راهنمای سفر زمینی به گرجستان

سفر به گرجستان را می‌توان به رنگین‌کمانی از لذت‌ها و هیجانات وصف‌ناپذیر تشبیه کرد. گستره خیره‌کننده زیبایی‌‌های این کشور باعث شده که همه ساله افراد زیادی از نقاط مختلف ایران و جهان، با خرید بلیط هواپیما گرجستان، به این سرزمین دوست‌داشتنی و دلنشین سفر کنند و خاطراتی فراموش‌نشدنی برای خود بسازند.

1
204
راهنمای سفر زمینی به گرجستان
سفر زمینی به گرجستان
راهنمای سفر زمینی به گرجستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 9Rating: 3.5راهنمای سفر زمینی به گرجستان و هر آنچه از سفر زمینی گرجستان باید بدانید.راهنمای سفر زمینی به گرجستان این سرزمین دوست‌داشتنی و دلنشین قطعا خاطراتی فراموش‌نشدنی و دلنشین را برای همراهان خود به ارمغان خواهد آورد.

راهنمای سفر زمینی به گرجستان

سفر به گرجستان را می‌توان به رنگین‌کمانی از لذت‌ها و هیجانات وصف‌ناپذیر تشبیه کرد. گستره خیره‌کننده زیبایی‌‌های این کشور باعث شده که همه ساله افراد زیادی از نقاط مختلف ایران و جهان، با خرید بلیط هواپیما گرجستان، به این سرزمین دوست‌داشتنی و دلنشین سفر کنند و خاطراتی فراموش‌نشدنی برای خود بسازند. با این حال، عده‌ای یا به خاطر مسائل مالی و یا بنا به هر دلیل دیگری، از خرید بلیط هواپیما گرجستان سر باز زده و به دنبال تهیه بلیط سایر وسایل نقلیه یا استفاده از خودرو شخصی برای سفر به این کشور می‌باشند. به همین دلیل، در مطلب زیر راهنمای سفر زمینی به گرجستان را کاملا شرح داده‌ایم تا اگر شما هم جزو کسانی بودید که سفر زمینی را به خرید بلیط هواپیما گرجستان ترجیح می‌دهند، با روش‌‌های این کار آشنا شوید و قبل از آغاز سفر، اطلاعات مفید و مناسبی به دست آورید.

سفر زمینی به گرجستان از مرز ترکیه

راهنمای سفر زمینی به گرجستان
سفر زمینی به گرجستان

برای سفر زمینی به گرجستان می‌توان از مرزهای مختلفی استفاده کرد. یکی از محبوب‌ترین مرزها، مرز کشور ترکیه است که به خاطر فراهم آوردن فرصت تماشای برخی از زیبایی‌‌های مربوط به ترکیه، طرفداران بسیار زیادی دارد. برای رفتن به گرجستان از طریق مرز ترکیه باید از بازرگان عبور کرد و مسیری 380 کیلومتری تا مرز واله گرجستان پیمود. لازم به ذکر است که برای رفتن به گرجستان از مرز ترکیه باید ابتدا از دوبایزید، سپس از ایقدیر و بعد از آن به ترتیب از کارس و آرداهان عبور کنید.

سفر زمینی به گرجستان از مرز آذربایجان

راهنمای سفر زمینی به گرجستان
سفر زمینی به گرجستان

مرز آذربایجان، دیگر مسیری است که می‌تواند راه سفر زمینی به گرجستان را برای شما هموار کند. عبور از مرز این کشور به اندازه مرز ترکیه محبوب نیست. دلیل آن هم به دو مورد مختلف بر می‌گردد. نخست اینکه جاده‌‌های کشور آذربایجان وضعیت چندان مساعدی نداشته و همین مساله کار را برای رانندگی بسیار سخت می‌کند. از طرفی دیگر، برای عبور از مرز آذربایجان باید ویزای رفت و برگشت این کشور را تهیه کرد که همین مورد هم سختی‌‌ها و درگیری‌ها خاص خود را دارد.

آن دسته از افرادی که سفر زمینی به گرجستان را از طریق مرز آذربایجان انجام می‌دهند، باید خود را به بیله سوار یا آستارا برسانند تا از آنجا بتوانند به کشور آذربایجان وارد شوند و بعد از طی مسیر مشخص‌شده از مرز تسیتل خیدی، به مقصد خود یعنی کشور گرجستان برسند. البته در این بین از مناسبات سیاسی بین دو کشور آذربایجان و ارمنستان هم نباید غافل شد. چراکه مسئولین امر در آذربایجان به افرادی که مهر ارمنستان را در پاسپورت خود دارند، اجازه عبور و مرور از کشور خود را نمی‌دهند.

سفر زمینی به گرجستان از مرز ارمنستان

راهنمای سفر زمینی به گرجستان
سفر زمینی به گرجستان

سومین مرزی که برای رفتن به گرجستان می‌توانید برگزینید، مرز کشور ارمنستان است. راه این مرز ابتدا از شهر زیبای تبریز و سپس از جلفا می‌گذرد. البته برای ورود به کشور ارمنستان، به غیر از جلفا می‌توان مرز نوردوز را هم برگزید. جالب است بدانید که مسیر گرجستان در کشور ارمنستان بیشتر کوهستانی است. بنابراین باید از امکانات مناسب آب و هوای سرد برخوردار باشید. اگر ارمنستان را برای سفر زمینی به گرجستان انتخاب کنید، از طریق مرز ساداخلو وارد این کشور خواهد شد. مزیت سفر از مرز ارمنستان این است که دیگر نیازی به اخذ ویزا نخواهید داشت.

موارد مورد نیاز برای سفر با خودروی شخصی

راهنمای سفر زمینی به گرجستان
سفر زمینی به گرجستان

مثل هر سفر زمینی دیگری، سفر زمینی به گرجستان هم نیازمند داشتن برگه کاپوتاژ است که برای دریافت آن باید به اداره گمرک مراجعه کنید. همچنین اخذ دفترچه بین‌المللی ماشین، گواهینامه بین‌المللی و پلاک بین‌المللی یا همان پلاک ترانزیت از کانون جهانگردی هم دیگر ملزوماتی هستند که حتما باید قبل از آغاز سفر خود فراهم نمایید تا مسافرت شما با خودروی شخصی در هیچ مرحله‌ای دچار مشکل نشود. البته برای خروج از کشور با خودروی شخصی شما نیاز به پر کردن فرم اظهارنامه در مرز و همچنین ثبت بیمه، مالکیت خودرو و بازرسی در آن‌سوی مرزها هم کارهای دیگری هستند که باید انجام دهید.

چند نکته کلی برای سفر با خودروی شخصی

راهنمای سفر زمینی به گرجستان
سفر زمینی به گرجستان

سالم بودن حتمی خودرو، پر کردن باک بنزین قبل از خروج از مرز، توجه به ممنوعیت حمل برخی داروها، برنامه‌ریزی دقیق، امتناع از قبول کردن بسته‌‌های ناشناس یا سوار کردن افراد ناشناس به خودرو و همچنین اجتناب از حمل لوازم اضافی جزو نکاتی هستند که حتما باید هنگام سفر زمینی به گرجستان با خودروی شخصی به آنها توجه کنید. از طرفی دیگر، مواردی مثل خستگی، بی‌خوابی و حوادث جاده‌ای هم چالش‌هایی هستند که پیش روی چنین سفری قرار می‌گیرد. بنابراین باید در چنین سفری نهایت دقت را داشته باشید.

سفر زمینی به گرجستان با اتوبوس

راهنمای سفر زمینی به گرجستان
سفر زمینی به گرجستان

اتوبوس‌‌های تهران گرجستان و تبریز گرجستان که اغلب از مرز ترکیه عبور می‌کنند، وسیله‌‌های دیگری هستند که می‌توانند به شما در رسیدن به این کشور زیبا و دوست داشتنی کمک کنند. البته امکان استفاده از اتوبوس‌‌های داخل هر کشور هم وجود دارد. اما به دلیل طولانی بودن چنین سفری با اتوبوس معمولا گردشگران زیادی به سراغ آن نمی‌روند. از طرفی دیگر، چنین سفری نیازمند تجربیات بسیار بالا در سفرهای خارجی و همچنین تسلط به مسائلی همچون زبان، جغرافیا، تاریخ و فرهنگ بوده و بسیار متفاوت‌تر از هر نوع سفر دیگری خواهد بود.

سفر زمینی به گرجستان با قطار

راهنمای سفر زمینی به گرجستان
سفر زمینی به گرجستان

برخلاف اتوبوس، فعلا مسیر مستقیم ریلی بین ایران و گرجستان وجود ندارد، اما امکان سفر به این کشور از مرز هر سه کشور عنوان‌شده در بالا یعنی ترکیه، آذربایجان و ارمنستان فراهم است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که قطارهای مربوط به این مسیر سرعت چندان بالایی ندارند. ضمن اینکه، ساعات حرکتی اغلب آنها در شب بوده و امکان تماشای محیط بیرون در چنین حالتی از سفر شما سلب خواهد شد. اما از لحاظ امنیت، قطار بهتر از دو گزینه دیگر است.

همانگونه که می‌بینید برای سفر به گرجستان صرفا لازم نیست که به گزینه پرواز خارجی به گرجستان بیاندیشید. با رعایت برخی موارد و تدارک مناسب برای سفر، می‌توان مسیر جاده‌ای یا ریلی را برگزید و اتفاقا لذت بسیار زیادی از سفر برد. چرا که در طول چنین مسافرتی، غیر از زیبایی‌‌های مربوط به مقصد سفر، زیبایی‌‌های راه سفر هم در مقابل چشمان شما قرار می‌گیرند و مسلما در چنین حالتی، لذت سفر بسیار بیشتر شده و خاطرات فراوانی در ذهن‌تان ساخته می‌شوند. پس به این گزینه هم به طور جدی فکر کنید.

برای خرید بلیط هواپیما گرجستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید