راهنمای سفر ایسلند

سرزمین بکر، طبیعت حیرت‌انگیز و محیطی که فقط در خواب و خیال می‌توان آن را دید. به نظر می‌رسد که هیچ نقطه پایانی برای استعدادهای زیبایی ایسلند وجود نداشته باشد. خرید بلیط هواپیما ایسلند و سفر به این کشور عجیب و باورنکردنی، اصلا نمی‌تواند یک اتفاق عادی در زندگی شما تلقی شود.

0
56
معرفی راهنمای سفر ایسلند
راهنمای سفر ایسلند
راهنمای سفر ایسلندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 21Rating: 4.5راهنمای سفر ایسلند و هر آنچه باید از این سرزمین بکر و دوستداشتنی بدانید.راهنمای سفر ایسلند کشور زیبا و دوستداشتنی در ادامه آورده شده تا قبل از راهی شدن به این کشور پرجاذبه آشنایی تقریبا کاملی با آن داشته باشید.

راهنمای سفر ایسلند سرزمین بکر و دوستداشتنی

سرزمین بکر، طبیعت حیرت‌انگیز و محیطی که فقط در خواب و خیال می‌توان آن را دید. به نظر می‌رسد که هیچ نقطه پایانی برای استعدادهای زیبایی ایسلند وجود نداشته باشد. خرید بلیط هواپیما ایسلند و سفر به این کشور عجیب و باورنکردنی، اصلا نمی‌تواند یک اتفاق عادی در زندگی شما تلقی شود. زیرا چنین سفری، شما را با دنیایی از صحنه‌های رویایی آشنا خواهد کرد. به همین دلیل، کاملا واضح و مبرهن است که همزمان با تصمیم سفر به ایسلند مسافر این کشور به راهنمای سفر ایسلند هم نیاز دارد تا بتواند قبل از شروع سفر خود، اطلاعات کامل و مفیدی در مورد مقصد خود به دست آورد. از این رو، ما مطلب زیر را به رشته تحریر در آوردیم تا هر زمان که شما خیال سفر ایسلند را در سر می‌پرورانید، بلافاصله به سراغ این مطلب بیایید و با مطالعه دقیق آن، همه اطلاعات مورد نیازتان را به راحتی به دست آورید.

جمعیت و جغرافیای ایسلند

معرفی راهنمای سفر ایسلند
راهنمای سفر ایسلند

ایسلند در شمالی‌ترین نقطه قاره سبز اروپا واقع شده است. این کشور که مساحتش بیش از ۱۰۲ کیلومتر مربع برآورد می‌شود، عمدتا بیابانی سرد می‌باشد که توسط کوه‌ها، یخچال‌ها، چشمه‌های آب گرم، آتشفشان‌ها و آبشار‌ها، به آغوش کشیده شده است. جالب است بدانید که سرزمین ایسلند، از نظر مساحت دومین جزیره بزرگ در قاره اروپا به شمار می‌آید. ضمنا، بد نیست این را هم بدانید که جمعیت این کشور در حال حاضر حدود ۳۴۰ هزار نفر است و این کشور از لحاظ جمعیت در رده صد و هشتادم جهان قرار می‌گیرد.

آب‌وهوا و اقلیم ایسلند

معرفی راهنمای سفر ایسلند
راهنمای سفر ایسلند

آب و هوای غالب و یا به عبارت بهتر، اقلیم ایسلند در اکثر روزهای سال، سرد، ابری و همراه با وزش باد است. در واقع، نزدیک بودن این کشور به قطب شمال باعث شده که آب و هوای آن معمولا سرد باشد. اما از طرفی دیگر هم آتشفشان‌ها و اقیانوس سعی در گرم کردن آب‌وهوای ایسلند دارند. نتیجه این کار، تغییرات سریع آب‌وهوایی در ایسلند بوده و به همین دلیل، روزهای آرام و خورشیدی به ندرت در ایسلند دیده می‌شوند.

✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای ایسلند
✅ بازدید از مقاله شفق قطبی در ایسلند
✅ بازدید از مقاله پانزده راه برای کاهش هزینه سفر ایسلند

بهترین زمان سفر به ایسلند

معرفی راهنمای سفر ایسلند
راهنمای سفر ایسلند

با توجه به وضعیت آب‌وهوای ایسلند و شرایطی که در این کشور وجود دارد، به نظر می‌رسد که بهترین زمان برای سفر به ایسلند، فصل تابستان باشد. در واقع، از اواخر خرداد تا اواخر مرداد را می‌توان زمان مناسب‌تری برای سفر به ایسلند دانست. چراکه در طول این ماه‌ها هم آب‌وهوا کمی گرم‌تر می‌شود و هم طول روزهای ایسلند زیاد می‌شود. احتمالا خودتان هم خوب می‌دانید که فاکتور طول روز در کشورهای قطبی عامل بسیار مهمی بر روی فعالیت‌های انسانی است. نیمه دوم سال در ایسلند روزهای بسیار کوتاهی دارد. به طوریکه حتی مثلا در ۲۱ دسامبر، خورشید ساعت ۱۱:۳۰ طلوع کرده و در ساعت ۱۵:۳۰ غروب می‌کند.

ده جاذبه برتر ایسلند

معرفی ده جاذبه برتر ایسلند
ده جاذبه برتر ایسلند

ایسلند آن‌چنان جذاب و تماشایی است که بسیاری از آژانس‌های مسافرتی جهان برای کسب درآمد، روی تورهای این کشور حساب ویژه‌ای باز می‌کنند. در واقع، این آژانس‌ها به خوبی می‌دانند که هر کس فقط یک بار بلیط هواپیما ایسلند را بخرد، قطعا بار دیگر نیز به سراغ این کشور خواهد آمد. در این بخش از راهنمای سفر ایسلند، ده جاذبه برتر این کشور را بر اساس علاقه‌مندی‌های گردشگران پیشین به شما معرفی کرده‌ایم تا با تماشای آنها در سفر به ایسلند، خاطراتی فراموش نشدنی در ذهن شما حک شود.

تالاب آب‌گرم بلو لاگون

تالاب آب‌گرم بلو لاگون ایسلند
تالاب آب‌گرم بلو لاگون

در شکوه و زیبایی تالار آب‌گرم بلو لاگون هیچ شکی وجود ندارد. اصلا به جرات می‌توان گفت که همه گردشگران، سفر ایسلند را باید به شوق تماشای این آب‌گرم انتخاب کنند. این تالاب چنان زیبایی چشم‌نوازی دارد که حتی بسیاری از عکس‌های مربوط به کشور ایسلند با تصویری از آب مات و محیط شیک حوضچه‌ بلو لاگون تعریف می‌شوند. تالاب بلو لاگون دست‌ساز بشر بوده و در سال ۱۹۷۴ میلادی ساخته شد. محیط شیک و لوکس آن باعث شده که امروزه، بسیاری از افراد مشهور جهان، برای تجربه یک سفر لاکچری سری به این تالاب و حمام‌های آب‌گرم آن بزنند.

مسیر گلدن سیرکل

مسیر گلدن سیرکل ایسلند
مسیر گلدن سیرکل

گلدن سیرکل نام مسیری در کشور ایسلند است که تماشای آن برای مسافران و گردشگران این سرزمین ضروری به نظر می‌رسد. در این مسیر ۳۰۰ کیلومتری می‌توان سه جاذبه بسیار مهم و حیرت‌انگیز را دید. این جاذبه‌ها عبارتند از: چشمه آب‌گرم، آبشار گالفوس و پارک ملی ثینگ‌ولیر. شما می‌توانید در ایسلند یک خودرو اجاره کنید و خودتان در این مسیر شگفت‌آور رانندگی نمایید و یا با شرکت در تورهای گردشی، فقط در اتوبوس‌ها بنشینید و از تماشای مناظر لذت ببرید.

پارک ملی واتنایوکول

پارک ملی واتنایوکول ایسلند
پارک ملی واتنایوکول

مطمعنا بدون تماشای یکی از زیباترین پارک‌های ملی ایسلند نمیتوان به خانه بازگشت. پس به سراغ پارک ملی واتنایوکول می‌رویم. این مکان هم بزرگ‌ترین پارک ملی ایسلند محسوب می‌شود و هم بزرگترین یخچال این کشور. غارهای یخی که در فضای این پارک یخچالی قرار گرفته‌اند، با زیبایی سحرآمیز خود، شما را به دنیای دیگری خواهند برد. فقط فراموش نکنید که در این غارها باید نکات ایمنی را بسیار جدی بگیرید.

شبه جزیره اسنفلسنس

شبه جزیره اسنفلسنس ایسلند
شبه جزیره اسنفلسنس

یکی از زیباترین منظره‌های کشور ایسلند در شبه جزیره اسنفلسنس این کشور نهفته است. از نظر گردشگران بسیار زیادی، شبه جزیره اسنفلسنس، خلاصه‌ای کامل از تمامی زیبایی‌های ایسلند به شمار می‌آید. شما چه با هدف انجام سفری یک روزی به این شبه جزیره بروید و چه بخواهید آن را برای چند لحظه ببنید، به هر حال موجی از حیرت و شگفتی در قلب و روحتان به وجود خواهد آمد.

وال‌های ریکیاویک

وال‌های ریکیاویک ایسلند
وال‌های ریکیاویک

مهم نیست که شما در چه مقطعی از سال به این کشور سفر می‌کنید، کافیست به آب‌های ریکیاویک بروید تا رقص وال‌های زیبا را در آنجا تماشا کنید و لذت ببرید. این وال‌ها همواره عده زیادی را جذب تماشای خود می‌کنند و به همین دلیل از آنها به عنوان جاذبه‌های برتر ایسلند یاد می‌شود. حتی جالب است بدانید که تورهای مخصوص تماشای وال در ایسلند برگزار می‌گردد. ضمنا، این را هم بدانید که در آب‌های ایسلند نزدیک به ۲۰ گونه وال و دلفین وجود دارد.

شفق قطبی ایسلند

وال‌های ریکیاویک ایسلند
وال‌های ریکیاویک

وقتی یون‌های ساطع‌شده از خورشید با سرعت بسیار بالایی به سمت زمین به حرکت در می‌آیند و در مسیر خود، با ذرات هوا برخورد می‌کنند، انفجاری از انرژی صورت پذیرفته و حاصل این انفجار شفق‌های قطبی چشم‌نوازی می‌شود که همه را به حیرت وا می‌دارد. از آنجایی که زمان دقیقی برای وقوع این پدیده وجود ندارد، اگر شانس با شما چنان یار بود که در سفر ایسلند چنین صحنه‌ای را تماشا کنید، مطمئنا تا آخر عمر آن را از یاد نخواهید برد.

مسیر دایموند سیرکل

مسیر دایموند سیرکل ایسلند
مسیر دایموند سیرکل

اگر تماشای مسیر گلدن سیرکل شما را به حیرت وا داشته، گمان نکنید که این آخر کار است. بلکه هنوز باید در مسیر دایموند سیرکل هم حرکت کنید. مسیری که سه جاذبه فوق‌العاده زیبا و حیرت‌آور به نام دره آسبیرگی، آبشار دتیفاس و دریاچه میوتان را به یکدیگر متصل کرده و دائما شما را شگفت‌زده می‌کند. البته این سه جاذبه جزو برجسته‌ترین زیبایی‌های مسیر ۳۱۰ کیلومتری دایموند سیرکل هستند. به غیر از این‌ها، چندین جاذبه کوچک دیگر نیز وجود دارد که تماشای آنها به هیچ وجه خالی از لطف نیست.

منطقه محافظت‌شده لندمانالاگار

منطقه محافظت‌شده لندمانالاگار ایسلند
منطقه محافظت‌شده لندمانالاگار

کوه­‌های ریولیت رنگارنگ، آتشفشان هلکا و میدان گدازه‌ای بزرگ و وسیع، فقط گوشه‌هایی از زیبایی باورنکردنی هتل لندمانالاگار هستند که در مقابل چشمان شما قرار می‌گیرند. کافیست در محیط بی‌نظیر این منطقه کمی پیاده‌روی کنید تا با لذت واقعی این فعالیت بیشتر آشنا شوید. البته ناگفته نماند که منطقه محافظت‌شده مانالاگار یکی از بهترین مکان‌های جهان برای تماشای غروب آفتاب نیز محسوب می‌شود.

کاسه آتشفشانی آسکیا

کاسه آتشفشانی آسکیا ایسلند
کاسه آتشفشانی آسکیا

حتما بدتان نمی‌آید که در سفرتان یک کاسه آتشفشانی زیبا و با شکوه را از نزدیک ببینید و چند عکس به یاد ماندنی با آن بگیرید. پس به سراغ کاسه آتشفشانی آسکیا بروید. این کاسه آتشفشانی که با مساحتی بالغ بر ۵۰ کیلومتر مربع، یکی از بزرگترین کاسه‌های آتشفشانی ایسلند محسوب می‌شود، شما را به شدت تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. لازم به ذکر است که آب جمع‌شده در داخل کاسه آتشفشانی آسکیا معمولا دمای ۳۰ درجه‌ای دارد.

تالاب یخبندان ایسلند

تالاب یخبندان ایسلند
تالاب یخبندان

مطمئنا در فیلم‌ها و برنامه‌های مستند تلویزیونی دیده‌اید که تکه یخی به بزرگی یک اتوبوس در حال حرکت روی آب است. اگر تماشای این تصویر با شکوه شما را به وجد می‌آورد، پس حتما باید به تالاب یخبندان ایسلند بروید. در این مکان، همزمان با اینکه توسط یک قایق در حال گردش بر روی آب هستید، یخ‌های بزرگ و شگفت‌انگیز را بر روی آب خواهید دید. نکته جالب اینجاست که شما حتی می‌توانید به این تکه‌های بزرگ و کوچک یخ نزدیک شوید و آنها را لمس کنید.

بهترین شهرهای توریستی ایسلند

کشور ایسلند جایی است که چند شهر توریستی معروف جهان را در آغوش خود دارد. به همین دلیل، بد نیست در این قسمت از راهنمای سفر ایسلند، از این دریچه‌ها هم نگاهی به ایسلند بیندازیم و با مشهورترین و بهترین شهرهای توریستی در این کشور آشنا شویم. بی‌شک، آشنایی با این شهرها و کسب اطلاعات دقیق‌تر در مورد آنها هم می‌تواند شما را به سمت سفری جذاب و به یاد ماندنی سوق دهد.

ریکیاویک، پایتخت دوست‌داشتنی

ریکیاویک ایسلند
ریکیاویک

پایتخت و بزرگترین شهر ایسلند، زیبا‌ترین و جذاب‌ترین شهر آن نیز به حساب می‌آید. این شهر که جمعیتی نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر را در دل خود جای داده، از قرن نوزدهم میلادی پایتخت ایسلند بوده و به همین خاطر، دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است. اگر علاقه خاصی به تماشای صحنه‌های موسیقی بی‌نظیر این کشور داشتید و یا اگر لحظات جذابی در شب‌های تابستانی این کشور بگذرانید، بلاشک ریکیاویک بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

آکوریری، زیبای شمال شرق

آکوریری ایسلند
آکوریری

آکوریری هم خودش زیباست و هم محیط طبیعی اطرافش. این شهر که در قسمتی از شمال شرقی ایسلند قرار گرفته، دارای جمعیتی بالغ بر ۱۷ هزار نفر است. محیط شهر آکوریری کاملا مناسب کشاورزی بوده و مجاورت آن با آب‌های آزاد باعث پیشرفت‌های فراوانی در آن شده است. با سفر به آکوریری شمار زیادی از زیبایی‌های توریستی را می‌توان تماشا کرد اما بدون تردید، گل سرسبد همه این زیبایی‌ها، باغ گیاه‌شناسی آکوریری است که توجه عده زیادی را به خود جلب می‌کند.

سیدیسفیوردور، شهر دراماتیک ایسلند

سیدیسفیوردور ایسلند
بازدید از سیدیسفیوردور ایسلند

شهر سیدیسفیوردور ایسلند با خانه‌های عجیب و غریب و صحنه‌های هنری بی‌نظیری که دارد، به یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری در این کشور تبدیل شده است. وقتی در این شهر قدم بزنید، کاملا حس خواهید کرد که روح سیدیسفیوردور با هنر و خلاقیت پیونده خورده و به بهترین شکل در حال خوش‌آمدگویی به شماست. بدون تردید، قدم زدن در کنار آبشارهای بی‌نظیر شهر سیدیسفیوردور تصویری در ذهن شما به وجود خواهد آورد که بیشتر شبیه رویاها و خیالات است تا واقعیت.

نگاهی به ویزای ایسلند

اخذ ویزای ایسلند
ویزای ایسلند

۲۵ مارس ۲۰۰۱ میلادی بود که ایسلند توانست عضویت شینگن به دست بیاورید و از آن پس، سفر به این کشور با ویزای شینگن امکان‌پذیر شده است. امروزه مسافران بسته به هدفی که از سفر به ایسلند دارند می‌توانند انواع ویزاها مثل ویزای توریستی ایسلند، ویزای کاری ایسلند، ویزای تجاری، ویزای تحصیلی ایسلند و غیره را دریافت کنند. برای اخذ ویزا هم باید به سفارت‌ها و کنسولگری‌‌های این کشور مراجعه کرد و فعلا راه دیگری برای اخذ ویزای ایسلند توسط ایرانی‌های وجود ندارد.

محبوب‌ترین غذاهای ایسلند

محبوب‌ترین غذاهای ایسلند
غذاهای ایسلند

ایسلند در دل اقیانوس قرار دارد. بنابراین اگر با انواع غذاهای پخته‌شده با ماهی و سایر حیوانات دریایی مواجه شدید، اصلا نباید تعجب کنید. ریشه‌های غذایی ایسلندی‌ها از آشپزی اسکاندیناویایی سرچشمه می‌گیرد و امروزه، غذاهایی که در این کشور سرو می‌شود، توانسته‌اند به سایر کشورهای جهان نیز راه پیدا کنند. از جمله غذاهای محبوب ایسلندی می‌توان به اسوید یا همان نوعی کله پاچه گوسفند، هات داگ، پلاکفیسکور، هاردفیسکور یا ماهی خشک‌شده و هاکارل اشاره کرد.

سیستم حمل و نقل در ایسلند

سیستم حمل و نقل در ایسلند
حمل و نقل در ایسلند

هر چند که امکان اجاره خودرو و دوچرخه در ایسلند همیشه فراهم است اما اگر می‌خواهید مثل خود اهالی این کشور به شهرهای آن را تماشا کنید و هزینه زیادی هم برای حمل و نقل نپردازید، مطمئنا اتوبوس‌های حمل و نقل عمومی بهترین گزینه برای شما خواهند بود. این کشور دارای سیستم اتوبوس‌رانی بسیار خوبی بوده و دسترسی به نقاط مختلف با استفاده از این وسیله کاملا آسان است. کافیست یک عدد کارت مخصوص بخرید تا به راحتی سوار اتوبوس شوید و هر کجا که دوست دارید بروید.

سوغاتی‌های ایسلند

معرفی سوغاتی‌های ایسلند
سوغاتی‌های ایسلند

زیبایی‌های ایسلند فقط به طبیعت و محیط زیست آن خلاصه نمی‌شود. این کشور دارای بهترین سوغاتی‌های ممکن هم هست که هر یک می‌توانند تداعی‌کننده خاطرات شما از سفر به یکی از بهترین کشور‌های جهان باشند. از انواع لباس‌های بسیار زیبا و پشمی ایسلندی گرفته تا شکلات‌های خوش‌طعم، کرم محافظ پوست تهیه‌شده از بلو لاگون، جواهراتی متشکل از سنگ‌های آتشفشانی، عروسک و صنایع دستی می‌توانند به عنوان سوغاتی وارد چمدان شما شوند.

از ایسلند و زیبایی‌هایش هر چه بگوییم کم گفته‌ایم. شاید حتی با چندین بار سفر به این کشور هم نتوان تمامی زیبایی‌های آن را تماشا کرد و لذت برد. پس نباید انتظار داشت که مطلبی کوتاه بتواند تمامی شگفتی‌های این سرزمین باورنکردنی را تداعی کند. تنها کاری که می‌توانید شما برای آشنایی بیشتر و بهتر با ایسلند دوست‌داشتنی انجام دهید این است که تقویم را بردارید و به دنبال اولین فرصت برای سفر به ایسلند بگردید. مطمئنا هیجان‌زده خواهید شد.

برای خرید بلیط هواپیما ایسلند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید