دیدنی های شهر ازمیر که نمی‌توان از آن‌ها چشم‌پوشی کرد

امروزه سفر به کشور زیبای ترکیه در بین بسیاری از هم‌وطنانمان باب شده است. چرا که هم فرهنگی نزدیک به آداب‌ورسوم کشورمان دارد و هم اینکه به خاطر همسایه بودن با مرزوبوممان بسیاری از ایرانی‌ها سفرهای خارج از کشورشان را از اینجا آغاز می‌کنند. اما شاید بسیاری طبق عادت مرسوم اولین جاهایی که به ذهنشان می‌رسد شهر زیبای استانبول و یا آنتالیا و ... باشد و حتی فکر ازمیر هم به سرشان نزند.

0
42
معرفی دیدنی های شهر ازمیر
دیدنی های شهر ازمیر
دیدنی های شهر ازمیر که نمی‌توان از آن‌ها چشم‌پوشی کردReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 17Rating: 4.5

دیدنی های شهر ازمیر

امروزه سفر به کشور زیبای ترکیه در بین بسیاری از هم‌وطنانمان باب شده است. چرا که هم فرهنگی نزدیک به آداب‌ورسوم کشورمان دارد و هم اینکه به خاطر همسایه بودن با مرزوبوممان بسیاری از ایرانی‌ها سفرهای خارج از کشورشان را از اینجا آغاز می‌کنند. اما شاید بسیاری طبق عادت مرسوم اولین جاهایی که به ذهنشان می‌رسد شهر زیبای استانبول و یا آنتالیا و … باشد و حتی فکر ازمیر هم به سرشان نزند. علاوه بر شهرهای مذکور که گردشگری در آن‌ها بسیار رواج دارد، جاهای دیگری نظیر ازمیر نیز وجود دارد که دست‌کمی از استامبول و یا آنتالیا ندارد. در این مقاله قصد داریم دیدنی‌های این بهشت کوچک را با شما به اشتراک بگذاریم.

مسجد زیبای حصار (Hisar Camii)

معرفی دیدنی های شهر ازمیر
دیدنی های شهر ازمیر

مسجد زیبای حصار یکی از چشم‌نوازترین آثار تاریخی ازمیر است که همیشه توجه عکاسان بسیاری را به خود جلب می‌کند. قدمت این بنای زیبا به قرن شانزدهم باز می‌گردد و ظاهر قدیمی آن شما را به زمان‌های دور و درازی می‌برد. منبر و محراب داخل این مسجد یکی از نمونه‌های تکرار نشدنی آن است. بسیاری از گردشگران از سرتاسر دنیا با تهیه بلیط هواپیما ترکیه از این مسجد بی‌بدیل دیدن می‌کنند و یک تجربه بسیار شگفت‌انگیز را در صفحات خاطراتشان رقم می‌زنند. جایی که به هیچ وجه در آن گذر زمان را احساس نخواهید کرد.

برج معروف ساعت (Saat Kulesi)

معرفی دیدنی های شهر ازمیر
دیدنی های شهر ازمیر

این بنای زیبا یکی از شاهکارهای معمار فرانسوی به نام ریوند چارلز پِر (Raymond Charles Père) است که گفته می‌شود جزو یکی از هدایای امپراتوری آلمان به عثمانی‌ها بوده است. ارتفاع 25 متری این برج باعث شده که از هر نقطه شهر به‌خوبی دیده شود و این تنها یکی از نمونه‌های اعجاب‌آور این بنای تاریخی است. هرساله بسیاری از باستان‌شناسان و گردشگران متعدد با تهیه بلیط هواپیما ازمیر محو تماشای برج ساعت می‌شوند و حافظه‌ دوربین‌هایشان را پر از عکس‌های این برج زیبا می‌کنند.

چشمه‌های پلکانی پاموکاله (Pamukkale)

معرفی دیدنی های شهر ازمیر
دیدنی های شهر ازمیر

چشمه‌های پلکانی پاموکاله یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری ازمیر به شمار می‌آید. این چشمه‌های محصورکننده از جنس آهک هستند و چنین گفته می‌شود که خاصیت شفابخش دارند و از دیرباز مردم در آب گرم پاموکاله حمام کرده و بسیاری از امراض خود را نیز مداوا می‌کردند. امروزه می‌توانیم شاهد تهیه بلیط هواپیما ازمیر توسط بسیاری از گردشگرانی باشیم که به این شهر می‌آیند تا از چنین میراث ارزشمندی دیدن کنند و عکس‌هایی که از پاموکالا گرفته‌اند را بعدها با دیگران نیز به اشتراک بگذارند.

بهشت پنهان شیرینجه (Şirince)

معرفی دیدنی های شهر ازمیر
دیدنی های شهر ازمیر

سقف‌های شیروانی و یکدست این روستای زیبا شما را به یاد مناطق زیبای گیلان می‌اندازد. روستایی که در بالای یک کوه واقع شده است پر از فرهنگ و اصالت مردمان ترک است و شما را ناخودآگاه به زمان‌های گذشته می‌برد. حتی بسیاری از افراد مقیم ترکیه با تهیه بلیط هواپیما ازمیر به این روستای زیبا می‌آیند تا چند روزی را بدون دغدغه، در دل طبیعت و با آرامش سپری کنند. به شما قول می‌دهیم که هیچ چیزی نمی‌تواند برایتان لذت‌بخش‌تر از تجربه غذاهای محلی بومیان این روستا باشد.

✅ بازدید از مقاله سفر به ازمیر، زیباترین شهر ترکیه

بنای تاریخی آسانسور (Tarihi Asansor)

معرفی دیدنی های شهر ازمیر
دیدنی های شهر ازمیر

این بنای تاریخی که از واژه فرانسوی (ascenseur) وام گرفته شده است، گفته می‌شود در سال 1907 توسط یک تاجر ثروتمند یهودی برای جابه‌جایی مردم و بارهایشان ساخته شده و از فراز آن چشم‌انداز وسیعی از شهر زیبای ازمیر دیده می‌شود، بنابراین شما قادر خواهید بود همه شهر را به‌خوبی تماشا کرده و یا از آن عکاسی کنید. اکثر کسانی که بلیط هواپیما ازمیر را تهیه کرده‌اند به شما با قطع و یقین خواهند گفت که یا این بنا را دیده‌اند و یا قصد دارند در اولین فرصت ممکن از آن دیدن کنند.

قلعه باستانی کادیفه کاله (Kadifekale)

معرفی دیدنی های شهر ازمیر
دیدنی های شهر ازمیر

این قلعه باستانی و بسیار زیبا که قدمت بسیار زیادی دارد و زمانی تحت سیطره یونانیان نیز بوده است ارتفاعی بالغ‌بر 186 متر دارد که از فراز آن تمام شهر ازمیر به‌خوبی دیده می‌شود. اکثر کسانی که بلیط هواپیما ازمیر را تهیه کرده و به این شهر منحصربه‌فرد آمده‌‌اند از این قلعه نیز دیدن می‌کنند و از فراز آن عکس‌های سلفی و یا منظره بسیاری می‌گیرند و آن را در صفحات مجازی خود به اشتراک می‌گذارند. گفته می‌شود در سال 2007 این بنای کهن مجددا بازسازی شده است.

تله کابین تله فریک ازمیر (Izmir Teleferik)

معرفی دیدنی های شهر ازمیر
دیدنی های شهر ازمیر

اگر شما هم علاقه دارید لذت هیجان و تماشای شهر ازمیر را از فراز آسمان تجربه کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم با تهیه بلیط هواپیما ازمیر به این مکان زیبا آمده و سوار تله کابین تله فریک شوید. زمانی که خودتان را در ارتفاع 423 متری آسمان احساس کنید و زیر پایتان مناظر زیبای دریای اژه باشد بدون شک دوربین‌های عکاسی‌تان را درآورده و عکس‌ها و فیلم‌های بسیاری را از آنجا خواهید گرفت. این تله کابین طرفداران بسیار زیادی دارد و هر ساله گردشگران زیادی از آن دیدن می‌کنند.

سواحل بسیار زیبای ازمیر

معرفی دیدنی های شهر ازمیر
دیدنی های شهر ازمیر

از هر چیز که بگذریم واقعا نمی‌توان از سواحل زیبای ازمیر گذشت. شاید دلیل اصلی خرید بلیط هواپیما ازمیر توسط بسیاری از گردشگران همین سواحل خیره‌کننده و بازدید از آن باشد. چراکه هیچ‌گاه نمی‌شود لذت قدم زدن در سواحل زیبای ازمیر را با چیز دیگری عوض کرد. همه‌چیز در آنجا برای آرامش و لذت بردنتان از منظره زیبای دریا وجود دارد و شما می‌توانید بدون کوچک‌ترین دغدغه‌ای خودتان را به دل طبیعت بسپارید و برای چند دقیقه هم که شده مشغله‌هایتان را فراموش کنید و دقیقا در همان لحظه حال زندگی کنید و لذت ببرید.

اگر قصد دارید به کشور ترکیه سفر کنید، ما به شما شهر زیبای ازمیر را پیشنهاد می‌کنیم. شما می‌توانید با تهیه بلیط هواپیما ازمیر از تمام زیبایی‌هایی که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم لذت ببرید و تجربیات خود را با دوستان و آشنایانتان نیز به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که حتما دوربین عکاسی‌تان را همراهتان داشته باشید. چراکه بدون شک حرف‌های ناگفته بسیار و همچنین مناظر خیره‌کننده فراوانی خواهید داشت که با ثبت آن‌ها می‌توانید لذت این ماجراجویی را با دیگران نیز به اشتراک بگذارید.

برای خرید بلیط هواپیما ازمیر و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید