راهنمای تحصیل اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش

همیشه هدف از خرید بلیط هواپیما، مسافرت و گردش و تفریح نیست. بعضی اوقات سفر هدف‌های دیگری همچون تحصیل یا اشتغال نیز می‌تواند داشته باشد. در این میان برخی کشورها مقاصد خوبی برای ادامه تحصیل هستند.

0
54
راهنمای تحصیل اتریش
تحصیل در اتریش
راهنمای تحصیل اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریشReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 11Rating: 4.5راهنمای تحصیل اتریش و شرایط و مدارک اخذ ویزای تحصیلی اتریش.راهنمای تحصیل اتریش کشوری که برخوردار از قوی‌ترین دانشگاه‌های جهان و مراکز عالی آموزش فنی و بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌های هنر و موسیقی است.

راهنمای تحصیل اتریش

همیشه هدف از خرید بلیط هواپیما، مسافرت و گردش و تفریح نیست. بعضی اوقات سفر هدف‌های دیگری همچون تحصیل یا اشتغال نیز می‌تواند داشته باشد. در این میان برخی کشورها مقاصد خوبی برای ادامه تحصیل هستند. کشور اتریش با برخورداری از بسیاری از قوی‌ترین دانشگاه‌های جهان و مراکز عالی آموزش فنی و همچنین بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌های هنر و موسیقی، دارا بودن رتبه پنجم بهترین شهر دانشجویی دنیا در سال 2012، شرایط عالی را برای کسانی که قصد ادامه تحصیل تقریبا رایگان را دارند را فراهم ساخته است. برای افرادی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های آزاد و سراسری هستند و فارغ‌التحصیل نشده‌اند یکی از بهترین فرصت‌های تحصیلی، گرفتن انتقالی از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه‌های کشور اتریش می‌باشد. برای آشنایی بیشتر با شرایط و قوانین اتریش بهتر است ابتدا راهنمای تحصیل اتریش را مطالعه نمایید تا نیمی از راه را رفته باشید.

شرایط ورود به دانشگاه‌های اتریش

راهنمای تحصیل اتریش
تحصیل در اتریش

اولین راهنمای تحصیل اتریش؛ چنانچه شخصی دیپلم باشد، نمی‌تواند مستقیما برای دانشگاه‌های اتریش اقدام نماید، بلکه باید در کنکور دانشگاه قبول شده باشد تا بتواند برای کالج اقدام کند. کالج در اتریش تقریبا دو ترم است. داوطلبان تحصیل در اتریش باید دانشجوی رشته مورد نظر در دانشگاه کشور خود و یا کشور مورد تائید اتریش باشند، پیش‌شرط درخواست پذیرش دانشگاه‌های اتریش قبولی در کنکور دانشگاه سراسری یا آزاد رشته و مقطع مورد نظر است. بد نیست بدانید واحدهایی که شما در دانشگاه اولیه خود پاس کرده‌اید مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و نیاز به گذراندن مجدد این واحدها در دانشگاه مقصد نیست.

راهنمای تحصیل اتریش و دوره‌های تحصیلی

راهنمای تحصیل اتریش
تحصیل در اتریش

1) دیپلما: دانش‌آموزان دبيرستان‌ها و كالج‌ها در اتريش‌ با قبولی در امتحانات‌ نهايی می‌توانند وارد دوره‌های دو يا سه ساله‌ با گرايش‌های گوناگون‌ شوند، مانند دوره‌های تربيت‌ معلم‌ در كالج‌های تربيت‌ معلم‌ كه‌ جايگاه‌ ويژه‌ای در نظام‌ آموزشی اتريش‌ دارند، يا دوره‌های مربيان‌ اجتماعی و يا دوره‌های فنی-پزشكی در كالج‌های تخصصی.

2) دیپلم ای‌ان‌جی یا مجستر: اين‌ دوره‌ها مخصوص‌ مدارس‌ عالی فنی هستند. ديپلم‌های مهندسی دیپلم ای‌ان‌جی به‌ رشته‌های فنی و مجستر به‌ رشته‌های غيرفنی اعطا می‌شود. مدت‌ تحصيل‌ هفت يا هشت نيم‌ سال‌ (شش‌ ماهه) به‌ علاوه‌ يک دوره‌ كارآموزی شش‌ ماه‌ تا يک ساله‌ است. در پايان دانشجو پژوهشی از يک كار عملی ارائه‌ می‌دهد.

3) دکتری: برای ورود به‌ اين‌ دوره‌ مدرک دیپلم‌ای‌ان‌جی و مجستر از دانشگاه‌ها، دانشكده‌های هنرهای عالی و مدارس‌ عالی فنی پذيرفته‌ می‌شود، با اين‌ تفاوت‌ كه‌ دارندگان‌ مدارک مدارس‌ عالی فنی دو سال‌ به‌ مدت‌ تحصيلات‌‌ در دوره‌ دكتری افزوده‌ می‌شود. دوره‌ دكتری در اتريش‌ پژوهشی است‌ و چهار تا ۶ سال‌ طول‌ می‌كشد. نوشتن‌ پايان‌‌نامه‌ پژوهشی و دفاع‌ موفقيت‌آميز از آن‌ به‌ همراه‌ گذراندن‌ امتحانات‌ شفاهی در چند درس‌ اصلی مربوط‌ به‌ پژوهش، از مراحل‌ پايانی اين‌ دوره‌ محسوب‌ می‌شود.

✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای تحصیلی هلند
✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای تحصیلی سوئیس
✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای تحصیلی هند

بورسیه تحصیلی اتریش

راهنمای تحصیل اتریش
تحصیل در اتریش

به‌طورکلی در راهنمای تحصیلی اتریش و بورسیه‌های تحصیلی در هر کشوری وجود دارد و این بورس ها در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس ، دکترا تفاوت دارند. برای مثال اخذ بورسیه در مقطع لیسانس بسیار سخت‌تر از فوق‌لیسانس و دکترا است بد نیست بدانید که گرفتن بورسیه در مقطع دکترا نیز نسبت به مقطع فوق لیسانس آسان‌تر می‌باشد. لازم بذکر است که بورسیه تحصیلی مختص به مقطع دکترا می‌باشد. در مقاطع لیسانس و فوق‌لیسانس نیز بورسیه‌هایی وجود دارد.

زبان مراکز آموزشی اتریش

اخذ ویزای تحصیلی اتریش
ویزای تحصیلی اتریش

زبان آلمانی زبان رسمی کشور اتریش است، ولی نداشتن مدرک زبان آلمانی مشکلی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های اتریش ایجاد نمی‌کند. دانشجویانی که مدرک زبان آلمانی ندارند، می‌توانند با گذراندن سه ترم زبان آلمانی وارد دانشگاه بشوند و تحصیل خود را در رشته مورد نظر آغاز کنند. برخی دانشگاه‌ها در دوره‌های تحصیلی بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکتری در بعضی رشته‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌‌شوند. اما با این وجود دانستن زبان آلمانی بسیار مهم است. دانشجویان در صورت داشتن نمره‌های کمتر می‌توانند دوره‌های پیش نیاز زبان انگلیسی یا آلمانی را بگذرانند و سپس وارد دانشگاه شوند.

کار ضمن تحصیل در اتریش

اخذ ویزای تحصیلی اتریش
ویزای تحصیلی اتریش

در راهنمای تحصیل اتریش، کار ضمن تحصیل در اتریش یکی از مسائل مهم دانشجویان است چنانچه می‌خواهید کار ضمن تحصیل در اتریش داشته باشید، حتما در مورد مقررات قانونی قبل از شروع اشتغال اطلاعات کسب نمایید. کار غیر قانونی در اتریش ممکن است به جریمه یا مجازات زندان و همچنین اخراج از کشور منجر شود. اجازه کار دانشجویان خارجی در مشاغل درآمدزا در اتریش بستگی به ملیت آنها و نوع شغل مورد نظر دارد. اشتغال نباید بر پیشرفت تحصیلی تاثیر بگذارد، چرا که تحصیل باید هدف اصلی اقامت در اتریش باشد.

مدارک لازم برای تحصیل در اتریش

اخذ ویزای تحصیلی اتریش
ویزای تحصیلی اتریش

برای راهنمای تحصیل اتریش مدارک زیر با توجه به شرایط تحصیلی مورد نیاز است:

  • ترجمه رسمی مدرک دیپلم و ریزنمرات دیپلم
  • ترجمه رسمی مدرک پیش‌دانشگاهی و ریزنمرات پیش‌دانشگاهی
  • ترجمه رسمی مدرک لیسانس و ریزنمرات لیسانس
  • ترجمه رسمی کارت ملی و شناسنامه
  • ترجمه رسمی کارت پایان‌خدمت ویژه آقایان
  • اسکن و کپی صفحه اول پاسپورت و صفحاتی که دارای مهر است
  • ۱۲ قطعه عکس رسمی پاسپورتی
  • ترجمه گواهی اشتغال به‌تحصیل دانشگاه

در حالت کلی تحصیل یکی از مقاطعی در زندگی هر کسی است که باید طی شود حالا هرچه بهتر و تخصصی‌تر و با امکانات بیشتر باشد خیلی عالی تر خواهد شد. در مطالب بالا سعی کردیم که شما را با راهنمای تحصیل اتریش هرچند کم آشنا کنیم. امیدواریم با ادامه تحصیلات شاهد موفقیت روزافزون شما باشیم.

برای خرید بلیط هواپیما اتریش و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید