راهنمای سفر مجازی به دور دنیا

در روزهایی که درب های بسیاری از جاذبه های محبوب گردشگری جهان بسته است، نعمت بزرگی است که تکنولوژی با پیشرفت روزافزون خود برای ما مهیا ساخته و امکان سفر به دورترین نقاط دنیا را، بدون رزرو بلیط هواپیما و ترک خانه و کاشانه‌مان فراهم کرده است.

0
18
معرفی راهنمای سفر مجازی به دور دنیا
راهنمای سفر مجازی به دور دنیا
راهنمای سفر مجازی به دور دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 19Rating: 4.5راهنمای سفر مجازی به دور دنیاراهنمای سفر مجازی به دور دنیا شما با تورهای مجازی، کتب سیاحتی و آثار سینمایی ساخته شده درباره سیاحت و سفر اطلاعات بسیار خوبی را دریافت خواهید کرد.

آشنایی با راهنمای سفر مجازی به دور دنیا

در روزهایی که درب های بسیاری از جاذبه های محبوب گردشگری جهان بسته است، نعمت بزرگی است که تکنولوژی با پیشرفت روزافزون خود برای ما مهیا ساخته و امکان سفر به دورترین نقاط دنیا را، بدون رزرو بلیط هواپیما و ترک خانه و کاشانه‌مان فراهم کرده است. از سفرهای مجازی به موزه ها و یا خواندن سفرنامه‌های جذاب گرفته تا تماشای مستندهای سیاحتی و برنامه های تلویزیونی که روحیه سفر رفتن را در شما زنده نگه می‌دارند، گزینه های متعددی پیش روی شماست تا حتی در روزهای قرنطینه نیز به تماشای جهان بنشینید. در این مطلب که به راهنمای سفر مجازی به دور دنیا اختصاص یافته، شما با تورهای مجازی، کتب سیاحتی و آثار سینمایی ساخته شده درباره سیاحت و سفر آشنا خواهید شد و بدون آنکه از نقطه امن خود خارج شوید، به دور دنیا سفر خواهید کرد.

شرکت در تورهای مجازی

معرفی راهنمای سفر مجازی به دور دنیا
راهنمای سفر مجازی به دور دنیا

امروزه به لطف شبکه جهانی اینترنت، بازدید از برخی جاذبه های محبوب گردشگری دنیا برای شیفتگان تاریخ و فرهنگ امکان پذیر شده است. برخی از گالری های هنری، موزه های تاریخی و اماکن باستانی اقدام به برگزاری تورهایی مجازی کرده اند که در آن نمایی 360 درجه از فضای داخلی خود را به شرکت کنندگان در این تورها عرضه می دارند و حس حضور در فضایی حقیقی را به آن ها القا می کنند. برخی از این اماکن محبوب که تعدادشان نیز در دنیا کم نیستند، عبارتند از:

موزه آنا فرانک (آمستردام)، موزه ون گوک (آمستردام)، موزه ملی آمستردام، تور مجازی جزایر فارو (دانمارک)، موزه پیکاسو (بارسلونا)، موزه گوگنهایم (بیلبائو)، موزه سالوادور دالی (فیگرس)، گالری یوفیزی (فلورنس)، کاخ باکینگهام (لندن)، گالری ملی (لندن)، موزه متروپلیتن (نیویورک)، کولوسئوم (رم)، موزه هرمیتاژ (سن پترزبورگ)، ماچو پیچو (پرو)، گالری ملی هنر (واشنگتن)، تور مجازی بازدید از سوئد، موزه لوور (پاریس)، ویرانه های پمپئی (پمپئی)، دخمه مردگان (پاریس) و موزه تاریخ طبیعی لندن.

تماشای آثار سینمایی و تلویزیونی

معرفی راهنمای سفر مجازی به دور دنیا
راهنمای سفر مجازی به دور دنیا

دوران قرنطینه زمان بسیار مناسبی برای آشتی با تلویزیون و تماشای دنیا از دریچه دوربین کارگردانانی است که قادرند شما را در سفری هیجان انگیز، همراه با قهرمانان یا ضدقهرمانان داستان های خود به دل مکان هایی دوردست و ناشناخته ببرند و تجربه سفر مجازی نابی را با بکارگیری انواع و اقسام تکنیک های هنری و جلوه های بصری برای شما بوجود آورند. در این بخش به معرفی برخی از بهترین آثار ساخته شده سینمایی درباره سفر و سیاحت خواهیم پرداخت.

وحشی: این فیلم سینمایی که براساس کتاب داستان موفق و مشهوری با همین نام ساخته شده، مخاطب را در سفری دشوار و ماجراجویانه با چریل استرید، شخصیت اصلی داستان همراه می کند و نکات بسیار آموزنده و مفیدی را درباره چگونگی گذر از چالش های دشوار زندگی به او می آموزد.

نیمه شب در پاریس: پاریس چنان مسحورکننده و زیباست که تاکنون بسیاری از فیلمسازان بزرگ، داستان خود را در فضای بسیار دیدنی و جذاب آن روایت کرده اند. وودی آلن که یکی از کارگردان های بزرگ آمریکایی است، از این قاعده مستثنی نبوده و یکی از برجسته ترین آثار خود را به نمایش زیبایی های توصیف ناپذیر شهر خوش منظره و رویایی پاریس اختصاص داده است: نیمه شب در پاریس اثری است کمدی، رمانتیک و حتی فانتزی که در میان آثار سینمایی ساخته شده درباره پاریس، چون جواهری می درخشد و چهره دلفریب و افسونگر پاریس را آن طور که باید، به تصویر می کشد. گفتنی است که داستان فیلم در مورد نویسنده ای آمریکایی به نام گیل است که در سفری جذاب و رویایی، سیاحتی که آبستن اتفاقاتی عجیب و هیجان انگیز است، با نامزد خود راهی پاریس می شود و…

ساحل: چنانچه دوست دارید سری به جزایر دل انگیز تایلند بزنید و غرق زیبایی های طبیعت تماشایی آن شوید، فیلم سینمایی ساحل را تماشا کنید. در توصیف ساحل همین بس که لئوناردو دی کاپریو، ستاره درخشان و تمام نشدنی سینمای جهان، در آن ایفای نقش کرده و در نقش کوله گرد جوانی که در پی یافتن بهشت، قدم در سفری پرماجرا گذاشته، ظاهر شده است.

به سوی طبیعت وحشی: این فیلم نیز براساس داستانی واقعی ساخته شده است؛ داستانی لبریز از طبیعت گردی و ماجراجویی در دل طبیعت وحشی. در این فیلم سینمایی، امیل هرش که نقش طبیعت گردی حقیقی به نام کریستوفر مک کندلس را ایفا می کند، زندگی راحت و بی دغدغه خود را رها می کند و به طبیعت می گریزد تا بخشی از وجود گمشده خود را در آن بیابد.

✅ بازدید از مقاله تورهای واقعیت مجازی جهان

خواندن کتاب

معرفی راهنمای سفر مجازی به دور دنیا
راهنمای سفر مجازی به دور دنیا

«تخیل از دانش مهم‌تر است. دانش محدود است اما تخیل می‌تواند به گرد جهان پرواز کند.»

– آلبرت اینشتین

مهم نیست در قرنطینه باشید یا در اسارت، حتی اگر چون درختی نیز در زمین فرو رفته باشید، قدرت تخیل شما چون عقابی تیزپرواز آزاد بوده و قادر است شما را در سفرهایی ماجراجویانه با خود به اعماق زمین یا آنسوی کهکشان ها برد. اما این قدرت تصویرسازی و تخیل به تنهایی عقیم است و برای بارور شدن آن باید از منبعی غنی تغذیه گردد. اینجاست که کتاب به کمک ما می آید و سالم‌ترین خوراک ذهنی ما را تامین می سازد. کتاب های بسیاری در مورد سفر در بازار وجود دارند؛ کتاب هایی که روح ما را با خود به دورترین نقطه دنیا می برند و امکان تجربه زندگی در کالبدی دیگر را برای ما فراهم می سازند. ما این مطلب را با معرفی کتاب هایی از این دست -که هرکدام در ژانر خود برترین اند- به پایان خواهیم رساند. گفتنی است که در گزینش کتاب های زیر سعی برآن شده است که عناوینی که نسخه ترجمه شده‌شان در بازار یافت می شود، انتخاب گردد.

خاطره‌ی استانبول اثر احمد امید

درخت زیبای من اثر ژوزه مائورو ده واسکونسلوس

مجموعه ارباب حلقه ها اثر تالکین

خانم دالاوی اثر ویرجینیا وولف

کوه جادو اثر آلن دوباتن

پاریس جشن بی کران اثر ارنست همینگوی

غذا، دعا، عشق اثر الیزابت گیلبرت

پاریس از دور نمایان شد اثر علی‌اکبر شیروانی

کودکی من در هند اثر تاگور

در آخر از شما خواهشمندیم که چنانچه هر کدام از این کتاب ها را خوانده اید، نظرات خود را راجع به داستان و کیفیت ترجمه کتاب با ما و دیگر همراهان خوب سفرستان به اشتراک گذارید.

در ادامه می توانید با تورهای مجازی و سفر به دور دنیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید