راهنمای انتخاب هاستل مناسب

آیا قصد دارید در سفر آتی خود در هاستلی مناسب و ارزان‌قیمت اقامت کنید؟ اگر چنین است، خواندن این مطلب به شما کمک می‌کند که مناسب‌ترین هاستل را برای اقامت خود برگزینید. همان ‌طور که مطلع هستید امروزه تحریم های اقتصادی و کاهش پول رایج کشورمان، موانع بسیاری را پیش پای ما قرار داده و سبب شده است که هزینه رزرو بلیط هواپیما و اقامت در هتل ها چنان گزاف به نظر برسد که به کاهش و یا حذف سفرهای خارجی از سبد ما ایرانیان بیانجامد.

1
36
راهنمای انتخاب هاستل مناسب
راهنمای انتخاب هاستل
راهنمای انتخاب هاستل مناسبReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 25Rating: 4.5راهنمای انتخاب هاستل مناسب و تجربه اقامتی راحت و مقرون به صرفه. راهنمای انتخاب هاستل مناسب از آنجایی که بخش زیادی از هزینه های سفر به هزینه های اقامتی باز می گردد بهترین کار مدیریت هزینه های اقامتی است.

آشنایی کامل با راهنمای انتخاب هاستل مناسب

آیا قصد دارید در سفر آتی خود در هاستلی مناسب و ارزان‌قیمت اقامت کنید؟ اگر چنین است، خواندن این مطلب به شما کمک می‌کند که مناسب‌ترین هاستل را برای اقامت خود برگزینید. همان ‌طور که مطلع هستید امروزه تحریم های اقتصادی و کاهش پول رایج کشورمان، موانع بسیاری را پیش پای ما قرار داده و سبب شده است که هزینه رزرو بلیط هواپیما و اقامت در هتل ها چنان گزاف به نظر برسد که به کاهش و یا حذف سفرهای خارجی از سبد ما ایرانیان بیانجامد. اما سفر، از لذت‌ هایی است که هیچ جایگزینی ندارد. در حقیقت زندگی بدون سفر، بدون بازدید از اماکن مختلف جهان و آشنایی با هنر، ادبیات و فرهنگ مردم کشورهای دنیا، کسالت آور است. پس چه باید کرد؟ از آنجایی که بخش زیادی از هزینه های سفر به هزینه های اقامتی باز می گردد، بهترین کار مدیریت هزینه های اقامتی است و برای انجام آن راهکارهای بسیاری نیز وجود دارد. یکی از موثرترین راهکارها برای کاهش هزینه های سفر، اقامت در هاستل های ارزان قیمت است. اما چطور می توان هاستل امن و مناسبی را برای اقامت یافت؟ اگر به دنبال خرید بلیط هواپیما ارزان و همچنین اقامت ارزان هستید با ما همراه باشید تا راهنمای انتخاب هاستل مناسب را در اختیارتان قرار دهیم.

هاستل کجاست؟

راهنمای انتخاب هاستل مناسب
راهنمای انتخاب هاستل

در ابتدا اجازه دهید تا تعریفی از هاستل ارائه دهیم و شما را با این اماکن بیشتر آشنا کنیم. هاستل ها اقامتگاه های ارزان قیمتی هستند که از امکانات محدودتری نسبت به هتل ها برخوردار بوده و به خوابگاه های دانشجویی شباهت دارند. هاستل ها مکانی هستند برای اقامتی موقت که هیچ یک از خدمات هتل ها نظیر خشک‌شویی، حمل بار، لباسشویی و غیره در آن ها ارائه نخواهد شد. همچنین امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه نیز به طور اشتراکی در هاستل ها استفاده می شود و تهیه صبحانه و دیگر وعده های غذایی نیز به عهده خود میهمان خواهد بود. با این وجود، اگر شما هزینه اقامت در هاستل را با ارزان ترین هتل ها نیز مقایسه کنید، خواهید فهمید که اقامت در هاستل ها بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است.

بودجه مدنظر خود را تعیین کنید

راهنمای انتخاب هاستل مناسب
راهنمای انتخاب هاستل

برای انتخاب هاستل مناسب، در ابتدا باید بودجه ای که قرار است صرف اقامت خود کنید را مشخص کرده و سپس به سایت های هاستل یاب نظیر Hostelworld مراجعه کنید و هزینه اقامتی مدنظر خود را در فیلتر مشخص شده سایت وارد کنید تا این سایت هاستل هایی که با بودجه شما سازگار است، را برای شما نمایش دهد. خوب است بدانید که هزینه اقامتی هاستل ها تحت تاثیر عوامل مختلفی نظیر موقعیت مکانی، تعداد تختخواب ها (هر چه تعداد نفرات و تختخواب ها کمتر باشند، هاستل گران تر است) و خدمات مختلفی نظیر صبحانه و اینترنت رایگان است. همچنین هزینه هاستل ها در شهرهای مختلف متفاوت است: ممکن است شما با 5 یورو قادر باشید هاستلی تمیز و مناسب را در سوفیای بلغارستان بیابید اما برای اقامت در هاستل های شهر پاریس مجبور به پرداخت مبلغی حدود 25 یورو برای هر شب شوید. همیشه به خاطر داشته باشید که گران ترین هاستل، بهترین هاستل نیست و ارزان ترین هاستل نیز نمی تواند بدترین هاستل باشد.

اولویت های خود را بشناسید

از آنجایی که هر گردشگری نیازهای مختلفی دارد، هاستل های مختلفی نیز بر اساس این نیازها در هر یک از شهرهای دنیا ساخته شده‌اند. آیا هاستل موردنظر شما مکانی ساکت و آرام است و یا شلوغ و پررفت و آمد؟ آیا هاستل موردنظر شما تمیزترین هاستل شهر است یا هاستلی در بهترین نقطه شهر؟ این ها سوالاتی است که پیش از انتخاب هاستل مناسب باید از خود بپرسید و پاسخ آن ها در انتخاب بهترین هاستل شما را یاری خواهند کرد. به طور کلی پنج عامل موثر در انتخاب هاستل وجود دارد که شما با در نظر داشتن آن ها می توانید هاستل مناسب خود را بیابید:

موقعیت مکانی هاستل: چقدر برای شما مهم است که در مرکز شهر و در نزدیکی ایستگاه های مترو و اتوبوس اقامت کنید؟ اگر دوست دارید در نزدیکی بارها و کلوب های شبانه اقامت کنید، مجبورید که سر و صدای موسیقی بلند این اماکن را تا صبح تحمل کنید. بنابراین گاهی راحتی و آسایش هاستل ممکن است فدای موقعیت مکانی آن شود و شما باید این مورد را در انتخاب هاستل مناسب مدنظر داشته باشید.

فضای حاکم بر هاستل: آیا شما صرفا به مکانی برای خواب نیاز دارید یا به مکانی برای دوستیابی؟ آیا با رفت و آمد و میهمانی ها مشکلی دارید یا دوست دارید در مکانی ساکت و آرام اقامت کنید؟ اگر برقراری ارتباطی مفید و دوستانه با سایر افراد هاستل برای شما اولویت دارد، پیشنهاد می شود که هاستلی کوچک را برای خود برگزینید.

✅ بازدید از مقاله پرطرفدارترین هاستل های جهان

کیفیت نظافت هاستل: آیا به طرز وسواس گونه ای دغدغه نظافت دارید و مایلید در مکانی تمیز و عاری از گرد و غبار اقامت کنید؟ اگر جز این دسته از افرادید حتما پیش از انتخاب هاستل مناسب باید به بخش تمیزی هاستل در سایت ها مراجعه کنید تا از نمرات هاستل موردنظر خود آگاه شوید.

امنیت هاستل: اگر قرار است اشیاء قیمتی و گرانبهایی را با خود حمل کنید، حتما مکانی را انتخاب کنید که از دوربین مداربسته برخوردار بوده و پذیرش آن مراقب رفت و آمدها و درب ورودی باشد. همچنین داشتن قفسه قفل دار اختصاصی و مستحکم به شما کمک می کند تا وسایل گرانبهای شما تا حدودی از دسترس دزدان در امان باشد.

تعداد تختخواب های هاستل: از مواردی که شاید روی هزینه هاستل تاثیرگذار باشد، تعداد تختخواب های موجود در هاستل است. اگر شما قادر به تحمل افراد زیادی در هاستل نیستید، مجبورید هاستل کوچکی را انتخاب کنید که ممکن است هزینه اقامت در آن گران تر از دیگر هاستل ها باشد. شما حتی می توانید اتاقی اختصاصی و دونفره را برای خود رزرو کنید تا از سر و صدا و مزاحمت دیگر افراد حاضر در هاستل دور باشید.

راهنمای انتخاب هاستل مناسب
راهنمای انتخاب هاستل

اگر قرار است با یکی از دوستان خود سفر کنید و هاستلی برای خود برگزینید، بهتر است موارد فوق را از شماره یک تا پنج اولویت بندی کنید تا با توجه به اولویت بندی ها قادر باشید که هاستل مناسب خود را انتخاب کنید. حتما پیش از انتخاب هاستل مناسب سعی کنید که نظرات کاربران را مطالعه کنید. در نظر داشته باشید که هر چه تعداد امتیازدهندگان و نظرات کاربران بیشتر باشند، اعتبار و صحت آن ها نیز افزایش میابد.

از آنجایی که هر کس سلایق مختلفی دارند، حضور در هاستل ها ممکن است تجربه متفاوتی به هر یک از ما ارائه دهد. اما اگر می خواهید اقامت لذت بخشی را تجربه کنید، بهتر است در همان ابتدا سطح توقع و انتظارات خود را پایین بیاورید تا ناامید نشوید. به خاطر داشته باشید که شما قرار نیست در هاستل انتخابی خود بیش از چند روز اقامت کنید و نیازی نیست خاطر خود را بابت کوچکترین مسائل آزرده کنید. حقیقت این است که اقامت در هاستل همانطور که ارزان است، ممکن است معایب مختلفی نیز داشته باشد. در ادامه با بهترین هاستل های استانبول آشنا شوید.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید