راهنمای سفر با هواپیما

خرید بلیط هواپیما و انجام یک سفر هوایی امن و آسوده، اولین و بهترین گزینه‌ای است که هنگام برنامه‌ریزی برای پر کردن اوقات فراغت به ذهن اکثر افراد خطور می‌کند. با این حال، نداشتن تجربه کافی برای پرواز مانع بزرگی است که در ذهن برخی‌ها به وجود می‌آید و باعث تغییر برنامه‌های وی می‌باشد. البته آن‌هایی که چندین بار تجربه خرید بلیط هواپیما و انجام سفرهای هوایی متعدد را دارند، به‌خوبی می‌دانند که پرواز با هواپیما چقدر راحت و آسان است.

0
189
خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما
راهنمای سفر با هواپیماReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Oct 18Rating: 3.5راهنمای سفر با هواپیما برای یک سفر هوایی امن و آسوده - خرید بلیط هواپیما و پرواز خارجیخرید بلیط هواپیما و انجام یک سفر هوایی امن و آسوده، اولین و بهترین گزینه‌ای است که هنگام برنامه‌ریزی برای پر کردن اوقات فراغت به ذهن اکثر افراد خطور می‌کند. با این حال، نداشتن تجربه کافی برای پرواز خارجی مانع بزرگی است که در ذهن برخی‌ها به وجود می‌آید و باعث تغییر برنامه‌های وی می‌باشد.

راهنمای سفر هوایی

خرید بلیط هواپیما و انجام یک سفر هوایی امن و آسوده، اولین و بهترین گزینه‌ای است که هنگام برنامه‌ریزی برای پر کردن اوقات فراغت به ذهن اکثر افراد خطور می‌کند. با این حال، نداشتن تجربه کافی برای پرواز مانع بزرگی است که در ذهن برخی‌ها به وجود می‌آید و باعث تغییر برنامه‌های وی می‌باشد. البته آن‌هایی که چندین بار تجربه خرید بلیط هواپیما و انجام سفرهای هوایی متعدد را دارند، به‌خوبی می‌دانند که پرواز با هواپیما چقدر راحت و آسان است. اما برای کسانی که اِشراف کاملی به این کار ندارند، لازم است که راهنمایی‌های مورد نیاز ارائه شود. به همین دلیل در مطلب پیش رو، شما را قدم به قدم با اولین سفر هوایی‌تان همراهی کرده و با ارائه راهنمایی‌های لازم برای سفر با هواپیما سعی خواهیم کرد که شیرینی خرید بلیط هواپیما را برایتان چندبرابر کنیم.

مدارک

1آماده کردن مدارک مورد نیاز

یکی از مشکلات رایج در بین مسافران از یاد رفتن مدارک لازم برای پرواز می‌باشد. بیمه سفر، پاسپورت، مدارک شناسایی و چند مورد دیگر که به خاطر شتاب‌زدگی از یاد می‌روند و مسافر را دچار استرس و اضطراب می‌کنند. از این رو بهتر است تک‌تک این مدارک را چند روز قبل از رسیدن موعد بلیط هواپیما آماده و در کیف مخصوص قرار دهید. ضمناً، چک کردن اعتبار آن‌ها هم موردی است که حتماً باید رعایت شود.

شناخت چمدان

2بار و بندیل خود را بشناسید

نکته اولی که در مورد شناخت بار و بندیل می‌خواهیم مطرح کنیم به ابعاد چمدان و وزن آن باز می‌گردد. اغلب ایرلاین‌ها قوانین مشخص برای ابعاد چمدان (طول، عرض و ارتفاع) و همچنین وزن آن هنگام فروش بلیط هواپیما اعمال می‌کنند. بنابراین شما حتماً باید این قوانین را رعایت کنید تا دچار مشکلی نشوید. نکته بعدی هم این است که شما باید با گذاشتن نشانی خاص مثل بستن روبان بر روی چمدان خود، آن را بتوانید از دور تشخیص دهید تا در پیدا کردن آن هنگام پیاده شدن از هواپیما وقت تلف نکنید.

دیر نرسید

3سر وقت به فرودگاه بروید

رفتن به فرودگاه چند ساعت قبل از پرواز توصیه‌ای است که اکثر ایرلاین‌ها به مسافران خودشان دارند. هیچ اشکالی ندارد که 2 یا 3 ساعت قبل از زمان پرواز بلیط هواپیما در فرودگاه حاضر شوید. این کار به شما اجازه می‌دهد که چک‌این بزنید، میزان بار خود را ثبت کنید و کارت پرواز خود را با خیال آسوده بگیرید. ضمناً، در چنین حالتی، حتی اگر یکی از مدارک‌تان از یاد رفته باشد می‌توانید سریع به خانه برگردید و آن را با خود ببرید.

صندلی

4نکات قبل از پرواز در هواپیما

به محض اینکه شما کارهای مربوط به پرواز خودتان را در فرودگاه انجام دادید، نوبت سوار شدن به هواپیما و انجام پرواز فرا می‌رسد. در این مرحله، ابتدا شما باید صندلی خود را مطابق با شماره درج‌شده پیدا کنید و سپس کیف دستی‌تان را در محل مناسب که در بالا یا پایین صندلی است قرار دهید. فراموش نکنید که تمامی خدمه هواپیما از جمله مهمانداران از کمک کردن به شما بسیار خوشحال خواهند بود. بنابراین بدون هیچ دغدغه‌ای در صورت نیاز از آن‌ها کمک بخواهید.

آموزش

5آماده شدن برای پرواز

قبل از اینکه پرواز خارجی یا داخلی‌تان شروع شود، برخی آموزش‌ها توسط مهمانداران به شما داده خواهد شد. آموزش‌هایی نظیر بستن کمربند، استفاده از تهویه هوا، انواع چراغ‌ها و همچنین کارهای لازم در موارد اورژانسی که یادگیری دقیق آن‌ها مسلماً باعث راحتی و آسودگی پروازتان خواهد شد. پس حالا که بلیط هواپیما می‌خرید و این وسیله را برای سفر خود انتخاب می‌کنید، بهتر است به دقت آموزش‌های لازم را دنبال کنید.

سرگرمی

6غذا، نوشیدنی و سرگرمی در طول پرواز

بسته به ایرلاینی که از آن بلیط هواپیما می‌خرید، احتمالاً شما با سرو انواع غذاها و نوشیدنی‌ها روبه‌رو شوید. البته اگر بلیط هواپیما شامل این سرویس‌ها هم نبود شما می‌توانید با پرداخت مبلغی به صورت نقدی یا کارتی هر چه که دوست دارید میل کنید. برای سرگرمی در هواپیما هم گوش دادن به موسیقی، خواندن کتاب و تماشای کلیپ در صورت وجود صفحه تلویزیونی کوچک را می‌توانید مد نظر خود قرار دهید.

ترس از پرواز

7با ترس‌های خود روبه‌رو شوید

اگر واقعاً برای سفر با هواپیما اعتماد به نفس ندارید، احتمالاً شما از فوبیای پرواز رنج می‌برید. معمولاً دوره‌های مختلفی توسط ایرلاین‌ها برای از بین بردن این ترس در مردم برگزار می‌شود. همچنین شما می‌توانید برای مقابله با فوبیای پرواز به روانشناس مراجعه و این مشکل را به‌راحتی حل کنید. شک نکنید که بعد از برطرف شدن این مشکل، وقتی بلیط هواپیما بخرید و به مسافرت بروید، با شیرینی زندگی بیشتر آشنا خواهید شد.

خرید بلیط هواپیما
هیجان پرواز

همانطور که گفتیم، نحوه پرواز با هواپیما به‌نوعی تبدیل به یک فوبیا برای بسیاری از افراد شده است. اما با رعایت نکاتی که در این مطلب ذکر کردیم، حتی اگر اولین سفر خودتان با هواپیما را هم بخواهید تجربه کنید، باز همانند مسافران حرفه‌ای و کاربلد خواهید بود. بنابراین بدون هیچ دغدغه‌ای بلیط هواپیما بخرید و نگران مراحل و کارهای لازم برای تجربه پروازی به‌یادماندنی با هواپیما نباشید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
holidayextras.co.uk
traveltips.usatoday.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید