راهنمای سفر زمینی به ارمنستان

کشورهای انگشت‌شماری در جهان وجود دارند که می‌‌‌توانند در تراژیک بودن فرهنگ و تاریخ خود، هم‌پای ارمنستان بوده و چنین غنای عظیمی داشته باشند. کشوری که قدم گذاشتن در آن و کشف ابعاد مختلفش، هر کسی را مات و مبهوت شگفتی‌های وصف‌ناپذیر می‌‌‌کند. البته برای سفر به چنین کشور حیرت‌انگیزی همیشه هم لازم نیست که بلیط هواپیما ارمنستان بخرید. چراکه به خاطر کم بودن بُعد مسافت بین ایران و ارمنستان، می‌‌‌توان از راه‌های زمینی هم به این کشور سفر کرد.

0
278
راهنمای سفر زمینی به ارمنستان
سفر زمینی به ارمنستان
راهنمای سفر زمینی به ارمنستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 6Rating: 3.5راهنمای سفر زمینی به ارمنستان و سفر به سرزمین فرهنگ و تاریخ.راهنمای سفر زمینی به ارمنستان کشوری که قدم گذاشتن در آن و کشف ابعاد مختلفش هر کسی را مات و مبهوت شگفتی‌های وصف‌ناپذیر می‌‌‌کند.

راهنمای سفر زمینی به ارمنستان

کشورهای انگشت‌شماری در جهان وجود دارند که می‌‌‌توانند در تراژیک بودن فرهنگ و تاریخ خود، هم‌پای ارمنستان بوده و چنین غنای عظیمی داشته باشند. کشوری که قدم گذاشتن در آن و کشف ابعاد مختلفش، هر کسی را مات و مبهوت شگفتی‌های وصف‌ناپذیر می‌‌‌کند. البته برای سفر به چنین کشور حیرت‌انگیزی همیشه هم لازم نیست که بلیط هواپیما ارمنستان بخرید. چراکه به خاطر کم بودن بُعد مسافت بین ایران و ارمنستان، می‌‌‌توان از راه‌های زمینی هم به این کشور سفر کرد. به همین دلیل است که ما مطلبی تحت عنوان راهنمای سفر زمینی به ارمنستان را برای شما آماده کرده‌ایم تا اگر به هر دلیل قصد خرید بلیط هواپیما ارمنستان را نداشتید، با سفر زمینی به ارمنستان بروید و لحظات ناب و خاطره‌انگیزی را در این سرزمین شگرف تجربه کنید. مطلب زیر را بخوانید و سپس با علم و آگاهی بهتری تصمیم خود را مبنی بر خرید بلیط هواپیما ارمنستان یا سفر زمینی به ارمنستان بگیرید.

چرا سفر زمینی به ارمنستان؟

راهنمای سفر زمینی به ارمنستان
سفر زمینی به ارمنستان

سفر زمینی به ارمنستان از جهات مختلفی می‌‌‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. مسلما اولین تفاوت چنین مسافرتی با سفر هوایی کاهش هزینه‌هاست. البته شکی نیست که سفر هوایی بسیار سریع‌تر و راحت‌تر بوده و می‌‌‌تواند به سرعت شما را در مقصد مد نظرتان قرار دهد اما سفر جاده‌ای و عبور از مسیرهای پر پیچ و خم و کوهستانی ارمنستان هم لذت‌های خاص خود را دارد. جالب است بدانید که ارمنستان به قدری زیباست که حتی بسیاری از کسانی که می‌‌‌خواهند سفر زمینی به گرجستان داشته باشند، مرز ارمنستان را برای این کار انتخاب می‌‌‌کنند.

سفر زمینی به ارمنستان با اتوبوس

راهنمای سفر زمینی به ارمنستان
سفر زمینی به ارمنستان

اگر همین حالا سوار اتوبوس شوید، 22 تا 24 ساعت بعد وسط ایروان در حال خوش‌گذرانی و لذت بردن از تک تک لحظات زندگی‌تان هستید. سفر زمینی به ارمنستان با اتوبوس طرفداران بسیار زیادی داشته و از این رو، تقریبا همه روزه از شهرهای تهران و تبریز، اتوبوس‌هایی به مقصد ارمنستان حرکت می‌‌‌کنند. البته سفر با اتوبوس صرفا نمی‌تواند این‌گونه باشد. اگر شما در تورهایی که آژانس‌های مختلف برای سفر به ارمنستان شرکت ارائه می‌‌‌دهند، شرکت کنید، باز هم به احتمال زیاد با اتوبوس به این کشور سفر خواهید کرد. البته در این حالت، امکانات و غذاهای بهتری در اختیار خواهید داشت.

سفر زمینی به ارمنستان با خودروی شخصی

راهنمای سفر زمینی به ارمنستان
سفر زمینی به ارمنستان

برای سفر زمینی به ارمنستان با خودروی شخصی باید کارهای مربوط به کاپوتاژ خودرو و اخذ گواهینامه و پلاک بین‌المللی را از طریق گمرگ و کانون جهانگردی انجام دهید تا بتوانید به راحتی سفر خودرو خود شوید از مرز نوردوز به سمت کشور ارمنستان بروید. البته اگر این امکان برایتان فراهم نبود، شما می‌‌‌توانید تا جلفا با خودروی خود بروید سپس از آنجا تا نوردوز را با اتوبوس و بقیه مسیر را در آن طرف مرزها با تاکسی بپیمایید. نگران خودروی خودتان هم نباشید. در جلفا می‌‌‌توانید آن را به پارکینگ بگذارید و با خیال آسوده بروید.

چند نکته کلی در مورد سفر زمینی به ارمنستان

راهنمای سفر زمینی به ارمنستان
سفر زمینی به ارمنستان

اغلب کسانی که تجربه سفر زمینی به ارمنستان را داشته‌اند از دست‌اندازها و پیچ و خم‌های فراوان این مسیر شکایت می‌‌‌کنند. بنابراین کسی که می‌‌‌خواهد بر روی این جاده رانندگی کند باید تجربه و مهارت بسیار بالایی داشته باشد. نبود علایم راهنمایی مناسب و زیاد بودن دوربین‌های ثبت تخلف در جاده‌های ارمنستان هم دیگر موردی است که باید به آن توجه کنید. ضمنا، برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها بهتر است قبل از خروج از کشور باک بنزین خود را پر کنید. چراکه بنزین در ارمنستان گران‌تر است.

نکاتی در مورد خودروی شخصی

راهنمای سفر زمینی به ارمنستان
سفر زمینی به ارمنستان

برای اینکه در سفر زمینی به ارمنستان راحتی شما تضمین شود، غیر از موارد ذکر شده در بالا، بهتر است به چند نکته دیگر نیز توجه کنید. اولین نکته سالم بودن شرایط فنی خودرو شماست. از آنجایی که راه‌های ارمنستان پیچ و خم زیادی دارند، خودروی شما باید انعطاف بسیار بالایی داشته و بتواند با این شرایط سازگار باشد. همچنین رعایت سرعت مجاز و سوار نکردن افرادی ناشناسی که تحت عناوینی چون مترجم یا راهنما به شما نزدیک می‌‌‌شوند، از نکات مهمی دیگری است که باید هنگام سفر با خودروی شخصی به آنها توجه کنید.

بستن بار صحیح در چمدان‌ها

راهنمای سفر زمینی به ارمنستان
سفر زمینی به ارمنستان

شاید اگر مسافر هوایی بودید و سفرتان مدت زمان زیادی طول نمی‌‌کشید نیازی به بستن چمدان کامل نداشتید. اما از آنجایی که قرار است حداقل به مدت یک روز در جاده‌ها باشید، حتما باید انواع لباس‌های گرم حتی در فصول گرم سال، بارانی، کلاه و سایر لباس‌های مورد نیاز برای عبور از یک راه کوهستانی را با خود بردارید. ضمنا، بد نیست به غیر از وسایل ضروری برای احتیاط، چند کنسرو غذایی را هم ته چمدان خود بگذارید.

ایام فراغت از کار و تعطیلات که فرا می‌‌‌رسد، کم کم تعداد گردشگران و مسافران رو به فزونی می‌‌‌گذارد. در این بین، بی شک بازنده کسی است که در کنج خانه می‌‌‌ماند و از سفر به جای جای ایران و جهان و تماشای سیر گسترده‌ای از زیبایی‌های تمام‌نشدنی غافل می‌‌‌شود. اما کسانی که با انتخاب مقصدی داخلی و یا خارجی به سیر و سفر می‌‌‌پردازند، مسلما بهترین استفاده را از اوقات فراغت خود برده‌اند. همانطور که ملاحظه کردید، حتی اگر بلیط هواپیما ارمنستان هم نخرید باز امکان سفر به کشوری به این زیبایی را خواهید داشت. پس جزو بازنده‌ها نباشید.

برای خرید بلیط هواپیما ارمنستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید