راهنمای سرمایه گذاری در استرالیا

کشور استرالیا برای سال های پی در پی جزو برترین مقاصد مهاجرپذیر جهان بوده و حتی در جذب سرمایه گذاران خارجی نیز رتبه اول جهانی را دارد و این محبوبیت را مرهون موقعیت جغرافیایی عالی و اقتصاد پررونقش است.

0
29
شرایط و راهنمای سرمایه گذاری در استرالیا
راهنمای سرمایه گذاری در استرالیا
راهنمای سرمایه گذاری در استرالیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 20Rating: 4.0راهنمای سرمایه گذاری در استرالیا و نکات لازم برای اقامت.راهنمای سرمایه گذاری در استرالیا این کشورِ ثروتمند جزو راحت ترین و عاقلانه ترین راه های مهاجرت است ولی تنها برای افراد خاصی با شرایط خاص ممکن است.

سرمایه گذاری در استرالیا

کشور استرالیا برای سال های پی در پی جزو برترین مقاصد مهاجرپذیر جهان بوده و حتی در جذب سرمایه گذاران خارجی نیز رتبه اول جهانی را دارد و این محبوبیت را مرهون موقعیت جغرافیایی عالی و اقتصاد پررونقش است. البته استرالیا با ارائه خدمات رفاهی و اجتماعی عالی به شهروندانش رویای زندگی در این کشور را به فکر تمام کسانی که در پی آینده ای بهتر هستند، می اندازد و درست به همین خاطر، تنوع فرهنگی و قومی در این کشور بیش از آن چیزی است که تصورش را می کنید. کسانی هم که تمایل به خرید بلیط هواپیما استرالیا و زندگی در یکی از شهرهای این کشور را داشته باشند از طرق مختلفی اقدام به مهاجرت می کنند؛ از آنجایی که اقتصاد استرالیا جزو ۱۰ اقتصاد برتر جهان شناخته می شود، سرمایه گذاری در این کشورِ ثروتمند جزو راحت ترین و عاقلانه ترین راه های مهاجرت است ولی تنها برای افراد خاصی با شرایط خاص ممکن است. اگر علاقمن به خرید بلیط هواپیما و اقامت در این کشور محبوب هستید در ادامه این مطلب جزئیات مربوط به سرمایه گذاری در استرالیا آورده شده است.

شرایط سرمایه گذاری در استرالیا

راه اندازی بیزینس و کسب کار در استرالیا تنها با وجود ۴ شرط ممکن است، متقاضی باید صاحب کسب و کار یا بیزینسی باشد که حداقل ۲ سال از عمر آن می گذرد و پروانه فعالیت، جواز کسب، جواز ساخت یا حداقل ۳۰ درصد از سهام یک شرکت نیز جزو این کسب و کار تلقی می شوند. ضمنا کسب و کار متقاضی باید در طی این ۲ سال فروش سالانه مناسبی ( معادل ۵۰۰ هزار دلار استرالیا در سال) داشته باشد. شرط بعدی این است که اموال و دارایی های وی یا همسرش کمتر از ۸۰۰ هزار دلار استرالیا نباشد و این دارایی می تواند به صورت نقد یا غیرنقد باشد که ارزش گذاری می شود. شرط آخر نیز داشتن حداقل ۶۵ امتیاز در سیستم امتیازبندی ویزای کارآفرینی استرالیا است.

سیستم امتیاز دهی ویزای کارآفرینی استرالیا

در سیستم امتیازدهی ویزای کارآفرینی استرالیا یا همان ویزای ۱۸۸A عوامل زیادی برای تعیین امتیاز متقاضی تعریف شده اند که از جمله ها آن ها می توان به سن، مدرک زبان انگلیسی، مدرک تحصیلی، میزان دارایی و گردش حساب حاصل از فروش اشاره کرد. ضمن اینکه در صورت نداشتن مدرک زبان انگلیسی می توانید مبلغی را در ازای آن پرداخت کنید.

سن

۱۸ تا ۲۴ سال ۲۰ امتیاز
۲۵ تا ۳۲ سال ۳۰ امتیاز
۳۳ تا ۳۹ سال ۲۵ امتیاز
۴۰ تا ۴۴ سال ۲۰ امتیاز
۴۵ تا ۵۴ سال ۱۵ امتیاز

مدرک زبان انگلیسی

آیلتس ۴.۵ جنرال یا معادل ۰ امتیاز
آیلتس ۵ جنرال یا معادل ۵ امتیاز
آیلتس ۷ جنرال یا معادل ۱۰ امتیاز

مدرک تحصیلی

لیسانس ۱۰ امتیاز
فوق دیپلم ۵ امتیاز

سابقه بیزینسی

۴ سال از ۵ سال گذشته ۱۰ امتیاز
۷ سال از ۸ سال گذشته ۱۵ امتیاز

دارایی های شخصی

بدیهی است که هر چه دارایی های متقاضی بیش تر باشد، امتیاز بیش تری کسب می کند و اما حداقل سرمایه یعنی ۸۰۰ هزار دلار دولتی استرالیا در سیستم امتیازدهی ویزای سرمایه گذاری استرالیا دارای ۵ امتیاز است و دارایی های بیش تر امتیاز بیش تری دارند. همانطور که ذکر شد، حداقل گردش مالی سالیانه متقاضی باید ۵۰۰ هزار دلار استرالیا باشد که با این مبلغ می تواند ۵ امتیاز دیگر کسب کنید و هر چه گردش حساب بیش تری داشته باشد می تواند تا امتیازهای ۲۰ و ۳۰ نیز کسب کند.

✅ بازدید از مقاله هزینه های زندگی در استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

شرایط و راهنمای سرمایه گذاری در استرالیا
راهنمای سرمایه گذاری در استرالیا

هر کسی با داشتن این شرایط می تواند ویزای A ۱۸۸ یا ویزای کارآفرینی استرالیا را اخذ کند که با این ویزا می توان ۴ سال و ۳ ماه به همراه خانواده یعنی همسر و فرزندان در استرالیا اقامت داشت. البته بعد از اخذ این ویزا باید ۲ سال از این ۴ سال را مشغول به بیزینس خود باشید و در طول این ۲ سال باید حداقل ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار دلار استرالیا وارد بیزینس خود کرده باشد.  سال دوم نیز باید ۲ کارمند استخدام کنید و فروش تقریبا ۳۰۰ هزار دلاری داشته باشید، با ایجاد این چرخه مالی می توانید در استرالیا اقامت کنید.

تفاوت ویزای کارآفرینی و ویزای سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در استرالیا ۵ نوع ویزا تعریف شده است که همه آن ها امکان اقامت دائم در استرالیا را فراهم نمی کنند و بنا بر نوع این ویزاها بعد از ۱ تا ۴ سال می توان اقامت دائم گرفت. ویزای کارآفرینی، ویزای ۱.۵ میلیون دلاری، ویزای ۵ میلیون دلاری، ویزای ۱۵ میلیون دلاری و ویزای ۱۳۲ که جزئیات مربوط به آن ها در ادامه آورده شده است.

اگر تمایل به مدیریت کسب و کار در استرالیا را نداشته باشید می توانید برای اخذ ویزای سرمایه گذاری آن اقدام کنید که در این صورت نیازی نیست که متقاضی در استرالیا بیزینس یا کسب و کار ایجاد کند، فقط کافیست پولش را در بازار استرالیا سرمایه گذاری کند. با این کار می تواند اقامت موقت بگیرد و بعد از مدتی هم موفق به اخذ اقامت دائم شود.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا به ۳ دسته کلی تقسیم می شود:

ویزای ۱.۵ میلیون دلاری: در این نوع ویزا متقاضی این مقدار پول را به مدت ۴ سال در بازارهای استرالیا سرمایه گذاری یا بلوکه می کند و در طول این ۴ سال ویزای موقت به او و همسر و فرزندانش ارائه می شود ولی حتما باید ۲ سال از این ۴ سال شخصا در استرالیا حضور داشته باشد. بعد از این ۴ سال پول به متقاضی برگردانده می شود و اقامت دائم به او و خانواده اش تعلق می گیرد.

ویزای ۵ میلیون دلاری: در این نوع ویزا نیز مبلغ ۵ میلیون دلار استرالیا سرمایه گذاری می شود.

ویزای ۱۵ میلیون دلاری: در این نوع ویزا مبلغ ۱۵ میلیون دلار سرمایه گذاری می شود (بدون نیاز به حضور در استرالیا) و یک ویزای ۱ ساله به متقاضی تعلق پیدا می کند و بعد از این یک سال می تواند اقامت دائم استرالیا را بگیرد.

ویزای ۱۳۲

نوع دیگری از ویزای سرمایه گذاری استرالیا ویزای ۱۳۲ استرالیاست که در این نوع ویزا متقاضی باید مبلغ یک میلیون دلار را در بازار استرالیا سرمایه گذاری کند.

مزایای سرمایه گذاری در استرالیا

 • حق کار در استرالیا را خواهید داشت.
 • از خدمات تحصیل رایگان برای فرزندان خود بهره مند شوید.
 • در صورت داشتن شرایط برای ویزای دائم نیز اقدام کنید.
 • همسر و فرزندانتان را همراه خود به استرالیا ببرید.
 • امکان تغییر ویزا هم وجود دارد.

نکاتی درباره ویزای سرمایه گذاری استرالیا

 • با خرید ملک در استرالیا نمی توان اقامت گرفت.
 • شرایط لازم برای سرمایه گذاری در هر یک از ایالت های استرالیا متفاوت است.
 • با سرمایه گذاری در بورس نمی توان ویزای سرمایه گذاری گرفت.
 • داشتن مدرک زبان برای اخذ ویزای سرمایه گذاری الزامی نیست ولی امتیازتان را بالا می برد.
 • از طریق خرید اوراق سرمایه گذاری در استرالیا نمی توان ویزا گرفت.
 • برای ثبت شرکت در استرالیا ابتدا باید برای اخذ ویزای سرمایه گذاری اقدام کرد.
 • بهتر است سن متقاضی بین ۱۸ تا ۵۵ سال باشد.

و در آخر قبل از تصمیم به سرمایه گذاری در استرالیا و حتی بعد از ورود به این کشور حتما با مشاوران سرمایه گذاری در ارتباط باشید تا بهترین راهکارها را پیش رویتان قرار دهند. برای خرید بلیط هواپیما استرالیا هم به موتور جستجوی آنلاین بلیط هواپیما سفرستان مراجعه کنید تا ارزان ترین بلیط های هواپیما را خریداری کنید.

در ادامه می توانید با انواع ویزای کاری استرالیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید