راهنمای سفر برزیل ؛ یک کلکسیون گران‌بها

وقتی سخن از سفر برزیل به میان می‌آید، بسیاری ناگزیر غرق رؤیای گرم و شیرین آرمیدن بر شن‌های آفتاب‌سوخته سواحل خوش‌منظره ایپانما می‌شوند

0
51
معرفی راهنمای سفر برزیل
راهنمای سفر برزیل
راهنمای سفر برزیل ؛ یک کلکسیون گران‌بهاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 29Rating: 4.5راهنمای سفر برزیل یک مقصد بی نظیر و هیجان انگیز برای گردشگران.راهنمای سفر برزیل کشوری که جهانی اسرارآمیز را در خود نهفته‌ است جهانی که دروازه خود را برای تمامی گردشگران ماجراجو گشوده است.

راهنمای سفر برزیل

وقتی سخن از سفر برزیل به میان می‌آید، بسیاری ناگزیر غرق رؤیای گرم و شیرین آرمیدن بر شن‌های آفتاب‌سوخته سواحل خوش‌منظره ایپانما می‌شوند؛ اما آیا بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای جنوبی، کشوری که کلکسیون گران‌بهایی از گونه‌های گیاهی و جانوری دنیا را در خود جای داده است، تنها در چنین رؤیایی خلاصه می‌شود؟ از جزایر گرمسیری سائوپائولو گرفته تا مناظر حیرت‌انگیز دره‌‌های ایالت سانتا کاترینا، برزیل گنجینه عظیمی از زیبایی طبیعت را در دل خود جای داده است. بی‌دلیل نیست که هرساله میزبان میلیون‌ها گردشگر از سرتاسر نقاط دنیاست؛ برزیل جهانی اسرارآمیز را در خود نهفته‌ است، جهانی که دروازه خود را برای تمامی گردشگران ماجراجو گشوده است تا در این کشور به اکتشاف پرداخته و اسرار اعجاب‌انگیز طبیعت را از دل این جهان بیرون بکشند. اگر شما نیز از روزمرگی زندگی خود به تنگ آمده‌اید و قصد آن را دارید که راهی سفری شگفت‌انگیز شوید، ابتدا راهنمای سفر برزیل تا انتها مطالعه کنید؛ شاید مقصد سفر آینده خود را بیابید و با خرید بلیط هواپیما برزیل در سفری ماجراجویانه قدم بردارید.

اطلاعاتی کلی راجع به کشور برزیل

معرفی راهنمای سفر برزیل
راهنمای سفر برزیل

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد، کشور برزیل بزرگ‌ترین کشور بخش جنوبی قاره آمریکاست که توسط همسایگانی نظیر بولیوی، آرژانتین، پاراگوئه، کلمبیا، ونزوئلا و سورینام احاطه شده است. جالب است بدانید که بخش اعظمی از این کشور را زمین‌های کشاورزی وسیع و معادن و جنگل‌های استوایی گسترده‌ای تشکیل داده است و وفور و بهره‌برداری از چنین منابع ارزشمندی سبب شده است که کشور برزیل به یکی از قدرت‌های اقتصادی دنیا مبدل شود. گفتنی است که این کشور در حدود 8 میلیون و پانصد هزار کیلومترمربع وسعت داشته و در حدود نیمی از مساحت آمریکای جنوبی را به خود اختصاص داده است.

از نظر جمعیت نیز، کشور برزیل با جمعیتی برابر با 210 میلیون و سیصد هزار نفر (طبق سرشماری سال 2019)، پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای جنوبی محسوب می‌شود. جالب است بدانید که همانند گونه‌های گیاهی و حیوانی، نژاد انسانی در این کشور نیز از تنوع و گوناگونی بسیاری برخوردار بوده و جمعیت دویست میلیونی این کشور را نژاد‌های مختلفی از سرخ‌پوستان آمریکایی، استعمارگران پرتغالی، بردگان آفریقایی و مهاجران اروپایی و آسیایی تشکیل داده است.

آب‌وهوای برزیل

معرفی راهنمای سفر برزیل
راهنمای سفر برزیل

ازآنجایی‌که برزیل کشور پهناوری است، مناطق مختلف آن، از شمال گرفته تا جنوب، آب‌وهوای متفاوتی دارد. اما به‌طورکلی می‌توان گفت که دمای هوای این کشور ،جدا از ارتفاعات و نواحی جنوبی آن، از 20 درجه سانتی‌گراد در سال کاهش نمی‌یابد. آب‌وهوای این کشور در مناطق بی‌آب‌وعلف نیز گرم و خشک بوده و در جنگل‌های گرمسیری آمازون شرجی و بارانی می‌شود. دمای هوای برخی از شهرهای بزرگ این کشور از این قرار است:

سائوپائولو: این شهر که در جنوب شرقی برزیل و در منطقه‌ای نیمه حاره‌ای واقع شده است، در اکثر زمان از سال آب‌وهوایی شرجی دارد. ماه ژانویه با میانگین دمایی برابر با 25 درجه سانتی‌گراد، گرم‌ترین و مرطوب‌ترین ماه سال در این شهر محسوب می‌شود و ماه ژوئن با میانگین دمایی برابر با 19 درجه سانتی‌گراد، سردترین ماه سال در این منطقه بشمار می‌رود.

✅ بازدید از مقاله ویزای توریستی برزیل
✅ بازدید از مقاله سد ایتایپو، مرز برزیل و پاراگوئه
✅ بازدید از مقاله رستورانی دیدنی از مواد بازیافتی در سائوپائولو برزیل

ریو دو ژانیرو: این شهر در فاصله 440 کیلومتری شرق سائوپائولو واقع شده است و آب‌وهوایی کاملاً متفاوت با سائوپائولو دارد. باوجوداینکه شهر ریو دو ژانیرو در اکثر زمان‌های سال بارانی است، اما دمای هوا آن در تابستان‌ گاهی بسیار گرم شده و به 40 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. جالب است بدانید که این شهر در زمستان‌ها با میانگین دمای 21 درجه سانتی‌گراد، هوایی معتدل دارد و دمای آن از 15 درجه سانتی‌گراد کاهش نمی‌یابد. بنابراین بهترین زمان خرید هواپیما برزیل و سفر به این شهر، فصل زمستان است.

کوریتیبا: این شهر که در فاصله 478 کیلومتری جنوب سائوپائولو واقع شده است، تابستان‌هایی بارانی و زمستان‌هایی نسبتاً سرد دارد. ماه فوریه با میانگین دمای 21 درجه سانتی‌گراد را می‌توان گرم‌ترین ماه سال در این منطقه دانست و دمای هوای برخی مناطق جنوبی این شهر نیز ممکن است در فصل زمستان به صفر درجه سانتی‌گراد کاهش یابد.

بهترین زمان سفر به برزیل

معرفی راهنمای سفر برزیل
راهنمای سفر برزیل

بی‌تردید کشور برزیل در هر زمانی از سال، چیزی برای عرضه به گردشگران دارد. از جشنواره‌ها و فستیوال‌های شاد و مفرح گرفته تا فعالیت‌های مختلف تفریحی و گردشگری، کشور برزیل قادر است در تمام فصول سال، رضایت شما گردشگران را به خود جلب کند. اگر شما به‌منظور شرکت در فستیوال‌های این کشور، بلیط هواپیما برزیل را خریداری می‌کنید، بهتر است در نخستین ماه‌های سال (ژانویه و فوریه) به این کشور سفر کنید. اما اگر قصد دارید در جنگل‌های انبوه و زیبای آمازون و تالاب پانتانال به طبیعت‌گردی و ماجراجویی بپردازید و به تماشای گونه‌های متنوع و وسیعی از حیوانات مختلف -که در این زمان از سال به این منطقه مهاجرت می‌کنند- بنشینید، بهتر است زمانی بین ماه‌ جولای تا ماه اکتبر را برای سفر به این کشور برگزینید.

واحد پول کشور برزیل

معرفی راهنمای سفر برزیل
راهنمای سفر برزیل

یکای پول رایج در برزیل رآل برزیلی نام دارد که با نماد R$ نمایش داده می‌شود. هر رآل برابر است با 10 کروزور و هر 100 سنتاوو برابر است با یک رآل. گفتنی است که واحد پول برزیل در دنیا از ارزش بالایی برخوردار بوده و هر یک رآل آن برابر با 5/. دلار و 10333 ریال است.

دین و زبان مردم برزیل

حتماً می‌دانید که کشور برزیل برای مدتی طولانی مستعمره کشور پرتغال بوده است و این سلطه تا به امروز، بر فرهنگ، زبان و دین مردم این کشور سایه افکنده است. ازاین‌رو، کشور برزیل بزرگ‌ترین جمعیت کاتولیک رومی را در دنیا به خود اختصاص داده است. جالب است بدانید که از 210 میلیون نفر جمعیت برزیل، حدود 126 میلیون نفر از آن‌ها کاتولیک رومی هستند. پس از کاتولیک رومی، بخش زیادی از جمعیت برزیل (در حدود 9 درصد) بی‌دین و ندانم‌گرا هستند و باقی جمعیت کشور برزیل را پیروان دیگر فرقه‌های مسیحیت، روح‌گرایان، بودائیان، هندوها و مسلمانان تشکیل داده‌اند.

همان‌طور که گفته شد، زبان مردم برزیل نیز از دیگر مواردی است که پرتغالی‌ها در قرن 16 میلادی با خود به این کشور به سوغات آورده‌اند. البته باید گفت که زبان پرتغالی که در برزیل گفتگو می‌شود، از قرن شانزدهم تاکنون دستخوش تغییرات و دگرگونی‌های بسیاری شده است؛ برای مثال املای کلمات زبان پرتغالی در هر دو کشور پرتغال و برزیل یکسان است، اما تلفظ و معنای کلمات با یکدیگر متفاوت است. ناگفته نماند که بیشتر مردم برزیل قادر به برقراری ارتباط به زبان انگلیسی با گردشگران هستند و از این نظر جای نگرانی نیست.

جاذبه‌های دیدنی برزیل

معرفی راهنمای سفر برزیل
راهنمای سفر برزیل

اگر به طبیعت‌گردی علاقه دارید، بی‌تردید برزیل بهشت شماست. این کشور که بیش از نیمی از جنگل‌های بارانی جهان را در خود جای داده است، یکی از زیباترین مناطقی در دنیاست که می‌توان طبیعت را همان‌گونه که باید، یافت: بکر و شگفت‌انگیز. البته اماکن دیدنی این کشور صرفاً در جاذبه‌های طبیعی آن خلاصه نمی‌شود؛ کشور برزیل از جاذبه‌های تفریحی، فرهنگی و تاریخی بسیاری نیز تشکیل شده است که بازدید از تمامی آن‌ها ممکن است ماه‌ها به طول بیانجامد. در ادامه شما را با برخی از معروف‌ترین جاذبه‌های دیدنی این کشور آشنا خواهیم کرد.

آبشار ایگواسو: بی‌شک یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های برزیل، آبشار تماشایی ایگواسو واقع در رود ایگواسو است. این آبشار حیرت‌انگیز که 3 کیلومتر طول دارد، از دو قسمت عمده تشکیل شده است که هرکدام صدها آبشار دیگر را در خود جای داده‌اند. ازآنجایی‌که این آبشار در مرز بین آرژانتین و برزیل واقع شده است، شما می‌توانید در هر یک از این دو کشور، ریزش این آبشار شگفت‌انگیز را از نمایی دیدنی شاهد باشید.

کوه شوگر لوف یا کله قند: اگر به ریو دو ژانیرو سفر کنید، به‌هیچ‌وجه نمی‌توانید این کوه مرتفع را -که مانند کله‌قندی از دریای آتلانتیک سر برافراشته است- نادیده بگیرید. این کوه با ارتفاع 396 متری خود از سطح زمین، یکی از محبوب‌ترین و مشهور‌ترین جاذبه‌های شهر زیبای ریو دو ژانیر بشمار می‌رود. چنانچه می‌خواهید کل شهر ریو دو ژانیرو را در زیر پای خود احساس کنید، باید با تله‌کابین به قله این کوه بروید و زیبایی بی‌حدوحصر این شهر را از نمایی 360 درجه و هیجان‌انگیز نظاره کنید.

جنگل‌های بارانی آمازون: در 20 کیلومتری جنوب شرقی مانائوس، آب‌های تیره ریو نگرو با آب‌های روشن و گل‌آلود ریو سولیموس ملاقات کرده و بدون اینکه با یکدیگر ترکیب شوند، دوشادوش هم، مسافتی حدود 6 کیلومتر را طی می‌کنند تا به آمازون بریزند. شما می‌توانید با قایقی از مانائوس به این نقطه -که به نقطه تلاقی آب‌های تیره و روشن شهرت دارد- سفرکرده و از تماشای این شگفتی طبیعت لذت ببرید. دیگر قایق‌ها نیز شما را به دل جنگل‌های آمازون خواهند برد و در آنجا می‌توانید تنوع زیستی حیرت‌آور این منطقه را از نزدیک شاهد باشید.

موزه هنر سائوپائولو: اگر تمایل دارید در طول اقامت خود در برزیل، کلکسیونی از زیباترین آثار هنری را از نزدیک تماشا کنید، از موزه هنر سائوپائولو دیدن کنید. این موزه که در خیابان پائولیستای شهر سائوپائولو واقع شده، نه‌تنها بهترین مجموعه هنرهای زیبای آمریکای لاتین را در خود جای داده است، بلکه ساختمان آن نیز از شاهکارهای معماری برزیل بشمار می‌رود. شما با بازدید از این موزه قادر خواهید بود که بیش از 8 هزار اثر هنری از آثار هنرمندان غربی دوره رنسانس و قرن بیستم میلادی را تماشا کرده و با هنر ناب و فاخر هنرمندان این کشور آشنا شوید.

غذاهای کشور برزیل

معرفی راهنمای سفر برزیل
راهنمای سفر برزیل

همان‌طور که می‌دانید تنوع غذایی در کشورهای چندملیتی بسیار زیاد است و کشور برزیل نیز از این قاعده مستثنا نیست. آشپزی در کشور برزیل از مواردی است که به‌شدت تحت تأثیر ساکنین و مهاجران این منطقه یعنی آفریقایی‌ها، اروپایی‌ها، آسیایی‌ها و حتی بومیان قاره آمریکا بوده و منوی رستوران‌ها و غذاخوری‌های این کشور، از طیف گسترده‌ای از غذاهای بومی و محلی تشکیل شد‌ه‌ است. غذاهای لذیذ و میان‌ وعده‌های خوشمزه‌ای نظیر ساندویچ پاستل برزیلی، سوپ فیژوادای برزیلی، کراکت مرغ برزیلی، ماهی کاد لقمه‌ای برزیلی و ساندویچ تند و آتشین آکاراژه برزیلی را می‌توان محبوب‌ترین و خوشمزه‌ترین غذاهای کشور برزیل دانست که با ذائقه بسیاری از گردشگران در نقاط مختلف دنیا سازگار بوده و مورد تحسین آن‌ها قرار گرفته‌اند.

راهنمای سفر برزیل و سیستم حمل‌ونقل برزیل

برای حمل‌ونقل و گشت‌وگذار در کشور برزیل، روش‌های گوناگونی وجود دارد که هر یک از معایب و مزایایی برخوردارند. ازآنجایی‌که برزیل کشوری پهناور است، شاید بهترین گزینه برای بازدید از جاذبه‌های مختلف این کشور در مدت‌زمانی کم، سفرهای هوایی است. سفرهای هوایی در کشور برزیل هزینه معقول و مقرون‌به‌صرفه‌ای دارند و بی‌تردید سریع‌ترین، امن‌ترین و قابل‌اعتمادترین راه برای دسترسی به نقاط مختلف این کشور محسوب می‌شوند. اما اگر محدودیت زمانی ندارید و تمایل دارید در طول سفر خود از مناظر شگفت‌انگیز و دیدنی مسیر لذت ببرید، اتوبوس‌های درجه‌یک برزیل می‌توانند سفری خاطره‌انگیز را برای شما رقم بزنند. برای سفرهای درون‌شهری نیز می‌توانید از تاکسی‌سرویس‌های خوب این کشور استفاده کنید و با صرف هزینه‌ای اندک، به‌تمامی نقاط اطراف خود دسترسی یابید. برای سفر به مناطقی که دسترسی به آن‌ها از طریق آب میسر است، می‌توانید از کشتی‌ها و تاکسی‌های آبی (قایق) استفاده کرده و از این طریق سفر آبی هیجان‌انگیزی را به دل طبیعت زیبای آمازون تجربه کنید.

جشن‌ها و روزهای تعطیل

معرفی راهنمای سفر برزیل
راهنمای سفر برزیل

بی‌تردید یکی از اصلی‌ترین دلایل خرید بلیط هواپیما برزیل و سفر به این کشور رنگارنگ، تماشای فستیوال‌ها و جشن‌های مردم شاد آن است. فستیوال‌هایی نظیر کارناوال 5 روزه ریو، فستیوال گاوچران‌ها یا فستا دو پیائو، فستیوال اکتبر، فستیوال دو لمانژا شهر سالوادور، فستیوال مذهبی سیریو دو نازاره در شهر بلم، فستیوال فستا ژونینا یا سنت جان، فستیوال فولکلور پارینتینز، فستیوال لاواژم دو بونفیم سالوادور و فستیوال موسیقی لولاپالوزا سائوپائولو را می‌توان تنها برخی از فستیوال‌های مشهور و محبوب این کشور دانست. آن‌قدر فستیوال‌ها و جشنواره‌های زیادی در این کشور وجود دارند که اگر شما در هرزمانی از سال به این کشور سفر کنید، ممکن است شاهد یکی از آن‌ها باشید. شما می‌توانید شادی و نشاط را به معنای مطلق کلمه در کارناوال‌های مفرح و رنگارنگ این کشور تجربه کنید و خاطرات شیرین و به‌یادماندنی را از این کشور با خود به یادگار ببرید.

سوغات کشور برزیل

تصویر شماره 9

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های هر سفر، خرید سوغات است و برزیل کشوری است که می‌توان سوغات مردم اکثر نواحی دنیا را در آن یافت. از سوغاتی‌های خوشمزه‌ای چون قهوه گوارای برزیلی گرفته تا لباس‌های محلی و تابلوهای زیبای نقاشی، کشور برزیل بخشی از فرهنگ مردم خود را در تمامی سوغاتی‌های متنوع و منحصربه‌فرد خود، به‌جای گذاشته است. حتماً در سفر خود به برزیل، ننوی معروف این کشور را -که از محبوب‌ترین و باکیفیت‌ترین صنایع‌دستی مردم برزیل بشمار می‌رود- خریداری کنید. مجسمه حضرت مسیح، زیرانداز کنگا، دمپایی‌های فلیپ فلاپ، ظروف سنتی حکاکی شده و منقوش، سنگ‌های قیمتی و ارزشمند، لوازم ساخته‌شده از چوب، لباس‌های ساحلی و سنتی و ظروف سرامیکی رنگارنگ از جمله سوغاتی است که شما می‌توانید در سفر خود به برزیل خریداری کرده و برای خود یا دوستان و آشنایان به یادگار ببرید.

برای خرید بلیط هواپیما برزیل و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید