راهنمای افتتاح حساب در ترکیه

امروزه یکی از نیازهای ضروری کسانی که تجارت بین المللی انجام می دهند داشتن یک حساب بانکی در کشوریست که در آن تجارت می نمایند.

0
48
راهنمای افتتاح حساب در ترکیه
افتتاح حساب در ترکیه
راهنمای افتتاح حساب در ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 13Rating: 4.0راهنمای افتتاح حساب در ترکیه و آشنایی با قوانین و شرایط لازم.راهنمای افتتاح حساب در ترکیه انواع حساب‌های بانکی برای اتباع خارجی، شامل قوانین و شرایطی است که توسط بانک مرکزی ترکیه اعلام شده است.

قوانین کامل و راهنمای افتتاح حساب در ترکیه

امروزه یکی از نیازهای ضروری کسانی که تجارت بین المللی انجام می دهند داشتن یک حساب بانکی در کشوریست که در آن تجارت می نمایند. کشور ترکیه که همسایه نزدیک ایران است همواره مقصد خرید بلیط هواپیما برای گردش و تفریح و بیشتر اوقات تجارت هم محسوب می شود. یکی از شرط های لازم و مهم برای تجارت، داشتن حساب بانکی در کشور مقصد است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با راهنمای افتتاح حساب در ترکیه و بانک های مهم ترکیه بیشتر و بهتر آشنا نماییم. بهتر است بدانید که همه بانک‌ های معتبر ترکیه موظف به رعایت قوانین بانکداری ترکیه هستند و افتتاح انواع حساب‌های بانکی برای اتباع خارجی، شامل قوانین و شرایطی است که توسط بانک مرکزی ترکیه اعلام شده است. اگر قصد رزرو بلیط هواپیما و شروع تجارت در ترکیه را دارید حتما با ما همراه باشید.

روش های افتتاح حساب در ترکیه

در سال 2020 قوانین خاص و جدیدی برای افتتاح حساب در ترکیه تصویب شده است. ایرانیان می توانند با انتخاب یکی از این 4 روش برای خود در کشور ترکیه حساب افتتاح نمایند و تجارت بین المللی را آغاز نمایند.

افتتاح حساب با اقامت ترکیه

اولین روش برای افتتاح حساب در ترکیه داشتن اقامت این کشور است. اگر شما اقامت ترکیه را دارید می توانید با ارئه مدارکی از قبیل: شما کیملیک ترکیه، برگه نفوس (اداره ثبت احوال ترکیه)، قبض آب و برق و یا گاز به نام خود شما و سیم کارت ترکی در یکی از بانک های ایش یا زراعت ترکیه حساب افتتاح کنید.پس از افتتاح حساب بعد از یک هفته مستر کارت و یا ویزا کارت به نام خود شخص توسط پست ارسال می شود.

افتتاح حساب بانکی بدون اقامت

راهنمای افتتاح حساب در ترکیه
افتتاح حساب در ترکیه

در روش افتتاح حساب بدون اقامت شما با استفاده از پاسپورت خود می توانید در بانک زراعت ترکیه حساب افتتاح نمایید. در این روش شما باید به اداره مالیات (ورگی دایرسی) مراجعه نمایید و با دادن یک آدرس معتبر نسبت به دریافت کد مالیاتی خود اقدام نمایید. بعد از دریافت کد مالیاتی شما می توانید حساب بانکی افتتاح نمایید و همان لحظه به شما کارت بانکی بین‌المللی صادر خواهد شد. اینکه حساب شما به دلار، یورو، پوند و یا لیر باشد به انتخاب شما بستگی دارد.

✅ بازدید از مقاله مراحل خرید ملک در ترکیه

افتتاح حساب بانکی از طریق ثبت شرکت در ترکیه

روش سوم برای افتتاح حساب در ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه است. اگر شما در کشور ترکیه شرکتی را بنام خود به ثبت رسانده باشید، می توانید با ارائه مدارک حسابی با ویژگی های یک حساب تجاری و یا همان شرکتی را افتتاح نمایید. این روش افتتاح حساب قابلیت تعریف چند امضا برای یک حساب و تعیین سقف، روش برداشت پول از حساب را برای افراد دارد.

سپرده گذاری در بانک های ترکیه و افتتاح حساب

آخرین روش برای افتتاح حساب در ترکیه سپرده گذاری در بانک های ترکیه است. برای سپرده گذاری در بانک ها مدت زمان خاصی تعیین نشده است و شما می توانید حتی یکماه در بانک ها سپرده گذاری نمایید. جالب است بدانید که در بانک های ترکیه به سپرده های شما سود هم تعلق می گیرد. لازم به ذکر است که حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در بانک های ترکیه در سال 2020، سی هزار لیر تعیین شده است.

مدارک لازم برای افتتاح حساب در ترکیه

برای افتتاح حساب در ترکیه دارا بودن این 4 شرط الزامی است:

حضور شخص متقاضی برای یک روز در ترکیه

پاسپورت

کد مالیاتی

سیمکارت ترکیه ( لازم به ذکر است که سیمکارت های ترکی که با استفاده از پاسپورت خریداری می شوند فقط، 181 اعتبار دارند.)

مزایای افتتاح حساب بانکی در ترکیه

معرفی راهنمای افتتاح حساب در ترکیه
راهنمای افتتاح حساب در ترکیه

همانطور که اطلاع دارید برای تجارت بین المللی باید حساب بانکی متصل به سیستم سوییفت و امکان تبادلات مالی با سایر بانک های دنیا را داشته باشید. با افتتاح حساب در ترکیه امکان واریز پول و درآمدهای دلاری خارج از کشور برای شما فراهم است.

امکان تبادل مالی از طریق بانک های جهانی و متصل به سوئیفت برای شما وجود دارد.

حساب هایی که در ترکیه برای شما افتتاح می شوند ای بی ا ان دارند. همچنین ویزا کارت و مستر کارت شما بین المللی هستند و شما می توانید از سایت های بین المللی خرید نمایید.

ویزا کارت و یا مستر کارت شما امکان استفاده در ای تی ام های سراسر دنیا را دارند.

تفاوت مستر کارت با ویزا کارت

مستر کارت و ویزا کارت تفاوت چندان مهمی با هم ندارند و فقط شاید معنای آنها با هم تفاوت دارد. مهمترین موضوع در انتخاب مستر یا ویزا کارت تعریف این کارت ها هنگام افتتاح حساب است که کردیت باشند یا دیبیت انتخاب شود. کردیت کارت‌ ها در خرید های قسطی حتی بدون موجودی اولیه استفاده می شوند. شما می توانید خرید های مورد نیاز خود را انجام دهید و بانک هر ماه مبلغی را از حساب شما کسر نماید. در دیبت کارت شما فقط می توانید به همان اندازه که پول در حساب خود موجودی دارید، خرید نمایید.

با توجه به اینکه افتتاح حساب در ترکیه شرایط و قوانین خاص خود را دارد، قبل از انتخاب نوع حساب حتما شرایط افتتاح حساب را با دقت مطالعه نمایید. برای اینکه در افتتاح حساب و انتخاب حساب مورد نظر مشکلی نداشته باشید، پیشنهاد می کنیم تا حتما یک مترجم زبان ترکی همراه خود به بانک ببرید.

در ادامه می توانید با راهنمای سرمایه گذاری در ترکیه آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید