ده نکته طلایی که قبل از مهاجرت باید بدانید

مهاجرت یکی از پیچیده‌ترین و پرچالش‌ترین تصمیم‌های زندگی و یکی از استرس‌زاترین آنها هم هست. دانستن این ده نکته می‌تواند به شما کمک کند تا مهاجرت آسانتر و کم‌تنش‌تری داشته باشید.

0
30
ده نکته که قبل از مهاجرت باید بدانید
ده نکته طلایی که قبل از مهاجرت باید بدانیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 23Rating: 4.0ده نکته طلایی که قبل از مهاجرت باید بدانیدمهاجرت از مهمترین تصمیم‌های زندگی است و دانستن نکات کلیدی به شما کمک زیادی در این فرایند می‌کند.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ در انگلیس روی ۲۰۰۰ بزرگسال که در سه سال قبل از نظرسنجی مهاجرت کرده بودند، نشان می دهد که مهاجرت فقط یکی از استرس آورترین لحظات زندگی نیست، اما در واقع در بالای لیست جای دارد. با کمال تعجب، ۶۲٪ از مردم این واقعیت را اذعان کردند و پس از آن تساوی ۴۳٪ بین گرفتن طلاق / جدایی و شروع کاری جدید بوده است.

این مقاله تأکید می کند که تعداد زیادی از افراد به عنوان منبع استرس و نگرانی مداوم به مهاجرت نگاه می کنند. با این حال، این یک دلیل موجه نیست که به خاطر استرس دست از این تصمیم بکشیم، بلکه باید به این مساله به عنوان یک تجربه جدید نگاه کنیم. با چند نکته طلایی برای کاهش استرس ناشی از مهاجرت، می توانید مقداری از این فشار را از روی خود بردارید.

مهاجرت یک گام بزرگ است که تنها به بستن چمدان و خرید بلیط و سفر خلاصه نمی شود بلکه نیاز به زمان، فداکاری، برنامه ریزی، برنامه ریزیت مالی و مهمتر از همه تمایل به تغییر زندگی شما دارد.

نکاتی که باید قبل از مهاجرت به آنها توجه کنید

۱۰ نکته طلایی که باید پیش از مهاجرت به آنها توجه کنید

۱۰ نکته طلایی را در اینجا بخوانید تا در این فرآیند با آمادگی بیشتری عمل کنید:

۱:  قبل از اینکه به مهاجرت به یک کشور جدید فکر کنید، مطمئن شوید که حداقل قبلا از آن بازدید کرده اید. مهم این است که قبل از شروع برنامه ریزی برای تغییر طولانی مدت و نیاز به سرمایه گذاری، فضای آن مکان را ببینید و با طرز زندگی و سنت و باورهای آن منطقه آشنا شوید.

۲: زندگی در آن شهر و کشور را مطالعه کنید: هزینه های زندگی، بازار کار، آب و هو، غذا و مدارس در صورت داشتن فرزند را بررسی کنید.

۳:  بیایید فرض کنیم که پس از انجام این کار، شما مطمئن هستید که کانادا کشوری است که می خواهید در آن زندگی کنید. سپس، در مورد تمام برنامه های مهاجرت – فدرال و استانی اطلاعات کسب کنید. پیشنهاد مقاله مربوط به قوانین جدید مهاجرت به کانادا را بخوانید.

۴: پس از انجام تحقیقات اولیه، توصیه می کنیم با یک مشاور تایید شده توسط دولت کانادا (IRCC) مشورت کنید. در این مرحله می توانید فقط پرس و جو اولیه را انجام دهید. این متخصص پرونده و مدارک و رزومه شما را بررسی می کند و بهترین راه ها را برای شما بیان می کند. آنها کارشناسان مهاجرت هستند و بهترین استراتژی را برای هر نوع رزومه طراحی می کنند. برای مشاوره اولیه، توصیه های افرادی که می شناسید و قبلاً همین روند را طی کرده اند نیز با ارزش هستند و حتما از تجربه های آنها استفاده کنید.

۵:  با دانستن اینکه رزومه شما چگونه با برنامه ها متناسب است، چند امتیاز در حال حاضر دارید، چه مقدار هنوز باید جمع کنید و چگونه آنها را جمع کنید، برنامه ریزی خود را برای آن شروع کنید؛

۶: بررسی اسناد و مدارک مهم است، سازمان مالی و نکته دیگر: مطالعه آزمونهای انگلیسی / فرانسوی: فقط زبان را مطالعه نکنید، برای دستیابی به نمره مورد نظر، آشنایی کامل با قالب آزمونها مهم خواهد بود!

۷: در طول این مرحله، بررسی کنید که آیا شما می توانید به تنهایی درخواست خود را دنبال کنید، یا اینکه ترجیح می دهید یک مشاور را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد – به یاد داشته باشید که برنامه ها خودشان هزینه دارند و با استخدام یک مشاور، بدیهی است که پرداخت هزینه خدمات مشاوره ای را باید کنار بگذارید.

قبل از مهاجرت به چه نکاتی باید توجه کرد

۸: در انتخاب مشاور، اگر قبلاً توصیه هایی برای مشاوره اولیه خواسته بودید که با همین روش ادامه بدهید. در غیر این صورت، این فرآیند را بدون مراجعه به افرادی که قبلاً از این سرویس استفاده کرده اند شروع نکنید و هرگز فقط با یک مشاوره صحبت نکنید: حداقل ۳ مشاور را با یکدیگر مقایسه کنید. بنابراین، به طور عمده، اگر یک مشاورحرفه ای دارای گواهینامه است، خصوصاً اگر در طی تماس هایی که داشته اید احساس امنیت کرده اید و از عملکرد و اطلاعات مشاور راضی بوده اید با آن مشاور به برنامه ریزی خود ادامه دهید. به یاد داشته باشید: زمان پاسخ، نحوه تماس باید همچنین در انتخاب مشاور شما تاثیر داشته باشد.

۹: پس از ساخت یک فیلتر خوب و انتخاب مشاور یا شرکت مشاور خود، به انتخاب خود اعتماد کنید، اما حتما مراحل خود را دنبال کنید. مشاوران غالباً همزمان با مشتریان دیگر سروکار دارند، اما آنها باید شما را در جریان مراحل خود قرار دهند. بنابراین، بررسی های دوره ای انجام دهید. اما نه روزانه زیرا که این فرآیند بسیار زمانبر است.

۱۰: اگر تصمیم دارید کل برنامه خود را به تنهایی و بدون مشاوره ادامه دهید، مطمئن شوید که هیچ مدرکی از قلم نیفتاده است و تاریخ و اطلاعاتی نادرست نباشند. بررسی کنید و دوباره بررسی کنید، زیرا هرگونه خطایی منجر به بازگشت برنامه شما می شود و روند کار شما را به تأخیر می اندازد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید