معرفی دیدنی ترین آرامگاه های دنیا

آرامگاه ها با توجه به بار احساسی، معنوی، مذهبی و البته معماری های شگفت انگیزی که دارند از طرف گردشگران زیادی مورد بازدید قرار می‌گیرند و به عبارتی به یکی از جاذبه های مهم و اصلی مناطق تبدیل شده اند.

0
56
معرفی دیدنی ترین آرامگاه های دنیا
دیدنی ترین آرامگاه های دنیا
معرفی دیدنی ترین آرامگاه های دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 13Rating: 4.0دیدنی ترین آرامگاه های دنیا و تجربه سفری آرامش بخش و بیادماندنی.دیدنی ترین آرامگاه های دنیا که نظر گردشگران بسیاری را از هر لحاظ به خود جلب کرده اند در ادامه برای شما دوستداران سفرهای آرامش بخش آورده شده.

دیدنی ترین آرامگاه های دنیا

آرامگاه ها با توجه به بار احساسی، معنوی، مذهبی و البته معماری های شگفت انگیزی که دارند از طرف گردشگران زیادی مورد بازدید قرار می‌گیرند و به عبارتی به یکی از جاذبه های مهم و اصلی مناطق تبدیل شده اند. حتما بارها برای شما هم در سفرها پیش آمده که از آرامگاه های شهر مقصدتان بازدید کرده و شاهد زیبایی و جذابیت معماری و داستان های نقل شده درباره آن ها بوده اید. در جهان آرامگاه هایی وجود دارند که نظر گردشگران بسیاری را از هر لحاظ به خود جلب کرده اند. شاید تاکنون درباره آرامگاه های زیاد و متعددی در شهرهای مختلف جهان شنیده باشید، اما بهتر است در این مطلب safarestan دیدنی ترین آرامگاه های دنیا را نیز بشناسید و در صورت امکان حتما بلیط هواپیما خریداری کرده و آن ها را از نزدیک زیارت کنید.

تاج محل، آگرا، هندوستان

قطعا نام این آرامگاه بسیار به گوشتان خورده و درباره اش بسیار شنیده اید. تاج محل یکی از زیباترین جاذبه ها و آرامگاه های شهر آگرای هند است که میلیون ها بازدید کننده برای تماشای زیبایی معماری و طراحی آن به هند سفر می‌کنند. زیبایی این آرامگاه تنها در معماری اش خلاصه نمی‌شود. بلکه داستانی که در ساخت این آرامگاه دخیل بوده و نقش دارد، هزاران مرتبه جذاب تر و شیرین تر است. امپراتور شاه جهان دستور ساخت این آرامگاه با شکوه را برای همسر مورد علاقه اش در سال 1632 داده است و امروزه نیز همچنان شکوه و عظمت آرامگاه باپرجا و گیرا است. عمارت تاج محل در امتداد رودخانه یامونا قرار دارد و در فهرست میراث یونسکو به ثبت رسیده است.

مقبره امپراتور کین، شی آن، چین

مقبره ای عظیم که هزاران سال تاریخ در پس آن خوابیده است، مقبره با عظمت و فرهنگی امپراتور کین در شهر شی آن چین می‌باشد و در فهرست میراث یونسکو قرار دارد. این مقبره هر بازدید کننده ای را مات و متحیر می‌کند. این آرامگاه تا دهه 1970 کشف نشده بود تا این که یک کشاورز هنگام حفاری متوجه آن شده و آن را کشف کرده است. 208 سال پیش از میلاد مسیح ساخت و ساز مقبره به اتمام رسید. در این مقبره هزاران جنگجوی معروف تراکوتا که هرکدام منحصربه فرد هستند و جزو عجایب جهان به شمار می‌آیند، وجود دارند و درون قبر گنبدی شکل به منظور محافظت از امپراتور در زندگی بعدی اش قرار گرفته‌اند. محوطه‌ های تشریفات مذهبی، گودال های خاکسپاری، یک تپه قبر و بناهای آرامگاهی نیز در این مقبره وجود دارند و مورد بازدید گردشگران قرار می‌گیرند.

✅ بازدید از مقاله 10 مسجد زیبای جهان

آرامگاه هادریان، رم، ایتالیا

معرفی دیدنی ترین آرامگاه های دنیا
دیدنی ترین آرامگاه های دنیا

در سال‌های 117 تا 138 پس از میلاد مسیح در شهر رم ایتالیا به دستور هادریان، امپراتور رم، آرامگاهی به نام هادریان ساخته شد تا شاه و خانواده اش پس از مرگ در این مجموعه بزرگ تدفین شوند. این آرامگاه باشکوه و زیبا که امروزه به یک موزه تاریخ و هنر تبدیل شده و مورد بازدید مردم و گردشگران قرار می‌گیرد، زمانی بلندترین سازه شهر رم بود و خاکستر امپراتورهای بعد از هادریان نیز در این آرامگاه نگه داری می شوند.

آرامگاه شاه زنده، سمرقند، ازبکستان

معرفی دیدنی ترین آرامگاه های دنیا
دیدنی ترین آرامگاه های دنیا

در شهر سمرقند ازبکستان آرامگاه زیبا و خوش آب و رنگ مزین شده با سایه‌های آبی وجود دارد که جزو دیدنی ترین جاذبه های شهر بوده و چندین چهره سرشناس و گمنام در آن آرمیده است. در حال حاضر در آرامگاه شاه زنده بیش از 20 سازه وجود دارند و بنابر افسانه‌ها و داستان‌هایی که حکایت می‌شوند مساجد و آرامگاه هایی از دهه 1300 شامل مسجد قثم بن عباس (پسرعموی پیامبر)، آرامگاه شیرین بیکا آقا و برخی پسرعموهای پیامبر در این آرامگاه بزرگ جای گرفته اند. از آن جایی که آرامگاه شاه زنده بیشتر جنبه مذهبی دارد، رعایت حجاب و احترم در این مکان الزامی است.

مقبره جهانگیر، شاهدره، پاکستان

معرفی دیدنی ترین آرامگاه های دنیا
دیدنی ترین آرامگاه های دنیا

در قرن هفدهم آرامگاه جهانگیر برای امپراتور جهانگیر ساخته شد. این آرامگاه با طراحی رنگارنگ نقش و نگارهایش در فضای داخلی و بیرونی توجه بازدید کنندگان را به خود جلب می کند. مقبره جهانگیر نزدیکی مرز هند قرار دارد و اطراف آن با باغ های چشم نواز احاطه شده و بازدید از آن برای عموم آزاد است. آرامگاه همسر شاه جهانگیر نیز نزدیکی همین مقبره قرار داشته و مقبره نور جهان نام دارد. معماری ساده و تزئینات زیبای مقبره نور نیز بسیار دیدنی است.

هرم بزرگ جیزه، مصر

معرفی دیدنی ترین آرامگاه های دنیا
دیدنی ترین آرامگاه های دنیا

یکی از معروف ترین عجایب هفت گانه جهان باستان، هرم بزرگ جیزه مصر از میان اهرام مصر است. ارتفاع این هرم 146.5 متر بوده و پس از گذشت 4000 سال از ساخت آن، بلندترین سازه ساخته شده به دست انسان بود. ساخت چنین سازه محتشم و باعظمت بدون استفاده از فناوری ها و امکانات پیشرفته امروزی در 2560 سال قبل از میلاد مسیح چگونه به دست انسان صورت گرفته واقعا حیرت انگیز و عجیب است. اهرام کوچک نزدیک هرم بزرگ جیزه متعلق به همسران فرعون خوفو و اشراف هستند.

آرامگاه لنین، مسکو، روسیه

آرامگاه رهبر انقلاب روسیه در سال 1917 و بنیان گذار اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، ولادیمیر لنین در میدان سرخ مسکو قرار دارد و یکی از دیدنی ترین آرامگاه های دنیا است. لنین در سال 1942 در گذشت و از آن زمان بدنش به شکل مومیایی شده در معرض نمایش قرار گرفته است. به همین دلیل آرامگاه لنین از ترسناک ترین آرامگاه ها است و جسدش مشهورترین جسد مومیایی مدرن در جهان می باشد. بازدید از آرامگاه و موزه لنین رایگان است و گردشگران زیادی از آن بازدید می‌کنند.

مقبره مائو زدونگ، پکن، چین

معرفی مقبره مائو زدونگ چین
مقبره مائو زدونگ

در اواسط دهه 1900 شخصیت برجسته ای به نام مائو زدونگ که از سیاسیون حزب کمونیستی بود، در مقبره مائو زدونگ تدفین شده است. جسد وی نیز همچون جسد لنین به شکل مومیایی شده داخل شیشه ای قرار گرفته و به نمایش مردم گذاشته شده است. موقعیت این آرامگاه در میدان معروف چین به نام تیانانمن قرار دارد و اکثر روزهای هفته بازدید از آن رایگان است. بهتر است در بازدید از این آرامگاه پوشش مناسب داشته باشید و از عکسبرداری نیز خودداری کنید.

حرم امام حسین (ع)، کربلا، عراق

آرامگاه و مسجد بسیار بزرگ امام سوم شیعیان، حسین بن علی (ع) در شهر کربلای عراق قرار دارد و سالانه میلیون ها زائر برای زیارت آن راهی کربلا می‌شوند. طراحی زیبا و طلایی این حرم باشکوه توجه همگان را به خود جلب کرده و در شی درخشش و جذابیت خاصی دارد. این آرامگاه مذهبی پس از مکه و مدینه برای شیعیات بسیار مقدس است و رعایت حجاب و احترام به آن واجب می‌باشد. در ادامه هم می توانید با بهترین مکان های مذهبی تهران آشنا شوید.

به نظر شما کدام یک از آرامگاه ها بسیار جذاب و دیدنی هستند؟ چه ویژگی باعث می‌شود تا شما در سفر از آرامگاه ها بازدید کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید