راهنمای سفر بلغارستان

کوهستان‌های دیدنی، سواحل طلایی و شهرهای سرزنده بلغارستان همواره تعداد زیادی از گردشگران مشتاق را به خود جذب کرده و در سال‌های اخیر بر تعداد این گردشگران افزوده شده است و به خاطر این مسئله چیزهای زیادی در بلغارستان تغییر یافته تا گردشگران بتوانند یک سفر خاطره‌انگیز و راحت را به این کشور دیدنی تجربه کنند.

0
28
معرفی راهنمای سفر بلغارستان
راهنمای سفر بلغارستان
راهنمای سفر بلغارستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 14Rating: 4.5راهنمای سفر بلغارستان و هر آنچه باید راجع به این کشور زیبا بدانید.راهنمای سفر بلغارستان کشور دوستداشتنی در این مطلب آورده شده تا اگر روزی قصد سفر به بلغارستان را داشتید از قبل آشنایی نسبتا دقیقی با آن داشته باشید.

راهنمای سفر بلغارستان و دانستنی های این کشور

کوهستان‌های دیدنی، سواحل طلایی و شهرهای سرزنده بلغارستان همواره تعداد زیادی از گردشگران مشتاق را به خود جذب کرده و در سال‌های اخیر بر تعداد این گردشگران افزوده شده است و به خاطر این مسئله چیزهای زیادی در بلغارستان تغییر یافته تا گردشگران بتوانند یک سفر خاطره‌انگیز و راحت را به این کشور دیدنی تجربه کنند.

تغییرات انجام‌شده در این کشور باعث شده است که شهرها و تفرجگاه‌های بلغارستان به شکلی بسیار عالی پیشرفت کرده و نهایت پتانسیل خود را به نمایش بگذراند؛ همچنین قیمت‌های مناسب زمین و خانه‌ها و مناظر دیدنی آن افراد بسیاری را مجبور ساخته است تا با خریداری بلیط هواپیما بلغارستان به دیدار از این کشور دیدنی بیایند و یا کلاً برای زندگی به بلغارستان سفر کنند.

پیست‌های اسکی و ساحل زیبای بلغارستان سریعاً در حال رشد و پیشرفت بوده و با داشتن قیمت‌های ارزان و مناسب، گردشگران متعددی را از کشورهای ثروتمندتر و گران‌قیمت‌تر به خود جذب می‌کند. شهرهای اصلی بلغارستان جامه کمونیستی خود را از تن دریده و به شهرهایی جذاب و سرزنده تبدیل گشته‌اند که دارای بلوارهای دیدنی، مراکز خرید عالی و زندگی شبانه سرحال و شاداب، می‌باشند.

در مقایسه با این شهرها، بسیاری از شهرها و روستاهای این کشور روحیه اصیل و مهمان‌نوازی خونگرمانه بلغاری را حفظ کرده‌اند. بلغارستان همیشه به سنت‌های دیرین خود افتخار ورزیده و آداب‌ورسوم و سنت‌های قدیمی از جایگاه مهمی در این کشور برخوردار هستند.

در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفته‌ایم تا راهنمای سفر بلغارستان را برای شما توضیح دهیم تا اگر روزی قصد سفر به بلغارستان را داشتید، بتوانید با خواندن این مطلب، با این کشور آشنایی پیدا کرده و آماده به دست آوردن تجربه‌ای بی‌نظیر در این کشور باشید.

جغرافیا و جمعیت بلغارستان

جغرافیا و جمعیت بلغارستان
جغرافیای بلغارستان

کشور بلغارستان قسمتی از شبه‌جزیره بالکان شرقی را اشغال کرده و با 5 کشور مختلف همسایه بوده و مرز مشترک دارد. کشورهای همسایه بلغارستان عبارت‌اند از: ترکیه و یونان از قسمت جنوبی- مقدونیه و صربستان از قسمت غربی و رومانی از سمت شمال. بلغارستان همچنین طبق آخرین سرشماری انجام‌شده در سال 2017، دارای جمعیت 7.102 میلیون نفری می‌باشد.

آب‌وهوای بلغارستان

معرفی آب‌وهوای بلغارستان
آب‌وهوای بلغارستان

آب‌وهوای بلغارستان در داخل این کشور معمولاً اقلیمی می‌باشد و دارای زمستان‌های سرد و خشک و بارش برف در نقاط مرتفع بوده و تابستان‌های آن گرم و شرجی است.

در ساحل این کشور آب‌وهوا معتدل بوده و دارای پاییزی معتدل، زمستان خنک، بهار معتدل و تابستان‌های گرم با وزش باد خنک می‌باشد.

✅ بازدید از مقاله هزینه سفر به بلغارستان
✅ بازدید از مقاله بهترین سواحل بلغارستان
✅ بازدید از مقاله بهترین هتل های بلغارستان

سرزمین‌های بلغارستان

سرزمین بلغارستان بیشتر دارای نواحی کوهستانی بوده اما در شمال و جنوب شرقی آن سرزمین‌های کم ارتفاع نیز وجود دارد. مرتفع‌ترین نقطه این کشور قله موسالا با ارتفاع 2,925 متر می‌باشد.

بهترین زمان سفر به بلغارستان

با توجه به آب‌وهوای بلغارستان و اینکه بیشتر گردشگران خواهان آب‌وهوای معتدل و کمی گرم هستند، بهترین زمان سفر به کشور بلغارستان ماه‌های آوریل، مِی، سپتامبر و اکتبر می‌باشد که میانگین دمای هوا در این ماه‌ها در طول روز 15 الی 24 درجه سانتی‌گراد و در طول شب 5 الی 11 درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

مشخصات کلی کشور بلغارستان

واحد پول کشور بلغارستان لِو بلغاری (Bulgarian Lev) بوده، پس بهتر است پول‌های خود را به لو بلغاری تبدیل کنید تا سفر آسوده‌ای را داشته و به‌راحتی در این کشور خرید کنید.

بیش از سه‌چهارم جمعیت بلغارستان پیرو دین مسیحیت ارتودوکس شرقی می‌باشند. مسلمانان سنی دومین دین پرطرفدار بلغارستان را تشکیل داده و حدود 10 درصد از جمعیت این کشور پیرو اسلام سنی هستند. کمتر از 3 درصد جمعیت این کشور پیرو دین‌های دیگر بوده و حدود 11.8 درصد آنان دارای دین نبوده و بی‌خدا هستند. کلیسای ارتودوکس بلغارستان در سال 927 به رسمیت شناخته شد و دارای بیش از 2,000 کشیش می‌باشد.

کشور بلغارستان، یک ایالت سکولار به‌حساب آمده و آزادی انتخاب مذهب در آن رایج می‌باشد؛ اما مسیحیت ارتودوکسی در این کشور یک مذهب سنتی به‌حساب آمده و بیشتر جمعیت آن پیرو این دین هستند.

زبان کشور بلغارستان

زبان بلغاری با زبان‌های صربی، روسی و دیگر زبان‌های اسلاوی مرتبط است؛ اما دارای کلمات بین‌المللی زیادی می‌باشد. بلغاری‌ها زبان مقدونی را گویش و لهجه‌ای از زبان بلغاری می‌پندارند. این موضوع به‌صورت سیاسی باعث ایجاد تنش شده و مایه جدل است؛ اما این موضوع که زبان بلغاری و مقدونی بسیار به هم نزدیک بوده و کسی که یکی از این دو زبان را صحبت می‌کند بیشتر زبان دیگر را درک خواهد کرد، کاملاً صحت دارد.

بلغاری‌‌ها از الفبای سیریلیک استفاده می‌کنند. اگر با این الفبا آشنایی نداشته باشید، این موضوع می‌تواند گشت‌وگذار در این کشور را کمی دشوار کند، زیرا بیشتر علامت‌ها و نشانه‌های خیابان‌ها و جاده‌ها با این الفبا نوشته شده‌اند. بااین‌حال آشنا شدن با این الفبا زیاد سخت و دشوار نبوده و اگر کمی از عبارات بلغاری را بلد بوده و با الفبای آن‌های آشنایی داشته باشید، دردسر کمتری در هنگام سفر به این کشور خواهید داشت، به‌خصوص که بیشتر کلمات معمول بلغاری دارای تلفظ شبیه به کلمات همسان انگلیسی یا فرانسوی می‌باشند.

همچنین به دلیل اینکه سیستم آموزشی بلغاری به آموختن زبان‌های خارجی اهمیت داده و بر روی آن تأکید می‌کند، مخصوصاً زبان انگلیسی، صحبت کردن به انگلیسی و به دست آوردن اطلاعات از این طریق در شهرهای بزرگ و اصلی بلغارستان میسر خواهد بود. بهتر است که پس از سفر به بلغارستان، با استفاده از زبان انگلیسی به جوانان این کشور روی آورده و برای یافتن آدرس از آن‌ها به انگلیسی سؤال کنید. بلغاری‌های کهن‌سال که بیشتر در دوران کمونیستی زندگی کرده‌اند، احتمالاً روسی سخن خواهند گفت.

5 مکان برتر در بلغارستان و کارهایی که می‌توانید در این کشور انجام دهید

صوفیه

معرفی راهنمای سفر بلغارستان
راهنمای سفر بلغارستان

صوفیه پایتخت پویای بلغارستان می‌باشد. اگر به موزه‌های شگفت‌انگیز، کلیساهای ارتودوکس، معماری کمونیستی و تمامی هیجاناتی که پایتخت یک کشور به همراه دارد، علاقه دارید بهتر است یک‌بار هم که شده به صوفیه سفر کنید و از این شهر دیدنی دیدار به عمل آورید. پس از سفر به صوفیه بهتر است یک یا چند روز را صرف شناسایی این شهر دیدنی بکنید.

وارنا (Varna)

معرفی راهنمای سفر بلغارستان
راهنمای سفر بلغارستان

وارنا یک مقصد گردشگری اصلی بلغارستان در طول تابستان است که در این زمان سواحل زیبای این شهر پر از گردشگرانی می‌شود که برای گذراندن تعطیلات تابستانی خود به این شهر سفر کرده‌اند. اگر در طول تابستان به این شهر دیدنی سفر کنید می‌توانید در خیابان‌های این شهر قدم زده، در پارک بزرگ مرکزی پرسه زده و یا در سواحل دیدنی آن حمام آفتاب بگیرید.

در طول شب بارها و کافه‌های این شهر پر از گردشگران خارجی و محلی شده که قصد لذت بردن از تعطیلات تابستانی خود را دارند.

پلوودیف (Plovdiv)

معرفی راهنمای سفر بلغارستان
راهنمای سفر بلغارستان

پلوودیف دومین شهر بزرگ بلغارستان می‌باشد که در مرکز این کشور واقع شده است. این شهر به خاطر خرابه‌های رومی و کلیساهای تاریخی خود مشهور می‌باشد. اگر راهی کشور بلغارستان و این شهر شوید، با یک جای امن و با صلح و آرامش روبرو خواهید شد که دارای پارک‌های شگفت‌انگیز و خرابه‌های دیدنی می‌باشد.

ولیکو تارنوو (Veliko Tarnovo)

معرفی راهنمای سفر بلغارستان
راهنمای سفر بلغارستان

ولیکو تارنوو که زمانی پایتخت امپراتوری بلغاری بود، امروزه یک شهر دانشگاهی است که در کوهستان واقع شده است. این شهر آرام و کوچک دارای یک کاخ زیبا، مسیرهای پیاده‌روی و صومعه‌هایی که ارزش کاوش را دارند، می‌باشد. اگر به بلغارستان سفر می کنید، دیدار از این شهر کوچک می‌تواند یکی از نقاط عطف دیدار شما از بلغارستان باشد.

کوهستان ریلا (Rila Mountains)

معرفی راهنمای سفر بلغارستان
راهنمای سفر بلغارستان

مرتفع‌ترین نقطه شبه‌جزیره بالکان، کوه موسالا (Mount Musala) با ارتفاع 10,000 فیتی در کوهستان ریلا قرار گرفته است. اگر به بلغارستان سفر می کنید، قادر خواهید بود تا مکان‌هایی همچون سیرک هفت دریاچه (Seven Lakes Cirque)، آبشار اسکاکاویتسا (Skakavitsa Waterfall) که مرتفع‌ترین آبشار در ریلا نیز است، صومعه ریلا و ناحیه مالیوویتسا را (Malyovitsa) از نزدیک مشاهده کنید. این کوهستان بهشتی برای علاقه‌مندان به طبیعت خواهد بود.

نگاهی گذرا به ویزای بلغارستان

اخذ ویزای بلغارستان
ویزای بلغارستان

بلغارستان نیز جزو آن دسته از کشورهایی است که برای بازدید و اقامت در این کشور، باید ویزای گردشگری این کشور را از طریق سفارت آن تهیه کنید. سفارت بلغارستان در تهران واقع شده و آن دسته از گردشگرانی که می‌خواهند ویزای گردشگری یا همان ویزای کوتاه‌مدت این کشور را تهیه کنند، باید مدارک لازم خود را در اختیار سفارت نهاده و با انجام مراحل درخواست صدور ویزا و پس از انجام مصاحبه، ویزا یا روادید بلغارستان را تهیه کنند.

غذاهای کشور بلغارستان

معرفی غذاهای کشور بلغارستان
غذاهای کشور بلغارستان

غذاهای بلغاری بیشتر دارای دست‌پخت‌های اروپای جنوب شرقی بوده که تحت تأثیر غذاهای ترکیه‌ای و همچنین یونانی نیز قرار گرفته‌اند؛ اما بااین‌حال این غذاهای خوشمزه و لذیذ دارای عناصر منحصربه‌فردی می‌باشند. آب‌وهوای گرمسیری و گوناگونی جغرافیایی این کشور، وضعیت رشد عالی را برای سبزیجات، ادویه‌جات و میوه‌های متعدد و گوناگون تولید می‌کند. غذاهای بلغاری معمولاً لذیذ بوده و دارای گوناگونی فراوانی می‌باشند.

رستوران‌هایی که غذاهای بین‌المللی سرو می‌کنند نیز در این کشور نامی برای خود دست‌وپا کرده و گزینه‌های غذایی مختلفی همانند غذاهای چینی، فرانسوی، ایتالیایی و غیره را برای کسانی که راهی بلغارستان می شوند، ارائه می‌دهند.

هزینه‌های معمول در سفر به بلغارستان

اقامت

راهنمای اقامت در بلغارستان
اقامت در بلغارستان

مسافرخانه‌های خوابگاهی حدود 15 لو بلغاری به ازای هر شب هزینه داشته و در سرتاسر کشور میانگین هزینه این مسافرخانه‌ها 19 لو بلغاری خواهد بود؛ درحالی‌که مسافرخانه‌های خصوصی به ازای یک اتاق دوتخته حدود 52 لو بلغاری هزینه دارد. بیشتر این مسافرخانه‌ها دارای رخت‌شویی، اینترنت و صبحانه هستند. یک هتل مقرون‌به‌صرفه با یک دستشویی خصوصی حدود 42 لو بلغاری هزینه دارد. این هتل‌ها معمولاً دوستاره هستند. همچنین اگر مایل به اجاره یک خانه کامل باشید، هزینه آن حدود 50 لو بلغاری به ازای هر شب خواهد بود.

خوردوخوراک

خوردوخوراک در بلغارستان
خوردوخوراک بلغارستان

شما می‌توانید پس از سفر به بلغارستان با پرداخت 2.5 لو بلغاری یک همبرگر سفارش دهید و یا با پرداخت 9 لو بلغاری از غذاهای منوی مک‌دونالد لذت ببرید. اگر می‌خواهید یک غذای محلی را تجربه کنید، بانیکا (Banica) را امتحان کنید که از خمیر، پنیر و کره ساخته شده است و هزینه‌ای معادل با 1.5 لو بلغاری خواهد داشت. شما همچنین می‌توانید با پرداخت 1 لو بلغاری banitza و 5 لو بلغاری shopska salata را نوش جان کنید.

در بلغارستان مشاهده خواهید کرد که در شهرهای این کشور دکه‌های غذا فروشی خیابانی وجود دارد که می‌توانید با پرداخت 5.5 لو بلغاری کباب سفارش دهید. یک وعده غذایی کامل به همراه نوشیدنی‌های متنوع در یک رستوران از 15 تا 30 لو بلغاری هزینه خواهد داشت.

حمل‌ونقل

حمل‌ونقل در بلغارستان
حمل‌ونقل بلغارستان

اگر قصد مسافرت داخلی بین‌شهری در بلغارستان را دارید، بهتر است اتوبوس را به‌جای قطار انتخاب کنید. مسافرت با قطار ارزان‌ترین و آهسته‌ترین راه مسافرت بین‌شهری در بلغارستان می‌باشد. برای مثال مسافرت با قطار از صوفیه به بورگاس تنها 11 لو بلغاری هزینه دارد؛ اما با توجه به نوع قطار این سفر می‌تواند 7 الی 11 ساعت به طول بیانجامد.

توسط اتوبوس همان مسافرت 28 لو بلغاری هزینه دارد اما زمان سفر به 5 ساعت کاهش خواهد یافت. پس در سفر بلغارستان، صوفیه را به‌عنوان مرکز مسافرت خود با اتوبوس قرار دهید، گزینه‌های مسافرتی متنوع و عالی را در اختیار خواهید داشت؛ زیرا که اتوبوس‌ها به‌صورت ساعتی به مقصد شهرهای اصلی بلغارستان حرکت می‌کنند. مسافرت با اتوبوس از صوفیه به وارنا 32 لو بلغاری هزینه، به پلوودیف 14 لو بلغاری و ولیکو تارنوو 22 لو بلغاری هزینه خواهد داشت.

بسیاری از شهرهای بلغارستان را می‌توانید با پای پیاده بگردید؛ اما بیشتر آن‌ها دارای یک سیستم اتوبوسی عالی بوده و پوشش تاکسی در آن‌ها نیز خوب می‌باشد. هزینه استفاده از تاکسی‌ها در بلغارستان در درون شهر از 1 لو بلغاری آغاز شده و یک راه مقرون‌به‌صرفه و سریع برای مسافرت‌های داخل شهری می‌باشد.

فعالیت‌ها

بلغارستان یک کشور بسیار ارزان‌قیمت و مقرون‌به‌صرفه می‌باشد و سفر به این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی هزینه کم‌تری خواهد داشت. هزینه ورودی بسیاری از موزه‌ها و جاذبه‌های این کشور بین 7 الی 18 لو بلغاری می‌باشد.

نکته‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه سفر به بلغارستان

هزینه سفر به بلغارستان
هزینه سفر بلغارستان

– از ساحل آفتابی (Sunny Beach) دوری کنید: این ساحل بسیار گران‌قیمت بوده و پر از گردشگران بوده و همواره شلوغ می‌باشد. در این ساحل بیشتر از شن، صندلی‌های مخصوص ساحل وجود دارد و قیمت‌‌ها در آن بسیار بالا می‌باشد. پس بهتر است بجای این ساحل یکی دیگر از سواحل زیبای این کشور را انتخاب کنید.

– اقامت در مسافرخانه موستل (Hostel Mostel): اقامت در این مسافرخانه هزینه‌های شما را کاهش خواهد داد؛ زیرا نه‌تنها در این مسافرخانه صبحانه رایگان ارائه می‌شود، بلکه شام رایگان به همراه یک نوشیدنی رایگان نیز در این مسافرخانه سرو می‌شود. اساساً اقامت در این مسافرخانه دو وعده غذایی رایگان را به همراه خواهد داشت. این مسافرخانه دارای شعبه‌هایی در شهرهای صوفیه، پلوودیف و ولیکو تارنوو می‌باشد.

-در قنادی‌ها صبحانه بخورید: قنادی‌ها در بلغارستان دارای غذاها و شیرینی‌های ارزان‌قیمت متعدد و گوناگون می‌باشند که می‌توانید برای صرف صبحانه به آن‌ها مراجعه کنید.

-در زمستان سفر کنید: ماه‌های ژوئن الی سپتامبر نقطه اوج فصل تابستان در بلغارستان می‌باشد که در این هنگام خیل گردشگران از این کشور بازدید به عمل می‌آورند. هزینه بلیط هواپیما و اقامت در این مدت‌زمان نیز بالا خواهد بود. زمستان‌ها یک زمان ایدئال برای یک مسافرت مقرون‌به‌صرفه به بلغارستان می‌باشند. اگر در زمستان به بلغارستان سفر می کنید، می‌توانید از مقاصد دیدنی کم ازدحام، مناظر زیبای متعدد و فرصت‌های اسکی فراوان بهره برده و لذت ببرید.

تعطیلات کریسمس نیز یک زمان محبوب برای مسافرت گردشگران بوده و نباید در این هنگام نیز به بلغارستان سفر کرد. (البته اگر به دنبال یک مسافرت آرام و مقرون‌به‌صرفه هستید.)

تعطیلات رسمی کشور بلغارستان

-Baba Marta (Martenitsa) یا همان مادربزرگ مارتا که در اول مارس است. این روز تعطیل یک تعطیلی بسیار قدیمی بلغاری می‌باشد. در این روز مردم به یکدیگر مارتنیتسا (یک نوع نخ سرخ و سفید) هدیه می‌دهند که این کار سمبلی از سلامت جسمی می‌باشد. (این روز تعطیل یک تعطیل عمومی نمی‌باشد.)

-سوم مارس. روزی که بلغارستان آزادی خود از دست سلطه 500 ساله امپراتوری عثمانی را جشن می‌گیرد.

-بیستم آوریل. بیست آوریل 1876 روزی است که نیروی مقاومت بلغاری به‌طور رسمی مبارزه علیه حکومت عثمانی را آغاز کرد.

-Gergiovden. ششم ماه می. تعطیل رسمی ارتش بلغارستان و سنت جورج می‌باشد.

-روز Ss. Cyril and Methodius. بیست و چهارم ماه می. روز سنت سیریل (St. Cyril) و سنت متودیوس (St. Methodius) که خالق الفبای سیریلیک هستند. این تعطیلی یک روز تعطیل زیبا بوده که پر از گل و موسیقی و شادمانی فراوان است.

-روز تعهد (Golyama Bogroditsa) پانزدهم اوت. در این روز تعطیل جشن‌های وسیع زیادی مخصوصاً در صومعه‌های اصلی بلغارستان وجود دارد. در این روز راهب‌ها با به دست داشتن اشکال متنوع رژه می‌روند. (این روز یک روز تعطیل عمومی نمی‌باشد.)

-روز دوباره به هم پیوستن. ششم سپتامبر. روزی که دو قسمت از بلغارستان، یعنی قلمرو شاهزادگی بلغارستان و روملیای شرقی (East Rumelia) که در زمان عثمانی خودمختار بود، به هم پیوستند.

-روز استقلال. بیست و دوم سپتامبر. استقلال بلغارستان در سال 1908 در ولیکو تارنوو رسماً اعلام گشت.

سوغاتی‌های کشور بلغارستان

معرفی سوغاتی‌های کشور بلغارستان
سوغاتی‌های کشور بلغارستان

شما نیز همانند هر گردشگر دیگری که به مسافرت خارجی می‌رود، حتماً خواستار این خواهید بود که پس از سفر کردن به هر کشوری، یک یا چندین یادگاری یا سوغاتی که مختص همان کشور است را برای خود یا دوستان و آشنایان خود خریداری کنید. بلغارستان نیز مستثنا نبوده و با دارا بودن سنت‌های قدیمی و همچنین تاریخ غنی، خواهید توانست سوغاتی‌های مختلف و متعددی که مختص این کشور است را خریداری کنید.

در ادامه برخی از سوغاتی‌های بلغارستان را که خواهید توانست پس از خریداری بلیط هواپیما بلغارستان در این کشور یافته و کاملاً ارزشش خرج کردن را نیز خواهند داشت، برای شما آورده شده است:

-روغن گل رز یا فرآورده‌های گل رز

-فرآورده‌های اسطوخودوس

-ظرف‌های گلی سنتی

-ظرف‌های گلی مدرن

-لباس‌های سنتی بلغاری

-وسایل آشپزخانه

-تصاویر و شمایل با دست کشیده شده

-تابلوها و نشانه‌های سیریلیک

-تابلوهای نقاشی

-پست کاردهای آهنربایی و معمولی

-نوشیدنی راکیا Rakia

-لیوان‌های مخصوص راکیا

-شراب بلغاری

-مارتنیتسی (Martenitsi)

-کتاب‌های دست‌دوم

-جواهرات تزئینی ملیله‌دوزی شده

-تمبرهای دوره کمونیستی

روی‌هم‌رفته می‌توان نتیجه گرفت که کشور بلغارستان یک مقصد گردشگری محبوب برای گردشگران سرتاسر جهان می‌باشد و کاملاً ارزش سفر کردن را دارد. پس اگر کشور بلغارستان نظر شما را به خود جلب کرده است، در انتخاب خود شک نکرده و آماده یک سفر دل‌نشین و تجربه‌ای بی‌نظیر در این کشور دیدنی باشید.

برای خرید بلیط هواپیما بلغارستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید