راهنمای سفر با قطار

گاه به دلایل مختلفی، مثل نبود بلیط هواپیما ارزان، ترس از پرواز و یا هر دلیل دیگری ما قید مسافرت هوایی را زده و به دنبال سفر زمینی می‌رویم. اتفاقا در بسیاری از موارد هم حتی چنین مسافرتی بسیار لذت‌بخش‌تر و خاطره‌انگیزتر می‌شود. در این بین، جدا از گزینه‌هایی مثل خودرو یا اتوبوس، یکی از انتخاب‌های بسیار خوب که با امنیت بسیار بالایی هم همواره همراه است، سفر ریلی می‌باشد.

0
237
راهنمای سفر با قطار و راهنمایی کامل
راهنمای سفر با قطار
راهنمای سفر با قطارReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 16Rating: 4.5راهنمای سفر با قطار و هرآنچه باید از سفر با قطار بدانید.راهنمای سفر با قطار مسافر خط آهنی باید قبل از آغاز سفر خود در مورد کیفیت قطار مد نظر مسیر ریلی قیمت بلیط قطار و سایر مسائل به خوبی تحقیق کند.

راهنمای سفر با قطار و هرآنچه باید از سفر با قطار بدانید

گاه به دلایل مختلفی، مثل نبود بلیط هواپیما ارزان، ترس از پرواز و یا هر دلیل دیگری ما قید مسافرت هوایی را زده و به دنبال سفر زمینی می‌رویم. اتفاقا در بسیاری از موارد هم حتی چنین مسافرتی بسیار لذت‌بخش‌تر و خاطره‌انگیزتر می‌شود. در این بین، جدا از گزینه‌هایی مثل خودرو یا اتوبوس، یکی از انتخاب‌های بسیار خوب که با امنیت بسیار بالایی هم همواره همراه است، سفر ریلی می‌باشد. به همین دلیل، در مطلبی که پیش روی شماست، ما راهنمای سفر با قطار را برای آن دسته از افرادی که تاکنون تجربه چنین سفری را نداشته‌اند گردآوری کرده‌ایم. اگر شما هم جزو همین افراد هستید و می‌خواهید لذت سفر با قطار را بچشید، راهنمای سفر با قطار را با دقت تمام بخوانید تا از همین الان اندک اندک صدای خزیدن قطار بر روی خط آهنینش، گوش‌های شما را نوازش کند و اطلاعات کافی برای سفر با این وسیله در اختیارتان قرار بگیرد.

یک محقق خوب باشید

راهنمای سفر با قطار و راهنمایی کامل
راهنمای سفر با قطار

اولین نکته‌ای که در هر راهنمای سفر با قطار باید به آن اشاره شود این است که مسافر خط آهنی باید قبل از آغاز سفر خود یک محقق تمام عیار باشد. او باید در مورد کیفیت قطار مد نظر، مسیر ریلی، قیمت بلیط قطار و سایر مسائل به خوبی تحقیق کند و سپس دست به انتخاب بزند. مسلما در شرایطی غیر از این، سفر شما با دشواری‌‌های بسیار زیادی همراه بوده و آنگونه که باید و شاید، کام‌تان را شیرین نخواهد کرد. پس قبل از هر اقدامی، چه با جستجو در اینترنت، چه با مشورت و چه با هر روش دیگر، خوب تحقیق کنید.

انتخاب و خرید بلیط قطار

پس از انجام بررسی‌های لازم، شما باید اقدام به خرید بلیط مد نظر خود کنید. توجه کنید که برای انتخاب و خرید بلیط قطار، غیر از قیمت آن باید به نکاتی همچون تاریخ و زمان سفر خودتان، چهار یا شش نفره بودن یا اتوبوسی بودن کوپه، ساعت حرکت قطارها و دیگر نکات توجه کنید. ضمنا، بد نیست در این راهنمای سفر با قطار به این نکته هم اشاره کنیم که سفر انفرادی تفاوت زیادی با سفر خانوادگی دارد. پس در انتخاب بلیط قطار خود باید به این نکته هم توجه کنید. ضمنا، اگر امکان خرید بلیط برگشت هم وجود داشت، بد نیست همان ابتدا بلیط رفت و برگشت بخرید تا خیال‌تان آسوده باشد.

نکات مربوط به چمدان مسافرتی

راهنمای سفر با قطار و راهنمایی کامل
راهنمای سفر با قطار

یکی از تفاوت‌های برجسته و قابل ذکر بین سفر هوایی و سفر ریلی در انتخاب و بستن چمدان خلاصه می‌شود. مزیت سفر با قطار این است که برخلاف سفر با هواپیما، اینجا دیگر کسی چمدان شما را وزن نخواهد کرد و قرار نیست که به خاطر اضافه بودن وزن چمدان جریمه شوید. پس هر چه که دوست دارید در چمدان خود بگذارید و دغدغه‌ای از این بابت نداشته باشید. اما نکته مهم‌تر حفاظت از این چمدان است. به هیچ وجه در قطار از وسایل خود غافل نشوید و جانب احتیاط را همیشه رعایت کنید تا اسیر برخی اتفاقات ناگوار مثل دزدی نشوید.

✅ بازدید از مقاله سفر با قطار به بام اروپا

غذا یادتان نرود

راهنمای سفر با قطار و راهنمایی کامل
راهنمای سفر با قطار

خوردن غذا در قطار هیچ ایراد و اشکالی ندارد. البته خیال نکنید که فقط می‌توانید از غذایی که با خود برده‌اید در قطار میل کنید. بلکه شما می‌توانید به رستوران قطار بروید و غذاهای بسیار خوشمزه‌ای تهیه کنید. اما از آنجایی که معمولا بدن عده‌ای از افراد به خوردن غذاهای طبخ شده در هواپیما یا قطار واکنش مناسبی نشان نمی‌دهد، بد نیست چنین افرادی از قبل با خود غذا ببرند. البته، در برخی سفرها شما باید 24 یا 48 ساعت یا حتی ساعات بیشتری در قطار باشید پس داشتن میان‌وعده‌ای مثل ساندویچ می‌تواند بسیار کارساز باشد.

نکاتی در مورد سرویس بهداشتی قطار

راهنمای سفر با قطار و راهنمایی کامل
راهنمای سفر با قطار

یکی از کارهایی که هنگام سفر با قطار باید انجام دهید، یافتن محل سرویس بهداشتی قطار و نحوه استفاده از آن است. این موضوع وقتی با خانواده و فرزندان‌تان به سفر می‌روید اهمیت بسیار بیشتری هم می‌یابد. سرویس بهداشتی اغلب قطارها در ابتدا و انتهای واگن قرار می‌گیرد. اگر سرویس اشغال شده باشد چراغ بالای در آن به رنگ قرمز در می‌آید اما اگر خالی باشد رنگ آن سبز خواهد بود. البته که سرویس‌های بهداشتی در محل‌های توقف قطار هم وجود دارند اما نباید به هیچ وجه از سرویس بهداشتی داخل قطار غافل شوید.

گذراندن وقت در قطار

راهنمای سفر با قطار و راهنمایی کامل
راهنمای سفر با قطار

سفر با قطار اگرچه می‌تواند با تماشای مناظر بسیار زیبایی عجین شود اما همیشه هم خطوط ریلی از دل دشت و جنگل عبور نمی کنند. گاه مسیر حرکت قطار از بیابان‌های بی آب و علف بوده و به همین دلیل شاید نتوان به تماشای منظره‌ مناسبی مشغول شد. پس بد نیست چنین لحظاتی را با خواندن کتاب، نوشتن خاطرات و سایر کارهای مفید، به شکل هوشمندانه‌ای سپری کنید. البته اگر خوب تحقیق کرده و کوپه‌ای انتخاب کرده‌اید که دارای پریز برق است، از لپ تاپ و دوربین و سایر وسایل الکترونیکی خود هم می‌توانید در این لحظات استفاده کنید.

سایر موارد مربوط به راهنمای سفر با قطار

از موارد دیگری که می‌توان در این مطلب به آن پرداخت، شناخت ایستگاه‌های قطار و آگاهی کامل از ایستگاهی است که می‌خواهید در آنجا پیاده شوید. همچنین مواردی مثل آرام بودن، پوشیدن کفش مناسب و تمیز بودن پا و جوراب هم که جزو قوانین ابتدایی سفر با قطار به شمار می‌روند را هم باید رعایت کنید تا هم خودتان و هم همراهان شما سفر راحت و آسوده­‌ای را پشت سر بگذارید. به طور کلی، توصیه به رفتار متمدنانه می‌تواند بهترین راهنمای سفر با قطار باشد. فراموش نکنید که سفر با قطار فرصتی برای یافتن دوستان جدید است.

جدا از اینکه مقصد سفر شما کجا خواهد بود، سفر با قطار خودش تجربه‌ای متفاوت بوده و دنیایی پر از جذابیت‌ها و خاطرات خوب و به یاد ماندنی است. اگر راهنمای سفر با قطار را به خوبی مطالعه کرده و انتخاب خوبی داشته باشید، مطمئنا عاشق آرامشی خواهید بود که این نوع سفر به لحظات فراغت شما تزریق می‌کند. بدون تردید تصاویر شگفت‌انگیزی که از قاب پنجره کوپه شما در مقابل‌تان نقش می‌بندند، هیچگاه از یاد و خاطره‌تان پاک نخواهد شد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید