راهنمای سفر ژاپن

ژاپن کشوری که در آن سنت با زندگی مدرن به زیباترین شکل ممکن خود ترکیب شده است. ژاپن امروز نماد کاملی از پیشرفت است طوری که عجیب‌ترین و کم‌نظیرترین تکنولوژی‌ها در این کشور مشاهده می‌شود.

0
39
معرفی راهنمای سفر ژاپن
راهنمای سفر ژاپن
راهنمای سفر ژاپنReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 18Rating: 4.5راهنمای سفر ژاپن و هر آنچه باید راجع به سفر ژاپن مهد پیشرفت آسیا بدانید.راهنمای سفر ژاپن کشوری که در آن سنت با زندگی مدرن به زیباترین شکل ممکن خود ترکیب شده و امروز نماد کاملی از پیشرفت است در ادامه آورده شده است.

راهنمای سفر ژاپن نماد پیشرفت آسیا

ژاپن کشوری که در آن سنت با زندگی مدرن به زیباترین شکل ممکن خود ترکیب شده است. ژاپن امروز نماد کاملی از پیشرفت است طوری که عجیب‌ترین و کم‌نظیرترین تکنولوژی‌ها در این کشور مشاهده می‌شود. امکانات و تکنولوژی‌هایی که در هیچ کشوری وجود ندارد. درکنار این پیشرفت که زندگی ژاپنی‌ها را آسان کرده، سنت و آداب و رسوم قدیمی این کشور قرار دارد که هنوز هم برای مردم این کشور ارزشمندند. این ترکیب مدرنیته و سنت ژاپن را به کشوری خاص و مقصد عالی گردشگری تبدیل کرده است. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا راهنمای سفر ژاپن و با این سرزمین خورشید تابان بیشتر آشنا شوید.

معرفی

معرفی راهنمای سفر ژاپن
راهنمای سفر ژاپن

ژاپن کشوری در آسیای شرقی با تاریخ و قدمتی طولانی است. غذاهای خوشمزه و خاص، جاذبه‌های تاریخی و طبیعی، معابد، شکوفه‌های گیلاس، چراغ‌های کاغذی و حتی اوریگامی ژاپن را به کشوری کم نظیر و مقصدی عالی برای مسافرت تبدیل کرده است. گرچه بسیاری از ما ژاپن را کشوری پیشرفته با امکاناتی کم نظیر می‌دانیم اما جالب است بدانید این کشور آداب و رسوم سنتی خود را حفظ کرده و هنوز هم به این آداب و رسوم پایبند است. یک نمونه از فرهنگ ژاپنی‌ها که از گذشته تا به امروز بر آن تاکید می‌شود، تعادل و آرامش درونی است که تا حدودی رد آن را در فرهنگ چینی نیز می‌توان مشاهده کرد.

جمعیت و جغرافیا

معرفی راهنمای سفر ژاپن
راهنمای سفر ژاپن

ژاپن از چندین هزار جزیره تشکیل شده که هونشو، هوکایدو، کیوشو، و شیکوکو چهار جزیره بزرگ آن هستند. همسایگان ژاپن کشورهای روسیه، کره و چین هستند. به لحاظ وسعت ژاپن را می‌توان با آلمان یا کالیفرنیا مقایسه کرد و به لحاظ عرض جغرافیایی باید گفت در خط مشابه میلان و پورتلند قرار دارد. 50 درصد ژاپن را کوه‌های پر غرور و جنگل‌های سرسبز تشکیل می‌دهند. جمعیت این کشور حدود 125 میلیون نفر است که از این تعداد حدود 2 میلیون نفر آن شهروندان غیرژاپنی هستند و جالب است بدانید نیمی از این ساکنین غیر ژاپنی کره‌ای‌ها هستند.

✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر بلغارستان
✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر آنتالیا
✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر باتومی

راهنمای سفر ژاپن و آب و هوا

معرفی راهنمای سفر ژاپن
راهنمای سفر ژاپن

آگاهی از آب و هوای مقصد هنگام سفر و یا خرید بلیط هواپیما تاثیر زیادی در زمان سفر و حتی مقصد سفر خواهد داشت. ژاپن با توجه به وسعت سرزمینی شمال تا جنوب، یکی از متنوع‌ترین آب و هواها را دارد. به طوری اگر شمال این کشور پوشیده از برف باشد، جنوب آن آب و هوای مطبوع و دلپذیری دارد. اما به طور کلی شهرهای آن از جمله توکیو، آب و هوای نیمه گرمسیری و چهار فصلی دارند. زمستان‌هایش سرمای دلچسب و تابستان‌هایش گرم و مرطوب است. فصل پربارش و بارانی ژاپن از اوایل تابستان آغاز می‌شود و در اواخر این فصل، مسافران و مردم ژاپن شاهد طوفان‌هایی هستند که همه ساله در بخش‌های مختلفی از کشور اتفاق می‌افتد. آب و هوای جزیره شمالی هوکایدو و دریای ژاپن خنک‌تر بوده و بارش برف شدید است درحالی که اوکیناوا آب و هوای گرمی داشته و شاهد دمایی 17 درجه سلسیوسی در ماه ژانویه است.

بهترین زمان سفر

معرفی راهنمای سفر ژاپن
راهنمای سفر ژاپن

اگر به قصد فتح قله‌های ژاپن و اسکی رفتن بر کوه‌های آن قصد سفر به ژاپن را نداشته باشید، ماه‌های مارس تا می و سپتامبر تا نوامبر بهترین اوقات برای خرید بلیط هواپیما ژاپن هستند. زیرا در این ماه‌ها نه تنها برگ طلایی رنگ درختان پاییزی ژاپن را فرا گرفته بلکه امکان تماشای شکوفه‌های دلربای گیلاس را خواهید داشت. بعلاوه در این ماه‌ها میزان بارش کم بوده و آسمان ژاپن در آبی‌ترین حالت خود قرار دارد. تابستان‌های ژاپن گرم و مرطوب بوده و مناسب طبیعت گردی و شرکت در فستیوال‌های تابستانه ژاپن است. در مقابل تابستان گرم ژاپن، زمستان‌های این کشور قرار دارد که برای انجام ورزش‌های زمستانی و استراحت در چشمه‌های آب گرم ژاپن عالی است.

مشخصات

ژاپن کشوری 377.873 کیلومتری در آسیای شرقی به پایتختی توکیو است. واحد پول آن ین( در حال حاضر هر یک ین ژاپن معادل 390.52 ریال ایران است) و زبان مردمانش ژاپنی است البته ژاپنی‌ها به زبان انگلیسی نیز آشنایی دارند. دین رایج در ژاپن شینتو است که در کنار آن مذهب بوداییسم نیز پیروان خود را دارد. کد کشور +81 بوده و منطقه زمانی آن UTC+9 است. شماره‌های اضطراری در ژاپن برای آمبولانس و آتش نشانی 119 و برای پلیس 110 است.

جاذبه‌های دیدنی

ژاپن تاریخی به قدمت هزاران سال با فرهنگی کم نظیر دارد. زیبایی‌های طبیعی آن از شمال تا جنوب کشیده شده و بناهای تاریخی و مذهبی آن هنوز هم به زیبایی و شکوه روز اول خود هستند. این کشور گرچه به لحاظ وسعت کوچک است اما برای بازدید از جاذبه‌های آن باید چندین روز را صرف کنید. با این حال جاذبه‌هایی که هنگام سفر خود به ژاپن نباید از دست بدهید عبارتند از: کوه فوجی، کاخ امپراتوری توکیو، پارک یادبود صلح هیروشیما، آثار تاریخی و باستانی کیوتو، معبد ایتسوکوشیما، شهر تاریخی نارا، قلعه اوساکا، معبد آتسوتا، قلعه فوکوئوکا، و شهر ساپورو.

کوه فوجی

کوه فوجی ژاپن
کوه فوجی

بدون شک یکی از شناخته شده‌ترین جاذبه‌های ژاپن کوه فوجی اسرار آمیز است که با ارتفاع 3.776 متری خود هر کوهنوردی را وسوسه می‌کند تا به فتح قله این کوه برود. ارتفاع کوه فوجی به اندازه‌ای است که حتی از صدها کیلومتر دورتر و از توکیو نیز به راحتی دیده می‌شود.

کاخ امپراتوری توکیو

کاخ امپراتوری توکیو ژاپن
کاخ امپراتوری توکیو

مطرح‌ترین جاذبه توکیو که جزو دیدنی‌های ژاپن به شمار می‌رود، کاخ امپراتوری توکیو است. این کاخ قرن هفدهمی با معماری شگفت انگیزش همچون یاقوتی درخشان در میان پارک‌ها و فضاهای سرسبز توکیو قرار گرفته است. جالب است بدانید که درهای بخش‌های مختلفی از این کاخ به روی عموم بسته است زیرا هنوز هم توسط خانواده سلطنتی استفاده می‌شود.

پارک یادبود صلح هیروشیما

پارک یادبود صلح هیروشیما ژاپن
پارک یادبود صلح هیروشیما

تقریبا تمامی دنیا از ماجرای بمب اتمی که در آگوست سال 1945 در هیروشیما اتفاق افتاد خبر دارند. ژاپنی‌ها برای ادای احترام قربانیان این حادثه بنای یادبودی را احداث کرده‌اند که نه تنها یادآور حادثه تلخی است که اتفاق افتاد بلکه به جاذبه‌ای گردشگری تبدیل شده است. اگر بلیط هواپیما ژاپن تهیه کرده و به این کشور سفر کردید حتما از این بنای یادبود دیدن کنید تا به گذشتاگان و فرهنگ این کشور احترام گذاشته باشید.

شهر تاریخی کیوتو

شهر تاریخی کیوتو ژاپن
شهر تاریخی کیوتو

یکی از جاذبه‌هایی که در سفر به ژاپن باید ببینید، شهر کیوتو است. کیوتو شهری تاریخی است که در هر گوشه و کنار آن جاذبه‌ای دیدنی وجود دارد به همین دلیل هم سالانه حدود 10 میلیون گردشگر به بازدید از این شهر تاریخی می‌روند. کیوتو را می‌توان شهر فرهنگی ژاپن نامید که با موزه‌ها، گالری‌ها و جاذبه‌های خود تاریخ و فرهنگ ژاپن را به نمایش گذاشته است. از جمله آثار دیدنی این شهر عبارتند از قلعه نیجو، و کاخ امپراتوری کیوتو.

معبد ایتسوکوشیما

معبد ایتسوکوشیما ژاپن
معبد ایتسوکوشیما

تنها کمی آن طرف‌تر از هیروشیما، جزیره میاجیما قرار دارد که با نام معبد جزیره‌های ژاپن شناخته می‌شود که حدود 30 کیلومتر مربع از خلیج هیروشیما را به خود اختصاص داده است. در این جزیره معبد مشهور ایتسوکوشیما قرار دارد. این معبد قرن هجدهمی به دختران شاهزاده الهه باد سوسانو اختصاص یافته. بخش عمده‌ای از بناهای این معبد از آب سربر آورده‌اند و این حس را منتقل می‌کنند که گویی بر روی آب شناور هستند.

شهر تاریخی نارا

شهر تاریخی نارا ژاپن
شهر تاریخی نارا

شهر تاریخی نارا پایتخت فرهنگی ژاپن برای چندین قرن بوده که شامل تعدادی بناهای تاریخی عظیم در کنار گنجینه‌های ملی مهم و آثار هنری است. هر گوشه و کنار نارا نشان از تاریخ و فرهنگ این شهر و ژاپن دارد. از خیابان‌های تاریخی آن گرفته تا معابد قدیمی. یک نمونه از معابد قدیمی نارا که شناخته شده معبد قرن هفدهمی کوفوکوجی است.

قلعه اوساکا

قلعه اوساکا ژاپن
قلعه اوساکا

این قلعه در سال 1586 توسط جنگجو و سیاستمدار شناخته شده ژاپن، تویوتومی هیدیوشی، شاخته شد. این قلعه در زمان خود بزرگ‌ترین قلعه کشور بوده است. البته اوساکا در طی زمان‌های مختلف تا به امروز چندین بار آسیب دیده و مجددا بازسازی و مرمت شده با این حال ارزش سفر دارد.

معبد آتسوتا

معبد آتسوتا ژاپن
معبد آتسوتا

در قلب شهر ناگویا معبد آتسوتا قرار دارد که مهم‌ترین معبد شینتو در ژاپن است. جالب است بدانید سالانه بیش از 5 میلیون گردشگر بلیط هواپیما ژاپن خریده و از این معبد بازدید می‌کنند. این معبد در قرن اول ساخته شده و به خاطر نشان‌های امپرانوری حفظ شده‌اش مشهور است.

قلعه فوکوئوکا

قلعه فوکوئوکا ژاپن
قلعه فوکوئوکا

این قلعه از معدود بناهای به جا مانده از دوران قدیم فوکووئوکا قلعه فوکوئوکا است که امروزه به یکی از جاذبه‌های دیدنی این منطقه تبدیل شده است. این قلعه درواقع بخشی از یک مجموعه عظیم 47.000 متر مربعی است که موقعیت خاص آن سوژه زیبایی برای عکس‌ها است. از این قلعه زیبا و خاص که بگذریم خود شهر فوکوئوکا از مقاصد زیبای سفر به ژاپن است.

شهر ساپورو

شهر ساپورو ژاپن
شهر ساپورو

در شمالی‌ترین جزیره ژاپن، هوکایدو، شهر ساپورو با انواع مختلفی از جاذبه‌های گردشگری قرار دارد. ساپورو بزرگ‌ترین شهر جزیره است و به همین دلیل هم پایتخت فعالیت‌های فرهنگی جزیره به شمار می‌رود. فستیوال‌ها، نمایشگاه‌ها، موزه‌ها، گالری‌ها، پارک‌ها و برخی جاذبه‌های طبیعی دیگر، زیبایی‌های ساپورور را تشکیل می‌دهند.

نگاهی گذرا به ویزا

قبل از سفر به ژاپن باید برای ویزای این کشور اقدام کنید. به طور کلی ویزای ژاپن را می‌توان به دو دسته کوتاه مدت( شامل ویزاهای توریستی، تجاری، مسابقات ورزشی، دیدار از اقوام، و شرکت در کنفرانس‌ها) و بلند مدت تقسیم کرد. مدارک مورد نیاز در تمامی این ویزاها عبارتند از: گذرنامه متقاضی، فرم تقاضا، یک قطعه عکس، کپی صفحات شناسنامه به همراه ترجمه انگلیسی و تاییدیه وزارت دادگستری. نکته‌ای که باید در مورد ویزای ژاپن به یاد داشته باشید این است که سفارت ژاپن مدارک درخواست ویزا ارسال شده با ایمیل و یا پست را نپذیرفته و باید حتما به صورت حضوری به سفارت مراجعه کرده و مدارک خود را تحویل دهید. هزینه روادید یکبار ورود ژاپن 880.000 ریال است و حدود 5 روز کاری طول می‌کشد تا ویزای شما صادر شود. سفارت ژاپن در تهران واقع در خیابان زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک 162 است.

غذاها

غذاهای ژاپنی از جمله محبوب‌ترین غذاها در دنیا است که البته طعم کم نظیری هم دارد. آنچه که غذاهای ژاپنی را خوش مزه و محبوب کرده روش پخت آن‌ها است که تا حد ممکن فواید مواد و غذاها را حفظ می‌کند. شناخته شده‌ترین غذای ژاپنی سوشی است اما در کنار سوشی دیگر غذاهای سنتی ژاپنی هستند که عبارتند از: ساشیمی، تمپورا، یاکیتوری، سوپ میسو، ترشی تسوکمونو، اودون، نودل سوبا، سوکیاکی و کایسکی.

سیستم حمل و نقل

ژاپن یکی از بهترین و موثرترین سیستم‌های حمل و نقل به ویژه در مناطق شهری و بین شهری بزرگ را دارد. به عبارتی به هر گوشه‌ای از این کشور یکی از خطوط حمل و نقل عمومی راه دارد. قطارها و متروهای ژاپن انواع قطارها، قطارهای فوق سریع، و قطارهای شب است. حتما شما هم در شبکه‌های اجتماعی تصویر و یا ویدیو سکه‌ای که بر پنجره یکی از قطارهای ژاپن قرار گرفته را مشاهده کرده‌اید این قطار از انواع فوق سریع است. در بخش ماشین‌های سواری شاهد انواع تاکسی‌ها و خدمات اجاره ماشین خواهید بود. هواپیماها، اوتوبوس‌ها و دوچرخه‌ها دیگر وسیله‌های مورد استفاده در ژاپن هستند.

جشن‌ها و روزهای تعطیل

ژاپن کشوری پر از فستیوال‌ها و جشن‌ها است. این کشو تقریبا در هر ماهی فستیوال و جشنی برای برگزاری دارد. اگر به ژاپن سفر می کنید بد نیست که از روزهای جشن و فستیوال این کشور آگاه باشید. روز اول ژانویه جشن سال نو در ژاپن است که با نام گانجیتسو شناخته می‌شود. از این روز بیشتر مغازه‌ها و کسب و کارها تا سوم ژانویه تعطیل است. یازدهم فوریه روز جشن ملی ژاپن است. سوم مارس روز مورد علاقه بسیاری از دختران در این کشور است زیرا در این روز فستیوال دختران برگزار می‌شود. 20 و بیست و یکم مارس جشن اعتدالین بهار است. 29 آوریل روز شووا است که با نام تولد امپراتور نیز شناخته می‌شود. 29 آوریل تا 8 می هفته طلایی ژاپن است که در آن چهار جشن ملی برگزار می‌شود. جشن انقلاب تابستانی(20-21 ژوئن)، روز دریا( سومین دوشنبه جولای)، روز کوه( 11 آگوست)، جشن احترام به بزرگ‌ترها و افراد مسن( سومین دوشنبه سپتامبر)، روز ورزش و سلامتی( دومین دوشنبه اکتبر)، جشن شکرگذاری( 23 نوامبر) و تولد امپراتور( 23 دسامبر) دیگر جشن‌های این کشور هستند.

سوغات

در ژاپن خوشبختانه دست شما برای خرید سوغاتی باز است. شناخته‌شده‌ترین سوغات ژاپن چای سبز است که می‌توانید تهیه کنید. البته ژاپن سوغاتی‌های دیگری مانند انواع خوراکی‌ها، کنداما، بادبزن، تنوگوئی، وسایل برقی، گیره‌ها و جواهرات آرایش مو، چینی و مجسمه‌های ژاپنی، اوماموری، چاپستیک، کیوتو و توفو را دارد.

برای خرید بلیط هواپیما ژاپن و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید