دیدنی ترین موزه های تهران

تهران گر چه شهری شلوغ و آلوده است اما در پس این شلوغی و آلودگی مکان ها و آثار دیدنی قرار گرفته که فقط با قدم گذاشتن در آن ها به حال و هوای گذشته سفر کرده و صمیمیت و سادگی ایرانی های قدیم را حس خواهید کرد.

0
66
معرفی دیدنی ترین موزه های تهران
دیدنی ترین موزه های تهران
دیدنی ترین موزه های تهرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 5Rating: 4.0دیدنی ترین موزه های تهران و تجربه یک سفر بیادماندنی در پایتخت ایران.دیدنی ترین موزه های تهران در ادامه معرفی شده است که بازدید از موزه ها خلاصه‌ای از تاریخ شهر آثار قدیمی و غیره را نشان می دهد.

با دیدنی ترین موزه های تهران آشنا شوید.

تهران گر چه شهری شلوغ و آلوده است اما در پس این شلوغی و آلودگی مکان ها و آثار دیدنی قرار گرفته که فقط با قدم گذاشتن در آن ها به حال و هوای گذشته سفر کرده و صمیمیت و سادگی ایرانی های قدیم را حس خواهید کرد. این شهر به جهت اینکه پایتخت ایران است آثار و جاهای دیدنی فراوانی دارد که برای بازدید از آن ها حداقل چندین روز زمان نیاز است اما از آنجا که بسیاری از افراد چنین زمان آزادی برای در تهران ماندن ندارند بهترین راه بازدید از موزه هاست. بازدید از موزه ها خلاصه‌ای از تاریخ شهر آثار قدیمی و غیره را نشان می دهد. پس اگر از خریداران بلیط هواپیما تهران و علاقمندان به موزه هستید در ادامه به معرفی دیدنی ترین موزه های تهران  خواهیم پرداخت.

موزه کاخ گلستان

معرفی دیدنی ترین موزه های تهران
دیدنی ترین موزه های تهران

قطعاً هر فرد ایرانی نام کاخ گلستان به گوشش خورده است کاخی که به دنبال نامش تعاریف فراوانی را به همراه دارداما آیا تا به حال از این کاخ موزه دیدن کرده‌اید؟ اگر نه پیشنهاد می کنیم در اولین فرصتی که برای خرید بلیط هواپیما دست می دهد حتماً به تهران سفر کرده و از موزه کاخ گلستان بازدید کنید. موزه کاخ گلستان جزو آثار به ثبت رسیده در میراث جهانی یونسکو است.این کاخ گذشته از قدمت و تاریخی که دارد به دلیل معماری با شکوه و کاشیکاری های حیرت انگیزش  شناخته شده است البته تخت مرمر و شمس العماره از دیگر دلایل شهرت این کاخ موزه هستند. بد نیست بدانید که در بخش شمس العماره کاخ موزه گلستان ساعت ای وجود دارد که از طرف ملکه ویکتوریا به ناصرالدین شاه در آن زمان  اهدا شده است. قدمت کاخ موزه گلستان بهدوران قاجار می‌رسد و بازی رنگها در کاشی کاری های آن و معماری کم نظیرش کاری می کند که نه تنها گذر زمان را حس نکنید بلکه دل رفتن از کاخ را هم نداشته باشید.

موزه جواهرات ملی ایران

 قطعاً یکی از حیرت انگیزترین هوس انگیزترین زیباترین و دیدنی ترین دلفریب ترین و تماشایی ترین موزه های ایران موزه جواهرات ملی است.در تعریفی موزه شاید همین بس باشد که بگوییم الماس معروف دریای نور را از نزدیک خواهید دید. قدمت آثار موجود در این موزه به دوره‌های صفوی میرسد‌. البته آن طور که به نظر می رسد فکر جمع آوری جواهرات از دوران پادشاهان صفوی آغاز شده است. موزه جواهرات ملی ایران به خوبی می‌تواند نگاه هنرمندانه و مهارت هنرمندان ایرانی در ظریف کاری ها را نشان دهد. برخی از مشهورترین و شناخته شده ترین آثار موجود در این موزه عبارتند از الماس دریای نور تاج پهلوی جقه نادری تاج کیانی کره جواهر نشان و تخت طاووس یا تخت خورشید

مجموعه موزه کاخ سعد آباد

معرفی دیدنی ترین موزه های تهران
دیدنی ترین موزه های تهران

مجموعه سعدآباد قطعاً جزوه بزرگترین مجموعه موزه های ایران است که از چندین موزه دیگر تشکیل شده. این مجموعه هر آن چیزی که یک گردشگر از سفر و بازدید از موزه ها می‌خواهد را به ارائه می دهد از باغ ها و درختان کهنسال و سر به آسمان برده سرسبز گرفته تا کاخ های کوچک و بزرگبا سبک معماری های مختلف دوره های پادشاهی مختلف ایران و سبک زندگی اشراف و پادشاهان ایرانی.مجموعه سعدآباد در شمال تهران با ۱۸ کاخ موزه مختلف است پس اگر قصد بازدید از این مجموعه موزه را دارید مطمئن شوید که حداقل یک روز خود را خالی و بدون برنامه بگذارید.

مجموعه تاریخی و فرهنگی نیاوران

معرفی دیدنی ترین موزه های تهران
دیدنی ترین موزه های تهران

 شاید کاخ نیاوران را بیشتر از سایر حوزه ها بشناسید چراکه این کاخ جزوه نقش های اصلی سریال ها و فیلم های تاریخی ایرانی بوده و هست به اندازه‌ای که با قدم زدن در  بخش‌های مختلف کاخ حس خواهید کرد که انگار از این مجموعه قبلا بازدید کرده اید با این حال فضای سرسبز کاخ نیاوران سبک معماری مدرن و در عین حال قدیمی آن ارزش خرید بلیط هواپیما و سفر به تهران را دارد. بد نیست بدانید که این کاخ جزوه آخرین میزبان آن خانواده پهلوی در دهه آخر حکومت پهلوی بوده است. از زیباترین آثار موجود در این مجموعه فرش ها و لباس های با شکوه و ارزشمند آن دوره است.

موزه دفاع مقدس

شاید بحث های جنگی و نظامی برای بسیاری از افراد جالب نباشد اما قطعاً آشنایی با امکانات و تجهیزات نظامی یک ملت در دوره جنگ و توانایی های آن ها برای مقابله با دشمن جذابیت خاص خود را دارد. موزه دفاع مقدس ایران موزه ای است که در آن امکانات و تجهیزات مختلفی که در هشت سال جنگ بین ایران و عراق استفاده شده به نمایش درآمده است. این سبک از موزه ها قطعاً برای آشنا کردن نسل جدید با تاریخ و حوادث گذشته کشور تاثیر گذار و تجربه ای کم نظیر خواهد بود.

در ادامه می توانید با مجموعه سعد آباد تهران آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید