دیدنی ترین روستاهای ایران از دید گردشگران

سر تا سر ایران پر از روستاهای خاصی است که هر سال شاهد حضور گردشگران فراوانی هستند. زیبایی های چشمگیری که در این مناطق وجود دارند موجب می شود تا خیل عظیمی از گردشگران روانه روستاها شوند که این امر باعث تغییر چهره آن روستا و از دست رفتن حالت طبیعی و چهره بکر روستا می‌شود.

0
42
معرفی دیدنی ترین روستاهای ایران از دید گردشگران
دیدنی ترین روستاهای ایران از دید گردشگران
دیدنی ترین روستاهای ایران از دید گردشگرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 7Rating: 4.0دیدنی ترین روستاهای ایران از دید گردشگران و آغاز سفری متفاوت.دیدنی ترین روستاهای ایران از دید گردشگران معرفی شده که البته موجب روانه شدن تعداد زیادی از گردشگران و از بین رفتن حالت طبیعی و چهره بکر روستا می‌شود.

با دیدنی ترین روستاهای ایران از دید گردشگران آشنا شوید

سر تا سر ایران پر از روستاهای خاصی است که هر سال شاهد حضور گردشگران فراوانی هستند. زیبایی های چشمگیری که در این مناطق وجود دارند موجب می شود تا خیل عظیمی از گردشگران روانه روستاها شوند که این امر باعث تغییر چهره آن روستا و از دست رفتن حالت طبیعی و چهره بکر روستا می‌شود. با این حال نمی توان از ارزش بازدید این روستاهای توریستی غافل شد. بنابراین ما در این مطلب سفرستان قصد داریم تا برای دوستداران بلیط هواپیما و سفرهای خاص برخی از دیدنی ترین روستاهای ایران از دید گردشگران را معرفی نماییم.

روستای اورامان

معرفی دیدنی ترین روستاهای ایران از دید گردشگران
دیدنی ترین روستاهای ایران از دید گردشگران

اورامان کردستان جایی نزدیک سروآباد قرار گرفته و به دلیل سبک پلکانی خانه هایش و شباهت آن ها به خانه های ماسوله به روستای هزار ماسوله ایران مشهور است. اورامان از جمله روستاهایی است که در اثر حضور گردشگران تغییر نیافته و هنوز حالت طبیعی و بکر خود را حفظ کرده است. همه ساله در این روستا در نیمه اردیبهشت و بهمن ماه مراسم پیر شالیار برگزار می شود که گردشگران و علاقمندان فراوانی را به سمت این روستا می کشاند.

روستای هجیج

یکی از بکرترین روستاهای دیدنی، روستای هجیج کرمانشاه است. روستایی که مرکز تولید مرغوب ترین گیوه ها است. هجیج در لغت به معنای دره‌ای سرسبز و عمیق است جالب است بدانید تمامی خانه‌های این روستا از سنگ ساخته شده‌اند و هیچ آجری در ساخت خانه ها به کار نرفته است. در نزدیکی این روستا آبشاری قرار دارد آب معدنی آن خاصیت درمانی دارد و بازدید از آن پیشنهاد می شود.

✅ بازدید از مقاله زیباترین روستاهای اطراف تهران

روستای قلعه رودخان

امکان ندارد لیستی از دیدنی این روستا ها تهیه کنیم و نامی از قلعه رود خان گیلان نبریم. این روستا یکی از پربازدید ترین روستای ایران است که گردشگران برای بازدید از قلعه رودخان یکی از مهم‌ ترین دژهای نظامی گیلان به آن روستا می روند. بد نیست بدانید که به قلعه رودخان قلعه هزار پله هم می گویند چراکه تعداد پله هایش به قدری زیاد است که حتی ورزشکاران نیز پس از تهیه این پله ها به نفس نفس می افتند.

روستای سرولات

یکی از زیباترین و رویایی ترین روستاهای ایران روستای سرولات گیلان است. بسیاری از گردشگران سرولات را با رستوران خاور خانم می شناسند. رستورانی که عطر غذاهای محلی اش هوش و حواس را از سر می برد‌. سرولات روستایی است که یک سمت آن جنگل و سمت دیگرش چشماندازی رو به دریا دارد. همین موقعیت خاص روستا باعث شده تا پای بساز بفروش ها به این منطقه باز شود و کم کم این روستا آن حالت طبیعی و خواص خود را از دست بدهد.

روستای جواهرده

معرفی دیدنی ترین روستاهای ایران از دید گردشگران
دیدنی ترین روستاهای ایران از دید گردشگران

جواهری که در دل جنگل های شمال می درخشد و زیبایی و سر سبزی اش آن را به بهشت ییلاقات ایران تبدیل کرده است. آب و هوای خوبه این منطقه از یک سمت و سرسبزی آن سوی دیگر جواهرده را جزو یکی از بهترین روستاها برای کسب آرامش قرار داده است.

روستای درک

روستای درک جنوب
روستای درک

بد نیست سری هم به جنوب ایران بزنیم جایی که هوا گرم است و پوشش گیاهی منطقه چیزی جز کویر نیست. با این حال در دل این کویر نزدیک به دریای جنوب روستایی قرار گرفته که جزو خاص ترین روستاها است. روستای درک که مدتی است شناخته شده است و یک سمت آن به کویر از سمت دیگر آن به دریا متصل است. موقعیت خاصی که به ندرت می توان مشابه آن را پیدا کرد.

روستای کندوان

روستای کندوان تبریز
روستای کندوان

امکان ندارد تابستان شده باشد کسی سمت آذربایجان و تبریز سفر نکند. اگر به تبریز سفر کرده باشید حتماً سری به روستای کندوان زده اید. روستایی با قدمتی هفت هزار ساله و خانه هایی کله قندی شکل در دل کوه. بد نیست بدانید که بخشی از این خانه های کله قندی شکل به هتلی زیبا تبدیل شده اند و در سفر خود به کندوان امکان اقامت در دل این خانه ها را خواهید داشت.

روستای ابیانه

معرفی روستای ابیانه
روستای ابیانه

لیست دیدنی ترین روستاها تکمیل نمی شود مگر با نام ابیانه. روستایی سرخ رنگ که مردمانش تمامی تلاش خود را به کار گرفتند تا شکل سنتی و قدیمی روستا را حفظ کنند. آتشکده، مسجد، قلعه، زیارتگاه هر چیزی که بخواهید در این روستا خواهید یافت. زیباتر از آن اما لباس های سنتی ابیانه ای ها است که هنوز هم مانند گذشته گلدار و زیبا هستند.

سایر روستاهای دیدنی ایران از دید گردشگران عبارتند از: روستای ماسوله گیلان، روستای کندلوس نوشهر و روستای میمند کرمان.

در ادامه می توانید با زیباترین روستاهای ایران آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید