رازهایی در مورد غذای هواپیما که باید بدانید

امروزه سفر کردن و بازدید از مکان های مختلف دنیا از جمله کارها و فعالیت هایی است که حتما هر کسی در طول زندگی خود تجربه می‌کند.

0
27
رازهایی در مورد غذای هواپیما
غذای داخل هواپیما
رازهایی در مورد غذای هواپیما که باید بدانیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 21Rating: 4.5رازهایی در مورد غذای هواپیما و نکاتی جالب در این مورد که باید بدانید.رازهایی در مورد غذای هواپیما غذاهای سرو شده در هواپیما با وجود بسته‌بندی مرتب و نگهداری در ظرف‌های خالی از هوا طعم و مزه چندان خوشایندی ندارند.

رازهایی در مورد غذای هواپیما

امروزه سفر کردن و بازدید از مکان های مختلف دنیا از جمله کارها و فعالیت هایی است که حتما هر کسی در طول زندگی خود تجربه می‌کند. جالب است بدانید که پرواز با هواپیما یکی از راحت ترین و امن ترین و در عین حال استرس زا ترین شیوه های سفر است. اگر راحتی خرید آنلاین بلیط هواپیما و سوار شدن به آن را کنار بگذاریم، برای برخی مسافران ترس از پرواز و کنار آمدن با غذاهای عجیب و غریب آن به ویژه در پروازهای طولانی، یک چالش به شمار می رود. با این حال در پشت پرده غذاهایی که به لحاظ مزه عجیب، نظیر آنها در روی زمین یافت نمی شود، واقعیت‌های عجیبی هم نهفته است. غذاهای سرو شده در هواپیما با وجود بسته‌بندی مرتب و نگهداری در ظرف‌های خالی از هوا، طعم و مزه چندان خوشایندی ندارند و کمتر کسی را می‌توان یافت که از غذای هواپیما رضایت داشته باشد. در مطلب امروز سفرستان شما را با برخی رازهایی در مورد غذای هواپیما آشنا خواهیم کرد.

تاریخچه غذای هواپیما

رازهایی در مورد غذای هواپیما
غذای داخل هواپیما

جالب است بدانید که سرو غذا در هواپیما قدمتی صد ساله دارد. در 11 اکتبر 1919، هواپیمای شرکت هندلی پیج برای نخستین بار در مسیر لندن به پاریس برای مسافران به سرو غذا پرداخت. به ازای 3 شیلینگ مسافران می توانستند یک ساندویچ بسته بندی شده به همراه میوه را خریداری کنند. هندلی پیج در واقع شرکتی هوایی بود که در سال 1919 توسط فردریک هندلی پیج ایجاد شده بود.

هر چه سس غذا بیشتر باشد، بهتر است

عبارت معروفی در مورد غذای هواپیما وجود دارد که می گوید: هر چه سس بیشتر، غذا بهتر است. نه تنها هوا در ارتفاع زیاد سینوس های شما را خشک می کند، بلکه به باور دانشمندان فقدان رطوبت باعث خشکی غذاها هم می شود. به همین دلیل است که غذاهای حاوی سس به دلیل داشتن رطوبت برای هواپیما مناسب تر بوده و در ضمن ترد تر و خوشمزه تر هم هستند.

✅ بازدید از مقاله توصیه های غذایی و دارویی در سفر

تغییر یک ماده غذایی باعث صرفه جویی میلیاردی

رازهایی در مورد غذای هواپیما
غذای داخل هواپیما

شاید جالب باشد بدانید که شرکت های هوایی شش ماه و گاهی نزدیک به یک سال زودتر از موعد مقرر برای منوها برنامه ریزی می‌کنند. یکی از مهم ترین دلایل این کار هم، دلایل مالی است. چگونه؟ برای مثال شرکت امریکن ایرلاینز در سال 1987 تنها با حذف زیتون از سالادهای خود توانست 40 هزار دلار صرفه جویی کند. این شرکت علاوه بر این با حذف توت فرنگی از سالادهای میوه خود 210 هزار دلار در هزینه های خود صرفه جویی کرد. دلتا نیز با کم کردن یک اونس از حجم استیک های خود به یک صرفه جویی 250 هزار دلاری دست یافت.

هیچ مایکروویوی در هواپیما وجود ندارد

اگرچه غذاهای هواپیما به گونه ای است که به نظر می رسد درون مایکروویو گرم شده باشند، اما شما نمی توانید هیچ مایکروویوی در هواپیماها ببینید. دلیل آن هم این است که استفاده از هم مایکروویوها و هم فرهای معمولی به دلایل امنیتی در هواپیماها ممنوع است. در عوض فرهای حرارتی معمول ترین وسیله هایی هستند که برای گرم کردن غذا مورد استفاده قرار می گیرند. هر چند که این نوع فرها هم ایده آل نیستند و می توانند غذا را به یک چوب خشک تبدیل کنند.

در حال حاضر دانشمندان علم آشپزی در حال کار بر روی روش هایی هستند که اطمینان پیدا کنند که غذا بعد از گرم شدن مجدد همچنان خوش طعم باقی می ماند. شکل های جدید فر هم در پروازهای معینی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسیاری از ایرلاین ها شروع به بخارپز کردن غذاها برای حفظ رطوبت آنها کرده اند.

گوشت غذاها به طور کامل پخته نمی‌شوند

اگر غذای شما از گوشت مرغ باشد یا بره یا گوسفند، باید این را بدانید که این گوشت ها در آشپزخانه های صنعتی روی زمین به طور کامل پخته نمی شوند. برای مثال گوشت گاو تنها 30 درصد و گوشت مرغ هم تنها 60 درصد پیش از حمل شدن به هواپیما پخته می شوند. البته این موضوع به این معنا نیست که شما باید نگران باشید. به این دلیل که این گوشت ها پس از آورده شدن به هواپیما در تمام طول راه در بخار پز یا فرهای مخصوص پخته می شوند.

غذاها در صورت تأخیر هواپیما، دور انداخته می‌شوند

رازهایی در مورد غذای هواپیما
غذای داخل هواپیما

خبر تأسف بار این است که تمام غذاهای خورده نشده بلافاصله پس از هر پروازی دور ریخته می شوند. تصور کنید که کترینگ شرکت هوایی امارات به تنهایی 180 هزار غذا را برای عرضه در بیش از 400 پرواز روزانه خود در سراسر جهان آماده می کند. همین موضوع در مورد شرکت های هوایی دیگر هم صادق است. با این اوصاف حجم غذاهایی که دور ریخته می شوند، بسیار زیاد است. اما نکته بدتر این است که غذای هواپیما حتی در صورت تأخیر 6 یا 8 ساعتی یک پرواز هم دور ریخته می شود.
در پایان بد نیست بدانید که مسافرانی که از خوردن غذای هواپیما امتناع می کنند یا از خوردن غذا در طول پرواز متنفر هستند، انتخاب چندان سالمی نکرده اند. غذا نخوردن در هواپیما می تواند به سلامتی شما آسیب بزند چرا که سطح قند خون شما افت کرده و منجر به ایجاد حس کوفتگی، ضعف و سستی در بدن تان می شود. ما برخی از رازهایی در مورد غذای هواپیما را برای شما معرفی کردیم، امیدواریم مفید واقع شود. در ادامه می توانید با حقایق جالبی که در مورد توالت‌ هواپیما آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید