راهنمای سفر ترابزون ترکیه

ترابزون در شمال شرق ترکیه و در دامن امواج آبی رنگ دریای سیاه نشسته است. دریای سیاه را در زبان ترکی با نام" کارا دنیز" می‌شناسند که این منطقه با سایر شهرهای ترکیه متفاوت است و دنیایی بسیار جدا از ترکیه دارد. مردمان این خطه فرهنگ، آداب و رسوم، طرز پوشش، و حتی لهجه متفاوت و خاص خود را دارند.

0
191
راهنمای سفر ترابزون ترکیه
راهنمای سفر ترابزون
راهنمای سفر ترابزون ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 24Rating: 4.0راهنمای سفر ترابزون ترکیه و هر آنچه باید از سفر به ترابزون بدانید.راهنمای سفر ترابزون که یکی از مناطق دیدنی ترکیه است که هر گردشگری که عازم کشور ترکیه شده حتما باید سری به آن بزند و در آن وقت بگذراند.

راهنمای سفر ترابزون

ترابزون در شمال شرق ترکیه و در دامن امواج آبی رنگ دریای سیاه نشسته است. دریای سیاه را در زبان ترکی با نام” کارا دنیز” می‌شناسند که این منطقه با سایر شهرهای ترکیه متفاوت است و دنیایی بسیار جدا از ترکیه دارد. مردمان این خطه فرهنگ، آداب و رسوم، طرز پوشش، و حتی لهجه متفاوت و خاص خود را دارند. در آن سوی آب‌های دریای سیاه کشورهای روسیه و گرجستان قرار دارند. فرهنگ مردم منطقه دریای سیاه فرهنگی سنتی است. تقریبا 99 درصد مردم ترکیه را مسلمانان تشکیل می‌دهند و بانوان این کشور معمولا حجاب بر سر دارند و لباس‌های رنگی و شادی می‌پوشند اما اگر در این میان بانوانی با برقع سیاه دیدید تعجب نکنید چرا که میزان گردشگران عرب زبان در سال‌های اخیر در ترکیه افزایش داشته است.

تاریخچه

راهنمای سفر ترابزون ترکیه
راهنمای سفر ترابزون

ترابزون در سال 756 قبل از میلاد توسط مستعمره نشینان یونانی سینوپ که ازمیلتوس آمده بودند، پایه گذاری شد و نام شهر جدید خود را تراپ زوئوس گذاشتند. این شهر در طول تاریخ به دلیل موقعیت خاص خود و قرار گیری بر سر راه جاده اصلی تجارت( جاده ابریشم) بین اروپا و ایران و مرزهای فراتر از آن، یکی از مراکز تجاری اصلی به شمار می‌رفت. در دوران قرون وسطی این شهر تحت عنوان پایتخت امپراتوری ترابزون فعالیت داشت. در قرون 18 تا 19، اروپاییان به دنبال کشف قفقاز، ایران و سرزمین‌های شرقی امپراتوری عثمانی بودند و از ترابزون به عنوان نقطه رفت و برگشت استفاده می‌کردند. جنگ جهانی اول صدمات بسیاری به ترابزون وارد کرد و نیمی بیشتر از جمعیت آن را از بین برد و مرزهای بسته شده آن با اتحاد جماهیر شوروی به معنای کند پیش رفتن اوضاع بازسازی پس از جنگ بود. با این حال ترابزون امروزه یکی از مناطق دیدنی است که هر گردشگری که عازم ترکیه شده، حتما باید سری به آن بزند.

حمل و نقل در ترابزون

راهنمای سفر ترابزون ترکیه
راهنمای سفر ترابزون

حمل و نقل در ترابزون نسبتا آسان است. کافی است با خرید بلیط هواپیما در فرودگاه شهر که با نام ترابزون هاوالیمانی (Trabzon Havalimanı) شناخته می‌شود فرود بیایید و از همان فرودگاه ماشینی را کرایه کرده و به گشت و گذار بپردازید. اگر با هواپیما عازم ترابزون هستید، هنگام فرود هواپیما منظره‌ای بی‌نظیر و تکرار نشدنی را خواهید دید پس دوربین‌تان را آماده عکاسی کنید تا نمایی خاص را از دریای سیاه ثبت کنید و از سویی دیگر نمایی زیبا از شهر را ببینید که ورودتان را خوش آمد می‌گوید. اگر به فکر کرایه ماشین نیستید، می‌توانید از دلموش و تاکسی‌ها استفاده کنید که  هزینه‌ای حدود 4 لیر بعلاوه 3.5 لیر اضافه در ازای هر یک کیلومتر را در بر خواهد داشت. اما اگر با ماشین شخصی به این شهر سفر کرده‌اید باید از هزینه بنزین اطلاع داشته باشید که حدود 5 لیر است.

✅ بازدید از مقاله هتل های ترابزون
✅ بازدید از مقاله جاذبه های گردشگری ترابزون ترکیه
✅ بازدید از مقاله همه چیز در مورد ترابزون ترکیه

آب و هوا

راهنمای سفر ترابزون ترکیه
راهنمای سفر ترابزون

آب و هوای ترابزون به نسبت فصل‌ها متغیر است. اما می‌توان گفت بهترین زمان سفر به این شهر فصل بهار و پاییز است که هوا نه شرجی تابستانی خود و نه سرمای زمستانی‌اش را دارد و در نتیجه امکان انجام تمام فعالیت‌ها و بازدید از تمام جاذبه‌ها را خواهید داشت. در فصل تابستان( ژوئن- آگوست) هوا شرجی، گرم و حدود 26 درجه سانتی گراد است و امکان انجام هر فعالیت و گشت و گذاری را خواهید داشت. در فصل پاییز میزان بارش‌ها بیشتر و دمای هوا حدودا 10 تا 20 درجه سانتی گراد است. این فصل از سال گرچه ترابزون بسیار زیبا و دیدنی است اما شاید امکان انجام برخی از فعالیت‌ها را نداشته باشید. در فصل زمستان هوا سرد و با بارش برف همراه است؛ میانگین دما در این فصل حدود 5 درجه سانتی گراد در روز است. در این فصل گرچه شاید امکان انجام برخی از فعالیت‌ها را نداشته و با بسته شدن جاده‌ها روبرو شوید اما با این وجود ترابزون در این فصل نیز زیبایی خاص خود را دارد. ترابزون در فصل بهار در اوج زیبایی است. دمای هوا در این فصل حدود 14 تا 19 درجه سانتی گراد با آسمانی صاف و آبی است. اما اگر بخواهیم به طور مشخص یک ماه را به عنوان بهترین ماه سفربه ترابزون معرفی کنیم، ماه می بهترین ماه برای سفر خواهد بود.

جاذبه‌ها و اماکن دیدنی

راهنمای سفر ترابزون

هر گوشه از ترابزون که بروید جاذبه‌ای را خواهید دید. این شهر پر جاذبه برای هر سلیقه‌ای جاذبه‌ای در آستین دارد. کلیساها، مساجد، بازارها، خانه‌های تاریخی، پارک‌ها، کاروانسراها و موزه‌ها جاذبه‌ها و اماکن دیدنی شهر را تشکیل ‌می‌دهند که از این بین مسجد ایاصوفیه، صومعه سوملا، عمارت آتاتورک، اوزونگول، بازار سرپوشیده، بازار بدستان، مسجد گلبهار خاتون، کاروانسرای تاش، پارک فاتح، پارک و پل زانگوس و باغ چای بزتپه شناخته شده‌تر هستند. هزینه بازدید از این جاذبه‌ها متفاوت است به عنوان مثال برای بازدید از موزه ایاصوفیه باید حدود 30 لیر پرداخت کرده در حالی که برای بازدید از موزه ترابزون 5 لیر، قلعه ترابزون 3 لیر و عمارت آتاتورک 2 لیر پرداخت کنید. اگر به بازدید صومعه سوملا می‌روید باید حدود 15 لیر پرداخت نمایید.

اقامت در ترابزون

راهنمای سفر ترابزون ترکیه
راهنمای سفر ترابزون

در طول سال گردشگران بسیاری با خرید بلیط هواپیما به ترابزون سفر می‌کنند و همین امر هم باعث شده تا این شهر پر از هتل‌ها و اقامتگاه‌های مختلف باشد. از هتل‌های 5 ستاره تا هاستل‌های ارزان قیمت در ترابزون وجود دارند کافی است هرکدام که به ذائقه‌تان خوش آمد را رزو کنید البته پیشنهاد می‌کنیم به جای هاستل‌ها به هتل‌های متوسط فکر کنید چرا که امنیت و محیط هاستل‌ها و اقامتگاه‌های ارزان قیمت، هیچ گاه با محیط و امنیت هتل‌ها برابر نیستند. ازمیان هتل‌های ترابزون می‌توان هتل‌های 4 و 5 ستاره هیلتون گاردن این، نووتل، گراند زورلو، هتل‌های متوسط الیف، نور، اورال، و هتل‌های ارزان ارزروم و بنلی را نام برد.

خورد و خوراک در ترابزون

راهنمای سفر ترابزون ترکیه
راهنمای سفر ترابزون

اغلب مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما به سایر کشورها سفر می‌کنند، در مورد رستوران‌ها و غذاهایی که در آن کشور رایج است سوال می‌کنند البته حق هم دارند زیرا ذائقه ایرانیان با سایر کشورها بسیار تفاوت دارد و هر غذایی را نمی‌توانند میل کنند. در مورد ترکیه اما باید بگوییم ذائقه مردم این کشور به ذائقه ایرانی‌ها نزدیک است و می‌توانید با خیال راحت هر آنچه را که دوست دارید سفارش دهید. متوسط قیمت دو پرس غذا در یک رستوران متوسط در ترابزون حدود 50 لیر خواهد بود. قیمت آب معدنی در این شهر 1 لیر و یک فنجان قهوه 7 لیر خواهد بود.

مراکز خرید

راهنمای سفر ترابزون ترکیه
راهنمای سفر ترابزون

گرچه جاذبه‌های ترابزون گردشگران را وسوسه می‌کند تا سفری به این بخش از ترکیه داشته باشند اما مراکز خرید نیز دیگر دلیل سفربه ترابزون هستند. ترابزون نه تنها در جاذبه‌ها که در بخش مراکز خرید و بازارها نیز دستی پر دارد. اما از بین تمامی این مراکز خرید، مرکز خرید جواهر ترابزون، بازار دیدنی میوه وسبزیجات کارفور، مرکز خرید وارلی باش، و مرکز خرید فروم ترابزون شناخته شده‌تر هستند.

برای خرید بلیط هواپیما ترابزون و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید