راهنمای سرمایه گذاری در ترکیه

در سال های اخیر موقعیت روبه رشد کشور ترکیه، اقتصاد نسبتا قوی و موقعیت جغرافیایی ویژه اش توجه گردشگران و سرمایه داران خارجی به خصوص ایرانی ها را جلب کرده است. از طرفی سرمایه گذاری در ترکیه یکی از راه های مهاجرت به این کشور به حساب می آید و سرمایه گذار می تواند برای خود و خانواده اش تابعیت ترکیه بگیرد.

0
62
معرفی راهنمای سرمایه گذاری در ترکیه
راهنمای سرمایه گذاری در ترکیه
راهنمای سرمایه گذاری در ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 26Rating: 4.0راهنمای سرمایه گذاری در ترکیه کشور پیشرفته و محبوب گردشگران.راهنمای سرمایه گذاری در ترکیه که یکی از راه های مهاجرت به این کشور به حساب می آید و سرمایه گذار می تواند برای خود و خانواده اش تابعیت ترکیه بگیرد.

راهنمای سرمایه گذاری در ترکیه کشور محبوب گردشگران

در سال های اخیر موقعیت روبه رشد کشور ترکیه، اقتصاد نسبتا قوی و موقعیت جغرافیایی ویژه اش توجه گردشگران و سرمایه داران خارجی به خصوص ایرانی ها را جلب کرده است. از طرفی سرمایه گذاری در ترکیه یکی از راه های مهاجرت به این کشور به حساب می آید و سرمایه گذار می تواند برای خود و خانواده اش تابعیت ترکیه بگیرد. اما این سرمایه گذاری می تواند اشکال و طرق مختلفی داشته باشد. طبق آمارهای سال های اخیر اقتصاد ترکیه در پی سرمایه گذاری های افراد خارجی پیشرفت چشمگیری داشته و در سال گذشته نیز رئیس جمهور ترکیه با فراخوانی از تمام سرمایه گذاران دعوت کرد تا بدون تردید به سرمایه گذاری در این کشور ادامه دهند. اگر شما نیز علاقمند به خرید بلیط هواپیما ترکیه و سرمایه گذاری هستید در ادامه با راهنمای سرمایه گذاری در ترکیه همراه سفرستان باشید.

مقصد رویایی ایرانیان

معرفی راهنمای سرمایه گذاری در ترکیه
راهنمای سرمایه گذاری در ترکیه

علاوه بر تمام این ها، ترکیه به سبب نزدیکی به ایران از مقاصد پرطرفدار گردشگران ایرانی به حساب می آید و به جرات می توان گفت بیش تر گردشگران این کشور ایرانی هستند. در سال های اخیر نیز به سبب بی ثباتی در اقتصاد کشورمان بیش تر مردم تمایل به زندگی در ترکیه و اخذ شهروندی این کشور را داشته اند و برای تحقق این امر هر یک از راه های سرمایه گذاری را امتحان کرده اند. شما نیز چنانچه قصد اقامت در کشور ترکیه را داشته باشید، در ادامه مطلب امروز با راه های سرمایه گذاری در ترکیه آشنا می شوید تا به شکل مصمم تری در این راه قدم بگذارید.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک

بر اساس قوانین وضع شده در ترکیه یکی از راحت ترین روش های اخذ اقامت در این کشور خرید ملک است و اتباع خارجی می توانند با خرید خانه اقامت موقت این کشور را کسب کنند. این نوع سرمایه گذاری ریسک کمتری دارد و حداقل مبلغ سرمایه گذاری در خرید ملک ۲۵۰ هزار دلار آمریکا است و سرمایه گذار نباید تا ۳ سال ملک خریداری شده را بفروشد و متقاضی می تواند بعد از ۵ سال اقامت موقت درخواست اقامت دائم دهد. ضمنا چند سالیست که صحبت از پیوستن ترکیه به کشورهای اتحادیه اروپا مطرح شده و برای همین بعد از اجرای این طرح، قیمت مسکن در این کشور بالاتر می رود و چنانچه قصد شما از خرید خانه فقط سرمایه گذاری باشد، می توانید سرمایه خود را چندبرابر کنید.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید سهام و اوراق قرضه

خرید سهام راه دیگر اخذ تابعیت ترکیه است ولی سرمایه گذاری شما باید به تایید وزارت صنایع و فناوری ترکیه برسد و در این روش باید حداقل سهامی به ارزش ۵۰۰ هزار دلار آمریکا خریداری کنید. همچنین می توانید با خریداری اوراق قرضه دولتی مورد تایید وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه، تابعیت این کشور را به دست آورید، فقط باید این اوراق خریداری شده را تا ۳ سال نگهداری نمایید. ضمنا حداقل سرمایه گذاری در اوراق قرضه ترکیه نیز ۵۰۰ هزار دلار آمریکا تعیین شده است.

✅ بازدید از مقاله مراحل خرید ملک در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده گذاری بانکی

یکی دیگر از راه های مطمئن و ایده آل برای سرمایه گذاری در ترکیه افتتاح حساب در بانک های این کشور و سپرده گذاری ۳ ساله (حداقل) در آن ها است. در این روش فرد متقاضی باید سرمایه ای بالغ بر ۵۰۰ هزار دلار آمریکا را در یکی از بانک های ترکیه سپرده گذاری کند و این سرمایه حداقل به مدت ۳ سال در حساب شخص بماند.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت

محدودیت های تحریم در سال های اخیر ارتباط با جهان را با چالش های طاقت فرسایی همراه ساخته است ولی سرمایه گذاری در ترکیه می تواند راه فراری از این مشکلات باشد. به این صورت که تاجران ایرانی می توانند با ثبت شرکت در ترکیه از مشکلات تحریم های خارجی در امان بمانند و علاوه بر آن از تسهیلات و مزایایی که کشور ترکیه برای ثبت واحد های صنعتی، تولیدی و بازرگانی در نظر گرفته، بهره مند شوند.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق کارآفرینی

عملی کردن ایده های کار آفرینی در بیش تر کشورها ریسک بالایی دارد و حتی با درنظر گرفتن تمام جوانب کاری نمی توان موفقیت را تضمین شده دانست بلکه باید آشنایی کاملی با این حوزه داشت. لذا هر متقاضی باید با سرمایه حداقل ۱۰ هزار لیر ترکیه یا ۲۶۰۰ دلار آمریکا کسب و کار خود را راه اندازی کند و با استخدام حداقل ۵۰ نفر از شهروندان ترکیه تابیعت ترکیه را به دست بیاورد.

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

معرفی راهنمای سرمایه گذاری در ترکیه
راهنمای سرمایه گذاری در ترکیه

سفر به ۷۲ کشور بدون ویزا، ۴۲ کشور با ویزای فوری و ۷ کشور با ویزای آنلاین

اخذ پاسپورت ترکیه که این پاسپورت جزو ۵۰ پاسپورت برتر جهان است

با داشتن پاسپورت ترکیه امکان تحصیل رایگان برای فرزندان مهیا می شود

با اخذ شهروندی ترکیه می توان از خدمات درمانی رایگان بهره مند شد

سرمایه گذاری در ترکیه نیازی به حضور در این کشور ندارد

در ادامه می توانید با اصطلاحات ضروری در سفر ترکیه آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید