانده است ، برخی بر این باور هستند که رنگ هیلییر ناشی از ترکیب شیمیایی آب شور با نوعی جلبک دریایی و باکتری های صورتی رنگ می‌باشد. برخلاف دیگر دریاچه های رنگی که با تغییر آب و هوا رنگ های آب ها نیز تغییر می کند، دریاچه هیلیِر همیشه به رنگ صورتی میباشد؛ حتی زمانی که در یک بطری ریخته میشود.

دنیای کریستال سوارووسکی اتریش

دنیای کریستال سوارووسکی اتریش
دنیای کریستال سوارووسکی

این پارک در اتریش یک منظره سرپوشیده است که دنیای شگفت انگیزی از گنجینه‌های کریستالی درخشنده را در خود جای داده، شاید محبوب‌ترین مکان توریستی اتریش و یکی از 10 منطقه شگفت انگیز دنیا باشد. ورودی پارک که به شکل سرعظیم یک غول کوه‌های آلپ است و از دهانش آبشاری جاری است، خود منظره‌ای مسحورکننده است.

جاها و مکان‌های بسیار زیبا و غیر قابل تصوری در این جهان وجود دارند که ما قادر به معرفی همه آنها نیستیم و متاسفانه شناخت کافی هم از تمام موارد نداریم. در متن بالا سعی نمودیم 10 منطقه شگفت انگیز دنیا را از میان همه انتخاب نماییم و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید