راهنمای خرید سیم کارت در ژاپن

با غذاها، فرهنگ مثال‌زدنی و انواع جاذبه‌های توریستی مختلف، ژاپن همیشه مقصدی جذاب برای گردشگران بوده و همواره می‌توان شوق و ذوق خاصی برای خرید بلیط هواپیما ژاپن در بین مسافران خوش‌سلیقه دید. به همین دلیل، معمولاً سؤالات مختلفی در مورد این کشور پرسیده می‌شود. یکی از این سؤالات به چگونگی خرید سیم کارت در ژاپن مربوط می‌شود. بدون تردید، امروزه نه‌فقط هنگام خرید بلیط هواپیما ژاپن بلکه در تمامی مسافرت‌ها، بحث مربوط به خرید سیم کارت بسیار مهم و قابل‌توجه می‌باشد.

0
98
خرید بلیط هواپیما ژاپن و سیم کارت ژاپن
خرید سیم کارت ژاپن
راهنمای خرید سیم کارت در ژاپنReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 12Rating: 3.5نحوه خرید سیم کارت در ژاپن - خرید بلیط هواپیما ژاپن از اپلیکیشن سفرستانبا غذاها، فرهنگ مثال‌زدنی و انواع جاذبه‌های توریستی مختلف، ژاپن همیشه مقصدی جذاب برای گردشگران بوده و همواره می‌توان شوق و ذوق خاصی برای خرید بلیط هواپیما ژاپن در بین مسافران خوش‌سلیقه دید. به همین دلیل، معمولاً سؤالات مختلفی در مورد این کشور پرسیده می‌شود.

سیم کارت در ژاپن

با غذاها، فرهنگ مثال‌زدنی و انواع جاذبه‌های توریستی مختلف، ژاپن همیشه مقصدی جذاب برای گردشگران بوده و همواره می‌توان شوق و ذوق خاصی برای خرید بلیط هواپیما ژاپن در بین مسافران خوش‌سلیقه دید. به همین دلیل، معمولاً سؤالات مختلفی در مورد این کشور پرسیده می‌شود. یکی از این سؤالات به چگونگی خرید سیم کارت در ژاپن مربوط می‌شود. بدون تردید، امروزه نه‌فقط هنگام خرید بلیط هواپیما ژاپن بلکه در تمامی مسافرت‌ها، بحث مربوط به خرید سیم کارت بسیار مهم و قابل‌توجه می‌باشد. از این رو مطلبی در رابطه به نحوه خرید سیم کارت در ژاپن را برای علاقه‌مندان به سفر به این کشور تهیه کرده‌ایم. مطلب زیر را مطالعه کنید و هنگام خرید بلیط هواپیما ژاپن و سفر به سرزمین دوست‌داشتنی سامورایی‌ها، از مزایای مختلف سیم کارت‌های این کشور استفاده کنید و مسافرتی فراموش‌نشدنی داشته باشید.

محدودیت‌های استفاده از سیم کارت توریستی

خرید بلیط هواپیما ژاپن و سیم کارت ژاپن
سیم کارت توریستی

کسانی که بلیط هواپیما ژاپن می‌خرند و به عنوان گردشگر وارد خاک این کشور می‌شوند می‌توانند مثل اهالی آنجا سیم کارت بخرند با این تفاوت که سیم کارت فروخته شده به آنها فقط اجازه برقراری تماس و یا ارسال پیامک می‌دهد. به‌عبارتی دیگر، با سیم کارت‌های توریستی ژاپن نمی‌توان هم تماس صوتی برقرار کرد و هم پیامک فرستاد. فقط یکی از گزینه‌ها امکان‌پذیر است. این قانونی است که از چند سال پیش در ژاپن وضع شده و همچنان پابرجا بوده است. البته استفاده از دیتا شامل این قانون نمی‌شود.

از سویی دیگری سیم کارت‌های ژاپن برخلاف سیم کارت‌های توریستی بسیاری از کشورهای دیگر، دارای تاریخ انقضا هستند. یعنی مثلاً اگر شما در کشور دیگری سیم کارتی خریدید و بارها در سفرهای مختلف به این کشور از آن سیم کارت استفاده کردید، در ژاپن این امر میسر نخواهد بود. چراکه سیم کارت‌های ژاپن مدت زمان مصرفی خاصی دارند و اگر تاریخ بلیط هواپیما ژاپن شما بعد از اتمام تاریخ انقضای آن سیم کارت باشد، دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

اپراتورهای ارائه‌دهنده سیم کارت در ژاپن

خرید بلیط هواپیما ژاپن و سیم کارت ژاپن
اپراتورهای ارائه‌دهنده

دو شرکت b-mobile و U>mobile اپراتورهای اصلی ارائه‌دهنده سیم کارت در ژاپن می‌باشند. معمولاً بسیاری از کسانی که بلیط هواپیما ژاپن خریده‌اند سیم کارت‌های شرکت b-mobile را تهیه می‌کنند. چراکه قیمت مناسب‌تری دارند. اما آن دسته از مسافرانی که می‌خواهند از سرعت اینترنت بیشتر بهره‌مند شوند به سراغ سیم کارت‌های U>mobile می‌روند که البته این گزینه اندکی نسبت به گزینه دیگر گران‌تر است.

البته چندین شرکت دیگر نیز وجود دارد که شما می‌توانید هنگام خرید بلیط هواپیما ژاپن از سیم کارت‌های ارائه‌شده توسط آن‌ها استفاده کنید. اما با توجه به پوشش شبکه‌ای و فرکانس‌های مورد استفاده در این کشور، بهتر است سیم کارتی بخرید که متصل به شبکهNTT Docomo باشد. این شبکه پرکاربردترین و بهترین شبکه حال حاضر ژاپن بوده و عده زیادی از افراد محلی و یا گردشگران از آن استفاده می‌کنند.

روش خرید سیم کارت در ژاپن

خرید بلیط هواپیما ژاپن و سیم کارت ژاپن
خرید سیم کارت

برخی از شرکت‌های ژاپنی سیم کارت‌ها را به صورت آنلاین به فروش می‌گذارند. بنابراین کسی که قصد سفر به این کشور را دارد، هنگام خرید بلیط هواپیما ژاپن می‌تواند سیم کارت مد نظر خود را هم رزرو کند. چنین خریدی علاوه بر راحتی بسیار ارزان‌تر نیز می‌باشد و اخیرا طرفداران زیادی به دست آورده است. اما اگر امکان خرید آنلاین سیم کارت ژاپن فراهم نبود، شما می‌توانید از ماشین‌های فروش متعدد و کیوسک‌های مختلفی که مشغول فعالیت هستند، سیم کارت مورد نیاز خود را تهیه کنید. ضمناً، امکان خرید سیم کارت در فرودگاه هم فراهم است.

اجاره کردن سیم کارت در ژاپن

خرید بلیط هواپیما ژاپن و سیم کارت ژاپن
اجاره کردن سیم کارت

برای کسانی که با خرید بلیط هواپیما ژاپن قصد انجام سفری کوتاه‌مدت به این کشور را دارند، اجاره کردن سیم کارت بهترین گزینه است. چراکه از یک طرف هزینه دریافت سیم کارت کمتر می‌شود و از طرف دیگر، فعال کردن یک سیم کارت تازه خریداری‌شده در ژاپن دشواری‌های خاص خود را دارد. اما سیم کارت اجاره‌ای از قبل فعال بوده و شما به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید. بنابراین می‌توانید از این گزینه بسیار خوب هم بهره‌مند شوید.

هزینه‌های مربوط به سیم کارت‌های ژاپن

خرید بلیط هواپیما ژاپن و سیم کارت ژاپن
هزینه سیم کارت‌ ژاپن

برای اینکه عیار خرید و اجاره سیم کارت‌های ژاپن را در دست داشته باشید می‌توانیم به چند نمونه مختلف اشاره کنیم. یکی از بسته‌های جالب شرکت b-mobile، بسته 21 روزه‌ آن می‌باشد که دارای 5 گیگابایت دیتای اینترنت بوده و هزینه آن با احتساب مالیات حدوداً 3500 ین می‌باشد. بسته 15 روزه U>mobile هم که دارای 200 مگابایت اینترنت بوده و قیمتش 3780 ین است، مورد توجه عده زیادی از گردشگران قرار می‌گیرد.

در واقع می‌توان چنین گفت که هزینه هر گیگابایت اینترنت در سیم کارت قابل فروش حدود 4 هزار ین است و مدت اعتبار این سیم کارت‌ها بین 2 تا 3 هفته می‌باشد. این در حالی است که با کمی جستجو هنگام خرید بلیط هواپیما ژاپن می‌توان سیم کارت‌هایی پیدا کرد که هزینه اجاره هر روز آن‌ها فقط 50 تا 100 ین است. در عین حال به طور متوسط به‌منظور خرید هر گیگابایت دیتا اینترنت برای سیم کارت اجاره شده فقط حدود 1700 ین باید پرداخت کرد.

خرید بلیط هواپیما ژاپن و سیم کارت ژاپن
خرید بلیط هواپیما ژاپن

وقتی اسم کشور ژاپن را می‌شنویم ناخودآگاه به یاد پیشرفت‌های خیره‌کننده تکنولوژی می‌افتیم. همان‌طور که می‌بینید این کشور در زمینه ارائه خدمات مختلف مخابراتی هم بسیار فعال بوده و حتی به الگویی برای سایر کشورها تبدیل شده است. مطمئناً این موضوع نویدبخش تجربه سفری هیجان‌انگیز هنگام خرید بلیط هواپیما ژاپن می‌تواند باشد. پس می‌توان به جرات این نکته را مطرح کرد که هیجان سفر به ژاپن فقط به جاذبه‌های مختلف توریستی و یا حمل‌ونقل مثال‌زدنی آن محدود نمی‌شود، بلکه استفاده از خدمات مخابراتی این کشور هم شگفتی‌های خاص خود را دارد.

برای خرید بلیط هواپیما ژاپن و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
japanstartshere.com
sakuramobile.jp
toomanyadapters.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید